Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2010., 14:57   #221

Za ocat

A i ima nešto kupovno u bio&bio dućnima, al ja sam fan dobrog starog octa
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:02   #222
ja sam jednom probala s octom i meni tako uzasno to smrdi da sam morala dva puta brisati sa sredstvom za pranje.
i probala sam jer svi uvjeravaju da ne smrdi, bila sam skepticna ali rekoh ajde da probam, jeftinije je nego to iz bio bio.
Uglavnom, uzasno mi je smrdilo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:03   #223
Mi smo navikli na ocat. Za čiščenje koristimo uglavnom alkoholni ocat, čajevac, limun, sodu.
Niej da nemam deterdženata, samo ih koristim samo kad mi se čini baš nužno.
Ali, npr. suđe i rublje perem u deterdžentima Ipak
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:06   #224
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Mi smo navikli na ocat. Za čiščenje koristimo uglavnom alkoholni ocat, čajevac, limun, sodu.
Niej da nemam deterdženata, samo ih koristim samo kad mi se čini baš nužno.
Ali, npr. suđe i rublje perem u deterdžentima Ipak
ma meni je sad vec ok, L mi ne puzi vise toliko i nije mi bed s obicnim necim oprati pod, ali dok je sisala parkete nisam htjela. Tada sam isprbala taj ocat.
I kad u vesmasunu ulijem za kamenac moram bar jednom na prazno oprati poslje jer mi koma smrdi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:18   #225
Ti si nježna biljčica
Ali, lijepo je i da si mu dala šansu
__________________
*Kad postoji volja, nađe se i način!*
Ferrari-Ficho is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 15:23   #226
Quote:
Ferrari-Ficho kaže: Pogledaj post
Ti si nježna biljčica
Ali, lijepo je i da si mu dala šansu
jesam kako ne, ja volim prirodno i jeftino!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2010., 18:59   #227
Probala sam one kuglice- one nekakve oraščiće. Ne preporučam za pranje. Neće oprati ništa što ima vidljivu mrlju na sebi. Možda eventualno može poslužiti za šareni veš koji nije posebno zaprljan.
ALI: ono što sam otkrila i što mi se sviđa. Veš je od tih kuglica extra mekan. Nijedan omekšivač mi to do sada nije uspio. Tako da sam odlučila koristiti ih u tu svrhu (nakon što operem veš deterdžentom, ubacim te kuglice i stavim na dodatno ispiranje).
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:29   #228
dobro da si napisala za te oraščiće... ja taman danas htjela otići u mueller po nih jer mi treba pranje bez deterdženta za platnene pelene. Znači ništa od pranja? ufff... opet na početku
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 09:49   #229
mozes i par kapi ulja od cajevca, koji je prirodni dezinficijens
__________________
povoljna robica i cipelice od br. 50-80! link na albume saljem na pp!
Jules76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:03   #230
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ma meni je sad vec ok, L mi ne puzi vise toliko i nije mi bed s obicnim necim oprati pod, ali dok je sisala parkete nisam htjela. Tada sam isprbala taj ocat.
I kad u vesmasunu ulijem za kamenac moram bar jednom na prazno oprati poslje jer mi koma smrdi
ostavi otvorenu mašinu nakon pranja pa neće smrditi,tako je i meni bilo pa sam počela ostavljati ju otvroenom i ne smrdi
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:07   #231
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Probala sam one kuglice- one nekakve oraščiće. Ne preporučam za pranje. Neće oprati ništa što ima vidljivu mrlju na sebi. Možda eventualno može poslužiti za šareni veš koji nije posebno zaprljan.
ALI: ono što sam otkrila i što mi se sviđa. Veš je od tih kuglica extra mekan. Nijedan omekšivač mi to do sada nije uspio. Tako da sam odlučila koristiti ih u tu svrhu (nakon što operem veš deterdžentom, ubacim te kuglice i stavim na dodatno ispiranje).
dobro da si to napisala, ja sam ih baš vrtila u mulleru prije koji dan i premišljala se.
zvuči dobro, ali sam se nećkala jer je
a) potrošno, a ne trajno
b) kaj bum davala 20 i nešto kuna (čini mi se da je toliko) za par oraha, pa to imam i doma

kak to izgleda unutra možeš malo više o tome
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:25   #232
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
dobro da si to napisala, ja sam ih baš vrtila u mulleru prije koji dan i premišljala se.
zvuči dobro, ali sam se nećkala jer je
a) potrošno, a ne trajno
b) kaj bum davala 20 i nešto kuna (čini mi se da je toliko) za par oraha, pa to imam i doma

kak to izgleda unutra možeš malo više o tome
Nisam pojma imala da ih ima u Muelleru. Ja svoje kupila u Gardenu (onaj bio dućan), 250g oko 36 ili 39kn je bilo, u prozirnoj ambalaži i dobiješ malu bijelu pamučnu vrećicu koju stavljaš u bubanj za pranje.
Piše da se stavlja 7-10 kuglica koje se mogu koristiti do 3 puta. Imaju octeni miris kad zabijem nos u vrećicu, ali mi veš ne smrdi, zbilja je mekaniji nego kad stavljam omekšivač. Doduše, ja stavljam pola ili 1 čep omekšivača (čisto da znate usporediti).
Bijeli donji veš se ne opere- ostaju mrlje, isto tako većina mrlja na ostalom rublju ostaje, i čarape su ostale prljave, iako na ambalaži piše da je za pranje od 30-90 stupnjeva. I bijeli veš dobije nekakvu sivkastu boju.

U svakom slučaju, meni je super za omekšavanje pa ću ih za to koristiti.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:30   #233
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Nisam pojma imala da ih ima u Muelleru. Ja svoje kupila u Gardenu (onaj bio dućan), 250g oko 36 ili 39kn je bilo, u prozirnoj ambalaži i dobiješ malu bijelu pamučnu vrećicu koju stavljaš u bubanj za pranje.
Piše da se stavlja 7-10 kuglica koje se mogu koristiti do 3 puta.

U svakom slučaju, meni je super za omekšavanje pa ću ih za to koristiti.
kol'ko je to komada 250 grama?
nije mi baš računica da za omekšavanje tri mašine veša moram dat 30+ kuna
(ja stavljam pola ili četvrtinu čepa omekšivača)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:35   #234
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kol'ko je to komada 250 grama?
nije mi baš računica da za omekšavanje tri mašine veša moram dat 30+ kuna
(ja stavljam pola ili četvrtinu čepa omekšivača)
Joj, neću sad ići vaditi pa brojati. Kuglice su ti promjera cca 3cm. I svaku koristiš oko 3 puta, ja sam i više.

Ja mislim da ću se odlučiti za njih bar za omekšavanje zbog svoje i djetetove sklonosti dermatitisu. Inače svatko sam za sebe mora odlučiti.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 10:41   #235
ma mislila sam odokativno, ne moraš brojat. kol'ko cca mašina mogu omekšat za tih 30+ kuna? ja omekšivač kupim možda tri puta godišnje. koristim froš i stavim ga stvarno malo.
(a i to malo mi je počelo prejako mirisat, čudno je kako se odvikneš od nekih stvari)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2010., 12:03   #236
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ma mislila sam odokativno, ne moraš brojat. kol'ko cca mašina mogu omekšat za tih 30+ kuna? ja omekšivač kupim možda tri puta godišnje. koristim froš i stavim ga stvarno malo.
(a i to malo mi je počelo prejako mirisat, čudno je kako se odvikneš od nekih stvari)
Ako bubnem, rekla bih 35-40, ovisi stavljaš li 7 ili više kuglica i koliko dugo ih koristiš. Ja vidim da može i više od 3 puta
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:05.