Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Ostali oblici investiranja

Ostali oblici investiranja Ja ne radim za novac. Novac radi za mene.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2014., 00:02   #7061
Da, al trenutno smo u razdoblju gdje u dućanu nemožeš ništa kupit za zlato, pa ono ne vidim što je tu loše da se vrijednost zlata mjeri u fiat novcu. S nečim ju moraš uspoređivati, a lakše je s eurima/dolarima nego sa kilogramima brašna/pšenice...


Tak da nemojmo trabunjati.
sebastijan72 is offline  
Old 28.08.2014., 18:05   #7062
je ali kad bi neki proizvođač npr. poljoprivrednih prozvoda rekao ne dam ja svoje krumpire za posrane papire koje neka budala štampa kak mu se sprdne ko wc papir, onego daj ti meni zlato i tako 90% ljudi ošlo bi sve u k..c s tim papirima, no oni su se vrlo perfidno dosjetili kako ljude držati u ropstvu, nabij im porez (na nekretnine u USA npr što nama hoće Milanović isto po Amričkom modelu) pa oni neće moć plaćat zlatom niti bit ovisni o sami sebi nego će morat radit za naše posrane papire koje mi samo možemo štampat koliko nas volja.
Da bi cijeli taj truli sistem crko, trbali bi svi kolektivno odbiti poslušnost i plaćanje poreza.
Do tad svi moraju biti kuš i pokorno plaćati poreze gunđajući sebi u bradu s tim posranim papirima na koje ima neko pravo da ih štampa a kad bi ih ti recimo krivotvorio strpali bi te u ćuzu. Kad oni to rade to je quantitative easing i ostali glupavi nazivi za štampanje para.
ico1 is offline  
Old 29.08.2014., 21:00   #7063
Hm,vidim da su neki sakupljači lagano nervozni, i dečki kako ide gledanje trave kako raste..Uvijek kad ovdje pročitam navijače sjetim se scene iz filma Balkanski špijun..https://www.youtube.com/watch?v=cZ_p_OrpBck
konspiracija is offline  
Old 30.08.2014., 07:21   #7064
http://www.bullionbullscanada.com/go...g-upwith-paper
Silver Argentum is offline  
Old 30.08.2014., 08:06   #7065
http://edition.cnn.com/2014/08/29/wo...html?hpt=hp_t1
Evo Putina ljutog kao ris , kaže da se ne zajeb...mo sa Rusijom, jer su nuklearna supersila.
I da nitko tko se zakači sa njim neće dobro proči.
Možda smo u ponedjeljak na +1300$
ar2d2 is offline  
Old 31.08.2014., 00:44   #7066
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
http://edition.cnn.com/2014/08/29/wo...html?hpt=hp_t1
Evo Putina ljutog kao ris , kaže da se ne zajeb...mo sa Rusijom, jer su nuklearna supersila.
I da nitko tko se zakači sa njim neće dobro proči.
Možda smo u ponedjeljak na +1300$
Do jaja! a ako i stvarno baci tu nuklernu bombu zlato ide na 5000.
sick.am is offline  
Old 31.08.2014., 08:11   #7067
Quote:
sick.am kaže: Pogledaj post
Do jaja! a ako i stvarno baci tu nuklernu bombu zlato ide na 5000.
Kako stvari stoje u zadnje vrijeme, sve i da baci tu bombu, uspjelo bi doći možda do 1345
ar2d2 is offline  
Old 31.08.2014., 08:37   #7068
Drzat cu se svog sig-a i Lao Tzeove mudrosti pa dokupiti stogod
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!

Zadnje uređivanje Garofeeder : 31.08.2014. at 09:03.
Garofeeder is online now  
Old 01.09.2014., 01:58   #7069
UUUUUU jesi čul kaj ti je rekel.


Inače nije se lepo nadati nuklearnom ratu da bi se obogatili, deca.
sebastijan72 is offline  
Old 01.09.2014., 08:29   #7070
Zlato ide dole. Ne kupovat sada. Bit će prilike
mkovac67 is offline  
Old 01.09.2014., 12:32   #7071
putin bu bacil bombu u dogovoru s amerima i to je to.. ovi zarađuju, mkovac i slični kao ar2d2 kupuju na 10000. Naavno tu drukaju na forumu kak je to povoljna kupnja.
ico1 is offline  
Old 01.09.2014., 12:47   #7072
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
putin bu bacil bombu u dogovoru s amerima i to je to.. ovi zarađuju, mkovac i slični kao ar2d2 kupuju na 10000. Naavno tu drukaju na forumu kak je to povoljna kupnja.
Evo radi ovakvih, mi ostali "normalni" gold bugovi trpimo kritike i svakojaka pisanja.

BTW Rat u Ukrajini traje već mjesecima pa se zlato ne mrda. Uostalom o ovome (ratovi i slično) se već puno pisalo puno godina unazad pa se potrudi malo pročitat temu. I pogledaj kako se kretala cijena zlata u najvećem ratu u povijesti, WW2. Možda nešto i naučiš, tko zna
mkovac67 is offline  
Old 01.09.2014., 12:52   #7073
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Evo radi ovakvih, mi ostali "normalni" gold bugovi trpimo kritike i svakojaka pisanja.

BTW Rat u Ukrajini traje već mjesecima pa se zlato ne mrda. Uostalom o ovome (ratovi i slično) se već puno pisalo puno godina unazad pa se potrudi malo pročitat temu. I pogledaj kako se kretala cijena zlata u najvećem ratu u povijesti, WW2. Možda nešto i naučiš, tko zna
ja sam in. ti si u papirima. Svako druka, to je ionako debilno.
Prema tome tješenje sebe na forumu nema smisla. Dal ide gore ili dole, mene zaboli kam ide za mjesec godinu dvije, tebe brine kam ide za to vrijeme i ti si na većim fedrima jer mogao bi ti proć voz i ti to znaš pa sad drukenzi bite na forum.hr, naravno psihološki se tješiš ali te izjeda crv sumnje, što ako moram kupovat po više.. šta ću i dalje držat pare u Rvackim bankama žblj rejtinga i papirima koje mi samo ECB štampa i obezvređuje..
Da li u međuvremenu dok čekam možda nikad neostvareni pad će se raspast eu i moji Euri neće vrijedit ni pola od onog šta imam. i slična pitanja..
ico1 is offline  
Old 01.09.2014., 12:54   #7074
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
ja sam in. ti si u papirima. Svako druka, to je ionako debilno.
Prema tome tješenje sebe na forumu nema smisla dal ide gore ili dole, mene zaboli kam ide za mjesec godinu dvije, tebe brine kam ide za to vrijeme i ti si na većim fedrima jer mogao bi ti proć voz i ti to znaš pa sad drukenzi bite na forum.hr, naravno psihološki se tješiš ali te izjeda crv sumnje, što ako moram kupovat po više.. šta ću i dalje držat pare u Rvackim bankama žblj rejtinga i papirima koje mi samo ECB štampa i obezvređuje..
Da li u međuvremenu dok čekam možda nikad neostvareni pad će se raspast eu i moji Euri neće vrijedit ni pola od onog šta imam. i slična pitanja..
Evo upravo što sam i napisao. PROČITAJ MALO TEMU UNAZAD PAR GODINA, možda nešto i naučiš. Izvlačiš zaključke, naravno krive i brukaš se javno na forumu
mkovac67 is offline  
Old 01.09.2014., 13:04   #7075
ja samp znam da ti drukaš, drugo me ni ne zanima kao ni tema unazad sto godina..
Ja ZNAM za sebe stanje stvari, ti ne znaš jer drukaš na forum.hr glupim upisima da ide dlje iako ti upisi u globalu nemaju nikakvog osim tvojeg psiho učinka, jer niti si ti nikakav fond manager koji raspolaže s 300 milijardi dolara shorta na zlatu niti bilo šta relevantno..
S time da slažem se kratkoročno može ićć svugdje no pitanje je da li vi tromi možete uopće reagirat i da li će vam veliki dopustit da vi kupujete toliko jeftino kroz dulji period jer prije će bit da je vama sve skupo što ne možete kupit kilu zlata za par tisuća eura. inače za ar2d2 znamo da ionako ne misli uložit više od par tisuća, pitanje kolko ti ..

Sve do par desetaka tisuća eura su ionako zanemarive cifre pa se onda takvi kao ti i ar2d2 morate sekirati kratkoročnim pomacima..
ico1 is offline  
Old 01.09.2014., 13:34   #7076
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
ja samp znam da ti drukaš, drugo me ni ne zanima kao ni tema unazad sto godina..
Ja ZNAM za sebe stanje stvari, ti ne znaš jer drukaš na forum.hr glupim upisima da ide dlje iako ti upisi u globalu nemaju nikakvog osim tvojeg psiho učinka, jer niti si ti nikakav fond manager koji raspolaže s 300 milijardi dolara shorta na zlatu niti bilo šta relevantno..
S time da slažem se kratkoročno može ićć svugdje no pitanje je da li vi tromi možete uopće reagirat i da li će vam veliki dopustit da vi kupujete toliko jeftino kroz dulji period jer prije će bit da je vama sve skupo što ne možete kupit kilu zlata za par tisuća eura. inače za ar2d2 znamo da ionako ne misli uložit više od par tisuća, pitanje kolko ti ..

Sve do par desetaka tisuća eura su ionako zanemarive cifre pa se onda takvi kao ti i ar2d2 morate sekirati kratkoročnim pomacima..
Koliko si ti pouzdan govori mojih izgubljenih 5 minuta, na forumu.hr

Dakle tvoja dva posta od 18.08.2011

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=786

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=788

Dakle niti je dow jones pao na 9660 niti je nakon toga uslijedio dublji pad. Sva sreća pa ja ne vodim fond od 300 milijardi dolara

a pročitao sam i malo postova dalje, opralo te
mkovac67 is offline  
Old 01.09.2014., 17:19   #7077
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Koliko si ti pouzdan govori mojih izgubljenih 5 minuta, na forumu.hr

Dakle tvoja dva posta od 18.08.2011

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=786

https://www.forum.hr/showpost.php?p=3...&postcount=788

Dakle niti je dow jones pao na 9660 niti je nakon toga uslijedio dublji pad. Sva sreća pa ja ne vodim fond od 300 milijardi dolara

a pročitao sam i malo postova dalje, opralo te
Jesam ja rekao ovdje prognozu kamo ide zlato, nisam. Samo zato kaj sam ja u prošlosti nekaj fulao sad ti kao ispadaš pametan pa znaš kamo ide i trebalo bi te slijediti..
Konkretno ne znam čemu bi netko tebe slušao jer ti nisi nikakva bitna karika u trgovanju zlatom , to je isto ko da pitam babu na placu..
ico1 is offline  
Old 01.09.2014., 20:28   #7078
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
...slični kao ar2d2 kupuju na 10000. Naavno tu drukaju na forumu kak je to povoljna kupnja.
Kupio ja na 1318, i zaj... se...
Papirnato naravno...ista cijena kao fizičko samo se neopisivo lakše kupi i proda.
Uglavnom ta mi pozicija sada skuplja prašinu, neda mi se zatvarati sa gubitkom, pa živim u nadi da će porasti pa da barem zatvorim na nuli. Tako da sam sada goldbagovski nastrojen
Uglavnom, ovi ratovi i krize ne pale više kod cijene zlata. Čak veći utjecaj ima objava broja nezaposlenih u SAD, zna prooscilirat desetak dolara.
I kolega mkovac ima pravo- cijena ima silazni trend.
Mislim da će dostići onaj minimum od lani čini mi se 1180$
I jako ovisi o FED u i kada će povećati kamate...
ar2d2 is offline  
Old 01.09.2014., 22:52   #7079
Quote:
ar2d2 kaže: Pogledaj post
Kupio ja na 1318, i zaj... se...
Papirnato naravno...ista cijena kao fizičko samo se neopisivo lakše kupi i proda.
Uglavnom ta mi pozicija sada skuplja prašinu, neda mi se zatvarati sa gubitkom, pa živim u nadi da će porasti pa da barem zatvorim na nuli. Tako da sam sada goldbagovski nastrojen
Uglavnom, ovi ratovi i krize ne pale više kod cijene zlata. Čak veći utjecaj ima objava broja nezaposlenih u SAD, zna prooscilirat desetak dolara.
I kolega mkovac ima pravo- cijena ima silazni trend.
Mislim da će dostići onaj minimum od lani čini mi se 1180$
I jako ovisi o FED u i kada će povećati kamate...
veliki žele da ti tako misliš , no onda će doć možda rast za koji ćeš se ti pitati a zakaj? a veliki će ti se smijati,
zakaj ? zato kaj oni znaju godinu dana unaprijed i više kaj će bit jer oni kroje sistem. Mi smo svi obićni za njih bedaki..ne možemo mi igrat tako pogađajuć vrh i dno.
Što se tiče forexa i zlata, e tu je mali zaj..b jer ti pare nisu baš bez rizika nego kad držiš fizičko.
Ak gledaš kratkoročno, onda si se zaj.. ak gledaš dugoročno vjerojatno i i po meni sigurno nisi.
No trgovanje zlatnim certifikatima (bez pokrića) pare su ti kod brokera i ti si vezan u neku ruku. Zlato i ak se zaješ sigurno ćeš doći na bilo koju razinu koju si kupio pa čak i oni na 1900 koji su kupovali i još će i oni zaraditi , pitanje je vremena.

Zadnje uređivanje ico1 : 01.09.2014. at 22:58.
ico1 is offline  
Old 02.09.2014., 08:20   #7080
Quote:
ico1 kaže: Pogledaj post
Jesam ja rekao ovdje prognozu kamo ide zlato, nisam. Samo zato kaj sam ja u prošlosti nekaj fulao sad ti kao ispadaš pametan pa znaš kamo ide i trebalo bi te slijediti..
Konkretno ne znam čemu bi netko tebe slušao jer ti nisi nikakva bitna karika u trgovanju zlatom , to je isto ko da pitam babu na placu..
Evo ovim postom poviše ovoga govoriš da zlato ide gore Kolega, forum nije mjesto gdje se dolazi po financijsko savjetovanje. Ovdje svak piše što želi, pa tako i ja. Zlato je u silaznoj putanji i to je tako. To što ti to nećeš prihvatit tvoja stvar. Potražnja za fizičkim je ogromna ali ona ne kroji cijenu. Ja ništa ne znam nego samo pišem svoje mišljenje. Imam na to pravo.

Ti si već drugi koji me optužuje da drukam (ovaj put na prodaju ).
Ne znam za babu na placu ali mislim da ipak malo više znam od nje. Ali ti slobodno pitaj babu na placu gdje će zlato
mkovac67 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:14.