Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.07.2011., 02:17   #81
hm, ja ipak mislim krenuti malo drugačijim putem. Mislim da ću je pokušat vratit, a ne zaboravit
__________________
"Ostavih iza sebe svet, zablude, promašaje koji tište. Prosto, lako, ko neko beznačajno pristanište..."
Najdek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 02:23   #82
jos mi se nije desila prva ljubav, niti nece tako skoro cini mi se i meni super
dodo89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 09:46   #83
Prva prava ljubav se ne zaboravlja.Taj hod po oblacima i nevinost (naivnost) u duši.
Čarobno je bilo (onda je bilo i kao i sve, koktel muke i slasti), sad mi se tako pričinja.Prvo VOĐENJE LJUBAVI....sad se to nemože ostvariti ni u ludilu, jer kako voli mladi čovjek tako teško može volit stara kuka.
Pomislim na nju uredno svaka dva tri dana...prošlo je 20 godina.
Teško se to zaboravlja.
Iako je prva za mene bila više pogubna nego dobra, iako je sadašnja bolja za mene, ona prva će zauvjek imati svoj škafetin (ladica, za sve koji nisu sa kamena) u srcu.
__________________
let's go iđemo
kingsize is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 09:51   #84
uff, prva ljubav.. Moja rak rana i delirij! Kako bi se mogla zaboraviti kad me je barem naučio da uvijek možeš biti ljubazan prema ljudima do kojih ti nije stalo!
__________________
Be happy while you`re living, for you`re a long time dead.
discovery247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 12:07   #85
Meni tako zvuče bedirajuće ovi postovi o prvim ljubavima , pa zar mi druge ili treće ljubavi ne vrijedimo baš puno???
Erin5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2011., 13:51   #86
Quote:
divlje srce kaže: Pogledaj post
Mislim da su ovo racionalizacije da ti bude lakše, valjda neki obrambeni mehanizam. Mene nije briga da mi bude lakše tako da vjerojatno realnije sagledavam stvari. Stvarno nemam ništa za loše reći o bivšima, čak ni o onoj što me prevarila. A što se tiče onoga dijela da si tu nakon 40 god, pa nakaon 40 god i drvo bih volio tako da je to nekako bezveze
Mislim da nije to da ti bude lakše, ne možeš ti nekog zavoljeti s godinama, možeš se naviknut na njega ili nešto, ali ljubavi ili ima ili nema...
I ja o svojim bivšima nemam ništa loše za reć, na kraju krajeva ja sam ih birala, a imam dobar ukus.
Samo je bit da ono da je valjalo, još bi trajalo... A to je sebi jako teško priznat. Sad ne mislim da one koje je život razdvojio jer je netko morao otputovati ili nešto, već veze koje su bile gotove svojim prirodnim tokom...
__________________
vrijeme je da se krene.
Ensi is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 00:07   #87
kako ću ga zaboravit kad sam stalno s njim?

erin, nemoj se nervirat ... ko kaže da si ti treća? računaj da su te dvi prije tebe bile minus prva i nulta, pa si došla ti koja je, zapravo, prva.
forumime is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 13:16   #88
Quote:
Ensi [The End] kaže: Pogledaj post
veze koje su bile gotove svojim prirodnim tokom...
Pričamo o ljubavima, ono kad sve gori, ne o onim vezama gdje ti se netko kao sviđa pa smo skupa jer nam je dobro. Te veze su ono što smatram da prestaju svojim prirodnim tokom.

Quote:
Ensi [The End] kaže: Pogledaj post
Samo je bit da ono da je valjalo, još bi trajalo... A to je sebi jako teško priznat.
A nekad ne možemo progutati ponos, naravno samo u slučajevima kad jako volimo, i onda kad nas život malo šiba i kad shvatimo da taj ponos nije najvažnija stvar u životu onda shvatimo da bi itekako trajalo, samo smo mi tada bili malo u banani
divlje srce is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 17:20   #89
Ma prva se ljubav ne zaboravlja, moze se to pokusati, ali ne ide, nije da neka druga ili treca ne brijeda, ali prva je ipak bila nesto posebno, taj prvi osjecaj zaljubljenosti, jos dok nisi ni svjestan sto te ceka u zivotu, a volis, volis nekoga onako do boli, uhhhh, predivan osjecaj......
funyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2011., 20:37   #90
Quote:
divlje srce kaže: Pogledaj post
A nekad ne možemo progutati ponos, naravno samo u slučajevima kad jako volimo, i onda kad nas život malo šiba i kad shvatimo da taj ponos nije najvažnija stvar u životu onda shvatimo da bi itekako trajalo, samo smo mi tada bili malo u banani

A nikad se nisi zapitao, šta ako se ja i ta moja femme fatale pomirimo i budemo skupa? Misliš da bi uvijek to bilo "to" ili bi ti ona postala normalna osoba? Prestani idealizirati, ili ako već misliš da će ona uvijek bit "ta" ostavi sve i budi s njom... Život je prekratak da živiš nesretno i pametuješ po forumu.
__________________
vrijeme je da se krene.
Ensi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:01   #91
Mislim da je legendarni Balasevic to najbolje objasnio sljedecim stihovima :

Prva je ljubav
dosla tiho nezvana, sama
za sva vremena,
skrila se tu, negde -
duboko u nama.

Dakle - ne, nisam zaboravila svoju prvu ljubav.

Nemoguce je zaboraviti te prve prave leptirice u trbuhu, tu blagu histeriju / euforiju koju je u meni izazivalo sve vezano uz njega i kolicinu suza i smijeha koje je gotovo istodobno bio u stanju izvuci iz mene. Vise se recimo s tom osobom ne mogu zamisliti ali sigurna sam da i kad bi ga danas srela na cesti, nesto bi me svejedno lagano strecnulo.
Tonnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 20:48   #92
Pamtim ih sve, ne samo prvu. Čak i kad pomislim da sam zaboravio, ispadne da nisam. Samo su se sakrile, negdje u primozgu.

To je kao s umrlima, recimo. Kad ih sanjam, svega se sjetim - očiju, lica, osmijeha. I čudno mi bude kad se probudim, kao da sam sve nanovo proživio. Ali nije neugodno, samo sjetno.
__________________
What the heck, Hek?!
Hekatonhir is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 21:37   #93
Prva se ljubav uvijek pamti. Posebno ako je bila lijepa i nježna....baš onakva kakve prve ljubavi i jesu.
Crna dalija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 21:46   #94
Naravno da jesam.
Bilo je lijepo i gnjecavo, ali i znam zašto je završilo, pa prema tome let bygons be bygons
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 21:57   #95
Nikad nisam.
Na kraju sam saznala da me htjeo radi jedne stvari i to mi je u oci rekao. Mislim da se nikad nisam osječala tako slomljeno.
I makar sam tolko proplakala radi njega, i dalje ga volim negdje. Neznam zašto.
HUarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:04   #96
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Naravno da jesam.
Bilo je lijepo i gnjecavo, ali i znam zašto je završilo, pa prema tome let bygons be bygons
Ovako dobar opis dugo nisam pročitao.

Bilo pred 8 godina. Stvarno treba biti ozbiljno oštečena osoba da se zamara takvim stvarima...
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:12   #97
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Ovako dobar opis dugo nisam pročitao.

Bilo pred 8 godina. Stvarno treba biti ozbiljno oštečena osoba da se zamara takvim stvarima...
Jelda.
S iskustvom nekako sve dobije potpuniju dimenziju.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:20   #98
Nisam, no ne bih imala ništa protiv da zaboravim. Nikad to nisam idealizirala, ter mi se kaki od činjenja istog. Prva, druga, whateva. Zadnja se konta.
__________________
"...practices that were long abandoned - imprisonment without trial, the use of war prisoners as slaves, public executions, torture to extract confessions, the use of hostages and the deportation of whole populations - not only became common again, but were tolerated and even defended by people who considered themselves enlightened and progressive." George Orwell, 1984.
Linda Hathor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 23:59   #99
našla sam jednom negdje ovo:
Možda prvu ljubav najviše pamtimo zato što nas je jedino ta osoba u potpunosti dobila. Ta osoba u srcu nosi djelić nas kojeg nijedna buduća ljubav ne može dobiti. Taj dio nosi nevinost, vjerovanje da ljubav može trajati zauvijek. Sadrži prijateljstvo i bol, pokušaje i pogreške i onaj poljubac kojeg nikad nećemo zaboraviti. Nosi našu mladost i sve ono što smo mislili da će ljubav biti, sve ono što se ispostavilo krivim.

mislim da to sve objašnjava

__________________
Nemoćan tko nî bio, taj ne zna što 'e bit zdrav;
A tko nî ljubio, jaoh, ne zna što 'e ljubav!
bela flor is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2011., 17:14   #100
Moja prva ljubav je bila velika ali isto tako ništa posebnija i žao mi je što mi se desila jer je lik bio idiot. Tako da se nikada neću sjetiti svoje prve ljubavi - ni po čemu mi nije ostala u dobrom pamćenju. I drago mi je što sam ga se riješila više.
Big P. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:57.