Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2014., 22:07   #21
Ima smisla tema i smisla koliko i nesmisla onih koji odlučuju da budu akteri u predstavi Iščekujući Godota.
Biološka dob je terminator svima nama koliko god da se voljeli ubjeđivati u suprotno i zamotavati se u zastave vječne mladosti. Danas sam zapravo razmišljala o tome kako je prirodu nemoguće preveslati. Poznajem dijete iz priče koja ide ovako : dvoje 35 + silno su željeli bebu, nakon 5 godina muke po oplodnjama, filanjima hormonima i koje čega, postigli su što su htjeli – zvuk dječjeg plača proparao je i njihove ušne resice. U dobi djeteta od 6 godina otac umire naglom smrću (udar), u narednom razdoblju od godine dana majka obolijeva od galopirajuće bolesti i u teškoj agoniji umire. Curica od 7 godina u niti dvije godine ostaje glavni lik u priči Pale sam na svijetu. Pitam se naglas i u sbi često puta jel potrebno silovati prirodu, znaju li te žene kakvu potencijalnu kob prizivaju nafilavajući se hormonima, ja vjerujem u konkretnoj priči, a i dosta sam čitala da ti hormon fileri za začeće mogu itekako biti okidač i za druge vrste neprirodnog rasta, za rak i slično. Postoje istraživanja o tome. Razmišljam i pitam se koliko je potreba za imanjem biološkog djeteta u fazi kada ti tvoj reproduktivni status to ne omogućuje zapravo suluda. Zar nije bit imanja djeteta pružiti ljubav? Zar je ljubav samo ako to biće izađe iz tebe? Ja sam djevojčici iz priče samo sporedan lik u njenoj tužnoj priči, ali ljubav koju osjećam prema njoj je kao da je moja i da sam bila tada u mogućnosti bilo kakvoj kada su joj se desile tragedije uzela bi je. Živim po inspiraciji makar ona bila i tuga nekog djeteta, kada sam je osjetila kao svoju željela sam je pretvoriti u sreću. Međutim nisam mogla, drugi su preuzeli brigu o njoj. Ja je volim iz daljine, ali zna da sam joj tu.
Mislim da u životu treba djelovati samo po inspiraciji, a da sa time nema mjesta kalkulacijama. Treba pustiti stvarima da se prirodno događaju i biti otvoren prepoznati ih. Silovati sebe i druge svojim željama i ciljevima pod svaku cijenu je kao reketiranje nevinih žrtava. Pritom mislim i na same sebe jer ljudi su u suštini kada se riješe nepotrebnih oruđa nasađenih kroz odgoj, okoliš i dogme, dobri i ok, ali ponajviše mislim na druge koji se slučajno nađu kao mete i bivaju pokošeni tuđim niskim ciljevima i sebičnim željama. Samo kako znati kakva je raketa kad te pogodi? Hoću reći , da kužim, ima onih koji bjesomučno gađaju pa di pogodi, a s druge strane ima i onih koji nemaju nužno nikakve ciljeve ali bivaju pogođeni tuđima, pa na to pristaju i tako se usose. A mislim da je rješenje jednostavno i da se zove ljubav, ne nužno romantična, već kao stanje otvorenog davanja bez uzvratnih očekivanja. Vjerujem da se iz takvog stanja najljepše stvari događaju i da tada nisu bitne godine, vrijeme niti mjesto.
Jednoznačnog odgovora na temu kao da i nema, puno je tu slojeva i stvari bi se trebale rastaviti na svu silu društvenih i biomedicinskih znanosti kad bi baš htjeli objektivizirati, pa opet se ne bi složili oko odgovora. Svi smo nafilani svojim shvaćanjem svemira i imamo svoje pravo na ovaj i onaj odabir u konačnici.
__________________
http://www.youtube.com/watch?v=uB_dYLTHsPA
mala srecica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:11   #22
Quote:
crni9011 kaže: Pogledaj post
Moje pitanje za forumaše: postoje li još uvijek žene koje su lijepe, moćne i financijski u solidnom stanju i neistrošene, a da se pri tome žele udati. Dakle, pazite, mislim na djevojke koje su u najboljim godinama, dakle, one koje ne traže „utočište“.
Ma da, rastu na svakom ćošku i tebe čekaju.
Kako su brže-bolje dospijele u financijski solidno stanje a ni istrošile se nisu?
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:17   #23
Quote:
mala srecica kaže: Pogledaj post
.....
daj please upotrijebi enter kad pises postove, ove kobasice od postova su necitljive iako pocetak posta djeluje zanimljivo
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:19   #24
Evo ja imam primjer.
Frendica ima 22, u vezi je 6 godina. Oboje imaju novaca, vole se, nije trudna, na godinu će završiti petu godinu faksa. Jedva čeka da se uda dok to riješi, gleda vjenčanice.
Njena frendica ima još i manje, 20 ili 21. U vezi je 10 mjeseci s 13 godina starijim likom, nije trudna. Zaručili su se, na jesen se udaje.
Obje žele što više djece, i prva ima filozofiju da smo mi sve s 23+ već onako na rubu i da nam je krajnje vrijeme.
Više se niti ne trudim iznostiti joj svoje stavove.
shtrumfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:21   #25
Cijeli tekst ti je pun kontradikcija, ali što se te tvoje cure tiče, ne vidim što je čudno ako s 23 godine nije bila spremna za brak. Ili jednostavno nije bila sigurna da si ti osoba s kojom želi provesti život. Ne kužim gdje ti se žuri, možeš uživati s osobom koju voliš.

Brak je divna stvar u kontekstu ljubavi, ali ujedno je i velika odgovornost i obaveza. Cure (a i dečki) koje su tek zakoračile u 20-e žele iskoristiti vrijeme, zabavljati se, putovati, uglavnom živjeti bez obaveza. Brak nekako podrazumijeva zajednički (samostalan, u smislu bez roditelja, iako nije uvijek) život, znači od bezbrižnih odlazaka u kino i držanja za ruke sad je na vama kućanstvo, troškovi, kuhanje, kućanski poslovi, briga o svemu, što nije samo tako. Zar je zbilja čudno što ljude, ma klince još zapravo ne privlači toliko to kad imaju cijeli život pred sobom.

Logično mi je odlučiti se na brak kad nađeš osobu s kojom želiš provesti život (a to možeš s 15 ili s 50) i kad imaš bar minimalne uvjete za život, od ljubavi se nažalost ne živi.

A nisu svi do 25-e, kad je po tebi idealno ženiti se, našli osobu za sebe, što ne znači da je za njih (nas ) sve izgubljeno. Meni je to nekako donja granica za stupanje u brak jer mi je prije toga nekako prerano i što god ti rekao, stvarno nema razloga za žurbu, tempiranje kad je najbolje vrijeme za unučad i sličnih gluposti.
__________________
Dance first. Think later. It's the natural order.
lady grenouille is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:22   #26
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Ma da, rastu na svakom ćošku i tebe čekaju.
Kako su brže-bolje dospijele u financijski solidno stanje a ni istrošile se nisu?
Odlični su mi ti frajeri tradicionalnih shvaćanja koji nemaju curi ništa ponuditi (sad će doći dežurni biseri i spominjati financije ) jer nisu razvijali ličnost jer je za njih prioritet ženiti se u ranoj mladosti, a onda ciljaju na cure koje su razvijale ličnost, koje su uz to i lijepe i koje naravno slijedom svega toga imaju posve druge prioritete u životu umjesto da jednom takvom budu ukrasni fikus i rađaju djecu.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:40   #27
Rađaju djecu sebi ili njima, ne "njemu".
Nije neimanje djece stvar inaćenja muškarcima.
Bar se nadam.

Također, ne vidim zašto razvijanje ličnosti uvjetuje (ili zašto bi iz toga nužno slijedilo) neimanje djece.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:43   #28
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Odlični su mi ti frajeri tradicionalnih shvaćanja koji nemaju curi ništa ponuditi (sad će doći dežurni biseri i spominjati financije ) jer nisu razvijali ličnost jer je za njih prioritet ženiti se u ranoj mladosti, a onda ciljaju na cure koje su razvijale ličnost, koje su uz to i lijepe i koje naravno slijedom svega toga imaju posve druge prioritete u životu umjesto da jednom takvom budu ukrasni fikus i rađaju djecu.
U mjestu blizu mog imam isti takav slučaj. Ali neću prosipati demagogiju financija.
Njegova sadašnja situacija : posao vrlo nesiguran jer je pitanje dana kada će ići na burzu, godine koje je proveo na tom poslu nisu ga natjerale da potraži bolje plačen posao. Zbog toga što mu je bilo vrijeme za ženidbu, zaprosio je tad svoju jako mladu curu (razlika je između njih deset godina), ona je tad još išla u školu, starci su joj morali dati dopuštenje za brak.
Da bi ona zatrudnila i sad imaju malu bebu a od škole je odustala. Kakva budučnost nju čeka? Ni njemu a ni njoj prioritet nije bila škola več dobro se poseksati. Naravno, posljedica pretjeranog širenja nogu dovela je do toga da je rodila sa 18, u školu se ne vrača, on veli da se bude snašao ako dobiju nogu iz firme. Jadan mi je taj brak a ni njene starce ne kužim kako su to sve dali dopustiti.

Zadnje uređivanje MaloJa : 08.07.2014. at 22:57.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:47   #29
Quote:
magicna gljiva kaže: Pogledaj post
Djeca se mogu roditi sa fizickim deformitetima ako su roditelji stariji od 30 godina.
O takvim stvarima bi se isto trebalo razmisljati.
O tome često razmišljam i to me tjera da ipak shvatim da nam biološki sat kuca, htjeli mi to ili ne. Ne postoji napitak vječne mladosti i plodnosti

Quote:
BrianJohnson kaže: Pogledaj post
Meni ti to sve ...
Nije istina, jer ću odgovoriti na svedojedan post.

Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
pa koji bi bio razlog da se ta opisana želi udati?
da si natovari obaveze kuhanja/čišćenja/djece?
E tu sam vas neženje čekao. IZ TIH "OBVEZA" STE I VI, I JA, I SVI NA OVOM FORUMU PRONIKLI. A sada škrtarite kada nekom drugom trebate podariti takvo nešto. To mi je na neki način odraz škrtosti.

Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
znas, pametno zboriš

al danasnja djeca ne znam bas da su toliko plod ljubavi koliko izaberi opciju
...
Slažem se sa ovim, i to mi je odvratno. Ne želim nasilan brak, nego brak iz ljubavi. Ima li toga još?

Quote:
Herbicidna kaže: Pogledaj post
f) "Ženit ćemo se kad zatrudni."

Urnebesno mi je kak su samo dva para ljudi na čijim sam svadbama bila zadnjih 5 godina, u čijim svatovima mladenka nije bila trudna, oni koji imaju ozbiljnijih problema sa začećem.

disklejmer: gore spomenuti nemaju previše godina, nisu se ženili jer "im je vrijeme"
O tome pričam. Pa nije valjda lijepo da jedini razlog braka bude dijete.

Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Čovječe koji užas od teme

Da, ljudi oko tebe nisu po tvome, pa sigurno ništa ne valja, jer naravno tvoj ukus, tvoje želje, to je najbolja opcija. Naravno žene same sigurno ne znaju o ničemu odlučiti, one su zaluđene modernim trendovima,....)
Ne, ne! Nisu sam žene. Spomenio sam u prvom postu i muškarce. Muškarci su isto tako zaluđeni seksualnom revolucijom. Npr. čak i u mom društvu je većini muškaraca stalo da samo promjeni što veći broj partnera. Pri tom mjenjanju partnera naleti na djevojke koje se zaljube, a čije im srce slomi, radi čega?! Radi nekakvog trenda...

Quote:
Afro Dita kaže: Pogledaj post
Iskreno, ja bih svima zabranila brak prije 25 - e. Svima. .....
Bavim se baš time i u cilju međunarodne zajednice je da se zabrane tkz. "dječji brakovi". Ali, isto tako stalno se postavlja pitanje sve veće i veće stope mortaliteta i divorcijaliteta koji, dakako, jako loše utječu na društvo i društveno blagostanje.

Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Pa iskreno da kažem, meni brak danas likuje na veliku birokratsku zavrzlamu. Naprimjer, ja sam se mogla ubračiti...

Ja se također ne mislim pretvoriti u kučanicu natovarenu djecom i obavezama.
Brak ima pravno i faktično značenje. Ono što potpišeš na papiru daje samo pravnu pozadinu onome što već faktično postoji. A glede teme kućanica, tu bi se dalo reći da se i ti bojiš obaveza. A, kako sam gore već spomenio, i mi smo pronikli iz tih obaveza! Ima jedna: "mi nismo nasljedili ništa od naših predaka, nego smo posudili od naših unuka"

Quote:
typhoid_mary kaže: Pogledaj post
ja svoje frendice danas ne prepoznajem iskreno, osobe koje su nekad bile vrckave, vesele, pune zivota sad su doslovno prazne, dosta njih nesretno, razlozi udaja su bili klinci.
Ovdje dolaze tri izbora: seksualno odgovorno ponašanje, abortus ili brak. Mislim da je najadekvatniji izbor: seksualno odgovorno ponašanje!

Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
...
Na kraju joj kaže da nema djece nebi ju ni oženio nikada.
Opčenito gledajuči, meni djeca nebi bila dovoljan razlog za ubračivanje ako nisam sigurna u njega kao osobu koja će odgajati naše dijete.

Radije bi bila samohrana nego zakinuta za pravi iskreni odnos.
....
I ja se zalažem za veća prava samohranih majki, posebno u pomenutim slučajevima.



Za kraj, drago mi je da ima ljudi mojih svaćanja. Očito je da moram promijeniti krug ljudi u kojem se krećem ukoliko želim pronaći onu koja djeli moje svjetonazore.

Nadam se da svojim postovima nisam nikoga uvrijedio.
crni9011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:54   #30
Sretno u tvojoj potrazi, ja sam opče neshvatljiva kada izrazim svoje mišljenje ljudima koji ne razmišljaju kao ja.
Trebam li isto promijeniti okolinu?
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:03   #31
Quote:
shtrumfeta kaže: Pogledaj post
Evo ja imam primjer.
Frendica ima 22, u vezi je 6 godina. Oboje imaju novaca, vole se, nije trudna, na godinu će završiti petu godinu faksa. Jedva čeka da se uda dok to riješi, gleda vjenčanice.
Njena frendica ima još i manje, 20 ili 21. U vezi je 10 mjeseci s 13 godina starijim likom, nije trudna. Zaručili su se, na jesen se udaje.
Obje žele što više djece, i prva ima filozofiju da smo mi sve s 23+ već onako na rubu i da nam je krajnje vrijeme.
Više se niti ne trudim iznostiti joj svoje stavove.
Pa ako su u dugogodišnjoj vezi i žele se vjenčati, neka se vjenčaju.
Ali autor ni curu nema a razmišlja o braku. To mi liči na udavaču koja ima spremnu vjenčanicu "samo" još nema ni blizu onog za kojeg bi ga obukla.
Malo mi je priča posložena naopako.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:05   #32
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Rađaju djecu sebi ili njima, ne "njemu".
Nije neimanje djece stvar inaćenja muškarcima.
Bar se nadam.

Također, ne vidim zašto razvijanje ličnosti uvjetuje (ili zašto bi iz toga nužno slijedilo) neimanje djece.


-Stipe
Sarkastična sam. To se uopće ne odnosi na imanje djece inače nego na određeni mentalni sklop.

Ne daj bože da ikad kažem da imanje djece i razvijanje ličnosti isključuje jedno drugo.
ex anais is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:06   #33
Quote:
shtrumfeta kaže: Pogledaj post
Evo ja imam primjer.
Frendica ima 22, u vezi je 6 godina. Oboje imaju novaca, vole se, nije trudna, na godinu će završiti petu godinu faksa. Jedva čeka da se uda dok to riješi, gleda vjenčanice.
Njena frendica ima još i manje, 20 ili 21. U vezi je 10 mjeseci s 13 godina starijim likom, nije trudna. Zaručili su se, na jesen se udaje.
Obje žele što više djece, i prva ima filozofiju da smo mi sve s 23+ već onako na rubu i da nam je krajnje vrijeme.
Više se niti ne trudim iznostiti joj svoje stavove.
I ja jedva čekam da upoznam takvu koja završava faks i jedva čeka da se uda. Ma mora ta negdje i mene čekati.
crni9011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:10   #34
Quote:
Anida kaže: Pogledaj post
Pa ako su u dugogodišnjoj vezi i žele se vjenčati, neka se vjenčaju.
Ma ok, tu se ne želim mješati. Njen život. Samo dajem primjer na pitanje ima li takvih cura.
shtrumfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:18   #35
Quote:
shtrumfeta kaže: Pogledaj post
Ma ok, tu se ne želim mješati. Njen život. Samo dajem primjer na pitanje ima li takvih cura.
Pa dobar si odgovor i dala. Ima ih.
Tema se može ključati.
Anida is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:30   #36
Quote:
crni9011 kaže: Pogledaj post
I ja jedva čekam da upoznam takvu koja završava faks i jedva čeka da se uda. Ma mora ta negdje i mene čekati.
ne smijem ni reći kako moj stari zove takve cure. uglavnom, point je da je takvim mentalnim sklopovima uzalud školovanje.
Tinkerbell 8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:42   #37
Quote:
crni9011 kaže: Pogledaj post
Dragi forumaši,

Upravo sam se sada registrirao da bi postavio pitanje koje me muči duže vremena, a nemam s kime o tome porazgovarati. Naime, kao što naslov kaže, a i sami ste svjedoci, rijetko tko se želi danas vjenčati. Svi još nisu zreli, čekaju onog pravog, misle da trebaju proći i da su mladi i slično.

Ja sam nekako realistično pogledao situaciju i shvatio da brak ne može čekati da prođe trideseta, jer to više nije vjenčanje iz ljubavi, nego iz potrebe – ja bih to nazvao utočište. Ja bi ovdje citirao našeg slavnog povjesničara, pok. Vjekoslava Klaića: „Velika je nevolja, kada čovjek uzima ženu, nakon što je istrošio svoju snagu: a gotova je rugoba, kad djevojka hoće da dodje pod kapu, pošto je promijenila desetak ljubavnika. To nije sveti brak, već ili nemoćnica ili opskrbilište! Rađajte djecu! Djeca su blagoslov Božji, te ih nikad u kući suviše nema. Divno veli narodna riječ: "Ženidba bez djece onako je kano i dan bez sunca."“. Dalje, među prednostima treba spomenuti i svakako reproduktivne probleme koje (češće) pogađaju žene koje nisu rađale poslije 30te. Onda bih svakako spomenuo da se kasnim brakom ne mogu dočekati unučad što je nešto jako lijepo, znam po svom vlastitom ocu koji ih je dočekao. Da ne dužim prednosti nekasnog braka (takvim smatram brak sklopljenim u 25-26. godini).

Danas je se to sve nekako izvrnulo. Gotovo sve prijatelje što znam ušli su u brak jer ime se „zalomilo“. Pa meni je to nekako tako nisko i bezvrijedno. Zamislite se osjećati pored čovjeka/žene za kojega ste se udali/oženili samo radi toga što vam se zalomilo? Siguran sam da u takvom braku pomisli lete na bivše partnere koje idealiziraju, da se često svađaju i sl.

Meni se, npr. dogodilo da sam bio u vezi skoro četiri godine. Prošli smo sve faze, od opčinjenosti, zaljubljenosti pa sve do ljubavi. Najveću intimu smo razdjeljivali. Eto, kada smo se ljubili dok smo vršili nužde (pa čak i velike, nadam se da se forumašima ne gadi). Ali, zbog nekog razloga (najvjerojatnije seksualne revolucije koja nas čini iskreno nesretnima) nije bila spremna na brak. Nije bila spremna da o tome razmišlja u sljedećim godinama. Jednostavno, ona je to odgađala do 28-29, a sad joj je 23 godine. Svoju rodicu koja se udala u njenim godina prezirala je u smislu da ona nije još ništa proživjela. Na moje pitanje što to treba proživjeti, nije mi znala dati odgovor. Sad smo prekinuli i prebolio sam je većim djelom. Ali, znam da sam joj bio prava ljubav, da me je voljela i siguran sam da neće nikoga tako više voljeti kao što je mene voljela. Dakako da sam i ja nju volio i sada da joj nešto zatreba, ne bi oklijevao. Sada ona živi onako kako misli, istetovirala se i slično, dakle, sve što rade mladi i po mom mišljenju ne zreli. Nemojte me napadat za ovo nezreli, jer je stvarno nezrelo postupila, jer je tetovažu izabrala u ponedjeljak, a istetovirala u petak. Dakle, nije sigurna da želi baš tu tetovažu koju će morati nositi cijelio život. Na moje pitanje koje joj značenje ima, kaže da hoće da ukrasi tijelo.

E sad postoje one koje se jedva čekaju udati, a ja ću ih po Izetu nazvati „kuferuše“. One se ne udavaju iz ljubavi, nego iz slabosti. Ili su ostarile, ili nisu lijepe pa traže bilo koga, ili su financijski nemoćne pa traže sigurnost. Takve sigurno ne bi ženio.

Moje pitanje za forumaše: postoje li još uvijek žene koje su lijepe, moćne i financijski u solidnom stanju i neistrošene, a da se pri tome žele udati. Dakle, pazite, mislim na djevojke koje su u najboljim godinama, dakle, one koje ne traže „utočište“.

Nemojte misliti da ja ovdje napadam nježniji spol, puno smo gori mi muškarci. Ali, eto, ja sam neki izuzetak Još pri tome sam jako lijep i zgodan, pametan, još malo i obrazovan, mogu svingati svaku subotu da to hoću. O Bože, možda bi i ja trebao to iskorištavati i živjeti promiskuitetno i da budem kao i svi drugi, ali to ne želim!
Zena ti je napravila uslugu.

Ono sto ti trebas osvijestiti da za muskarca najbolje godine dolaze iza 25 i mogu se rastegnuti debelo iza 40ih.

Zene dozivljavaju vrhunac sa 18. Sa 25 su vec stara roba a sa 27 vecini nastupa panika.

Zene koje imaju iza sebe 5,6 10 ljubavnika nisu nikakav materijal za brak i jebeno su losa investicija ( mislim vezati svoje financije uz zenu koja se vise nije u stanju emotivno vezati za tebe i riskirati razvod je jednostavno glupo).

Sve vise tipova osvjestava ovo.

Probaj izaci navecer na mjesta gdje izlaze zene iznad 25, 27 godina ( da ne kazem 30) Ocaj mozes rezati nozem.

Na tvom mjestu ti se trebas dovesti u formu i zajebavati se do 30e 35. Raditi na tome da si sto vise poboljsas financijsku situaciju i da se osiguras. Zene su nusproizvod a ne smisao zivota.

I ostavi se glupih ideja o trazenju srodne duse.

I da odgovorim na voje pitanje. da sve su takve, zato smo imali patrijarhat da ih sprijecimo u glupostima jer nisu u stanju dnositi racionalne odluke.

Kad si budes trazio nesto za ozeniti to treba biti max do 25 godina i sa 1om mozda 2 veze iza sebe. Ako toga nema nema se smisla zeniti.
jim rogers12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:56   #38
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
ne smijem ni reći kako moj stari zove takve cure. uglavnom, point je da je takvim mentalnim sklopovima uzalud školovanje.
Svatko ima svoje ciljeve. Nešto što ga veseli ili nešto što jedva čeka. Imaš i ti, i ne bi ti bilo drago da netko po tome tako komentira.
Ne vidim po čemu bi tu brak bio za osudu.

Školovanje nikad nije uzalud. Školovanije majke lakše prenesu veću širinu svojoj djeci.

Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post
Sarkastična sam. To se uopće ne odnosi na imanje djece inače nego na određeni mentalni sklop.

Ne daj bože da ikad kažem da imanje djece i razvijanje ličnosti isključuje jedno drugo.
Ah, OK. Nisam povezao odmah ideju posta.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 23:58   #39
I mene je Stipe ovaj komentar od Tinkerbell 8 malo naljutio. To je ekvivalentno da ja nazovem d*** one koje se ne žele udati. Msm, nije bit teme ovdje vrijeđat osobine koje ja tražim!
crni9011 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 00:09   #40
Quote:
Tinkerbell 8 kaže: Pogledaj post
ne smijem ni reći kako moj stari zove takve cure. uglavnom, point je da je takvim mentalnim sklopovima uzalud školovanje.
a to je funny zbog?

__________________
four wheels move the body — but two wheels move the soul #bikerzone
typhoid_mary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.