Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2014., 02:56   #61
Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Hmmm...zašto? ma ne vjerujem da su radi toga jer su takvi friendzonani, nešto im sigurno fali
Mhm...fali im karakter dosta obrnut od onog koji si opisala
Puno puta sam upoznao žene koje su opisivale tako neki tip muškaraca, ali redovito su bile s onima potpuno obrnutima od toga.
Naravno da ima iznimaka, ali nice guys uglavnom finish last.

Ono što si ti bila nabrojala

"normalan u pristupu"
Uglavnom bude izguran od strane onih koji imaju puno grublje pristupe i ne dobije priliku istaknuti se.

Stvar s interesima i razgovorom, opet obično ispadne da taj dečko curi postane psiholog, i da ga previše počne gledati kao prijatelja da bi bila zainteresirana za išta drugo s njim.

Oni koji predobro slušaju pak opet izgube na prilici da istaknu sami sebe, i počnu izgledati kao nesamopouzdani, bez obzira na to jesu li ili nisu takvi.

Sukob u svjetonazorima sam isto vidio da je puno više puta tipovima pomogao nego odmogao, pretpostavit ću da je zato što potiče ženu da se angažira oko tipa, da mu pokuša približiti svoje ideje, što je sve nešto s čime joj se zavuče pod kožu.

I za ostalo bi imao primjere, i sve to što sam napisao je nešto što sam viđao u životu, i to ne povremeno, nego praktički stalno. Onak, tipovi s kojima je sve prelako, koji se čine kompletnima i divnima valjda ne bude neki avanturistički duh. S druge strane tipovi koji budu baš obrnuti od svega toga potiču žene da se one trude oko njih, a ne neki uzajamni trud. Što smiješno zvuči, ali stvarno skoro sve veze(bilo kratke bilo duge) koje vidim oko sebe su takve. A takvi tipovi kakve ti opisuješ beskrajne godine soliraju, što im naravno počne uništavati samopouzdanje, a nikada nisu naučili biti "zločesti" pa da nadoknade taj dio preko toga. I samom mi obično tako ispadne, ako nisam nasrtljiv s curom, ako tražim ono nešto što nam je zajedničko, ako razgovaram s njom, upoznajem ju, mogu očekivati da će skoro obavezno se ubaciti netko drugi ko će uložiti desetinu truda, i tko će biti nešto potpuno obrnuto od mene, a bez obzira što se tako dobro slažem s njom, znam da ću biti izguran na drugo mjesto
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 10:16   #62
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Mhm...fali im karakter dosta obrnut od onog koji si opisala
Puno puta sam upoznao žene koje su opisivale tako neki tip muškaraca, ali redovito su bile s onima potpuno obrnutima od toga.
Naravno da ima iznimaka, ali nice guys uglavnom finish last.

Ono što si ti bila nabrojala

"normalan u pristupu"
Uglavnom bude izguran od strane onih koji imaju puno grublje pristupe i ne dobije priliku istaknuti se.

Stvar s interesima i razgovorom, opet obično ispadne da taj dečko curi postane psiholog, i da ga previše počne gledati kao prijatelja da bi bila zainteresirana za išta drugo s njim.

Oni koji predobro slušaju pak opet izgube na prilici da istaknu sami sebe, i počnu izgledati kao nesamopouzdani, bez obzira na to jesu li ili nisu takvi.

Sukob u svjetonazorima sam isto vidio da je puno više puta tipovima pomogao nego odmogao, pretpostavit ću da je zato što potiče ženu da se angažira oko tipa, da mu pokuša približiti svoje ideje, što je sve nešto s čime joj se zavuče pod kožu.

I za ostalo bi imao primjere, i sve to što sam napisao je nešto što sam viđao u životu, i to ne povremeno, nego praktički stalno. Onak, tipovi s kojima je sve prelako, koji se čine kompletnima i divnima valjda ne bude neki avanturistički duh. S druge strane tipovi koji budu baš obrnuti od svega toga potiču žene da se one trude oko njih, a ne neki uzajamni trud. Što smiješno zvuči, ali stvarno skoro sve veze(bilo kratke bilo duge) koje vidim oko sebe su takve. A takvi tipovi kakve ti opisuješ beskrajne godine soliraju, što im naravno počne uništavati samopouzdanje, a nikada nisu naučili biti "zločesti" pa da nadoknade taj dio preko toga. I samom mi obično tako ispadne, ako nisam nasrtljiv s curom, ako tražim ono nešto što nam je zajedničko, ako razgovaram s njom, upoznajem ju, mogu očekivati da će skoro obavezno se ubaciti netko drugi ko će uložiti desetinu truda, i tko će biti nešto potpuno obrnuto od mene, a bez obzira što se tako dobro slažem s njom, znam da ću biti izguran na drugo mjesto
ja tebe ne kužim. Zakaj se onda trudiš oko takvih. Zašto se trudiš uopće? Zašto uopće išta pokušavaš?
Zašto se ne baviš sobom i svojim životom nego nekim tamo ženama kod kojih iz nekoga žnj razloga završavaš na 2. ili ne znam kojem mjestu..

Ja uložim trud, ali dosta puta taman toliko da stignem vidjeti koliko je cura/žena u kurcu i koliko nemam kaj s njom radit, te se ništ više ne trudim jer mi se počne gaduckati...
Dakle, nije da mi ulete neki frajeri ispred mene...zapravo to se rijetko događa, jer u svojim racionalnijim fazama pokušavam sa ženama s kojima sam kompatibilan, i kojima se sviđaju likovi poput mene. A pošto sam prilično izuzetan , takvi likovi koji joj se sviđaju nisu baš česti, pa je slaba vjerojatnost da će joj tako skoro još jedan takav naići.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:27   #63
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ja tebe ne kužim. Zakaj se onda trudiš oko takvih. Zašto se trudiš uopće? Zašto uopće išta pokušavaš?
Zašto se ne baviš sobom i svojim životom nego nekim tamo ženama kod kojih iz nekoga žnj razloga završavaš na 2. ili ne znam kojem mjestu..

Ja uložim trud, ali dosta puta taman toliko da stignem vidjeti koliko je cura/žena u kurcu i koliko nemam kaj s njom radit, te se ništ više ne trudim jer mi se počne gaduckati...
Dakle, nije da mi ulete neki frajeri ispred mene...zapravo to se rijetko događa, jer u svojim racionalnijim fazama pokušavam sa ženama s kojima sam kompatibilan, i kojima se sviđaju likovi poput mene. A pošto sam prilično izuzetan , takvi likovi koji joj se sviđaju nisu baš česti, pa je slaba vjerojatnost da će joj tako skoro još jedan takav naići.
Mooožda si malo krivo shvatio ono što sam napisao
Zakaj se trudim? Pa ako se za ikoga trudim, to je zato što mi se sviđa, i zato što mi se u tom trenutku čini kao da je vrijedan truda, i to nema veze na kakav odnos ciljam s tom osobom. Kasnije možda uvidim da sam skroz fulao u svojoj procijeni, al ok, bar prije toga nisam uzeo zdravo za gotovo osobu koja je možda zaista i bila vrijedna truda. Potpuno nevažno kako stvari završe, nikada mi neće biti žao što ako sam se za nekoga potrudio.

A sad to da će ona mene staviti na drugo, treće ili nikakvo mjesto je očito nešto što nisam mislio da će se dogoditi u danom trenutku

Ono oko uletavanja drugih frajera nisam mislio doslovno fizički da se postavi između nas za vrijeme razgovora

I ja sam nešto što mi se ne čini pretjerano često, pa očito nije svaka žena zainteresirana za nekoga poput mene, i naravno da ću vrlo rijetko pokušavati kod žena koje se pokažu nezainteresirane za nešto takvo. No tu opet dolazi zajeb da ne kužiš sve odma od početka, ljudi ti se na prvu mogu učiniti puno drugačiji nego što jesu A i vrlo važno, ljudi su vrlo često puno drugačiji nego što sami kažu da jesu, pa i u onome što govore da žele, to vrlo često ne bude baš ono što zaista žele
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:39   #64
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Mhm...fali im karakter dosta obrnut od onog koji si opisala
Puno puta sam upoznao žene koje su opisivale tako neki tip muškaraca, ali redovito su bile s onima potpuno obrnutima od toga.
Kad pogledam oko sebe ima nešto u tome, moram priznati, ali ne razumijem zašto...

Quote:
"normalan u pristupu"
Uglavnom bude izguran od strane onih koji imaju puno grublje pristupe i ne dobije priliku istaknuti se.

Stvar s interesima i razgovorom, opet obično ispadne da taj dečko curi postane psiholog, i da ga previše počne gledati kao prijatelja da bi bila zainteresirana za išta drugo s njim.
Ali ti sad tu dodaješ karakteristike koje ja nisam navela - slušati nekog u koga si zaljubljen bez da mu uopće kažeš koji su tvoji osjećaji znači negdje ne znati postaviti osobne granice. A to isto nije baš emocionalno zrelo Drugim riječima, mora li normalan pristup i sposobnost slušanja nužno uključivati nedostatak postavljanja osobnih granica?

Quote:
Oni koji predobro slušaju pak opet izgube na prilici da istaknu sami sebe, i počnu izgledati kao nesamopouzdani, bez obzira na to jesu li ili nisu takvi.
Hm, moguće ali sad ja pitam mora li to nužno biti tako, nije li moguća sredina?

Quote:
Sukob u svjetonazorima sam isto vidio da je puno više puta tipovima pomogao nego odmogao, pretpostavit ću da je zato što potiče ženu da se angažira oko tipa, da mu pokuša približiti svoje ideje, što je sve nešto s čime joj se zavuče pod kožu.
Ne znam, ovo mi je teško za povjerovati, ne mogu ni zamisliti da mi se dopadne netko s kim imam takav sukob u svjetonazorima - pa onda nemamo o čemu pričati, jer su nam drukčije vrijednosti i sigurno u skladu s tim imamo i drukčije interese...tako da ne vjerujem da je to baš pravilo.

Quote:
I za ostalo bi imao primjere, i sve to što sam napisao je nešto što sam viđao u životu, i to ne povremeno, nego praktički stalno. Onak, tipovi s kojima je sve prelako, koji se čine kompletnima i divnima valjda ne bude neki avanturistički duh.
A zašto ga ne bude? Mislim, onda ipak dolazimo do toga da je dio problema i u tim tipovima - da li nužno "znati slušati" i "biti normalan" u pristupu uključuje i biti dosadan i s 0 asertivnosti? Ispada da su moguće samo te 2 krajnosti, pa valjda može negdje postojati i neka sredina...

Quote:
S druge strane tipovi koji budu baš obrnuti od svega toga potiču žene da se one trude oko njih, a ne neki uzajamni trud. Što smiješno zvuči, ali stvarno skoro sve veze(bilo kratke bilo duge) koje vidim oko sebe su takve. A takvi tipovi kakve ti opisuješ beskrajne godine soliraju, što im naravno počne uništavati samopouzdanje, a nikada nisu naučili biti "zločesti" pa da nadoknade taj dio preko toga.
Razumijem i ima smisla. I nažalost da, moram priznati da i ja viđam takve primjer okolo. Ali onda je kažem, dio problema i u takvim tipovima - ako vide da takav pristup ne funkcionira zašto ne pokušaju nešto poduzeti po tom pitanju?

Quote:
I samom mi obično tako ispadne, ako nisam nasrtljiv s curom, ako tražim ono nešto što nam je zajedničko, ako razgovaram s njom, upoznajem ju, mogu očekivati da će skoro obavezno se ubaciti netko drugi ko će uložiti desetinu truda, i tko će biti nešto potpuno obrnuto od mene, a bez obzira što se tako dobro slažem s njom, znam da ću biti izguran na drugo mjesto
I dalje ne razumijem zašto bi traženje nečeg što vam je zajedničko i ne biti nasrtljiv isključivalo bilo kakav oblik asertivnosti ili osobnih granica
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:55   #65
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
ne, ne znamo.


izuzetno nas (me) zanima. Tu je ključ svih m-ž problema.
Ne znam kakve to veze ima s m-ž problemima ali to je nešto što bi trebalo biti opće poznato, što znači biti liberalan u vrijednosnoj orijentaciji.

Ali ako nije evo onda.

Liberalni stavovi:
jednakost spolova po svim pitanjima, uključujući i privatni dio (kućanski poslovi i sl.)
bez religijskih dogmatizama ili stavova uzrokovanih istima
poštivanje svih ljudskih prava i razumijevanje koncepta jednakosti prava svih, uključujući i LGBT zajednicu i druge etničke skupine
vjera u demokratske vrijednosti prava na samodeterminaciju na bilo kojem području, što zapravo uključuje i sve prethodne stavke


Quote:
Što je to dobro a što loše u tradicionalnim muško-ženskim obrascima?

Par toga je loše, ali je i poprilično puno toga dobroga.
Smatram da je puno suvremenih muško-ženskih obrazaca i ponašanja izuzetno iritantno, bezveze i nefunkcionalno, iako neki od njih na prvi pogled izgledaju svima nama super.

Također, ima puno jednako tako loših stvari i u tradicionalnim m-ž odnosima.
Ne govorim ja o tome što je dobro ili loše u suvremenim ili tradicionalnim odnosima, o tome se može raspravljati ali to je druga tema koja nema veze s ovom, niti s tradicionalnim stavovima.
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 11:59   #66
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post
Ima svijeta muških i ženskih. Mah, navikla sam da mi se upucavaju sami idioti. Ono što me najviše ljuti i počelo debelo živcirati što netko stariji koji mi može biti čača, moje kulturno ophođenje i onako ok razgovor smatra kartom za nekakav flert, spiku ili traženje mobitela.
Joj, I hear you sister, baš to mene isto živcira!
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:01   #67
Quote:
Luđak iz hrv kaže: Pogledaj post
"Muskarci" ako ih se moze tako nazvat koji su jako liberalni su vecinom pickice
Stvarno takvog zelis?
Evo, vidiš, takvo razmišljanje mene smeta Zašto bi itko bio "pičkica" zato jer je normalan?
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:12   #68
Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Ali ti sad tu dodaješ karakteristike koje ja nisam navela - slušati nekog u koga si zaljubljen bez da mu uopće kažeš koji su tvoji osjećaji znači negdje ne znati postaviti osobne granice. A to isto nije baš emocionalno zrelo Drugim riječima, mora li normalan pristup i sposobnost slušanja nužno uključivati nedostatak postavljanja osobnih granica?
Hmm da, malo je teško definirati "normalan u pristupu" Jer to što ti nazoveš normalnim, se možda samo tebi čini normalno. Uglavnom ja sam to bio protumačio kao "ne previše nasrtljivo". A određivanje granica je prečudna i nimalo univerzalna stvar, bar se meni tako čini, nešto što bi u nekim mjerama ovisilo od osobe do osobe, pa tu ne bi ništa dodavao.

Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Hm, moguće ali sad ja pitam mora li to nužno biti tako, nije li moguća sredina?
Sredine su isto čudne, jer može ispasti da sredina ne paše ni tebi ni meni, ili pak mi danas paše, ali sutra sam tako raspoložen da ću više nagnuti na tvoju stranu, dok preksutra će opet biti nešto drugačije. I to mi sve dođe kao nešto na što se navikneš dok skupljaš iskustvo u životu. A to ispadne bed ako ti jako manjka iskustava. Još dodaj tome da dobrice(dakle, ne mislim "papci", nego onak, dobri likovi) vole više pustiti drugima. Oni "ne toliko dobrice" vole puno više povlačiti na svoju stranu. Ovo drugo mi, iz onoga što sam vidio, stvarno izgleda kao pristup koji pruža neusporedivo više uspjeha.

Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Ne znam, ovo mi je teško za povjerovati, ne mogu ni zamisliti da mi se dopadne netko s kim imam takav sukob u svjetonazorima - pa onda nemamo o čemu pričati, jer su nam drukčije vrijednosti i sigurno u skladu s tim imamo i drukčije interese...tako da ne vjerujem da je to baš pravilo.
Ma ništa nije pravilo, niti će ikada biti. I normalno da to ne vrijedi za ekstremne primjere, gdje si ti tipa liberalna, a lik neonacist. No takve stvari opet stalno viđam, cura dobra i draga, lik...ehh...recimo sirovina Različitosti se privlače I guess?

Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Razumijem i ima smisla. I nažalost da, moram priznati da i ja viđam takve primjer okolo. Ali onda je kažem, dio problema i u takvim tipovima - ako vide da takav pristup ne funkcionira zašto ne pokušaju nešto poduzeti po tom pitanju?
Nemoj me krivo shvatiti, ne gledam ja baš ko je tu kriv, ili tko ima problem. Ljudi su takvi kakvi jesu, i žele to što žele. To što netko želi je njegova stvar, i nije nešto što treba opravdavati ikada ikome
I naravno da su si ljudi sami uglavnom krivi za svoje neuspjehe, no opet tu bi rekao da dođe do onog dijela sa samopouzdanjem i iskustvom, što je nešto što se često gradi na uspjesima, a ako ti se nanižu samo neuspjesi, stvori se problem. Isto nešto što mogu nadodati na ovo iz svog iskustva. Ok, ja sam takav kakav jesam, imam takav pristup kakav imam i uglavnom soliram. Zašto sam ja takav, i zašto imam takav pristup? Zato što je to ono što sam ja izabrao, to je ono što se meni sviđa. A jako je poražavajuć osjećaj kada si ti zadovoljan sobom, a kritika s druge strane je da to jednostavno ne valja njima. Pa u svemu tome, mogu si zamisliti i da ima likova koji si sve to pretvore u frustracije koje ih sputavaju da naprave ikakve promjene, zapnu u svemu tome bez da vide neki izlaz. A zašto? Zato što su počeli kao nice guys.

Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
I dalje ne razumijem zašto bi traženje nečeg što vam je zajedničko i ne biti nasrtljiv isključivalo bilo kakav oblik asertivnosti ili osobnih granica
Ne isključuje

Zadnje uređivanje nemouzagrebu : 30.07.2014. at 12:14. Reason: vrlo važni "ne" manjka! :D
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:20   #69
Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Evo, vidiš, takvo razmišljanje mene smeta Zašto bi itko bio "pičkica" zato jer je normalan?
Mislim da je poanta u tome što današnje društvo muškarcu ljepi etiketu picajzle čim on pokaže,kaže ili napravi nešto što se kosi sa slikom nekod drugog muškarca. Danas pičkica naziv se olako koristi maltene za mnogo toga a da to uopće nema uporište u zbilji.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:31   #70
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Sredine su isto čudne, jer može ispasti da sredina ne paše ni tebi ni meni, ili pak mi danas paše, ali sutra sam tako raspoložen da ću više nagnuti na tvoju stranu, dok preksutra će opet biti nešto drugačije. I to mi sve dođe kao nešto na što se navikneš dok skupljaš iskustvo u životu. A to ispadne bed ako ti jako manjka iskustava. Još dodaj tome da dobrice(dakle, ne mislim "papci", nego onak, dobri likovi) vole više pustiti drugima. Oni "ne toliko dobrice" vole puno više povlačiti na svoju stranu. Ovo drugo mi, iz onoga što sam vidio, stvarno izgleda kao pristup koji pruža neusporedivo više uspjeha.
Ma gle, nemoj ti mene krivo shvatiti - daleko od toga da ovo što ti kažeš ne viđam u praksi, i sama to vidim - samo pokušavam tu sad, kad smo već načeli tu temu, preispitati zašto je to tako i mora li to nužno biti tako.

Imala sam i sama iskustvo gdje mi se nabacivao jedan lik koji ima mnogo tih osobina koje mi pašu (a ujedno je i dobrica i ne pušta drugima al je pristojan, što je onak, rijetka kombinacija osobina), al mu s druge strane fali par tih nekih osobina još koje bi ja, pa me uvijek mučilo zašto je ova druga strana takva. A i od drugih frendica čujem slične priče. Tako da možda nije loše vidjeti zašto je to tako.

Dosadašnji zaključak-pitanje: može li netko imati avanturistički duh/razviti asertivnost a da istovremeno ostane normalan u pristupu i da zna slušati? Ili, jesu li to nužno osobine koje se isključuju...

E sad bi bilo korisno da nam još neka cura da svoj feedback na ovo.


Quote:
Ma ništa nije pravilo, niti će ikada biti. I normalno da to ne vrijedi za ekstremne primjere, gdje si ti tipa liberalna, a lik neonacist. No takve stvari opet stalno viđam, cura dobra i draga, lik...ehh...recimo sirovina Različitosti se privlače I guess?
Ma viđam ih i ja, iako je kod mene osobno to deal breaker. Da, pretpostavljam da se suprotnosti privlače


Quote:
Nemoj me krivo shvatiti, ne gledam ja baš ko je tu kriv, ili tko ima problem. Ljudi su takvi kakvi jesu, i žele to što žele. To što netko želi je njegova stvar, i nije nešto što treba opravdavati ikada ikome
I naravno da su si ljudi sami uglavnom krivi za svoje neuspjehe, no opet tu bi rekao da dođe do onog dijela sa samopouzdanjem i iskustvom, što je nešto što se često gradi na uspjesima, a ako ti se nanižu samo neuspjesi, stvori se problem. Isto nešto što mogu nadodati na ovo iz svog iskustva. Ok, ja sam takav kakav jesam, imam takav pristup kakav imam i uglavnom soliram. Zašto sam ja takav, i zašto imam takav pristup? Zato što je to ono što sam ja izabrao, to je ono što se meni sviđa. A jako je poražavajuć osjećaj kada si ti zadovoljan sobom, a kritika s druge strane je da to jednostavno ne valja njima. Pa u svemu tome, mogu si zamisliti i da ima likova koji si sve to pretvore u frustracije koje ih sputavaju da naprave ikakve promjene, zapnu u svemu tome bez da vide neki izlaz. A zašto? Zato što su počeli kao nice guys.
Da, ja zapravo mislim da smo tu piknuli u malo veću problematiku - da je problematika našeg društva da se ne cijene nice guys. I društvo ne njeguje uopće razvoj te vrste karaktera, a kak onda očekujemo da u takvom društvu bude nice guys?
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:35   #71
Quote:
MaloJa kaže: Pogledaj post


Mislim da je poanta u tome što današnje društvo muškarcu ljepi etiketu picajzle čim on pokaže,kaže ili napravi nešto što se kosi sa slikom nekod drugog muškarca.
Slažem se, kod nas je uvriježena ta slika "jakog muškarca" koji je glasan i nametljiv, druge vrste muškaraca se odmah proglašavaju mekušcima.

Plus to što će očito uvijek prvi u društvu zasjati oni glasniji i nametljiviji.

Evo još jednog potencijalnog zaključka: znači dio problema leži u tome što se nice guys ne znaju nametnuti, a drugi dio u tome što cure koje tvrde da žele takve često ne obrate pažnju na njih u velikom društvu.

We are doomed
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 12:48   #72
Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Ma gle, nemoj ti mene krivo shvatiti - daleko od toga da ovo što ti kažeš ne viđam u praksi, i sama to vidim - samo pokušavam tu sad, kad smo već načeli tu temu, preispitati zašto je to tako i mora li to nužno biti tako.
Tako je kako je. Svašta mi želimo, pa na kraju izaberemo nešto drugo. Ono, retardirani primjer koji mi je sada na umu je da znam što bi si htio napraviti za ručak, ali za to bi trebao otići u trgovinu, kupiti si još stvari, napravio bi neki nered u kuhinji koji bi kasnije morao čistiti, i znam da bi uživao u tom ručku. No s druge strane, nisam previše raspoložen za spremanje, i za odlazak u trgovinu, pa ću si napraviti nešto puno jednostavnije. Neće biti toliko fino, ali i dalje će biti ručak

Slično ispada u puno stvari. Želiš nešto, ali nešto drugo ti se ukaže kao jednostavnija opcija. Cura upozna dva tipa, jedan je divan i drag i zainteresiran i sve. Drugi će ju odma nakon blagog upoznavanja pokušati uzeti za sebe. Prvo bi moglo biti super priča, moglo bi biti divno, moglo bi biti svašta, ali ako ne uspije, razočarenje je još veće, i gubi se puno veći ulog. Drugo ne zahtijeva neki ulog, nego je eto tu, vjerojatno neće proći dugoročno, ali ipak se čini kao jednostavna stvar, pa nema velikog gubitka.

I ovo je blesava pričica, ali je neka usporedba s mojim ručkom
Zašto želimo to što želimo, zašto izaberemo to što izaberemo, ne čini mi se kao nešto što "mora ili ne mora", nego nešto što se eto dogodi.


Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Dosadašnji zaključak-pitanje: može li netko imati avanturistički duh/razviti asertivnost a da istovremeno ostane normalan u pristupu i da zna slušati? Ili, jesu li to nužno osobine koje se isključuju...
Pa sigurno može, ne mislim da je to nešto što se nužno isključuje, ali treba imati i na umu da se ljudi ne obaziru uvijek na stvari ispod površine. Vidiš dragog simpatičnog lika, ne pokaže ti svoj avanturistički duh ili asertivnost nekad u početku, pretpostaviš da to ni nema, jer eto, naviknut si da takvi likovi to često nemaju. Malo je teško baš prikazati nekome što se nalazi u tebi, a da to ne ispadne kao egoistično izbacivanje podataka Naravno da se i to može, ali ti ipak treba neka publika koja će biti voljna obratiti pozornost na ono što je malo dublje od površine, a takve ljude ne možeš uvijek naći
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 13:27   #73
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Pa sigurno može, ne mislim da je to nešto što se nužno isključuje, ali treba imati i na umu da se ljudi ne obaziru uvijek na stvari ispod površine. Vidiš dragog simpatičnog lika, ne pokaže ti svoj avanturistički duh ili asertivnost nekad u početku, pretpostaviš da to ni nema, jer eto, naviknut si da takvi likovi to često nemaju. Malo je teško baš prikazati nekome što se nalazi u tebi, a da to ne ispadne kao egoistično izbacivanje podataka Naravno da se i to može, ali ti ipak treba neka publika koja će biti voljna obratiti pozornost na ono što je malo dublje od površine, a takve ljude ne možeš uvijek naći
Slažem se, ljudi često ne obraćaju pozornost na to. Ali isto tako, mogli bi se i vi dečki malo potruditi da te svoje karakteristike malo više pokazujete, a ne samo da čekate da vas netko zamjeti
Nisha is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 13:37   #74
Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Slažem se, ljudi često ne obraćaju pozornost na to. Ali isto tako, mogli bi se i vi dečki malo potruditi da te svoje karakteristike malo više pokazujete, a ne samo da čekate da vas netko zamjeti
Vjeruj mi, jako često ni trud ni "poželjne karakteristike" nemaju veze s ničime
Nego se sve odredi već u prvog pogledu

Koga zbilja zanima, pronaći će i što traži, ali ako ga to ne zanima u tebi, onda je svejedno kakav si na kraju

No ok, i to je nešto što ide uz život tako kako je
nemouzagrebu is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 13:48   #75
Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post

Dosadašnji zaključak-pitanje: može li netko imati avanturistički duh/razviti asertivnost a da istovremeno ostane normalan u pristupu i da zna slušati? Ili, jesu li to nužno osobine koje se isključuju...
može, ali će to u velikoj većini biti naučena vještina. skill. igra. show. zabava.
Nije nešto što ti je dolazilo ili ti dolazi najprirodnije.


Prirodni, zdravi avanturistički duh je pomalo kao priča iz nekog ljubića. U čistom obliku kao neki uzbudljivi, prirodni ideal (bez određene malo sjebane pozadine) - zapravo ne postoji.


Quote:
E sad bi bilo korisno da nam još neka cura da svoj feedback na ovo.
call me šovinist, ali rijetko kad ćeš vidjeti dublji feedback od žena ovdje, poput ovoga kojeg sad zazivaš.



Quote:
da je problematika našeg društva da se ne cijene nice guys. I društvo ne njeguje uopće razvoj te vrste karaktera
normalno. to je stara stvar.
Njeguju se tradicionalne vrijednosti, koje uključuju cinični pristup prema racionalnom (benevolentom) ponašanju. Ukratko - iracionalni, zaostali, upropašteni malograđanski Balkan. Klasika.

btw...dobro si zapazila to u ovome kontekstu. Napokon neko ko je pismen i voli ponešto napisati.

Zadnje uređivanje Brogan : 30.07.2014. at 13:53.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 13:48   #76
Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Evo, vidiš, takvo razmišljanje mene smeta Zašto bi itko bio "pičkica" zato jer je normalan?
Sto je to normalno? Ono kad muskarac ima iste poglede kao ti? Sto zelis rec da tipovi koji ne razmisljaju na nacin kako si ti zabrijala u glavi, nisu normalni? Znam par tipova koji su jako liberalni, ali cure nikako da nadu, jer ne mogu sa svojim pickastim stavom nijednu curu zainteresirat. Pa vecina cura sa kojima sam pricao traze tog famoznog "normalnog", al kad se pojavi taj "normalni" ili mu nedaju ni sansu za nesto ozbiljno ili ta veza kad-tad zavrsi zeljom cure. To je isto kao sa muskracima koji traze navodno "dobre" cure, ali na kraju nikad ne zavrse sa takvima
__________________
Sloboda Dinamu
Luđak iz hrv is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 13:55   #77
Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
We are doomed
a gle, brojke ne lažu. podaci.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 13:58   #78
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Pa sigurno može, ne mislim da je to nešto što se nužno isključuje, ali treba imati i na umu da se ljudi ne obaziru uvijek na stvari ispod površine. Vidiš dragog simpatičnog lika, ne pokaže ti svoj avanturistički duh ili asertivnost nekad u početku, pretpostaviš da to ni nema, jer eto, naviknut si da takvi likovi to često nemaju. Malo je teško baš prikazati nekome što se nalazi u tebi, a da to ne ispadne kao egoistično izbacivanje podataka Naravno da se i to može, ali ti ipak treba neka publika koja će biti voljna obratiti pozornost na ono što je malo dublje od površine, a takve ljude ne možeš uvijek naći
da, ove boldane stvari su za pucati si u glavu.

ako si nešto sakrio, onda to nemaš.

Ako sve pokazuješ, onda si egoistična budala.


Onak, ljudi, nemojte tjerati ljude na jadnu, smiješnu suptilnost. Ne postoji "suptilno".
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 14:03   #79
Quote:
Nisha kaže: Pogledaj post
Ne znam kakve to veze ima s m-ž problemima ali to je nešto što bi trebalo biti opće poznato, što znači biti liberalan u vrijednosnoj orijentaciji.

Ali ako nije evo onda.

Liberalni stavovi:
jednakost spolova po svim pitanjima, uključujući i privatni dio (kućanski poslovi i sl.)
bez religijskih dogmatizama ili stavova uzrokovanih istima
poštivanje svih ljudskih prava i razumijevanje koncepta jednakosti prava svih, uključujući i LGBT zajednicu i druge etničke skupine
vjera u demokratske vrijednosti prava na samodeterminaciju na bilo kojem području, što zapravo uključuje i sve prethodne stavke
da, to je pozitivni dio tzv. liberalnosti.
Ali pošto sam ja ateist, i pokušavam biti k tome i racionalan, po meni su to obične, racionalne ljudske vrijednosti (koje su navedene od američkog bill of rights, do deklaracije UN-a o ljudskim pravima). Ništa revolucionarno "liberalno".


Problem je kaj ljudi totalna sranja nazivaju "liberalnom naprednošću". a ima ih pun k.... i ne nabrajaju mi se ovdje.



btw...jednakost spolova da, ali muževnost i ženstvenost - također da.
a ne queer ponašanja pod nešto super i normalno.


Quote:
Ne govorim ja o tome što je dobro ili loše u suvremenim ili tradicionalnim odnosima, o tome se može raspravljati ali to je druga tema koja nema veze s ovom, niti s tradicionalnim stavovima.
istina, to je jebeni offtopic.

ali ti mi djeluješ kao rijetko pismeni sugovornik/ca pa me ponijelo
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2014., 14:15   #80
Quote:
nemouzagrebu kaže: Pogledaj post
Mooožda si malo krivo shvatio ono što sam napisao
Zakaj se trudim? Pa ako se za ikoga trudim, to je zato što mi se sviđa, i zato što mi se u tom trenutku čini kao da je vrijedan truda, i to nema veze na kakav odnos ciljam s tom osobom. Kasnije možda uvidim da sam skroz fulao u svojoj procijeni, al ok, bar prije toga nisam uzeo zdravo za gotovo osobu koja je možda zaista i bila vrijedna truda. Potpuno nevažno kako stvari završe, nikada mi neće biti žao što ako sam se za nekoga potrudio.

A sad to da će ona mene staviti na drugo, treće ili nikakvo mjesto je očito nešto što nisam mislio da će se dogoditi u danom trenutku

Ono oko uletavanja drugih frajera nisam mislio doslovno fizički da se postavi između nas za vrijeme razgovora

I ja sam nešto što mi se ne čini pretjerano često, pa očito nije svaka žena zainteresirana za nekoga poput mene, i naravno da ću vrlo rijetko pokušavati kod žena koje se pokažu nezainteresirane za nešto takvo. No tu opet dolazi zajeb da ne kužiš sve odma od početka, ljudi ti se na prvu mogu učiniti puno drugačiji nego što jesu A i vrlo važno, ljudi su vrlo često puno drugačiji nego što sami kažu da jesu, pa i u onome što govore da žele, to vrlo često ne bude baš ono što zaista žele
trebaš ciljati ove nešto manje "intelektualne, umjetničke" ženice.
Ove koje furaju neku poslovičnu ffzg/efzg/fpzg "intelektualu" su uglavnom -> bez komentara, khm!


Tj. te koje glume neku intelektualku tretiraj zapravo kao seksi seljanku sa proplanka. (iako ćete si skupa lagati kak je ona genijalna i ober sjajna. )
To je ispravno tretiranje, a ne kao neku damned "damu".
..zajebi to jer se nećeš (nećemo) kruha najesti! barem u RH. a ne djeluješ mi baš kao materijal za internacionalne romanse.
Brogan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:34.