Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2010., 22:28   #7221
hvala lijepo.nije toliko previse jaka bol ali boli..viditi cemo sutra situaciju..meni nije sada bitno sto ce biti sa zubom dali ce ga vaditi samo da mi ga spasi..samo mi ne ide u glavu zasto me boli ako je jedan malo djelic otpao ..mozda radi mesa sto se vidi ili
__________________
Kako oblikovati potpise
ghostrider44 is offline  
Old 22.05.2010., 04:17   #7222
Quote:
ghostrider44 kaže: Pogledaj post
Pozz svima.blizi se ljeto,a i poceli su moji problemi s zubima.u 7 mjesecu prosle god sam isto radio temu u vezi zuba koji me jako bolio ali sam rjesio to i nemam od onda problema..sad je poceo problem s zubom koji me pati vec ohhooo..nisam bio kod zubara vec dosta a i nisam bas prao zube cesto..danas jedem nesto i eto ga..pukne mali komadic zuba,otkad je puko prije par sati boli me neprestano..ostalo je jos malo nes od zuba i meso se vidi..popio sam aspirin 500 ali nista..oprao zube nista..boli me jako a do pon necu nista moci poduzeti s njime...dali ce biti zub za vaditi?trul je .4 zub po redu s desne strane ((( .molim vas pomoc
nikako se ne moze znat dok se ne vidi uzivo kako izgleda....idi sto prije svojem doktoru...a dok si tu cackao vec si mogao nanetu doznati hitne stomatoloske sluzbe po gradu...
Chain is offline  
Old 23.05.2010., 14:21   #7223
Pomoć molim!

Pukla mi je jedinica gore desno, to je mrtav zub već 15 godina, bio je dosta tamniji od ostalih, izbjeljivan ali bezuspješno. Zubar me nagovarao još davno da stavim navlaku, ali nisam pristala na to jer smatram da je vlastiti zub uvijek bolja opcija , a osim toga i dvojka gore lijevo je napravljena sa metalnom konstrukcijom pa se na dnevnom svjetlu tj. suncu to dosta primjeti. No sada kad je zub puknuo nema mi druge nego navlaka. Htjela bi to napraviti sa bezmetalnom konstrukcijom tj, E-max, Empress, Cirkon krunicom. Ne znam nikoga ko je to radio, pa Vas molim da mi kažete vaša iskustva. Može i na pm preporuka zubara koji to dobro radi. Bitno mi je jer je jedinica u pitanju, a moj zubar više nije u Zg. Kad sam prvi put stavljala krunicu na dvojku bilo mi je čudno jer je taj zub smrdio na prijelazu navlake na meso. Kad je jednom prilikom ispao otišla sam do drugog zubara koji je rekao da mi nije postavljena keramička krunica nego plastična i da zato smrdi. Da izbjegnem ovakve horore, molim vas preporuku poštenog privatnika. Hvala.
merlis is offline  
Old 26.05.2010., 20:50   #7224
Quote:
merlis kaže: Pogledaj post
Pukla mi je jedinica gore desno, to je mrtav zub već 15 godina, bio je dosta tamniji od ostalih, izbjeljivan ali bezuspješno. Zubar me nagovarao još davno da stavim navlaku, ali nisam pristala na to jer smatram da je vlastiti zub uvijek bolja opcija , a osim toga i dvojka gore lijevo je napravljena sa metalnom konstrukcijom pa se na dnevnom svjetlu tj. suncu to dosta primjeti. No sada kad je zub puknuo nema mi druge nego navlaka. Htjela bi to napraviti sa bezmetalnom konstrukcijom tj, E-max, Empress, Cirkon krunicom. Ne znam nikoga ko je to radio, pa Vas molim da mi kažete vaša iskustva. Može i na pm preporuka zubara koji to dobro radi. Bitno mi je jer je jedinica u pitanju, a moj zubar više nije u Zg. Kad sam prvi put stavljala krunicu na dvojku bilo mi je čudno jer je taj zub smrdio na prijelazu navlake na meso. Kad je jednom prilikom ispao otišla sam do drugog zubara koji je rekao da mi nije postavljena keramička krunica nego plastična i da zato smrdi. Da izbjegnem ovakve horore, molim vas preporuku poštenog privatnika. Hvala.
Pozdrav!

Ono što vam mogu preporućiti je nova endodoncija, zatim kompozitna nadogranja sa EMAX krunicom. Tako ćete dobiti najbolje rezultate.
Krumpir is offline  
Old 27.05.2010., 10:25   #7225
Bok!
Imam i ja jedno pitanje,jučer mi je zub izvađen, četvorka gore desno,i naravno ranica je velika,ne znam što bih smjela jesti,ne bi da mi se ranica upali ili tako nesto?
Puding,čokolino isprobano već Hvala
OsicA965 is offline  
Old 27.05.2010., 11:18   #7226
Unhappy povlacenje zubnog mesa

pozdrav!

odmah da se ispricam sto otvaram ovu temu a postoji topic o zubarskim pitanjima ali voljela bih da mi se jave mozda neki koji imaju slicni problem a ne posjecuju "zubarski topic"

naime,prije godinu i pol pocelo mi se povlaciti zubno meso ispod jednog zuba.. sve je to bilo ok i "mirno" do sad. naime,bila sam kod dva razlicita zubara koja su mi osim promjene prehrane (na kojoj nazalost nisam poradila) savjetovali i polutvrdu cetkicu za zube, te da ih pravilno cetkam... no,sad kako vec neko vrijeme (cca.dva-tri tjedna) koristim tu polutvrdu cetkicu cini mi se da je stanje jos gore naime, cini mi se da je sad jos vise povalci, tj.da mi ta cetkica dodatno ostecuje vec osteceno zubno meso... panika me hvata jer se sve to dogadja ispod zdravog (!!!) zuba i to ispod sjekutica (dakle,na poprilicno vidljivom mjestu).....

zanima me ima li netko slicnih iskustava i moze li se nekako to podrucje regenerirati?

hvala!!
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Old 27.05.2010., 12:01   #7227
[
i ja imam sličan problem, zubar mi je preporučio 'navlačenje' zubnog mesa prema zubu sa četkicom za zube i upotrebu specijalnih pasti za zube, ja koristim paradontax i zaista djeluje. To mi se dešava rijetko, ali kad se desi ovo pomaže. Eto.

Zadnje uređivanje cicko : 27.05.2010. at 12:08.
cicko is offline  
Old 27.05.2010., 12:07   #7228
Quote:
cicko kaže: Pogledaj post

i ja imam sličan problem, zubar mi je preporučio 'navlačenje' zubnog mesa prema zubu sa četkicom za zube i upotrebu specijalnih pasti za zube, ja koristim paradontax i zaista djeluje. To mi se dešava rijetko, ali kad se desi ovo pomaže. Eto.

meni su rekli da je skroz svejedno koju pastu koristim pa sam uzela lacalut (jeftinija verzija paradontoxa)... ali nema ucinka
kakvu cetkicu koristis?
__________________
gdje je nestao covjek?? gdje se skriva on???
mejan is offline  
Old 27.05.2010., 23:12   #7229
Quote:
mejan kaže: Pogledaj post
pozdrav!

odmah da se ispricam sto otvaram ovu temu a postoji topic o zubarskim pitanjima ali voljela bih da mi se jave mozda neki koji imaju slicni problem a ne posjecuju "zubarski topic"

naime,prije godinu i pol pocelo mi se povlaciti zubno meso ispod jednog zuba.. sve je to bilo ok i "mirno" do sad. naime,bila sam kod dva razlicita zubara koja su mi osim promjene prehrane (na kojoj nazalost nisam poradila) savjetovali i polutvrdu cetkicu za zube, te da ih pravilno cetkam... no,sad kako vec neko vrijeme (cca.dva-tri tjedna) koristim tu polutvrdu cetkicu cini mi se da je stanje jos gore naime, cini mi se da je sad jos vise povalci, tj.da mi ta cetkica dodatno ostecuje vec osteceno zubno meso... panika me hvata jer se sve to dogadja ispod zdravog (!!!) zuba i to ispod sjekutica (dakle,na poprilicno vidljivom mjestu).....

zanima me ima li netko slicnih iskustava i moze li se nekako to podrucje regenerirati?

hvala!!
1. četkica mora biti mekana, mekana i mekana. Ne tvrda, ne srednja. Soft.
2. pasta za zube je nebitna
3. postoji posebna tehnika četkanja kod recesija ( tako se zove to što se tebi događa). Ako ti stomatolog to ne zna objasniti, traži da te pošalje parodontologu.
Ukratko nema ribanja, nema kružnih pokreta. Četkicu postavi pod 45 stupnjeva koso na zub, tako da vlakna uđu između zuba i zubnog mesa i samo iščetkaj prema zubu. Bez pokreta dolje!
4. kada savladaš četkanje, recesije se rješavaju operativno.
borna07 is offline  
Old 28.05.2010., 01:26   #7230
Ne kuzim kak cetkica udje pod meso ako se cetka prema zubu..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Old 28.05.2010., 08:26   #7231
Pozdrav!
Dali trudnica (10 tj trudnoće) smije prilikom popravka zuba primiti lokalnu anesteziju ?
Amrićak is offline  
Old 28.05.2010., 08:32   #7232
Quote:
Amrićak kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Dali trudnica (10 tj trudnoće) smije prilikom popravka zuba primiti lokalnu anesteziju ?
Da, naravno.....
Krumpir is offline  
Old 28.05.2010., 10:56   #7233
Bok!
Imam i ja jedno pitanje,jučer mi je zub izvađen, četvorka gore desno,i naravno ranica je velika,ne znam što bih smjela jesti,ne bi da mi se ranica upali ili tako nesto?
Puding,čokolino isprobano već Hvala
OsicA965 is offline  
Old 28.05.2010., 12:48   #7234
jel mi može netko reči kako izgleda postupak spaljivanja ( kauterizacije) zubnog mesa.... danas me to čeka
__________________
ne postoje ružne žene, samo su neke lijene...
ljubimica is offline  
Old 28.05.2010., 14:15   #7235
Quote:
osica96 kaže: Pogledaj post
Bok!
Imam i ja jedno pitanje,jučer mi je zub izvađen, četvorka gore desno,i naravno ranica je velika,ne znam što bih smjela jesti,ne bi da mi se ranica upali ili tako nesto?
Puding,čokolino isprobano već Hvala
nista vruce, nista gazirano....nemoj na nikoji nacin iritirati ranu....hladno je dobrodoslo
Chain is offline  
Old 28.05.2010., 14:16   #7236
Quote:
ljubimica kaže: Pogledaj post
jel mi može netko reči kako izgleda postupak spaljivanja ( kauterizacije) zubnog mesa.... danas me to čeka
na vrhuaparata se nalazi tanka tanka ziva koja se ugrije na visku temperaturu i jednostavno pali sve sto takne (meko tkivo jel)
radi se pod anestezijom i sluznica se jako brzo oporavlja
Chain is offline  
Old 28.05.2010., 14:22   #7237
Quote:
osica96 kaže: Pogledaj post
Bok!
Imam i ja jedno pitanje,jučer mi je zub izvađen, četvorka gore desno,i naravno ranica je velika,ne znam što bih smjela jesti,ne bi da mi se ranica upali ili tako nesto?
Puding,čokolino isprobano već Hvala
ma samo jedi preko lijeve strane, dodire s desnom izbjegavaj... jedi nešto tečno, nemoj ništa kruto (možeš, ali samo koristi lijevu stranu)

Quote:
ljubimica kaže: Pogledaj post
jel mi može netko reči kako izgleda postupak spaljivanja ( kauterizacije) zubnog mesa.... danas me to čeka
I feel sorry for you


nego, imam i ja problema, popravljao sam jedan zub, kad ga zubar dotaknu, razleti se u sto komada

i morao sam ga izvadit
mitch is offline  
Old 28.05.2010., 17:51   #7238
Thumbs up

Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Pozdrav!

Ono što vam mogu preporućiti je nova endodoncija, zatim kompozitna nadogranja sa EMAX krunicom. Tako ćete dobiti najbolje rezultate.
Zahvaljujem na odgovoru. U čemu je razlika između EMAX krunice i cirkonske krunice? Ili je to jedni te isto? Koja je kvalitetnija? I još jedno pitanje vezano za bijele plombe, naime, svaki rub bijele plombe je pocrnio, stare oko 10-ak godina, dali je to neizbježno s vremenom, ili nisu rubovi dobro ispolirani kad je polmba stavljana, te je isključivo greška stomatologa?
merlis is offline  
Old 28.05.2010., 21:04   #7239
Koliko treba vremena da izraste desna trojka koja je tek počela rasti?
Važno mi je jel kad izraste skidam aparatić, a želim znat hoće li biti prije 9.-og mjeseca ove godine.
LadyMoonlight is offline  
Old 28.05.2010., 21:54   #7240
Quote:
merlis kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru. U čemu je razlika između EMAX krunice i cirkonske krunice? Ili je to jedni te isto? Koja je kvalitetnija? I još jedno pitanje vezano za bijele plombe, naime, svaki rub bijele plombe je pocrnio, stare oko 10-ak godina, dali je to neizbježno s vremenom, ili nisu rubovi dobro ispolirani kad je polmba stavljana, te je isključivo greška stomatologa?

Rekao bih za frontu da je Emax bolji jer se moze postići puno bolji estetski rezultat. Cirkon je bolji za mostove i mjesta gdje trebamo jaku konstrukciju npr. posteriorni zubi ili zbog specifičnost zagriza i slične situacije. Tako da niti jedan nije bolji ili lošiji.
Sive-amalgamske ili bijele-kompozitne ne traju vječno za jedne i druge je neki rok od cca 10 godina, tako nitko nije kriv za ta događanja just the nature of the beast. Sada dali treba mjenjati ili ne ovisi o stanju ispuna i zuba. Dali ima ili nema velikih pukotina itd itd.
Krumpir is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:42.