Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2011., 01:34   #981
Ako je netko zainteresiran našao sam od Zagorke knjigu "Mala revolucionarka" iz 1988,izdavač:Stvarnost Zagreb,ponude u inbox.
floda reltih is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 15:56   #982
Quote:
dradam kaže: Pogledaj post
Da li neko ima da prodaje knjigu 'Nevina u ludnici', ja se nalazim u Sarajevu...
Zagorka je neopisivo dobar pisac!!!
Molim ?! Ja također obožavam Zagorku, ali za ovu njezinu knjigu nikad nisam čula .
Bosanka 100% is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2011., 23:10   #983
[QUOTE=Bosanka 100%;32046561]Molim ?! Ja također obožavam Zagorku, ali za ovu njezinu knjigu nikad nisam čula .[/QUOTE

Da, da, to ti je isto jedna od njenih knjiga, al navodno nikad nije objavljena i ne postoji u knjižničnoj ponudi... Al koliko sam tu čitala ima malobrojnih pojedinaca koji ju imaju, negdje su našli...
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 14:52   #984
Quote:
Maria Mexicana kaže: Pogledaj post
Zagrebački HNK je ove godine pripremio novu domaću predstavu. Tema je život i značaj Marije Jurić Zagorke Inače jako volim kazalište i često idem, imam godišnju pretplatu pa svaki mjesec imam po dvije predastave jer imam dvije pretplate, tako uzmem uvijek. I baš u ponedjeljak mi je na redu predstava o mojoj najdražoj spisateljici, kako ju ja zovem od milja "teta Marija" Jako sam vesela i uzbuđena što to napokon idem gledati Spomenula sam vam to jer pretpostavljam da mnogi nisu čuli za tu predstavu pa ako vas zanima i volite Zagorku otiđite pogledati
Kakva je ova predstava i isplati li se pogledati je?
maslačko is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2011., 19:28   #985
Quote:
maslačko kaže: Pogledaj post
Kakva je ova predstava i isplati li se pogledati je?
Baš sam se razboljela onda kad sam trebala ići pa nisam išla, ali ići ću i kad pogledam javit ću dojmove
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 11:14   #986
Na današnji dan prije 138 godina rodila se Marija Jurić Zagorka. Zadužila nas je perom i olovkom. Nije među nama za poželjeti sretan rođendan, ali odati priznanje, to uvijek....
mamalada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 16:19   #987
Komplet knjiga Gordana od Zagorke za 650kn prodajem.
floda reltih is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 22:08   #988
Quote:
Maria Mexicana kaže: Pogledaj post
Jooooooj meni, nije valjda???? To bi bilo tako divno da to ne mogu izreći kak bi ja bila sretna Nera ili Gordana na televiziji Jooooj meni... Nije bitno s kim bi snimali, bitno da se jednom to pokrene jer je Zagorka to zaslužila...

Iako mislim da bi bilo bolje da s Nijemcima idu u to...
Da,definitivno bi bilo bolje da sa austrijancima uđemo u taj projekt al oni očito nisu zainteresirani.Možda zato jer su na neki način prikazani kao negativci.U to slučaju otpasaju i mađari
Zolena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 21:57   #989
Ljudi, jeste li ikada plakali na Zagorkine odlomke ili vas je stislo, raznježilo, rastužilo? Ako da, koji su to dijelovi bili u knjigama?

Evo, ja ću istaknuti za sada dvije stvari:

Grička vješrica - Siniša ide u zatvor i s Nerom se oprašta... To mi je tako dirljiv dio... I ono kad se vrati pa kad se vide prvi put nakon godinu dana...

A Gordana, pa puno dijelova ima koji su mi dirljivi i tužni... Istaknut ću samo neke:

Gordana konačno prizna onom koga voli da voli njega, a ne jedog od druge dvojice, tu ubrajam i cijelu radnju kak je došlo do toga, znači dio na ratištu, to pogotovo, taj dio mi je predivan

Gordanin dragi (tako pišem zato što sam sigurna da ima ljudi koji Gordanu nisu čitali, a ne želim im pokvariti užitak) shvati da Gordana ima njegovo dijete...

Gordana se vrati kući i kažu joj da joj je vepar ubio dijete Kako je plakala jadna...

Gordani jave da joj je muž poginuo

Gordanin dragi se vrati iz rata doma živ i zdrav, to mi je predivan dio Tu mi je skoro došlo da plačem...

Jelenko shvati da je Vilena osoba koja se žrtvovala da ga spasi, dođe ju vidjeti jer je ona to tražila dok leži ranjena i prizna joj da ju nikad nije prestao voljeti...
__________________
No estudio para saber más, sino para ignorar menos. (Juana Inés de la Cruz, México, 1651- 1695)

Zadnje uređivanje Maria Mexicana : 10.03.2011. at 22:43.
Maria Mexicana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2011., 22:34   #990
Moj najdrazi dio mog najdrazeg Zagorkinog romana i dio na koji sam cmizdrila bezbroj puta i iscitavala opet i opet je kada Tomo Dorju prinese svojim grudima u spilji kada voda udje unutra i onda Tomin unutarnji monolog o tome koliko ju voli (vec sam ovdje postala taj dio). Roman je Plameni Inkvizitori. Drugi najdrazi dio, na koji ne cmizdrim, ali koji me eto stisne je kad na gusarskom brodu cure shvate da je zloglasni Morski djavo Tomo i kad ih on ugleda, wow, eto, najezila sam se.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 08:49   #991
Quote:
...Tada se iz daljine začuje zviždukanje pjesme. Bedeković i Marić se okrenuše. Opaze kako na kolima sjedi Ivo Lacković. Posve je miran, gotovo bezbrižan. Držeći glavu uvis zviždi mar-seljezu.


—Sad je na meni red — upozori mirno Lacković i pruži ruku
Martinoviću: »Zbogom! Da smo imali malo vremena demokratske
ideje premijeti u narod, bila bi mi smrt draga!«
Jedva što je Martinovic pogledao na stratište, već se gore odvažnim koracima uspinjao Lacković i uspravio se. Visok, smion, nasmiješen, mahne rukom Martinoviću posljednji pozdrav.

...

—Narode, evo! Umirem za tvoju slobodu!
Gromki glas Lackovića zagrmi zrakom i zamre. Načas se u Ivki zaustavi sav život. Osjeća da je u tom času prestao živjeti... I bude joj tamo pred očima i pričini joj se da je izdahnuo svijet, da je ugaslo sunce, nastala tama, nestalo života. Zemlja je groblje, a svi oko nje spomenici od kamena. Ne vidi ništa više...


ja sam se cijelo vrijeme nadala da će se nekako uspit spasit
__________________
Don't make me Avada kedavra you
Luna Lovegood is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 11:57   #992
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Moj najdrazi dio mog najdrazeg Zagorkinog romana i dio na koji sam cmizdrila bezbroj puta i iscitavala opet i opet je kada Tomo Dorju prinese svojim grudima u spilji kada voda udje unutra i onda Tomin unutarnji monolog o tome koliko ju voli (vec sam ovdje postala taj dio). Roman je Plameni Inkvizitori. Drugi najdrazi dio, na koji ne cmizdrim, ali koji me eto stisne je kad na gusarskom brodu cure shvate da je zloglasni Morski djavo Tomo i kad ih on ugleda, wow, eto, najezila sam se.
Meni najdraži dio je kada Dorja sama dolazi Tomi u dvorac
Tu se redovito topim
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 12:59   #993
Da, imas pravo, staviti cu taj na trece mjesto Kako ono kaze, "Kneginjica je zalutala? Sada cu pozvat Kozaka da vas otprati vasem bratu" i onda ono cudjenje "Moja, stvarno moja?". Awwww, eto, najezila sam se opet.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 14:28   #994
Quote:
Doria kaže: Pogledaj post
Da, imas pravo, staviti cu taj na trece mjesto Kako ono kaze, "Kneginjica je zalutala? Sada cu pozvat Kozaka da vas otprati vasem bratu" i onda ono cudjenje "Moja, stvarno moja?". Awwww, eto, najezila sam se opet.
Obožavam Plamene inkvizitore, i obožavam sve te dijelove koje ste stavili
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 14:32   #995
I meni su Plameni inkvizitori najdraža Zagorkina knjiga, a Darja i Tomo najzanimljiviji par u njoj. Sad sam baš u fazi ponovnog čitanja Zagorke, a Inkvizitori su mi slijedeći na redu!
Agatha is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 14:34   #996
Super je i onaj dio kad je Tomo bolestan, pa se Dorja zabrine za njega
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 15:31   #997
Još je odličan onaj dio gdje Dorja priznaje Ivanu da voli Tomu, uffff baš je za naježiti se.
__________________
8. padež dubravativ - koga, čime?
Valsharess is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 15:34   #998
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post
Još je odličan onaj dio gdje Dorja priznaje Ivanu da voli Tomu, uffff baš je za naježiti se.
Je
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 15:37   #999
Ma sve je super ako se radi o Tomi i Dorji . Uvijek mi je bilo zanimljivo da Tajana i Ivan, iako zapravo glavni par romana, mi nikada nisu bili tako dragi ko ovo dvoje.
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2011., 15:38   #1000
Quote:
Valsharess kaže: Pogledaj post
Još je odličan onaj dio gdje Dorja priznaje Ivanu da voli Tomu, uffff baš je za naježiti se.
Moja sestra, pa da voli tog razbojnika? Iscupaj ga Dorjo iz svoga srca ako me imalo ljubis!

*ah*
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:47.