Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2011., 12:17   #81
Mislim da je to "davanje kuna" zapravo samo punjenje rupe bez dna.
Ne vidim poantu toga... jedini razlog zašto ponekad popustim jest empatija koju posjedujem kao i svako drugo normalno ljudsko biće.
Žalosno je ustvari da u većini slučajeva i sami "prosjaci" znaju za tu empatiju pa ju pokvareno iskorištavaju.

Izbjegavam davati novac ljudima na ulici.
Dam samo kad pokleknem svojim slabostima.
A osobito sam slaba na bebe i djecu.

Nerviraju me ljudi koji prose po ulici.

Ne znam zašto je to uopće dopušteno u državi u kojoj postoje institucije i udruge kojima se ljudi mogu obratiti za pomoć?

Na kraju krajeva... ja danas ne smijem svoje dijete krivo pogledat u trenutku kad ima faze bacanja po podu a da mi netko ne zaprijeti CZSS-om...dok ove Romkinje (aha....rekla sam Romkinje... zbilja sam politički nekorektna... ali ne vidim smisla čemu se pretvarati da nisu uglavnom Romkinje te koje prose okolo?) se vucaraju okolo s bebama u starosti od par tjedana po temperaturi -10 ... ili puštaju djecu da po zimi hodaju bosi. Meni je to to zlostavljanje prvog reda.
Ne pretjerano drugačije od toga kad netko krvnički namlati dijete.

Ne. Zbilja ne vidim smisao u tome da se tim ljudima daje novac jer to im je samo zeleno svjetlo da još više djece šalju na ulicu da prose.
Nitko ne bi prosio kad to ne bi bilo zbilja isplativo.
Ne samo da im nema smisla davati novac nego mislim zapravo da tim davanjem novaca činimo direktno zlo djeci koja nemaju mogućnost odabira i potičemo kriminal koji se vrši nad tom djecom.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 12:44   #82
Uvijek kad uđem u tramvaj koji smrdi na prosjačku bjedu (to je onaj miris mokraće, nepranja i bolesti, ponekad ljudi spavaju u tramvajima) pomislim kako bi bilo divno da tih spavajućih polumrtvih jadnika nema. Nevolim taj smrad.
Onda se sjetim da u Trećem Reichu takvih slika sigurno nije bilo.
lettow is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 13:04   #83
Quote:
lettow kaže: Pogledaj post
Uvijek kad uđem u tramvaj koji smrdi na prosjačku bjedu (to je onaj miris mokraće, nepranja i bolesti, ponekad ljudi spavaju u tramvajima) pomislim kako bi bilo divno da tih spavajućih polumrtvih jadnika nema. Nevolim taj smrad.
Onda sačekaj drugi tramvaj, idi taskijem, autom, biciklom, pješke.

Quote:
Onda se sjetim da u Trećem Reichu takvih slika sigurno nije bilo.
Zasigurno nije, jer oni koji su mogli stvarati takvu sliku su micani od očiju javnosti. A micani su i oni kojima je smetalo micanje onih koji stvaraju "takve" slike.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 14:32   #84
Meni je viđenje prosjaka, alkoholičara i sl. potpuno promijenila knjiga Angelin prah. Na stranu što sam isplakala oči čitajući je ( a nije ljubavna priča, vjerujte ), važnije je to kako sam po prvi put shvatila, kako je to biti GLADAN.
Toplo preporučujem to štivo svima, a ne samo onima koji hladno raspredaju o tome kome bi dali a kome ne bi dali koju kunu.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 14:41   #85
Jesi li ikada porazgovarala s kojim prosjakom ili skitnicom, saznala njegovu priču ili nešto takvo?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 14:55   #86
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Jesi li ikada porazgovarala s kojim prosjakom ili skitnicom, saznala njegovu priču ili nešto takvo?
Nisam. Nadam se i da neću, u smislu da nitko moj ili ja sama nećemo nikada doći u tu situaciju.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:00   #87
Ma sve pet, samo sam htio reći da ne osuđuješ unaprijed one "hladne" među nama. Neki od njih su imali priliku saznati popriličan broj tih priča, a često im je zajedničko to da su pričaoci uvelike (nekad i apsolutno) krivi ta nastalu situaciju.

Još nešto skoro zaboravih. Akoholizam je često uzrok, a ne posljedica skitnje i prosjačenja.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:04   #88
Ja ih sve stjeram u p**** materinu. Djubrad nezaposlena.
Satircon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:23   #89
Quote:
Satircon kaže: Pogledaj post
Ja ih sve stjeram u p**** materinu. Djubrad nezaposlena.
Yap, dobro pa svi imamo tu sreću da smo zaposleni, primamo basnoslovne plaće i da smo sigurni da se nama to nikada neće dogoditi....
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:27   #90
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ma sve pet, samo sam htio reći da ne osuđuješ unaprijed one "hladne" među nama. Neki od njih su imali priliku saznati popriličan broj tih priča, a često im je zajedničko to da su pričaoci uvelike (nekad i apsolutno) krivi ta nastalu situaciju.

Još nešto skoro zaboravih. Akoholizam je često uzrok, a ne posljedica skitnje i prosjačenja.
I ja sam imao prilike razgovarati s nekima... ako su i "krivi", ne znači da su se svjesno doveli u takvu situaciju, niti vole takav život (govorim o istinskim beskućnicima, ne o prevarantima koji nakon takvog "posla" skaču u auto i voze se kući)...
uzroci mogu biti i razne bolesti i osobne nesreće, ili jednostavno nesnalaženje u životnim okolnostima (mogu i sebe zamisliti u toj situaciji, samo ako mi se u životu promijeni parametar ili dva)...

a oslanjanje na nekakve institucije u ovoj zemlji je, blago rečeno, naivno...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:30   #91
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Yap, dobro pa svi imamo tu sreću da smo zaposleni, primamo basnoslovne plaće i da smo sigurni da se nama to nikada neće dogoditi....
... i da nam ovršitelji ne mogu provaliti u kuću ili nas banke istjerati... i da jedva čekamo blagodati mirovina, kako bi u punoj mjeri iskazali svoju ekološku svijest prekapanjem smeća u potrazi za ambalažom...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:39   #92
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Yap, dobro pa svi imamo tu sreću da smo zaposleni, primamo basnoslovne plaće i da smo sigurni da se nama to nikada neće dogoditi....
Ako odustanemo od borbe, da, može nam se dogoditi.


Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... ako su i "krivi", ne znači da su se svjesno doveli u takvu situaciju, niti vole takav život...
Nisam niti mislio na to da su se svjesno doveli u takvu situaciju niti da vole takav život, ali da su odustali od nečeg drugačijeg, jesu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:44   #93
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... i da nam ovršitelji ne mogu provaliti u kuću ili nas banke istjerati... i da jedva čekamo blagodati mirovina, kako bi u punoj mjeri iskazali svoju ekološku svijest prekapanjem smeća u potrazi za ambalažom...
Ma daj, to ne postoji.
Pa vidi u kakvoj državi živimo, i Norveška bi se posramila pokraj nas....

Danas jesi-sutra nisi, ljudi se prave poprilično glupima misleći da nema šanse da im se to ikada dogodi.

BTW, dobar ti je potpis....
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 15:47   #94
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Ako odustanemo od borbe, da, može nam se dogoditi.
Ima i tu istine. Ali nekada ljudima toliko toga sjedne za vrat, i to odjednom, da se zapitaš: Pa kud baš ja!?
Boriti se uvijek treba, i ljudi u takvim situacijama zaista daju sve od sebe, ali nije svatko isti karakter, ne pribjegavaju svi istim rješenjima, nemaju svi iste ideje, pogotovo onda kad padneš na dno dna.....
Jbg, da bi se borio, trebaš imati i neko oružje....
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:09   #95
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
...
Jbg, da bi se borio, trebaš imati i neko oružje....
... a bogami i logistiku... kako će netko bez posla, obrazovanja, sredstava, snage i ikoga svoga nešto i postići, kad to sada teško mogu i ljudi u puno boljoj situaciji...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:16   #96
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... a bogami i logistiku... kako će netko bez posla, obrazovanja, sredstava, snage i ikoga svoga nešto i postići, kad to sada teško mogu i ljudi u puno boljoj situaciji...
Pa ja bi neke od ovdje nabrojanih prije nazvala oružjem, ali nećemo o tome.
I baš to što pričaš.
Kako ćeš se boriti kad nemaš s čim....

Lako se boriti s nasljeđem prošlosti. Što s onim ljudima koji se rode siromašni, bez ikoga, bolesni.... Tko će im pomoći!?
Opet, nakon određene pomoći, vrijeme je da se pobrineš sam za sebe....
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:38   #97
Ako se ne varam i ako se nesto nije promijenilo, RH nema zakonski regulira pojam beskucnika. Postoje skitnice, skitnja se kaznjava.
A beskucnici nisu nuzno ljudikoji su se propili, zakockali, zavrsili na cesti svojom krivicom..Ima onih koji su ostali bez mogucnosti da si placaju krov nad glavom, kojima su istekli dokumenti i ne mogu napraviti nove jer nemaju adresu, iz istog razloga nemaju pravo ni na socijalnu pomoc, zdravstven osiguranje etc, nema mogucnosti da ih netko zaposli...Sustav je brutalan, jednom kada se iz njega ispadne nema natrag.
Kod nas cak ne postoje ni prihvatilista, osim u Rijeci, nema timova koji se sustavno bave vracanjem takvih ljudi u sistem, prepusteni su sami sebi, mozda imaju prenociste, ima javna kuhinja za koji topli obrok i to je to...

A bijede svakim danom sve vise i vise.

I nisu to tamo neki ljudi, mislim da se svakome od nas moze desiti, dovoljno je da se dogodi neka bolest, da si radno nesposoban, da prijatelji okrenu ledja, da nema toplog roditeljskog doma gdje se moze vratiti...i sto onda?
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 16:41   #98
Quote:
BANANAFISH kaže: Pogledaj post
Meni je viđenje prosjaka, alkoholičara i sl. potpuno promijenila knjiga Angelin prah. Na stranu što sam isplakala oči čitajući je ( a nije ljubavna priča, vjerujte ), važnije je to kako sam po prvi put shvatila, kako je to biti GLADAN.
Toplo preporučujem to štivo svima, a ne samo onima koji hladno raspredaju o tome kome bi dali a kome ne bi dali koju kunu.
Ja im preporucam da navrate ako su blizu Rijeke do prihvatilista. Ne na badnjak i Bozic, kada ljude pere savjest, pa daju i frizider je pun. Recimo, po ljeti, ili po ferijama...ili da s volonterima odu posjetiti obitelji kojima se donosi rucak, i kojima je to sto dobiju za jesti, a sto doniraju volonteri iz svojih kuhinja, jedino sto ce jesti taj dan.
Malo se percepcija svijeta mijenja kada vidis ljude koje je zivot istrosio, ne nuzo na ulici, nego i u smrdljivim, sirotinjskim stancicima koji su prazni i koji drhtavim rukama primaju loncic s hranom, a ne znaju kamo da gledaju, sto od stida, zahvalnost i gladi.

Taj jedan obrok, mozda komadic mesa i malo variva, si brizno podijele da im bude i za rucak i za veceru, vise gladni nego siti tokom dana...jer mirovine ili nema ili ne pokriva ni ono osnovno...
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 17:05   #99
Quote:
Enter Sandwoman kaže: Pogledaj post
Yap, dobro pa svi imamo tu sreću da smo zaposleni, primamo basnoslovne plaće i da smo sigurni da se nama to nikada neće dogoditi....
Pa nek se potrude naći posao. Ja da sam bez para bubreg bi prodo, il mozda tuđi...
Satircon is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2011., 17:15   #100
Quote:
Satircon kaže: Pogledaj post
Pa nek se potrude naći posao. Ja da sam bez para bubreg bi prodo, il mozda tuđi...
Pa nije danas ni bubreg lako prodati.
Bitno je da su oni nekada bili u toj situaciji da su prosjačili. E sad, da li će izaći iz te situacije za dan, dva, mjesec, godinu....
Neki će to riješiti prodajom bubrega, nekima će se posrećiti i past će im novci s neba, nekima će se netko smilovati....
Uglavnom, teško da će netko doći na ulicu, vidjeti te kako prosiš i ponuditi ti posao.
Enter Sandwoman is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:30.