Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.02.2012., 22:27   #1
Albothyl vaginalete

Pozdrav! Zanima me ima tko iskusta s ovim vaginaletama? Ginekolog mi ih je danas preporučio, pošto imam neku ranicu dolje i dosta pojačani iscjedak. Sad, on je meni rekao da ih koristim svaka 3 dana dok je teta u ljekarni rekla svaki dan kao ali ja ipak budem poslušala doktora. Zanima me, kako ste ih vi koristile i zbog čega? Hvala
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2012., 23:55   #2
ejjj, koliko ja znam , a i koristila sam ih za hpv.....a one nisu za nikakve upale...!!!
nimfa2005 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 00:06   #3
Quote:
versa_emerge kaže: Pogledaj post
Pozdrav! Zanima me ima tko iskusta s ovim vaginaletama? Ginekolog mi ih je danas preporučio, pošto imam neku ranicu dolje i dosta pojačani iscjedak. Sad, on je meni rekao da ih koristim svaka 3 dana dok je teta u ljekarni rekla svaki dan kao ali ja ipak budem poslušala doktora. Zanima me, kako ste ih vi koristile i zbog čega? Hvala
To se obično koristi kod blagih promjena izazvanih HPV-om jer vaginalete djeluju tako da oljušte površinsko tkivo koje je bolesno.

Ne znam koliko će ti to pomoć u vezi ranice. Zar nije bolje da ti ginekolog to premaže tekućinom albothyl ili nečim drugim jer ipak on ima uvid u to gdje je točno ranica pa može izravno djelovat. Ovako nikad ne znaš oće li se vaginaleta kako treba otopiti i na pravom mjestu.

U svakom slučaju želim ti da to uspješno rješiš i radije poslušaj njega što se tiče stavljanja svakog 3. dana nego tetu i ljekarne.

Mislim da je bilo par cura koje su isto dobile albothy vaginalete za rješavanje ranice, al se stvarno ne sjećam kakvi su bili rezultati.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2012., 14:41   #4
Quote:
Silvery kaže: Pogledaj post
To se obično koristi kod blagih promjena izazvanih HPV-om jer vaginalete djeluju tako da oljušte površinsko tkivo koje je bolesno.

Ne znam koliko će ti to pomoć u vezi ranice. Zar nije bolje da ti ginekolog to premaže tekućinom albothyl ili nečim drugim jer ipak on ima uvid u to gdje je točno ranica pa može izravno djelovat. Ovako nikad ne znaš oće li se vaginaleta kako treba otopiti i na pravom mjestu.

U svakom slučaju želim ti da to uspješno rješiš i radije poslušaj njega što se tiče stavljanja svakog 3. dana nego tetu i ljekarne.

Mislim da je bilo par cura koje su isto dobile albothy vaginalete za rješavanje ranice, al se stvarno ne sjećam kakvi su bili rezultati.
ne znam, on mi je rekao tako, budem probala pa ću vidjet
hvala, nadam se i ja da će se riješit to više sve
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 00:14   #5
stavila danas prvu pa ćemo vidjet...
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2012., 16:35   #6
ja sam koristila albothyl vaginalete zbog ranice koja je bila uzrok pojačanog alkalnog iscjetka koji je bio uzrok čestih upala i pomogle su mi, ali samo kratkotrajno. točnije nekih pola godine nisam imala nikakvih problema, a onda se sve vratilo. bolje i trajno rješenje je krioterapija (smrzavanje) ili kauterizacija (spaljivanje) ranice. zbog istog tog problema idem na kauterizaciju za nekih petnaestak dana.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 13:53   #7
versa, ne znam je li rano za pitati, da li su ti vaginalete pomogle. Meni je ginekologinja dijagnosticirala ranicu, rekla da vecina zena to ima, da nije nista strasno, i da nema potrebe nista poduzimati... nista strasno??? a ja konstantno imam iscjedak, i trebam mirno zivjeti s tim jer to nije nista strasno...

anyway, planiram posjetiti drugog ginekologa kad mi prodje menstruacija, al u medjuvremenu , bas me zanima da li su uspjesne te albothyl vaginalete? kako su se tebi pokazale?
strawberry1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2012., 22:00   #8
Quote:
strawberry1 kaže: Pogledaj post
versa, ne znam je li rano za pitati, da li su ti vaginalete pomogle. Meni je ginekologinja dijagnosticirala ranicu, rekla da vecina zena to ima, da nije nista strasno, i da nema potrebe nista poduzimati... nista strasno??? a ja konstantno imam iscjedak, i trebam mirno zivjeti s tim jer to nije nista strasno...

anyway, planiram posjetiti drugog ginekologa kad mi prodje menstruacija, al u medjuvremenu , bas me zanima da li su uspjesne te albothyl vaginalete? kako su se tebi pokazale?
ej
tek sam stavila prvu, a ginekolog mi je rekao da svaka 3 dana stavljam, tako da danas drugu, nema nekih rezultata još, al čini mi se da je manje iscjetka u svakom slučaju, kad završim s time, javim rezultate
ma joj, mene taj iscjedak tak više počinje živcirat, koristila sam linex lady ali nije pomoglo, nadam se da ovo bude...
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2012., 13:57   #9
a kako djeluju vaginalete? osjetis li bol, peckanje... ako sam dobro informirana, ove vaginalete ljušte unutrašnjost, pa me zanima kako to izgleda i kakav je osjecaj?
strawberry1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2012., 20:52   #10
Quote:
strawberry1 kaže: Pogledaj post
a kako djeluju vaginalete? osjetis li bol, peckanje... ako sam dobro informirana, ove vaginalete ljušte unutrašnjost, pa me zanima kako to izgleda i kakav je osjecaj?
ne osjećam ama baš ništa
nikakvo neko bizarno tkivo ne izlazi iz mene, kao što čitam po drugim forumima i kao što i piše u uputi, jedino nosim uloške jer osjećam da curi neka tekućina čim stavim, ništa veliko ni grozno
jest da je jednom bilo nešto na ulošku, nešto slično žvakaći , možda je to oljuštenje nekakvo
a sad, možda je to zbog toga jer koristim svaka 3 dana a ne svaki dan kako treba
ne vjerujem da će mi pomoć, i dalje imam iscjedak pojačani, a možda je i razlog tome što uskoro moram dobit, tko će ga znat...
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 21:23   #11
nisu mi niš pomogle, poludit ću više!! ne da mi se opet ginekologu ić' kad očito mi nikaj ne pomaže
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:22   #12
Quote:
versa_emerge kaže: Pogledaj post
nisu mi niš pomogle, poludit ću više!! ne da mi se opet ginekologu ić' kad očito mi nikaj ne pomaže
hmm, a možda ti nisu nestali simptomi jer ti je većina toga prebrzo iscurila? iz istog razloga je moguće i da ti se ništa nije ljuštilo.. kada sam ih ja koristila, primijetila sam da ako se dignem nakon što ih stavim unutra odmah iscuri i tih dana se ne bi toliko jako ljuštilo. koristila sam ih svaki drugi dan. koliko su doista pomogle ne znam jer idem na papu tek za 3 tjedna
Loa Leana is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2012., 23:36   #13
Quote:
Loa Leana kaže: Pogledaj post
hmm, a možda ti nisu nestali simptomi jer ti je većina toga prebrzo iscurila? iz istog razloga je moguće i da ti se ništa nije ljuštilo.. kada sam ih ja koristila, primijetila sam da ako se dignem nakon što ih stavim unutra odmah iscuri i tih dana se ne bi toliko jako ljuštilo. koristila sam ih svaki drugi dan. koliko su doista pomogle ne znam jer idem na papu tek za 3 tjedna
hmm pa i nije neš curilo puno, tj. samo je malo neš kad sam stavljala...ne znam
možda glupo pitanje, al jel možda znaš jel bi mi canesten šta pomogao? al opet, nema svrbeža nikakvog kod mene, jedino taj prokleti iscjedak...
javi kad obaviš
versa_emerge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 20:11   #14
Mene zanima jel netko bio na premazivanju Albothylom kod ginekologa, ali zbog učestalih problema s kandidom? koliko znam, nije mi dijagnosticirana nikakva ranica, ali upale su tu konstantno već 9 mjeseci
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 22:26   #15
Ja sam bila, ali ne zbog toga.
Iskreno, nisam baš čula da se premazuje s tim kad je kandida u pitanju. Pretpostavljam da se pošteno udomaćila kad se premazuje s albothylom.
Valjda će nakon toga biti OK.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2012., 23:23   #16
A koliko si puta bila na premazivanju, jel te to peklo ili da si imala kakve nuspojave? Prije koliko godina si to bila?
Muku mucim s kandidom vec 9 mjeseci neprestano, bez ikakve pauze, ginekolozi me uopce ne dozivljavaju. Procitala sam u jednom postu na temi o kandidi da se spominje albothyl.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 03:59   #17
Bilo je to prije više od tri godine. Bila dva puta, u čas gotovo. Premazivanje me nije ni peklo ni bolilo (osim onog standarnog lagano-neugodnog feelinga kad ti tapka po grliću sa natopljenom gazicom ). Zbilja ništa posebno.

Nuspojave nikakve (prije toga sam imala premazivanja podofilinom i krioterapiju), čak mi je gin rekao da je moguća lagana sukrvica nakon 2. puta, ali ništa od toga. Zaboravila skroz na to i onda jednom prilikom (kad sam se brisala) ugledam oljušteno tkivo () bjelkaste boje, izgledalo mi ko neki dio kesice i onda sam se sjetila što je to. Premazivanje je djelovalo savršeno i dan-danas više nikakvih problema. :kuca o drvo:

Uglavnom sretno, nadam se da će ti pomoći ako nema drugog izlaza sa tom dosadnom kandidom.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2012., 17:18   #18
ej cure.. imam peckanje, svrbež, pojačani sirkasti iscjedak, valjda sve najgore -.- dajte mi vi neke savjete prije nego odem kod ginekologa ili me bar utješite, bilo šta, ali baš mi to užasno smeta (
Anssi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2012., 19:04   #19
Quote:
Anssi kaže: Pogledaj post
ej cure.. imam peckanje, svrbež, pojačani sirkasti iscjedak, valjda sve najgore -.- dajte mi vi neke savjete prije nego odem kod ginekologa ili me bar utješite, bilo šta, ali baš mi to užasno smeta (
meni ovi simptomi vuku na najobičnije gljivice. kupi u apoteci canesten.
__________________
"Ljudska je glupost institucionalizirana i poticana od društva, a svaki oblik borbe protiv nje unaprijed je osuđen na propast." - Krleža
rossi79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2012., 18:49   #20
Quote:
rossi79 kaže: Pogledaj post
meni ovi simptomi vuku na najobičnije gljivice. kupi u apoteci canesten.
Ginekolog mi je dao samo kremu plimycol... ne znam oće to bit učinkovito i protiv iscjedka, pošto je za vanjsku upotrebu :/
Anssi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:56.