Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.05.2010., 07:33   #7161
Imam još jednu kontrolu u pon. i kad je ipao kaže da nije niki gnoj unutra nego je malo trvđa nakupina koju bi trebao antibiotik očistit, rekao mi je ako mi se pogoriša da dođem, a ako me ulovi u nedjelju da odem na hitnu u Dubravu. Za ono što osjećam utrnutu OP 1. i 1. i 2. pored nje da e to zbog toga što je živac prerezan ali da se to popravi s vremenom.
Pitao sam ga dali se to možda može zarezat ili neom iglom, kaže da bolje da antibiotik rješi pa ako ne da onda moraju to zarezat da očiste..
Tako da više ni ja ne znam dali se radi o trovanju kako su mislili ili samo o nekoj nakupini il hematomu jer kaže da je tek 10 dana prošlo od OP i da nrmalno da se osjeti
Mint is offline  
Old 07.05.2010., 18:38   #7162
imam pitanjce. ovvako otišao sam na oralnu kirurgiju u perkovićevu jer mi nije izrasla jedinica, a imam 18 god. ugl tam zubarka me tam poslala jer sam ja htjeo zakrpat prazno mjesto pa je ona predložila krunice al me uputila tam da vidi njihovo mjšljenje. tam su mi rekli da nebudem lud i da nestavljam krunice jer sam pre mlad pa je šteta da se bruse zdravi zubi pa mi je rekla da dodem za 2 tjedna pa da joj kažem šta sam odlučio, dal da mi stave implantat il da ga izvlače. meni je tak svejedno samo bi da je to što prije gotovo pa me zanima kaj kraće traje tj za kaj se kraće čeka
opopBubamarac is offline  
Old 07.05.2010., 20:53   #7163
Quote:
prilika kaže: Pogledaj post
amicus

Koliko plaćaš cirkonske krunice? Jesu jako skupe? Koliko košta jedna cirkonska krunica? Za te krunice se rade posebni kolčići? Znači da si vadila stare kolčiće koje si imala kod prijašnjih metal keramičkih krunica na tim istim zubima?
Ja ne radim krunice u Hrvatskoj, vec vani, ovdje je cijena oko 200 EUR jedna. Da, morala sam vaditi sve kolcice jer sam dobila upalu vrha apeksa (sad vec baratm i strucnim terminima ), pa sam morala lijeciti sve to i napuniti kako treba. Jedan kolcic doduse nisam mogla izvaditi jer mi je prijasnji doktor gurnuo predebeli kolcic u zub pa je sadasnjeg doktora bilo strah da mi ne slomi korijen ako ga bude vadio skroz na silu. Inace, do upale je doslo jer mi je doktor koji je radio stare krunice dobro zeznuo stvar i napravio jako los posao jer nije napunio kanale kako treba. Ne znam da li ovo smijem staviti na post, ali ako te zanima kod koga da ne ides u Zagrebu (tko je meni napravio los posao) javi mi se na pm pa cu rado reci. Najradije bih cijelom svijetu rekla koliko je los i ne idu kod njega.

I jos jednom veliko hvala svima, posebno Gutaperki i Krumpiru koji su mi dosta pomogli svojim savjetima!!
amicus curiae is offline  
Old 08.05.2010., 10:13   #7164
Quote:
opopBubamarac kaže: Pogledaj post
imam pitanjce. ovvako otišao sam na oralnu kirurgiju u perkovićevu jer mi nije izrasla jedinica, a imam 18 god. ugl tam zubarka me tam poslala jer sam ja htjeo zakrpat prazno mjesto pa je ona predložila krunice al me uputila tam da vidi njihovo mjšljenje. tam su mi rekli da nebudem lud i da nestavljam krunice jer sam pre mlad pa je šteta da se bruse zdravi zubi pa mi je rekla da dodem za 2 tjedna pa da joj kažem šta sam odlučio, dal da mi stave implantat il da ga izvlače. meni je tak svejedno samo bi da je to što prije gotovo pa me zanima kaj kraće traje tj za kaj se kraće čeka
Govoriš o 3 stvari: krunice, tj. most, implantat ili izvlačenje prirodne jedinice koja nikada nije narasla.
Najkraće traje izrada mosta. On je gotov za 10 dana.
Implantat ili izvlačenje? Vrlo rijetko se podudaraju ove 2 mogućnosti. Obično je situacija da kada se zub koji nije izrastao nalazi u kosti u položaju koji omogućuje izvlačenje, onda taj njegov položaj onemogućuje postavljanje implantata u to područje.
Ako ga nije moguće izvući, svejedno je postavljanje implantata u to područje poprilično komplicirano. Nije nemoguće.
Kod postavljanja implantata privremeni zub možeš dobiti isti dan.
Najbolja opcija, ako postoji mogućnost je izvlačenje prirodnog zuba. Ona najduže traje, znam da je jednom 18-godišnjaku to too much, ali vjeruj, do kraja života ćeš biti zadovoljan tom odlukom.Zdravi prirodni zub je uvijek najbolja opcija.
borna07 is offline  
Old 08.05.2010., 10:37   #7165
vadio sam korijen od zuba koji mi ispao, pod anestezijom mi je zubar dosta čeprka dok nije izvadia korijen, radi se o gornjoj 5-ici.. to je bilo prije četri dana i još uvijek osjetim da mi je malo natečeno oko tog dijela, nije velika oteklina, ne vidi se, ali osjetim da je malo natečeno.. trenutno ispirem par puta dnevno sa čajem od kadulje.. jel to normalno, jel dosta ovaj čaj od kadulje, nebi htio piti antibiotike
pepe88 is offline  
Old 08.05.2010., 13:06   #7166
Kolko treba mirovati doma, znaci ne baviti se aktivnostima, ne ici van, nakon apikotomije?
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 08.05.2010., 19:13   #7167
Quote:
pepe88 kaže: Pogledaj post
vadio sam korijen od zuba koji mi ispao, pod anestezijom mi je zubar dosta čeprka dok nije izvadia korijen, radi se o gornjoj 5-ici.. to je bilo prije četri dana i još uvijek osjetim da mi je malo natečeno oko tog dijela, nije velika oteklina, ne vidi se, ali osjetim da je malo natečeno.. trenutno ispirem par puta dnevno sa čajem od kadulje.. jel to normalno, jel dosta ovaj čaj od kadulje, nebi htio piti antibiotike
Sve noramalno za sada, carry on.....
Krumpir is offline  
Old 08.05.2010., 19:13   #7168
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
Kolko treba mirovati doma, znaci ne baviti se aktivnostima, ne ici van, nakon apikotomije?
Dok vas boli, cca dan - dva...
Krumpir is offline  
Old 08.05.2010., 19:16   #7169
Quote:
amicus curiae kaže: Pogledaj post
Ja ne radim krunice u Hrvatskoj, vec vani, ovdje je cijena oko 200 EUR jedna. Da, morala sam vaditi sve kolcice jer sam dobila upalu vrha apeksa (sad vec baratm i strucnim terminima ), pa sam morala lijeciti sve to i napuniti kako treba. Jedan kolcic doduse nisam mogla izvaditi jer mi je prijasnji doktor gurnuo predebeli kolcic u zub pa je sadasnjeg doktora bilo strah da mi ne slomi korijen ako ga bude vadio skroz na silu. Inace, do upale je doslo jer mi je doktor koji je radio stare krunice dobro zeznuo stvar i napravio jako los posao jer nije napunio kanale kako treba. Ne znam da li ovo smijem staviti na post, ali ako te zanima kod koga da ne ides u Zagrebu (tko je meni napravio los posao) javi mi se na pm pa cu rado reci. Najradije bih cijelom svijetu rekla koliko je los i ne idu kod njega.

I jos jednom veliko hvala svima, posebno Gutaperki i Krumpiru koji su mi dosta pomogli svojim savjetima!!

Ovo je dobar primjer koliko je vazno napraviti dobru endodonciju i zasto SVI pacijenti MORAJU uloziti trud i sredstva da se to napravi kako treba! Jer ako se endodoncija ne napravi kako spada SVE na tom zubu je osudeno na propast.

200€ cirkon ili metal keramika? Tesko da je to cijena za kvalitetnu CAD/CAM cirkon, bilo gdje.

I nema na čemu, zato smo tu
Krumpir is offline  
Old 09.05.2010., 10:55   #7170
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Ovo je dobar primjer koliko je vazno napraviti dobru endodonciju i zasto SVI pacijenti MORAJU uloziti trud i sredstva da se to napravi kako treba! Jer ako se endodoncija ne napravi kako spada SVE na tom zubu je osudeno na propast.

200€ cirkon ili metal keramika? Tesko da je to cijena za kvalitetnu CAD/CAM cirkon, bilo gdje.

I nema na čemu, zato smo tu
koliko ja znam, nije radjen u cad/cam tehnici,vec u laboratoriju rucno..da, zaboravila sam da su i kolcici bili 40 eur svaki..inace, ja sma zadovoljna - nakon sto proba boja je savrsena, uopce se ne razlikuju od prirodnih..oblik je malo nepravilan, sto mi je isto okej, jer mi je vazno da izgledaju prirodno a ne sarseno..anyway, kako su mi rekli, ionako to nece trajati vjecno, morati cu razmisljati o implatantima kroz neko vrijeme..
amicus curiae is offline  
Old 09.05.2010., 12:38   #7171
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Dok vas boli, cca dan - dva...
hvala puno...a kolko treba da otok potpuno splasne?
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)

Zadnje uređivanje yaya : 09.05.2010. at 12:53.
yaya is offline  
Old 09.05.2010., 13:58   #7172
Moram izgleda na lijevoj dvojki raditi navlaku.

Zub mi je i sada ok, ali izgleda da je već mnogo plombe na njemu ( živac odavno izvađen) i zubarica mi savjetuje da stavim krunicu.

Ja bi volio da to izgleda prirodno kao i zubi oko njega...je li to moguće?
__________________
logika je da nema logike
felga is offline  
Old 09.05.2010., 14:30   #7173
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Moram izgleda na lijevoj dvojki raditi navlaku.

Zub mi je i sada ok, ali izgleda da je već mnogo plombe na njemu ( živac odavno izvađen) i zubarica mi savjetuje da stavim krunicu.

Ja bi volio da to izgleda prirodno kao i zubi oko njega...je li to moguće?
krunica ce ti savrseno izgledat, oni ti odaberu i obliki boju kao sto su tvoji prirodmni zubi
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 09.05.2010., 15:04   #7174
Ljudofi zubrica mi ne zeli popraviti zub... mislim tvrdi da nije to nista za popravak naime prije godinu dana sam skinula fiksni...i imala sam prsten na šestici...prilikom skidanja prstena (nije ga ortodont skinuo na vrijeme) okrznula sam između petice i šestice caklina i sad je to malo dobilo neku boju žuckastu...tako neku...zubarica tvrdi da to nije pokareno i da ne trebam poporavljat da je bolje ne dirati zdrav zub pa i ako je pigmentiran...

da joj vjerujem?
AlfOmg is offline  
Old 09.05.2010., 20:27   #7175
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
hvala puno...a kolko treba da otok potpuno splasne?
Da upotpunosti splasne da bude kako je bilo prije, cca tjedan dana...
Krumpir is offline  
Old 09.05.2010., 20:33   #7176
Quote:
felga kaže: Pogledaj post
Moram izgleda na lijevoj dvojki raditi navlaku.

Zub mi je i sada ok, ali izgleda da je već mnogo plombe na njemu ( živac odavno izvađen) i zubarica mi savjetuje da stavim krunicu.

Ja bi volio da to izgleda prirodno kao i zubi oko njega...je li to moguće?
Može izgledati potpuno prirodno. Moj savjet je da prvo napravite PONOVNO endodonciju na tom zubu pa fiber glass kompozitni štift pa na to ili E-max ili Cirkonsku krunicu.

Što se tiće estetike može izgledati ovako: http://img62.imageshack.us/img62/4307/cirkon.jpg ovo je primjer tri cirkonske krunice u fronti što smo nedavno radili. Emax izgleda jos bolje.
Krumpir is offline  
Old 09.05.2010., 20:35   #7177
Quote:
AlfOmg kaže: Pogledaj post
Ljudofi zubrica mi ne zeli popraviti zub... mislim tvrdi da nije to nista za popravak naime prije godinu dana sam skinula fiksni...i imala sam prsten na šestici...prilikom skidanja prstena (nije ga ortodont skinuo na vrijeme) okrznula sam između petice i šestice caklina i sad je to malo dobilo neku boju žuckastu...tako neku...zubarica tvrdi da to nije pokareno i da ne trebam poporavljat da je bolje ne dirati zdrav zub pa i ako je pigmentiran...

da joj vjerujem?

Da i Ne

Ako možeš napravite DiagnoDent mjerenje lezije. Pa prema vrijednostima koje izbaci nastavite tijek liječenja.
Krumpir is offline  
Old 11.05.2010., 16:55   #7178
imam upalu zubnog mesa i ortodont je preporučio uklanjanje toga postupkom koji se zove spaljivanje
da li itko ima iskustva kako izgleda spaljivanje zubnog mesa??
molim odgovor, hvala
__________________
ne postoje ružne žene, samo su neke lijene...
ljubimica is offline  
Old 11.05.2010., 20:24   #7179
zubna proteza

ako nije za ovu temu nek modovi prebace.
uglavnom, mama mi ima i gornju i donju zubnu protezu i kod nje je problem što joj se desni jako brzo povlače pa proteze uskoro više ne pristaju kako treba. da li bi ona mogla staviti implante jer joj se od lijepila povraća a mora ga koristiti jer proteze ne mogu stajati same od sebe.
najveći je problem što zubari ju jednostavno odj**u kad kaže da joj proteza postala prevelika, ili samo malo popune pa to drži nekih tri mjeseca. već je promjenila nekoliko proteza i samo baca novac a nema koristi od toga.
ako bi mogla staviti implante koliko bi to koštalo.

također, vidjela sam u neckermanu nekakve podržavajuće pločice za zubne proteze. te pločice imaju mikroperforacije pa se valjda stvori vakum i onda nije potrebno lijepilo za zube. da li bi se tako nešto moglo negdje nabaviti.
__________________
I noga u guzicu je korak naprijed
hellie is offline  
Old 11.05.2010., 21:16   #7180
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ako nije za ovu temu nek modovi prebace.
uglavnom, mama mi ima i gornju i donju zubnu protezu i kod nje je problem što joj se desni jako brzo povlače pa proteze uskoro više ne pristaju kako treba. da li bi ona mogla staviti implante jer joj se od lijepila povraća a mora ga koristiti jer proteze ne mogu stajati same od sebe.
najveći je problem što zubari ju jednostavno odj**u kad kaže da joj proteza postala prevelika, ili samo malo popune pa to drži nekih tri mjeseca. već je promjenila nekoliko proteza i samo baca novac a nema koristi od toga.
ako bi mogla staviti implante koliko bi to koštalo.

također, vidjela sam u neckermanu nekakve podržavajuće pločice za zubne proteze. te pločice imaju mikroperforacije pa se valjda stvori vakum i onda nije potrebno lijepilo za zube. da li bi se tako nešto moglo negdje nabaviti.
Bez pregleda tesko je ista reci. Ali ono sto vam mogu reci je da vam mama može imate mobilnu protezu na implantatima ako ima dovoljno kosti.
Krumpir is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:52.