Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.05.2010., 22:59   #7181
Quote:
ljubimica kaže: Pogledaj post
imam upalu zubnog mesa i ortodont je preporučio uklanjanje toga postupkom koji se zove spaljivanje
da li itko ima iskustva kako izgleda spaljivanje zubnog mesa??
molim odgovor, hvala
Spaljivanje (kauterizacija) zubnog mesa je zahvat za koji su indikacije vrlo ograničene i najčešće se primjenjuje na vrlo lokaliziranom području (1-2 zuba).
U svakom slučaju nije prvi odabir za rješavanje upale zubnog mesa uzrokovane nošenjem ortodontskih bravica.
borna07 is offline  
Old 11.05.2010., 23:07   #7182
Quote:
hellie kaže: Pogledaj post
ako nije za ovu temu nek modovi prebace.
uglavnom, mama mi ima i gornju i donju zubnu protezu i kod nje je problem što joj se desni jako brzo povlače pa proteze uskoro više ne pristaju kako treba. da li bi ona mogla staviti implante jer joj se od lijepila povraća a mora ga koristiti jer proteze ne mogu stajati same od sebe.
najveći je problem što zubari ju jednostavno odj**u kad kaže da joj proteza postala prevelika, ili samo malo popune pa to drži nekih tri mjeseca. već je promjenila nekoliko proteza i samo baca novac a nema koristi od toga.
ako bi mogla staviti implante koliko bi to koštalo.

također, vidjela sam u neckermanu nekakve podržavajuće pločice za zubne proteze. te pločice imaju mikroperforacije pa se valjda stvori vakum i onda nije potrebno lijepilo za zube. da li bi se tako nešto moglo negdje nabaviti.
Pločice iz Neckermana nisam nikada ni vidjela niti čula za njih i kao stomatolog vrlo sam skeptična prema svemu što bih trebala staviti u usta kao medicinsko pomagalo a prodaje se preko kataloga.
Postoji mnogo načina stabilizacije totalnih proteza. Ugradnja implantata je definitivno najbolji od njih, ali ne i jedini.
Najčešće je problem s donjom protezom. Radi stabilizacije proteze ugrade se 2 implantata i na njih se napravi proteza.
Gornje proteze ako su dobro napravljene nemaju problema sa stabilizacijom.
Tu se implantati ugrađuju zbog drugih indikacija.
borna07 is offline  
Old 12.05.2010., 10:13   #7183
Quote:
Krumpir kaže: Pogledaj post
Da upotpunosti splasne da bude kako je bilo prije, cca tjedan dana...
da izgleda da mi je splasnulo, al mi je ostala modrica sad, nadam se da ce i ona uskoro izblijedit, jer izgleda ko da me netko nokautirao
__________________
I don't hate pople...I just feel better when they're not around." — Charles Bukowski (The Movie: Barfly)
yaya is offline  
Old 13.05.2010., 16:01   #7184
Waterpick za zube

Peporučila mi stomatologinja waterpick (waterpik) od Orala B.
Kaže da je taj najbolji.

Zna li netko gdje toga ima i koliko košta?
__________________
~ Fortes fortuna adiuvat ~
Z e t t a is offline  
Old 14.05.2010., 10:01   #7185
Quote:
yaya kaže: Pogledaj post
da izgleda da mi je splasnulo, al mi je ostala modrica sad, nadam se da ce i ona uskoro izblijedit, jer izgleda ko da me netko nokautirao
Sve je to normalno, modrice ce proci to je zbog natezanja obraza kod operacije.
Krumpir is offline  
Old 17.05.2010., 13:20   #7186
Hello! Prije 3 dana bila sam kod svoje zubarke. Jedan zub mi se ranije raspao koji je bio "krpan". Kako mi trenutna zubarka nije imala moj karton (vjerojatno ostao kod bivše zubarke), išla je vaditi kaj je ostalo od ispune van, otvorila mi je zub i s onim "svrdlima" čistila kanale, tj. rekla je da ga se mora liječiti. Međutim od tog silnog čišćenja ozlijedila mi je meso okolo drugih zubi a i taj zub koji mi liječi sad me ova 3 dana boli i stalno pijem tabl.za bolove. Dobila sam uputnicu za slikanje. Danas radi ujutro pa ne mogu k njoj jer radim, a i nebi išla k njoj prije nego poslikam zub. Zna li netko kaj bi otprilike bio problem? Hoće li mi opet otvarat zub ili dat neke tablete?
Lidek is offline  
Old 17.05.2010., 13:53   #7187
Je li imam pravo tražiti injekciju ako mi se buši zub i je li mi zubar nju mora dati ako ja zahtijevam?
Ja bez injekcije ne mogu popravit zub, a moram. I koliko se mora nadoplatiti injekcija, odn. bijela plomba.
(puno pjevam pa mi ne stoje one sive, otvaram usta ko tunel). Što popiti za smirenje? Pozdrav.
Phoebos Apollon is offline  
Old 18.05.2010., 08:08   #7188
Unhappy

Quote:
Lidek kaže: Pogledaj post
Hello! Prije 3 dana bila sam kod svoje zubarke. Jedan zub mi se ranije raspao koji je bio "krpan". Kako mi trenutna zubarka nije imala moj karton (vjerojatno ostao kod bivše zubarke), išla je vaditi kaj je ostalo od ispune van, otvorila mi je zub i s onim "svrdlima" čistila kanale, tj. rekla je da ga se mora liječiti. Međutim od tog silnog čišćenja ozlijedila mi je meso okolo drugih zubi a i taj zub koji mi liječi sad me ova 3 dana boli i stalno pijem tabl.za bolove. Dobila sam uputnicu za slikanje. Danas radi ujutro pa ne mogu k njoj jer radim, a i nebi išla k njoj prije nego poslikam zub. Zna li netko kaj bi otprilike bio problem? Hoće li mi opet otvarat zub ili dat neke tablete?
Heeelp... Sad se još i rengen pokvario pa ne mogu slikat zub.... da odem jednostavno zubarki i bez te slike??! Zub me boli čim prestane djelovat tableta.... bilo kakav savjet je dobrodošao.
Lidek is offline  
Old 18.05.2010., 08:41   #7189
koju cetkicu za zube preporucate? meku, tvrdu, malu, veliku, neka odredjena marka?
__________________
PPPP
Just a Girl is offline  
Old 18.05.2010., 15:37   #7190
da li je normalno da zub u koji je stavljen lijek boli na dodir?
Martinovic35 is offline  
Old 18.05.2010., 19:22   #7191
Quote:
Lidek kaže: Pogledaj post
Heeelp... Sad se još i rengen pokvario pa ne mogu slikat zub.... da odem jednostavno zubarki i bez te slike??! Zub me boli čim prestane djelovat tableta.... bilo kakav savjet je dobrodošao.
Premalo informacija si dala za bilo kakav savjet, osim onoga: javi se svom doktoru .
borna07 is offline  
Old 18.05.2010., 19:22   #7192
Quote:
Martinovic35 kaže: Pogledaj post
da li je normalno da zub u koji je stavljen lijek boli na dodir?
Normalno je prvih 2-3 dana.
borna07 is offline  
Old 18.05.2010., 19:24   #7193
Quote:
Just a Girl kaže: Pogledaj post
koju cetkicu za zube preporucate? meku, tvrdu, malu, veliku, neka odredjena marka?
Ovisi o problemima u ustima. Kod "normalnog" pranja, bez nekih izraženijih problema preporuča se srednje tvrda ( medium) četkica, glava što manja da lakše dohvati sve kutke i zakutke.
borna07 is offline  
Old 18.05.2010., 20:38   #7194
Evo pitala sam i na topiku o specijalistima, pa da okušam sreću i ovdje...
Trebam pomoć. Da li netko zna zubara u Zg ili Vž da vadi zube pomoću vijka? Znam da zvuči čudno, ali u Njemačkoj je zubar dečku vadio zaostali korijen zuba tako da mu je u korijen uvrtao vijak i onda ga pomoću toga iščupao, nije bila potrebna operacija. A i to je bilo prilično bezbolno. Sad opet mora vaditi korijen, a zub je tako uništen da ga zubar fizički nema za što uhvatiti da ga izvadi. Ne želi da mi režu meso i šta ti ja znam i hoće opet to s vijkom. Tko to radi?!
m@non is offline  
Old 18.05.2010., 21:56   #7195
Evo maloprije sam otkrio!
Na gornjim zubima sam prije 5 godina uradio mostove- navlake tako da su svi zubi postali jedan most u obliku potkovice. Prije pola sata sam osjetio da se navlak na zadnjem zubu (sedmica) koji nosi most odlijepila od zuba- odnosno osjecam malo klimanje kad zagrizem malo jace ili pritisnem jezikom.
Molio bi strucnajke da mi kazu, da li je moguce to zalijepiti bez skidanja kompletnog mosta?
Prazina is offline  
Old 18.05.2010., 22:02   #7196
Quote:
Prazina kaže: Pogledaj post
Evo maloprije sam otkrio!
Na gornjim zubima sam prije 5 godina uradio mostove- navlake tako da su svi zubi postali jedan most u obliku potkovice. Prije pola sata sam osjetio da se navlak na zadnjem zubu (sedmica) koji nosi most odlijepila od zuba- odnosno osjecam malo klimanje kad zagrizem malo jace ili pritisnem jezikom.
Molio bi strucnajke da mi kazu, da li je moguce to zalijepiti bez skidanja kompletnog mosta?
Nažalost, ne.
borna07 is offline  
Old 18.05.2010., 22:05   #7197
Quote:
m@non kaže: Pogledaj post
Evo pitala sam i na topiku o specijalistima, pa da okušam sreću i ovdje...
Trebam pomoć. Da li netko zna zubara u Zg ili Vž da vadi zube pomoću vijka? Znam da zvuči čudno, ali u Njemačkoj je zubar dečku vadio zaostali korijen zuba tako da mu je u korijen uvrtao vijak i onda ga pomoću toga iščupao, nije bila potrebna operacija. A i to je bilo prilično bezbolno. Sad opet mora vaditi korijen, a zub je tako uništen da ga zubar fizički nema za što uhvatiti da ga izvadi. Ne želi da mi režu meso i šta ti ja znam i hoće opet to s vijkom. Tko to radi?!
To o čemu ti pričaš je pomoćna metoda ( vrlo stara) kojom se ponekad može pripomoći kod vađenja. Nije osnovni oblik vađenja niti je moguće zub samo s time izvaditi. Time se samo zub izvuče već kada je dobro raskliman.
Ništa bez kliješta
borna07 is offline  
Old 18.05.2010., 23:15   #7198
moj problem je slijedeći: prošle godine u 2 mj na donjim jedinicama rađena mi je apikotomija i uklanjanje cisti. to je bio iznimno bolan postupak jer mi nije injekcija djelovala. nakon toga kao i prije sam pila antibiotik (oba puta klavocin jer ni jedan drugi nemogu popiti), oporavak je bio brz i bezbolan, međutim jedan zub mi je potamnio, drugi malčice pocrnio a ja imama neprestano osijećaj da ima nečega (vjerojatno gnoj) ispod zuba i da mi to stvara neugodan zadah. ponovno na apikotomiju nejdem ni da mi je zadnje na svijetu. ostali zubi su zdravi i nemam nijedne plmbe. zanima me što da radim sa tim jedinicama? hvala
koacervat3 is offline  
Old 18.05.2010., 23:23   #7199
Quote:
koacervat3 kaže: Pogledaj post
moj problem je slijedeći: prošle godine u 2 mj na donjim jedinicama rađena mi je apikotomija i uklanjanje cisti. to je bio iznimno bolan postupak jer mi nije injekcija djelovala. nakon toga kao i prije sam pila antibiotik (oba puta klavocin jer ni jedan drugi nemogu popiti), oporavak je bio brz i bezbolan, međutim jedan zub mi je potamnio, drugi malčice pocrnio a ja imama neprestano osijećaj da ima nečega (vjerojatno gnoj) ispod zuba i da mi to stvara neugodan zadah. ponovno na apikotomiju nejdem ni da mi je zadnje na svijetu. ostali zubi su zdravi i nemam nijedne plmbe. zanima me što da radim sa tim jedinicama? hvala
zubi koji su ti potanili se daju izbijeliti...endogeno....
a sto se zadaha tice....da je gnoj, bolilo bi te...imala bi pulsirajucu bol...ili bi ti se napravila fistula (kao bijeli pristic) negdje oko korjenova tih zuba pa bi ti taj gnoj tamo otjecao (u tom slucaju nema boli)
Ako nemas nista od toga...zadah moze biti uzrokovan necim drugim i savjetujem ti da svejedno odes stomatologu.
Chain is offline  
Old 18.05.2010., 23:38   #7200
da, i nisu mi uspjel kanale skroz očistiti i takvi zubi su zatvoreni. a meso ispod zubiju se je kao povuklo.
koacervat3 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.