Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.05.2010., 23:57   #7201
Quote:
koacervat3 kaže: Pogledaj post
da, i nisu mi uspjel kanale skroz očistiti i takvi zubi su zatvoreni. a meso ispod zubiju se je kao povuklo.
jel imas sliku nakon punjenja kanala???
ako imas....ajde otvori neki bijeli prozor na kompu (tipa prazan word formular), stavi sliku preko, jako posvijetli monitor i poslikaj...pa posalji link tu na forum da se vidi kako je punjeno.
Chain is offline  
Old 19.05.2010., 06:48   #7202
Dok se netko od vas sjeti odgovorit 2 dana poslije i zub prestane bolit !!!
Lidek is offline  
Old 19.05.2010., 08:36   #7203
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Normalno je prvih 2-3 dana.
Zahvaljujem na odgovoru. Intenzitet boli nije bitan? Jer na dodir boli dosta, a kad ga ne diram osjećam samo napetost u njemu.
Martinovic35 is offline  
Old 19.05.2010., 08:41   #7204
Quote:
Martinovic35 kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem na odgovoru. Intenzitet boli nije bitan? Jer na dodir boli dosta, a kad ga ne diram osjećam samo napetost u njemu.
Intenzitet boli može biti od blage do izuzetno jake za koju su potrebne tablete. S vremenom se mora smanjivati.
borna07 is offline  
Old 19.05.2010., 09:36   #7205
Quote:
borna07 kaže: Pogledaj post
Intenzitet boli može biti od blage do izuzetno jake za koju su potrebne tablete. S vremenom se mora smanjivati.
Lijek je stavljen u ponedjeljak, do petka bi se znači moralo smiriti? a ako ne?
Martinovic35 is offline  
Old 19.05.2010., 10:34   #7206
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
jel imas sliku nakon punjenja kanala???
ako imas....ajde otvori neki bijeli prozor na kompu (tipa prazan word formular), stavi sliku preko, jako posvijetli monitor i poslikaj...pa posalji link tu na forum da se vidi kako je punjeno.
ne. nisam poslije slikala zub
koacervat3 is offline  
Old 19.05.2010., 13:48   #7207
"skraćivanje" zubi

ovo pitanje možda zvuči glupo
jel postoji ikakav način da se zubi "skrate"
konkretno, očnjake bi malo pokratila...

jel to uopće moguće?
TheGal is offline  
Old 19.05.2010., 15:01   #7208
Quote:
TheGal kaže: Pogledaj post
ovo pitanje možda zvuči glupo
jel postoji ikakav način da se zubi "skrate"
konkretno, očnjake bi malo pokratila...

jel to uopće moguće?
jest
Chain is offline  
Old 19.05.2010., 15:02   #7209
Quote:
koacervat3 kaže: Pogledaj post
ne. nisam poslije slikala zub
a kako ti onda znas da kanali niso dobro punjeni?
Chain is offline  
Old 20.05.2010., 01:24   #7210
Zanima me je li moguće da nekakav upalni proces u zubu traje čak godinama, bez nekih posebnih simptoma? Kod mene se radi o gornjoj šestici, liječenoj prije nekoliko godina. Na rtg snimci ne vidi se nikakav proces, iako me povremeno zaboli.
Međutim, ja već neko vrijeme osjećam probleme s te strane lica u području trigeminusa ili facijalisa, ne znam točno. Zbog čega sam posjećivala već neurologe, pa ništa. I sad mi pada na pamet, što ako je spomenuti zub neizliječen, može li tako nešto biti uzrok ovih problema. Jer iz godine u godinu, stanje je sve gore. Može li to uopće biti povezano?
sunshine-girl is offline  
Old 20.05.2010., 02:27   #7211
Quote:
sunshine-girl kaže: Pogledaj post
Zanima me je li moguće da nekakav upalni proces u zubu traje čak godinama, bez nekih posebnih simptoma? Kod mene se radi o gornjoj šestici, liječenoj prije nekoliko godina. Na rtg snimci ne vidi se nikakav proces, iako me povremeno zaboli.
Međutim, ja već neko vrijeme osjećam probleme s te strane lica u području trigeminusa ili facijalisa, ne znam točno. Zbog čega sam posjećivala već neurologe, pa ništa. I sad mi pada na pamet, što ako je spomenuti zub neizliječen, može li tako nešto biti uzrok ovih problema. Jer iz godine u godinu, stanje je sve gore. Može li to uopće biti povezano?
ajde stavi sliku ako ju imas...bas me zanima kako izgleda punjenje...
Chain is offline  
Old 20.05.2010., 11:22   #7212
Quote:
Chain kaže: Pogledaj post
jest
kako se to zove "zubarskim" rječnikom?

o tome na netu nisam ništa našla...rade li to obični zubari, ili...? kolika je cijena? oštećuje li se tako zubi osim šta se krate?

unaprijed hvala
TheGal is offline  
Old 20.05.2010., 13:43   #7213
Quote:
TheGal kaže: Pogledaj post
kako se to zove "zubarskim" rječnikom?

o tome na netu nisam ništa našla...rade li to obični zubari, ili...? kolika je cijena? oštećuje li se tako zubi osim šta se krate?

unaprijed hvala
pretpostavljam da te muci to sto su ti ocnjaci mozda malo predugacki...
skracivanje trojki ne stoji niti na jednom sluzbenom cjeniku niti jedne ordinacije koju ja znam jer se jako rijetko radi...ali one koje znam, pretpostavljam da bi ti to naplatili eto...tek tako jer je stvar vrlo jednostavna

obicni zubari? postoje i neobicni?

pa apsolutno svako diranje u strukruru zuba je ostecivanje zuba. Nije caklina mrtvo tkivo ili nesto sto raste....taj postupak se radi brusenjem i svako brusenje naravno da ostecuje zub...vise ili manje...ovisi koliko se brusi.

a da...a zubarskim rjecnikom bi se to zvalo....brusenje...skracivanje...ubrusavanje...de ranje, drapanje..kako god pozelis. Ocito to smatras nekom nuklearnom fizikom z akoju trebaju super turbo posebne licence Stvar je prosta ko sikira
Chain is offline  
Old 20.05.2010., 13:49   #7214
Hvala ti puno
pa mislila sam ono obični zubar, oralni kirurg ili stomatolog
(zanemari moja glupa pitanja)

ok..onda ću popričat sa svojim zubarom oko toga..već sam ga pitala ali je izignorirao moj upit...sad ću postat neumorna
TheGal is offline  
Old 20.05.2010., 18:05   #7215
Quote:
TheGal kaže: Pogledaj post
Hvala ti puno
pa mislila sam ono obični zubar, oralni kirurg ili stomatolog
(zanemari moja glupa pitanja)

ok..onda ću popričat sa svojim zubarom oko toga..već sam ga pitala ali je izignorirao moj upit...sad ću postat neumorna
pa mozda to tewbi smeta ali ima razloga zbog kojih to nije pametno brusiti...doduse o tome se ne moze pricat dok se ne vidi tvoja situacija u ustima...u funkciji...
tako da osim ako nije nesto prestrasno...radije nemoj dirati zdravu caklinu

a obicni zubar i stomatolog su ista stvar....a kao taj ode na specku iz oralne kirurgije nakon stom faksa, postaje kirurg
Chain is offline  
Old 21.05.2010., 15:59   #7216
Quote:
Z e t t a kaže: Pogledaj post
Peporučila mi stomatologinja waterpick (waterpik) od Orala B.
Kaže da je taj najbolji.

Zna li netko gdje toga ima i koliko košta?
Ja sam svoj kupila polovinom prosle godine u Beogradu u firmi LAVIEFARM. Platila sam cini mi se oko 80eura (mozda 75, ne secam se). Uz njega sam dobila 4 dodatka, 2 kao prskalice, 1 kao cetkica i 1 dodatak za jezik.

LAVIEFARM d.o.o. BELGRADE
Email: [email protected]
Telephone No.+381 11 386 3440
Address BANJALUCKA 14. BELGRADE, SERBIA
Website http://www.laviefarm.com

Inace moj izgleda ovako: http://www.waterpik.com/oral-health/...losser/WP-450/
i da, u Americi je 50$, pa ako mozes naruci nekako (mozda Amazon i sl).

Sada videh da ima i u Hrvatskoj, http://www.apolonia.hr/
Gdeideovajsvet is offline  
Old 21.05.2010., 16:54   #7217
http://waterpik.com.hr/hr,364,ZASTO-WATERPIK.aspx
mislim da samo na ovaj nacin mozes kupiti waterpik kod nas, preko neta. tako je moj decko kupio prije jedno pola godine. pogledaj si cijene na toj stranici.
ja imam braunov tuš, ali to je tuš plus elektricna cetkica. i zadovoljna sam, waterpik je bolji je rima vise nastavaka za tuš,a mislim da su oni prvi koji su izmislili tuš za zube.
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Old 21.05.2010., 21:48   #7218
Problem s zubom

Pozz svima.blizi se ljeto,a i poceli su moji problemi s zubima.u 7 mjesecu prosle god sam isto radio temu u vezi zuba koji me jako bolio ali sam rjesio to i nemam od onda problema..sad je poceo problem s zubom koji me pati vec ohhooo..nisam bio kod zubara vec dosta a i nisam bas prao zube cesto..danas jedem nesto i eto ga..pukne mali komadic zuba,otkad je puko prije par sati boli me neprestano..ostalo je jos malo nes od zuba i meso se vidi..popio sam aspirin 500 ali nista..oprao zube nista..boli me jako a do pon necu nista moci poduzeti s njime...dali ce biti zub za vaditi?trul je .4 zub po redu s desne strane ((( .molim vas pomoc
__________________
Kako oblikovati potpise
ghostrider44 is offline  
Old 21.05.2010., 22:12   #7219
odi kod zubara, ako ne radi tvoj zubar, vjerojatno ti radi hitna, nece ti nitko ovdje moc pomoc, jedini savjet koji ti se moze dat je da odeš kod zubara
ako te to tješi, ja lječim jedan zub vec godinu dana, 3 puta mi se upalio, i sad sam odlučila da je dosta pa ga idem u srijedu vadit
ula_la is offline  
Old 21.05.2010., 22:12   #7220
Idi na hitnu..Ne znam odakle si i da li postoji ambulanta za hitne slučajeve vezano za zube kao ovdje u Rijeci, oni ti tamo riješe, nadaj se da ti zub nije za vađenje a takav zub ti se da spasiti tako što će se na korijen koji ti je ostao napraviti nadogradnja a preko nje krunica, najbolje riješenje..
Držim fige...
Creativity is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.