Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2011., 12:49   #4641
Quote:
_Terpsihora_ kaže: Pogledaj post
Ja imam par pitanja o faksu.

Upisala sam socijalnu pedagogiju. Ne znam nikoga tko studira to. Zanima me koliko ću tokom studiranja imati slobodnog vremena za nać neki poslić sa strane i je li to uopće moguće. Dakle, kako će otprilike izgledati moj tjedni raspored obaveza na faksu na prvoj godini?
To i mene ludo zanima, bilo bi odlično kad bi se našao neki student voljan podijeliti s nama par riječi.
__________________
The trick is to keep breathing.
surpassing is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 10:39   #4642
Quote:
_Terpsihora_ kaže: Pogledaj post
Ja imam par pitanja o faksu.

Upisala sam socijalnu pedagogiju. Ne znam nikoga tko studira to. Zanima me koliko ću tokom studiranja imati slobodnog vremena za nać neki poslić sa strane i je li to uopće moguće. Dakle, kako će otprilike izgledati moj tjedni raspored obaveza na faksu na prvoj godini?
Nisam radio tijekom prve godine (iako tijekom ove namjeravam), ali dosta mojih kolega je. Moguće je. Ispočetka će ti sve izgledati nakrcano i mislit ćeš da nećeš naći vremena za učenja (jer si stalno na faksu, a odmor ti je potreban), izlaske, pića, posao itd. No, nakon prvog semestra, kada se već ufuraš, shvatit ćeš da je sve navedeno moguće i da je bitna organizacija. Nemojte biti previše nadobudni. Jedini kolegij u prvom semestru za koji bih rekao da ćete se baš morati namučiti je Osnove socijalne pedagogije (mislim da se tako zove ), jer je knjiga pisana izrazito apstraktno, 'ajmo reć'. Morat ćete učiti malo po malo kako bi je shvatili. Ovo ostalo tjedan dana prije kolokvija . Ja sam imao same četvorke i petice (ništa ispod) pa nemojte misliti da vam nisam baš pouzdan izvor. Samo je bitna organizacija, a vi ju nećete imati u prvom semestru, jer niste navikli na takav tempo životu, ali vidjet ćete u drugom kako je sve moguće.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 11:08   #4643
Zna li itko kad počinje točno počinje faks? Ja stalno provjeravam na internetskoj stranici fakulteta, a ništa ne piše. Upisala sam prvu godinu tek, logopediju pa nisam toliko upućena u takve stvari, tj. ne znam jesu li ti datumi prvih predavanja isti svake godine ili se mijenjaju.
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •
Estrella Azul is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 11:48   #4644
mene zanima kako izgleda tjelesni i što sve možemo izabrati u 1.god ili trebamo ići na sve? i gdje nabavljate knjige i skripte, jel ima skriptarnica ili što? i iz čega sve trebate učiti za ispit?
mullerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:02   #4645
Quote:
Estrella Azul kaže: Pogledaj post
Zna li itko kad počinje točno počinje faks? Ja stalno provjeravam na internetskoj stranici fakulteta, a ništa ne piše. Upisala sam prvu godinu tek, logopediju pa nisam toliko upućena u takve stvari, tj. ne znam jesu li ti datumi prvih predavanja isti svake godine ili se mijenjaju.
Nama je počeo 4. 10., mislim. Objavit će vam dva dana prije
Što se tiče tjelesnog, imat ćete dvoranu, klizanje, Sljeme i plivanje. Svaki tjedan možete otići na samo jedno "predavanje" nakon čega ćete dobiti potpis (ukupno 12 ih morate imati do kraja semestra). Znači, uzimate ono što vas najviše privlači. Sljeme nosi dva potpisa.

Quote:
mullerica kaže: Pogledaj post
gdje nabavljate knjige i skripte, jel ima skriptarnica ili što? i iz čega sve trebate učiti za ispit?
Na fakultetskoj knjižnici ili od starijih studenata. Nemojte kupovati knjige, već kopirajte potrebne dijelove. Kopiraona je stvarno jeftina.
__________________
volume3d: "Zvuči kao neki recept 'jeftina torta za 12-15min' koji bi uploadala neka bosanka na youtube (obavezno mora ići puding ili šlag iz vrećice ili biljni šlag)"

Zadnje uređivanje Lady_D : 01.09.2011. at 22:02.
Ja,Lucifer is online now  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 16:07   #4646
Quote:
Estrella Azul kaže: Pogledaj post
Zna li itko kad počinje točno počinje faks? Ja stalno provjeravam na internetskoj stranici fakulteta, a ništa ne piše. Upisala sam prvu godinu tek, logopediju pa nisam toliko upućena u takve stvari, tj. ne znam jesu li ti datumi prvih predavanja isti svake godine ili se mijenjaju.
prošle godine nam je faks počeo 4.10., pretpostavljam da će isto tako i ove godine sad za neka dva tjedna bi mogli objaviti i raspored predavanja, bar je tako prošle godine bilo, kolko se sjećam

Quote:
mullerica kaže: Pogledaj post
mene zanima kako izgleda tjelesni i što sve možemo izabrati u 1.god ili trebamo ići na sve? i gdje nabavljate knjige i skripte, jel ima skriptarnica ili što? i iz čega sve trebate učiti za ispit?
možeš izabrati dvoranu (tamo igraš odbojku i sl.), klizanje, plivanje, kad je lijepo vrijeme - sljeme, jarun, maksimir, zatim aerobik i fitnes u sklopu nekog studentskog doma. ne trebaš ići na sve, naravno, možeš izabrati samo jedno, a možeš i kombinirati.

što se knjiga i skripti tiče, profesori ti kažu literaturu, podigneš u knjižnici, iskopiraš. od starijih godina nabaviš kojekakve skripte, pitanja s dosadašnjih ispita i sl., dosta pomogne učenje za ispit - svaki profesor će ti reći što je potrebno. ne sekiraj još
pilsner is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:11   #4647
Quote:
Estrella Azul kaže: Pogledaj post
Zna li itko kad počinje točno počinje faks? Ja stalno provjeravam na internetskoj stranici fakulteta, a ništa ne piše. Upisala sam prvu godinu tek, logopediju pa nisam toliko upućena u takve stvari, tj. ne znam jesu li ti datumi prvih predavanja isti svake godine ili se mijenjaju.
meni je koordinatorica za nastavu rekla 3.10. isto sam brucošica na logopediji. imamo grupicu na faceu pa nas nađi

Lucifer, hvala na susretljivosti
__________________
Our fingerprints never fade from lives that we touch

Zadnje uređivanje Lady_D : 01.09.2011. at 22:03.
Ovisnicaovezama is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2011., 19:32   #4648
pošto je ERF 3 + 2, jesu li ove dvije godine diplomskog studija vanredne? nigdje to ne mogu naći....
mateja0910 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 01:56   #4649
Quote:
mateja0910 kaže: Pogledaj post
pošto je ERF 3 + 2, jesu li ove dvije godine diplomskog studija vanredne? nigdje to ne mogu naći....
to i neces pronaci. kakvo vanredno?! 3+2 je sistem studiranja unutar bolonjskog procesa, to sa redovnim i vanrednim studiranjem nema nikakve veze! neki fakulteti pruzaju mogucnost vanrednog studiranja a erf nije medu njima zbog velikog postotka vjezbi,prakse i seminara.

P.s. ne bi bilo lose da ubuduce prije postavljanja ovakvog pitanja proguglas malo informacije.
kao buduci akademski gradanin trebala bi znati vise o mogucnostima studiranja i biti upucena u princip bolonjskog procesa.

Quote:
TetaVegeta kaže: Pogledaj post
Na stranici fakulteta objavljen je datum polaganja usmenog i pismenog ispita za DIPLOMSKI studij...da li netko zna može li se s tri godine završenog predškolskog odgoja upisati još dvije logopedije...ili ne?!
Mislim da je moguce. s tim da uz redovni raspored 4. god logopedije moras paralelno slusati i polagati razlikovne predmete. cini mi se to dosta komplicirano jer je 4. sama po sebi uzasno natrpana vjezbama,praksom i seminarima,ali znam da su je sad zavrsile 2 cure koje su prve 3 god bile na lingvistici.
o tim mogucnostima najbolje se raspitati u referadi erf-a.vjerujem da se opseg razlikovnog programa razlikuje ovisno o srodnosti predmeta.
__________________
.. u snu se moze, svemoguci Boze, sve osim jednog-ostati budan..

Zadnje uređivanje Lady_D : 04.09.2011. at 03:46.
maniy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 19:12   #4650
bi li netko bio voljan objasniti kako doci od SD Sava do Kampusa?
*ariana* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2011., 22:33   #4651
Quote:
*ariana* kaže: Pogledaj post
bi li netko bio voljan objasniti kako doci od SD Sava do Kampusa?
najlakse ti je sjesti na tramvaj broj 5, pa do kvaternikovog trga. tamo staje autobus br. 215 koji vozi do kampusa. za pocetak najlakse.

a onda kad se uhodas mozes sa tramvajem 17 i 5 do zagrepčanke, tamo presjesti na 3 ili 13, do Čavićeve, gdje staje autobus 236 koji vozi izravno u kampus.
__________________
.. u snu se moze, svemoguci Boze, sve osim jednog-ostati budan..
maniy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2011., 22:16   #4652
Quote:
maniy kaže: Pogledaj post
najlakse ti je sjesti na tramvaj broj 5, pa do kvaternikovog trga. tamo staje autobus br. 215 koji vozi do kampusa. za pocetak najlakse.

a onda kad se uhodas mozes sa tramvajem 17 i 5 do zagrepčanke, tamo presjesti na 3 ili 13, do Čavićeve, gdje staje autobus 236 koji vozi izravno u kampus.

hvala
*ariana* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 15:52   #4653
Quote:
maniy kaže: Pogledaj post
najlakse ti je sjesti na tramvaj broj 5, pa do kvaternikovog trga. tamo staje autobus br. 215 koji vozi do kampusa. za pocetak najlakse.

a onda kad se uhodas mozes sa tramvajem 17 i 5 do zagrepčanke, tamo presjesti na 3 ili 13, do Čavićeve, gdje staje autobus 236 koji vozi izravno u kampus.

Znaš li možda koliko otprilike treba od save do kampusa, vremenski?
tamy... is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:01   #4654
Quote:
tamy... kaže: Pogledaj post
Znaš li možda koliko otprilike treba od save do kampusa, vremenski?
treba ti otprilike 40 minuta ako nema guzve
_nomen_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 21:52   #4655
Quote:
_nomen_ kaže: Pogledaj post
treba ti otprilike 40 minuta ako nema guzve
Za 40 minuta je skoro pa nemoguće Rijetko kad nije gužva, još uz presjedanje...A na kraju dođeš na čavićevu i ako imaš sreće pa ti bus dođe odmah, ako ne i ako si pehist, čekaš ga još dodatnih 20 minuta.
ppahulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 00:00   #4656
Da,slazem se da je potrebno vise. s time da ne bi bilo lose za pocetak da imate rasporede voznje ta dva autobusa,a to vam ima na web stranicama ZET-a. i ne bi bilo lose da si jedan dan uzmete za zadatak da prevalite taj put tamo i nazad,da se provozate malo,iz 2 razloga-vidjet cete koliko vam je potrebno vremenski, a i malo cete pohvatati te linije,da vidite gdje staju autobusi i sl. a da to nije prvi dan faksa.
takoder bih napomenila da ovim autobusima oduzmete par minuta od vremena polaska,jer se cesto zna dogoditi da ranije krenu par minuta,a onda je zajeb jer novi cekate 15-20 min.
a sjetila sam se jos jednog nacina kako doci: s 5 do drziceve,tamo presjesti na 3,13 i do caviceve gdje staje bus 236.
__________________
.. u snu se moze, svemoguci Boze, sve osim jednog-ostati budan..
maniy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 00:05   #4657
Quote:
Ovisnicaovezama kaže: Pogledaj post
meni je koordinatorica za nastavu rekla 3.10. isto sam brucošica na logopediji. imamo grupicu na faceu pa nas nađi

Lucifer, hvala na susretljivosti
Naravno.

@Lucifer, hvala!
__________________
Kerim & Fatmagul • "My life is an adventure still being written - and so is yours. Start writing the first chapter now! Fill it with adventure and love; happiness. Live the story as you write it!" - N. Vujičić •
Estrella Azul is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 15:44   #4658
a zna tko kak doći iz trnja do edukacijskog?
iva2308 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 16:02   #4659
Quote:
iva2308 kaže: Pogledaj post
a zna tko kak doći iz trnja do edukacijskog?
Tramvajem 3 ili 13 u smjeru Savišće, tj. Žitnjak, izađeš na Čavićevoj i čekaš bus 236.
ppahulja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 17:22   #4660
a sa stanice (vlak) maksimir? šta onda dalje? xD
__________________
*You don't drown by falling in the water. You drown by staying there.*
Ronjaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.