Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 14:50   #1
3d max bitmap

Pozdrav

Naumio sam naučiti/izučiti 3d max... Idem mi dobro za sada, ali jedna stvar me živcira... Kad napravim nešto i odem na materijale i hoću dodati bitmap, odaberem sliku, ali ne prikaže mi je dobro.
Tu sliku jednostavno multiplicira, tako da umjesto jedne dobijem npr.20-ak njih na površini...
npr. hoću dodati blueprint automobila na plane i to mi se događa. pokušavao sam popraviti stvar s UVW Map Modifier ali bezuspješno...
na koji god tutorijal za dodavanje nacrta odem, ni jedan ne spominje ništa slično ovome, a radim sve kao i oni a meni se ovo događa....
da bude stvar čudnija, prije par mjeseci sam pokušavao dodati nacrt i uspjevalo mi je, šta se promjenilo u međuvremenu (šta sam kliknuo) ne znam
reggie9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:09   #2
kao prvo, želim ti sreću i puno živaca u učenju 3ds max-a. Odličan software, ali jedan od najtežih s kojim sam se susreo.
Ja nisam baš neki stučnjak u 3ds max-u, ali na koju si mapu dodao taj bitmap? Koliko ti piše pod Tiling po U i V za tu bitmapu? Stavi bitmapu na diffuse colour i trebalo bi sve biti ok.
JackOfHearts is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 19:45   #3
Quote:
JackOfHearts kaže: Pogledaj post
kao prvo, želim ti sreću i puno živaca u učenju 3ds max-a. Odličan software, ali jedan od najtežih s kojim sam se susreo.
Ja nisam baš neki stučnjak u 3ds max-u, ali na koju si mapu dodao taj bitmap? Koliko ti piše pod Tiling po U i V za tu bitmapu? Stavi bitmapu na diffuse colour i trebalo bi sve biti ok.

otkrio sam u čemu je problem. dodavao sam i prije preko diffuse slota... imam max 2009, i da bi mi prikazao ispravno mapu moram u izborniku matrijala nakon što dodam bitmap pod Cordinates, staviti kvačicu na use real-world scale i onda mi se tiling pretvori u size i tu upišem veličinu u pixelima bitmapa i to je to. prikazuje sve super...
reggie9 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:22.