Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2009., 20:15   #141
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Svaki rezim koji ubija misionare, a osobe koje promjene vjeru kaznjava smrcu je nakaradan rezim i ne zasluzuje postojanje. I treba ga maknuti svim sredstvima.

Ma nemozes to bas tako tumaciti. Uzmi samo primjer Iraka. Americka vojska bombarduje iracke gradove svim i svacim a za njima idu misionari koji pokusavaju ubijediti narod da je krscanstvo spas. E sada,ako uzmemo u obzir utjecaj krscanskih fundamentalista na politiku npr. Amerike,onda je mozda i razumnjivo sto ih u Iraku i u Afganistanu ubijaju gdje god se pojave.

http://www.youtube.com/watch?v=CIrpFKzaI6w


Sigurno se svi sjecate katastorfe i tsunamija koji je prije par godina pogodio Tajland i taj dio svijeta tamo??

Nakon te katastrofe,krscanski misionari su se obrusili na te nesretnike tamo kao kakvi lesinari. Za bilo koji vid pomoci su uslovljavali da narod predje na krscanstvo pa da im pomognu u lijekovima,hrani itd.

Norveski list VG je pisao o tome.Ovdje je clanak koji mozete prevesti us pomoc Google Prevodioca


Sta bih se dogodilo islamskim misionarima da su 90-ih dosli propovijedati Islam medju Hrvatima ili medju Srbima ??

Mislim da mi,mislim na sve nas sa prostora ex-YU,nemamo pravo glasa po ovom pitanju nakon svih zvjerstava koja smo jedni drugima ucinili u proslom ratu i nakon svih porusenih bogomolja.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:21   #142
Quote:
Humphrey kaže: Pogledaj post
Znači ostavljaš čovjeku koje prihvatljive izvore informacija?TalibanPR.com,Islam ba.com?Ajde molim te dosta više već smo od taliban insidera naučili kako su žene bolje živjele pod blagom rukom talibanskom.Toliko pozitivnih informacija o skupini nepismenih divljaka sa fanatičnom razinom gluposti će neke povodljive forumaše natjerati na odlazak kod onih nebeskih djevica.
Mogu ti naci video zapise koje pokazuju kako americki i izaelski vojnici ophode prema ljudima pred kamerama i kako to cine kada nema kamera. Takodjer imami vido zapise kako isti ti vojnici uklanjaju i zabranjuju kamerama da snime njihova zlodjela.
Kako onda mozes naci neku relevantnu informaciju na mdijima koje ti smatras relavantnim. Americka vlada je ogranicila CNN-ovim novinarima i izvjestacima kretanje po Iraku, zbog razloga da se sprijeci da se ona istinita informacija prosljedi u svijet...jer zamislite kada bi jedan CNN objavio video kako americki vojnik koji je dobio zapovjed od nadredjenog, ubije 10-ogodisnjeg djecaka koji prodaje slatkise poder ulice onako cisto iz zabave, samo da bih mogao imati kao uspomenu video snimak koji nastaje tako sto ga njegov kolega, takodjer vojnik snimi sa nekog borbenog vozila. Licno sam gledao slicne snimke...kada vedan od americkih vojnika nasumice puca po ljudima uz ludjcki smijeh i psovanje, kao da je na utakmici. Ma uzas.

Evo samo jedan od linkova koji prikazuje kakvi su ljudi dosli da spasavaju svijet od talibana i sta su ti isti ljudi radili u ime "dobrocinstva i mir u svijetu".

Link nije sa islam.ba ili taliban.cm...kako si vec to napisao.

I ovoga su talibani primorali da laze ,uz prijetnju da ce mu odsjeci ruku.

http://www.youtube.com/watch?v=ROw5x...rom=PL&index=1

I ovoga su primorali...

http://www.youtube.com/watch?v=yyDaf...28FD48&index=3


LJUDI OTVORITE OCI...

Zadnje uređivanje necko_sa : 12.10.2009. at 20:45.
necko_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:23   #143
Quote:
Josey_Wales kaže: Pogledaj post
Tko je upotrijebio i kada??? Sovjeti??? Ameri???
I jedni i drugi.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:35   #144
Quote:
necko_sa kaže: Pogledaj post
Mogu ti naci video zapise koje pokazuju kako americki i izaelski vojnici ophode prema ljudima pred kamerama i kako to cine kada nema kamera.
Koji specijalac
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:42   #145
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Tamo ne idu jer bi isto ostali bez glave. A i nema zapadnih vojski da im garantira kakvu takvu sigurnost.

Ja sam spreman potpisati reciprotet na zapadu, da sutra sve druge vjere stavis pred gotov cin, ili se pokrsti ili se iseli. A ti? Nekako sumnjam da jesi Kao i svaki internet vikend jihader, švedska socijalna pomoc je odlicna, vise vrijedi od Saudijske place. Samo, meni je drago sto vas ima, sto vise takvih, prije ce ostatak shvatit s kim ima posla

A onda, Rekonkvista broj dva.
Aha...znaci, treba im sila da bi radili ta gnusna djela. Neka vrsta oruzane pratnje. Poslusaj se...

Ja zivim u Bosni i imao sam molbi da odem negdje gdje su krstasi u vecini, ali sam odbijao iz razloga sto nisam mogao garantovati da taj njihov nacin zivota nece uticati na moj, pogotovo na buduci zivot moje djece, i samo iz tog razloga odlucih ostati tu gdje jesam jer ovdje vec mogu inshAllah mogu biti siguran da cu zivjeti i umrijeti kao musliman, kao i svaki clan moje porodice.

Lagano, ali sigurno se krscanski zapad pretvara u jedan veliki dom muslimana...molit ce takvi poput tebe da prime islam, kako bi imali krov nad glavom.
necko_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:43   #146
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
Koji specijalac
Kada nema kamera, za njihovu informaciju...jer u tom trenutku misle da ih niko ne snima.

Na to sam mislio specijalac
necko_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:47   #147
Ja mogu primit vjeru samo s pistoljem uperenim u glavu A i nemam problema reci "postajem musliman/katolik/budist/nesto" iz jednostavnog razloga zato sto u sve to ne vjerujem. Jel to dovoljno jasno ?

Evo, musliman sam. Alah akber!

Sad, kad smo s komicnim trenutkom zavrsili, mozemo ozbiljno nastaviti. Kao sto rekoh, svakim danom sve vise pokazujete pravo lice. Ali niste naucili kao Europa u prolosti reagira na prijetnje. Tim gore po vas.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:51   #148
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Ja mogu primit vjeru samo s pistoljem uperenim u glavu A i nemam problema reci "postajem musliman/katolik/budist/nesto" iz jednostavnog razloga zato sto u sve to ne vjerujem. Jel to dovoljno jasno ?

Evo, musliman sam. Alah akber!

Sad, kad smo s komicnim trenutkom zavrsili, mozemo ozbiljno nastaviti. Kao sto rekoh, svakim danom sve vise pokazujete pravo lice. Ali niste naucili kao Europa u prolosti reagira na prijetnje. Tim gore po vas.
Kao sto rekoh...polako ali sigurno...
Evo jedan video pojasnjava kako stvari stoje...kamen po kamen...palaca

Jedan po jedan ovakav video, i eto novog Afganistana.

http://www.youtube.com/watch?v=66zpv...eature=related

Evo da dodam jos jedan;

http://www.youtube.com/watch?v=x42N8jjzLG4&NR=1

Molim Uzvisenog da ti se smiluje i uputi te na pravi put.

Zadnje uređivanje necko_sa : 12.10.2009. at 21:13.
necko_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:55   #149
I ja kazem, Alah akbar. A jel mogu kako sredit da ne dobijem djevice u raju, vec malo iskusnije? Vjera, pa toliko na seks orijentirana, netko zloban bi nesto zakljucio, ali ja zloban nisam.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 20:55   #150
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Kao sto rekoh, svakim danom sve vise pokazujete pravo lice. Ali niste naucili kao Europa u prolosti reagira na prijetnje. Tim gore po vas.

Nemoj da bih mi zamjerio,ali ovo mi zvuci kao samoutjeha ))
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 21:02   #151
Samoutjeha? Pa, ne znam bas. Dovoljno je uzeti bilo koju knjigu koja se bavi povjescu Europe i vidjet ce se kako je prosao strani element u njoj. Ili je protjeran, ili je prihvatio vjeru i postao najveci zagovornik iste. Prosto ko pasulj, kako bi rekli istocni komsije.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 21:17   #152
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Samoutjeha? Pa, ne znam bas. Dovoljno je uzeti bilo koju knjigu koja se bavi povjescu Europe i vidjet ce se kako je prosao strani element u njoj. Ili je protjeran, ili je prihvatio vjeru i postao najveci zagovornik iste. Prosto ko pasulj, kako bi rekli istocni komsije.
Mislim da preambiciozno gledas neke stvari.

Pogledaj ovaj porazavajuci video za tvoje tvrdnje.


http://www.youtube.com/watch?v=5sZ3gUx-D6A

nisu ga muslimani napravili, vec naprotiv, upravo oni koji zagovaraju tu tezu koji ti zagovaras. Nadam se da ces bar ovaj put naci neki prihvatljiv odgovor koji je u granici onoga sto zovemo "realnost".

Zadnje uređivanje necko_sa : 12.10.2009. at 21:23.
necko_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2009., 21:54   #153
Quote:
necko_sa kaže: Pogledaj post
Mislim da preambiciozno gledas neke stvari.

Pogledaj ovaj porazavajuci video za tvoje tvrdnje.


http://www.youtube.com/watch?v=5sZ3gUx-D6A

nisu ga muslimani napravili, vec naprotiv, upravo oni koji zagovaraju tu tezu koji ti zagovaras. Nadam se da ces bar ovaj put naci neki prihvatljiv odgovor koji je u granici onoga sto zovemo "realnost".

Što se ti ljutiš na naziv islamofašizam? Za takve bi to trebao biti kompliment, ti bi ubijao ljude koji žele približiti ljudima učenje Isusa Krista? Stvarno ćeš u pakao ako se odmah ne pomoliš Isusu i zatražiš ga oprost.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 00:00   #154
Quote:
necko_sa kaže: Pogledaj post
Mislim da preambiciozno gledas neke stvari.

Pogledaj ovaj porazavajuci video za tvoje tvrdnje.


http://www.youtube.com/watch?v=5sZ3gUx-D6A
Video je trash. Autori ne znaju ni koliko EU ima clanica. Zasto se ljepite bas na svako fatalisticko smece koje vam se podmece?
PowerLock is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 00:35   #155
Quote:
necko_sa kaže: Pogledaj post
Nema sumnje da ti zagovaras islamofobiju žešće od onog antiislamiste iz Holandije.
Mislim da samo koristenje izraza "islamofašistička" daje dovoljno razloga da budes uklonjen sa bilo kojeg foruma koji je zasnovan na uvazavanju drugog i drugih. Nadam se da i ovaj forum na celu sa svojim vlasnicima i moderatorima ne spadaju u onu skupinu islamofoba koji svojom sutnjom zapravo podrzavaju one poput ovog fašiste @Kanzas-a, jer nazvati neku propagandu islamofašističkom, zapravo on cijeli islamski narod povezuje sa fašistima, za koje znamo ko su i sta su.
O uvazavanju drugih pise pripadnik sekte netolerantnih, jer ovo sto vi propagirate nije vjera-religija nego sekta. Da nije tuzno bilo bi smijesno. Samo tako nastavite, volim vas gledati kako sami sebi jamu kopate sa svojim toboznjim branjenjem islama. Jao si ga vama kada staroj kurvi Europi dopizidi. Iz dana u dan svojim dijelima stvarate nevidjeni animozitet na Zapadu prema svemu islamskom. Samo tako nastavite. Ti si ociti primjer one koja kaze: "sto umjereni musliman misli, to radikalni musliman cini." Buducnost je blizu, a ja vam nikako ne zelim biti u kozi. Keep it up.
Big Mac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 01:13   #156
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Što se ti ljutiš na naziv islamofašizam? Za takve bi to trebao biti kompliment, ti bi ubijao ljude koji žele približiti ljudima učenje Isusa Krista? Stvarno ćeš u pakao ako se odmah ne pomoliš Isusu i zatražiš ga oprost.

To ubijanje prepustam vecim "islamofasistima " od mene, a ako zatraze kakavu podrsku od mene, rado cu ih pomoci. Nadam se da ces i ti biti u toj skupini ucitelja iskrivljenog Isusovog ucenja.

I ne molim se poslanicima, posebo ne ljudima, vec Bogu, jednom i jedinom, Gospodaru svega zivog i nezivog, Uzvisenom Allahu dz.s.

A za takve poput tebe, ukoliko se istinski ne pokajes, moj i tvoj Gospodar je pripremio nesnosnu kaznu koju cete kusati vjecno i neprekidno. Do tada, uzivaj u zabludi u kojoj zivis.

Zadnje uređivanje necko_sa : 13.10.2009. at 01:38.
necko_sa is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 13.10.2009., 01:14   #157
Quote:
Big Mac kaže: Pogledaj post
O uvazavanju drugih pise pripadnik sekte netolerantnih, jer ovo sto vi propagirate nije vjera-religija nego sekta. Da nije tuzno bilo bi smijesno. Samo tako nastavite, volim vas gledati kako sami sebi jamu kopate sa svojim toboznjim branjenjem islama. Jao si ga vama kada staroj kurvi Europi dopizidi. Iz dana u dan svojim dijelima stvarate nevidjeni animozitet na Zapadu prema svemu islamskom. Samo tako nastavite. Ti si ociti primjer one koja kaze: "sto umjereni musliman misli, to radikalni musliman cini." Buducnost je blizu, a ja vam nikako ne zelim biti u kozi. Keep it up.
Jel o ovoj jami govoris???



http://www.youtube.com/watch?v=5sZ3gUx-D6A
necko_sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 06:50   #158
Quote:
Ken kaže: Pogledaj post
Samoutjeha? Pa, ne znam bas. Dovoljno je uzeti bilo koju knjigu koja se bavi povjescu Europe i vidjet ce se kako je prosao strani element u njoj. Ili je protjeran, ili je prihvatio vjeru i postao najveci zagovornik iste.
Koju crnu vjeru??
Gdje je vjera u danasnjoj Europi ??

Evo uzecu ti primjer Skandinavije: Tu ili crkve godinama zjape prazne pa ih komunalne vlasti,zbog troskova odrzavanja,ili pretvaraju u prodavnice,diskoteke,postanske urede ili ih kupuju muslimani te ih pretvaraju u dzamije.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 06:55   #159
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Što se ti ljutiš na naziv islamofašizam? Za takve bi to trebao biti kompliment, ti bi ubijao ljude koji žele približiti ljudima učenje Isusa Krista? Stvarno ćeš u pakao ako se odmah ne pomoliš Isusu i zatražiš ga oprost.
Ako se ljude uvaljuje u nevolju sa namjerom da ih se kao takve lakse priblizi nekoj vjeri,onda sam ja za naj strozije kaznjavanje onih koji "misionare" na takav nacin.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2009., 07:14   #160
Quote:
PowerLock kaže: Pogledaj post
Video je trash. Autori ne znaju ni koliko EU ima clanica. Zasto se ljepite bas na svako fatalisticko smece koje vam se podmece?
Negdje sam gledao ovaj video i mislim da je povezan sa nekom anti-islamskom kampanjom. Ali,veoma puno je istine u ovom video.

Evropa danas ima ogromne probleme sa padom nataliteta. Demografi cak najavljuju da je ovo tek pocetak. Kao rezultat lagodnog zivota,ljudi u onom "elitnom" dijelu Europe sve dulje zive a sve se manje ljudi radja. E sada ti zamisli kada neko o npr. Danskoj ode u penziju/mirovinu sa 60 godina i kada 40 godina dere drzavu zahtijevajuci svu mogucu lagodu. Mozda ce se pojedinci smijati i reci "pa zar ce zivjeti 100 godina"?! Da,upravo i jeste u tome fazon. Velika vecina danasnjih europljana moze racunati starost koja ce doseci 100 godina. Tako se procjenjuje da ce u skoroj buducnosti svaka dva radnika u Europi na grbaci imati jednog penzionera za kojega ce morati da rade.


Zamolio bih vas da pogledate ovaj link norveskog drzavnog kanala NRK (Internet izdanje) na ovu temu: Europljani sve stariji i koristite se Google Prevodiocem.


Par zadnjih recenica u ovome texu plijeni naj vise paznje !

Ovdje jedan nizozemski demografski istraživač po imenu Frans Willekens za švedski list Dagens Nyheter kaze:

Zapadna Europa će morati prihvatiti 700 milijuna useljenika tijekom sljedećih 50 godina dabi se donekle oduprli tom "starosnom talasu" koji ce da je zapljusne.
Shahab3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:02.