Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.04.2014., 23:29   #161
Laž je vrlo teško otkriti jer svaki čovjek ima drugačiju reakciju i drugačije laže.
Svi lažu.

Ja te mogu lagat u oči bez da se crvenim i išta, i nitko ne primjeti, nekada i nesvjesno, ali ja primjetim.

Primjer, ja se često nasmijem kada lažem, lomim prste ili ruke držim na leđima, kada govorim istinu gledam di mi padne na pamet, a kad lažem gledam direkt u oči, mnoštvo ljudi to ne skuže, jer svatko drugačije laže.

Evo jedan laga eksperiment koji sam čuo na TV i pali.

Čevijek na svaku laž ima istu ili sličnu reakciju, posebno u kraćem vremenskom periodu. Probajte npr za što sam čuo: karte.

Od jednostavnog. Prvo mu recite da sve odgovara s ne.

Pitajte ga dali nosi majcu (ako je nosi.) to će mu se činiti kao banalna stvar i reći će ne, pošto zna da je ima, a vi pratite njegov izraz lica i tijela, mimike.

Tada mu dajte jednu kartu da je ne vidite. Pitajte ga po redu, jeli list, bomba, što već, za sve treba reći ne. Na jedno ne će reagirati kao kada ste ga pitali za majcu, a na ostala drugačije. Tako ćete otkriti.

Ne smijete mu reći da imate eksperiment jer će vam biti teško, posebno ako to radite prvi puta.

I usput evo vam trik za neke igre
Zyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 07:22   #162
Quote:
Zyon kaže: Pogledaj post
Laž je vrlo teško otkriti jer svaki čovjek ima drugačiju reakciju i drugačije laže.
Svi lažu.
Žao mi je prijatelju, ali s ovime se ne mogu složiti. Daleko od toga da svi lažu, jer sam upoznao osobe koje će radije reći istinu koja im šteti, nego laž. A i ja obožavam maksimalnu iskrenost, te uopće ne razumijem zašto ljudi lažu. To samo odmaže u životu. Mudrije je pronaći kvalitetan način da se izrazi istina, a da ju drugi razumiju.

I vjeruj mi da laž nije teško otkriti. Npr. tijekom ili nakon laži ljudi većinom brzinski pogledaju lijevo prema gore. Obično nastoje znatno manje ili znatno više gledati u oči. Pokreti rukama su veoma specifični za lažljivca. Ponekad govore da, a glava im nesvijesno klima lijevo desno kao "ne". A pokreti stopala, te mikroekspresije lica isto mogu mnogo otkriti. Također lažljivci često idu u detaljne opise koji se ne traže, kako bi uvjerili sugovornika, često rade duže zastoje, te se lome kada ih se zatraži da ponove neke detalje.

Imaš mnogo pokozatelja da netko laže, a ja sam naveo samo neke od njih. Osoba može sakriti jednog ili dva od njih, ali većina ostalih je prisutna, i osoba koja to prepoznaje, uvijek će znati da li netko govori istinu ili laže.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2014., 08:13   #163
Nisam rekao da se ne može već da je teško i da svatko prikriva jedno od toga pa svatko "drugačije laže"

Čovjek od početka laže... Od kada se rodi djeca "lažno" plaču da bi pridobila pažnju, moj brat kada je imao 2 god, naučio je reći kada treba na wc, i svaki puta kada bi mama se družila s nekim a njega malo ostavila on bi "trebao" ići na wc da bi boi s mamom...

To je samo primjer. Laž je normalna, i veća ili manja, svi lažu.
Nekada zbog neke male stvari te ni ne primjetimo, nekada zbog večega.

Zašto, ne znam
Zyon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 22:25   #164
Arrow Citanje ljudi.

Pozdrav.Novi sam na forumu pa oprostie ako ima vec otvorena tema o ovome.
Zanima me psihologija.Volim citate ljudi i njihove misli.Sto sam nasao na internetu jest samo ovo kao kad neko nesto objasnjava ako mase rukama znaci laze ili ako prica o cijelo vrijeme kovrce ocima i gleda u stranu.Ili ako brzo daje odgovore isto.Zanima me da li znate tako jos nesto.Da mi napisete il neke savjete.LP
Xenom14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 23:03   #165
Ne mora ti to ništa značiti. Al vidim sta ti je zanimljivo-pogledaj si sve epizode serije "Laži me", a ako želiš malo strucnijeg znanja, upisi psihologiju ili tečaj za life coacha
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2014., 23:42   #166
Nastojim cim manje obracat paznju na neverbalnu komunikaciju, i cim vise davati prilike osobama koje upoznavam .

Zato mi se uopce ne dopadaju oni savjeti za razgovor na posao recimo.

Prevelikom paznjom na neverbelnost se vrlo vjerojatno gubi apontanost.

Sem toga, ne vidim neki smisao u pretjeranoj analizi drugih, i definitivno mi je bitniji sadrzaj govora, nego nacin na koji je receno.

Zelim otvarati prozore za lijepa sjecanja, a to kako ce drugi dozivjeti moju neverbalnost...

.... nije vazno ....
__________________
Covjek sam - Ne mrzim i ne zasluzujem biti zamrzen
Sloboda Prirode - Svijet s maskama nije prirodan svijet
Provedi vrijeme u Prirodi - Upoznaj ju cijelim Srcem
The Maystor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 00:27   #167
Quote:
kukurice kaže: Pogledaj post
Ne mora ti to ništa značiti. Al vidim sta ti je zanimljivo-pogledaj si sve epizode serije "Laži me", a ako želiš malo strucnijeg znanja, upisi psihologiju ili tečaj za life coacha
Ja ne vjerujem.
Mislila sam da je tečaj za life coacha zajebancija, a to postoji.

Vidiš ideje, mogla bi karijeru izgraditi.


I zaboravio si sve epizode dr. Phila.

Zadnje uređivanje Mijaau : 16.09.2014. at 00:43.
Mijaau is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 00:31   #168
Quote:
Xenom14 kaže: Pogledaj post
Zanima me psihologija.Volim citate ljudi i njihove misli.Sto sam nasao na internetu jest samo ovo kao kad neko nesto objasnjava ako mase rukama znaci laze ili ako prica o cijelo vrijeme kovrce ocima i gleda u stranu.Ili ako brzo daje odgovore isto.Zanima me da li znate tako jos nesto.Da mi napisete il neke savjete.LP
Jebote...ako maše rukama laže? Jel to 100% ili postoji neka pogreška u izračunu?
ipsilonax is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 00:36   #169
Quote:
Xenom14 kaže: Pogledaj post
Pozdrav.Novi sam na forumu pa oprostie ako ima vec otvorena tema o ovome.
Zanima me psihologija.Volim citate ljudi i njihove misli.Sto sam nasao na internetu jest samo ovo kao kad neko nesto objasnjava ako mase rukama znaci laze ili ako prica o cijelo vrijeme kovrce ocima i gleda u stranu.Ili ako brzo daje odgovore isto.Zanima me da li znate tako jos nesto.Da mi napisete il neke savjete.LP
gluposti.

Evo savjeta:
Odi u knjižicu. Studijski odjel. Posudi osnove psihologije. Nakon toga mozes na osnove socijalne psihologije, budući da te to jedino zanima.

I uključi mozak pa razmišljaj o onome što čitaš. Ja npr. mašem rukama kada se zanesem u onome što pričam. I gledam u stranu dok pričam jer sam glupa pa mi je teško koncentirarati se istovremeno na sugovornika i misliti o tome kako sastaviti rečenicu.
Mijaau is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 05:42   #170
Vješti lažljivci će te nadprosječno gledati u oči, baš zato da ostave dojam da su iskreni. Postoji mnogo varijacija u neverbalnoj komunikaciji. Ona je kod većine ljudi slična, ali kao što Mijaau kaže iznimke uvijek postoje.

Ako već želiš čitati ljudi, trebaš istovremeno uzeti u obzir više neverbalnih znakova koja osoba odašilje, te prepoznati da li su oni skladni. Netko može zamaskirati poglede ili pokrete ruku. Ipak, teško je istovremeno lažirati pokrete nogu, ruku, lica, očiju, čela, približavanje i udaljavanje od sugovornika, promjene u tonu izrečenog itd.
__________________
Od sreće do uspjeha - savjeti i inspiracija za bolji život
zoki89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 07:38   #171
Quote:
Mijaau kaže: Pogledaj post
Ja ne vjerujem.
Mislila sam da je tečaj za life coacha zajebancija, a to postoji.

Vidiš ideje, mogla bi karijeru izgraditi.


I zaboravio si sve epizode dr. Phila.
Ae

Jednom mi je jedan dečko koji je kakti završio takav formalni tečaj(smjer na faksu?!tako nešto) u francuskoj tvrdio kako me može pročitati samo gledajući me u oči par minuta, da on to kao može osjetiti što tebe zanima i u biti ti sam sebe ogranicavas u postizanju nekih svojih želja/ciljeva "imaginarnim" preprekama u glavi blabla makar ti životni vjerojatno nisu loši za one kojima treba neko usmjerenje u životu i konstantno navijanje da ne odustaju i daju sve od sebe
kukurice is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2014., 22:41   #172
Nitko nije gledao Mentalista?
haram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:59.