Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2013., 14:58   #21
OK, jasno mi je da imaš problem s automobilom, ali nema koristi od postanja svog problema po svim temama. Otvorio si temu i to je sasvim dovoljno. Ja sam malo prepravio naslov da forumaši vide kakav konkretno problem imaš. Uskrsni je ponediljak i neradni je dan, ljudi su vani, ne vise svi za računalom. Malo se strpi, dobit ćeš odgovor na svoje pitanje.
__________________
Nema pravde ni nasuprot
spyker22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2013., 16:26   #22
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Dobra zimska guma i ide kamo god poželiš! To sa problemima u zimskim uvjetima je stara spika koju i danas balavci argumentiraju ko neku mantru!

Nema danas više "lisnatih opruga na zadnjoj osovini" ko nekad i Mercedes se sasvim normalno ponaša u zimskim uvjetima!

Osobno imam w202 ...automatik i 4 zimske gume i nikad problema zimi, tamo gdje nećeš proć s njime neće ni drugi auto proć! A do prije 2 godine sam imao dobar uspon do parkinga pred stanom, i ako je napadalo friško isključim ASR i gas u brdo! ( naravno da se igram gasom "tko zna zna" ) a ako su uvjeti takvi da trebaš lance onda ih treba i stavit! Tad je posve svejedno ima li prednji ili zadnji pogon. Naravni da zimi treba oprez ko i sa svakim drugim autom a na ledu se spiči ( kad budala nagazi) SVAKI koji ne uzima u obzir ZIMSKE UVJETE VOŽNJE!
Mercedes šiba po snijegu ko lud. Sječam se prije jedno 10 god. dok je moj stari imao S320 (benzinac) 99 godište, išli mi na Vlašić a cesta katastrofa i neočišćena. Doslovno svi stali i ne mrdaju a on na lijevu traku i šiba po uzbrdici bez problema, samo ESP blinka non stop, još uz to imao ljetne gume.
Nisam mogo vjerovat
No ipak mislim da je tu malo i iskustvo presudilo jer prolazi godišnje s autom najmanje 50 tkm, ja bi vjerojatno zaglavio
Mamke is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2013., 19:59   #23
Može jedno pitanje o diznama na C22o cdi. Kako se pokazuje da je otisla koja'? Motor mi je poceo ponekad podrhtavati u leru i pojačano dimi.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 08:22   #24
Quote:
Dozer kaže: Pogledaj post
Može jedno pitanje o diznama na C22o cdi. Kako se pokazuje da je otisla koja'? Motor mi je poceo ponekad podrhtavati u leru i pojačano dimi.
Varijanta 1, spojiš na Star diagnose i vidiš kolike su korekcije po cilindru.

Varijanta 2, spojiš za to namjenjene menzure na povrat dizna i mjeriš.
Neno2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2013., 08:52   #25
Quote:
Neno2 kaže: Pogledaj post
Varijanta 1, spojiš na Star diagnose i vidiš kolike su korekcije po cilindru.

Varijanta 2, spojiš za to namjenjene menzure na povrat dizna i mjeriš.
Varijanta3 :
Smrdi po dizelu u kabini ko čifut! Obično je sve masno od dizela u motornom prostoru....izmjena može biti skupa ako radi bedak....obično strgaju injektore i onda treba i glava nova.....danas ima alata za bezbolno vađenje i uputa čak i video na "jubito"

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 11:44   #26
Prijatelju vidio sam da te zanima kupnja mercedesa koji ja imam 6g.Ja sam s njim ne zadovoljan nego prezadovoljan.Ima neku normalnu potrosnju goriva, nije udoban kao E klasa ali boze moj koliko novaca, toliko muzike što bi se reklo u narodu. Kod mene je 220cdi, i još u njega nije ušla kacavida. Ulje, filteri, i vozi u nedogled, što ga duže voziš meni se čini da mu motor sve ljepše radi. Doduše moj je prešao 144 000km pa ne bi bio red da imam problema. Sretna kupnja!
vinkomi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 12:42   #27
Quote:
vinkomi kaže: Pogledaj post
Prijatelju vidio sam da te zanima kupnja mercedesa koji ja imam 6g.Ja sam s njim ne zadovoljan nego prezadovoljan.Ima neku normalnu potrosnju goriva, nije udoban kao E klasa ali boze moj koliko novaca, toliko muzike što bi se reklo u narodu. Kod mene je 220cdi, i još u njega nije ušla kacavida. Ulje, filteri, i vozi u nedogled, što ga duže voziš meni se čini da mu motor sve ljepše radi. Doduše moj je prešao 144 000km pa ne bi bio red da imam problema. Sretna kupnja!
taj je vec kome odgovaras i zaboravio da je kupovo merca
goran79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2015., 14:40   #28
Najljepša C klasa ikad W203 nakon redizajna. Vrh vrhova.
Automobilli is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2015., 19:25   #29
Ja sam trenutno zaljubljen u w205 220 7-G-T..
MengRen is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:36   #30
Pozdrav,

prije svega ispričavam se na dizanju stare teme, ali zanima me ovaj auto, dakle c220 cdi 2004 godište. Trenutno vozim xsara coupe, i auto je na izdisaju pa razmišljam o kupovini mece. Auto mi se sviđa izgledom a i po iskustvu drugih što sam uspio pronaći na internetu.

Mene zanima sljedeće, da li je još uvijek isplativo uzeti takav auto, s obzirom da je prošao trinaestu godinu. Koliko su skupi godišnji servisi a i djelovi općenito. Ne bih se htio zeznut i kupit auto koji neći moći održavati.

Molio bi sve sa iskustvom za više informacija i savjeta.

Hvala
maestus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 10:54   #31
Imam A klasu iz 99g sa vrlo malo km prijeđenih. Servisi nisu skupi, ali godine čine svoje pa stalno nešto treba.
Mišljenja sam da za te novce možeš kupiti puno mlađi (ne premium brenda) auto sa manje km i bez problema sa hrđom kojoj su podložni Mercedesi do 2005g.
Najbolje znadeš sam jel ti treba auto da drugi vide ili da te dobro služi sa što manje izdataka i boljom sigurnosti.
__________________
Nigdar ni tak bilo da ni nekak bilo, pak ni vezda ne bu da nas...
mata73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 13:17   #32
Zavisi u kakvom stanju je mečka koju misliš kupiti.Za hrđu si sigurno i ti čuo a pošto auto vrijedi nekih 5000-6000 eura nije to baš neka lova a VOZIL BUŠ MEČKU.Ja nikad nebi kupio tak stari kramp za te novce ali ak te veseli....
dejankockar is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 14:47   #33
A realnost je takva, živim di živim i ne mogu si priuštit nešto skuplje i novije. Trenutno se vozim u krampu koji se počeo raspadati. Nije mi u cilju da pokazujem badge mercedesa, već si želim kupit kvalitetni auto. Poznanik mi je rekao da je za te novce i godište w203 puno bolji izbor od kakvog passata ili slično.

Za hrđu sam čuo, zato i ciljam iznad 2004 godište. Zanima me samo kolko je održavanja za takav auto a i pouzdanost naravno.

Nekima je to stari kramp, dok je drugima jedina mogučnost u ovoj zabiti u kojoj živim na žalost...
maestus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 16:47   #34
Quote:
maestus kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

prije svega ispričavam se na dizanju stare teme, ali zanima me ovaj auto, dakle c220 cdi 2004 godište. Trenutno vozim xsara coupe, i auto je na izdisaju pa razmišljam o kupovini mece. Auto mi se sviđa izgledom a i po iskustvu drugih što sam uspio pronaći na internetu.

Mene zanima sljedeće, da li je još uvijek isplativo uzeti takav auto, s obzirom da je prošao trinaestu godinu. Koliko su skupi godišnji servisi a i djelovi općenito. Ne bih se htio zeznut i kupit auto koji neći moći održavati.

Molio bi sve sa iskustvom za više informacija i savjeta.

Hvala
Koliko ima km? Ako je u dobrom stanju, uzmi. Za održavanje ne bih rekao da je nešto skupo, ako je održavan može i lijepu kilometražu okrenut kao D taxiji. Također dobro je što gledaš redizajn jer godišta prije su pošteno hrđala.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:33   #35
Auto se kupuje prema stanju, pogotovu kad se radi o tako starom modelu. Preporučam da ih provozas nekoliko pa će ti biti jasnije koji je bolji a koji lošiji. Također bilo bi dobro da se auto digne i pogleda ispod, da se vidi da li sline dichtunzi na diferencijalu i u kakvom je stanju sklop kardana i gummi kuplunga, ima li lufta.

Gesendet von meinem SM-G950F mit Tapatalk
hystorian is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 20:15   #36
Kad smo kupovali našeg pred 3-4 godine, dosta se te linije moglo naći na Jakuševcu al možda jedan ili dva redizajna s gro km i automatik uglavnom od švercera. Nijedan od tih nismo uzeli. To je bilo vrijeme kad su se masovno unosili sve do Marićeve porezne "reforme" od 1.1.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 19:23   #37
U redu, hvala na informacija.
Nazvao sam tipa i kaže da ima 400 000 km. Ima puno dodatne opreme, radi se o classic varianti. Nije automatik, već 6 stupanjski mjenjač, 110KW.

Sad, poznanik mehaničar kaže da takvi motori idu i preko 600,700t km...

Do kraja ovog ili sljedeći tjedan idem u živo da vidim
maestus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 20:26   #38
Da, Classic je u startu već bogata oprema... većinu tih stvari ni najslabije W204 i 205 nemaju. Posebno bih pripazio na stanje dvomasenog zamašnjaka kao i DPF - a jer nikad se ne zna, a nije sigurno da ti se plaćaju skupi popravci. No, ako je cijena dobra i motor u redu a da nije iznutra izrauban, uzimaj.
Orlov77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:21.