Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2010., 14:35   #321
Quote:
yeehawyaw kaže: Pogledaj post
prije 2 god. sam dizao dosta teškog tereta(premještao više od 15 tona ja sam - dnevno), i nekim čudom ozlijedih kralježnicu. donji desni dio me počinje probadati kad npr. rukama pokušavam dotaknuti tlo.
i kad npr. legnem i stavim lijevu nogu u visinu na neki oslonac, mogu prstima dotaknuti stopalo, ali kad desnu nogu stavim u zrak i to pokušam, počinje probadanje..
inaće nemam problema sa tim, ne smeta mi uopće pri svakodnevnom radu, mogu sve raditi normalno. da li da idem doktoru zbog toga, i biste li od oka preporučili operaciju? btw. imam 22 god. ako je to bitno uopće
Tesko je to ovako reci... Moras redom - doktor opce prakse - fizijatar - terapije - eventualno specijalista za kraljesnicu...
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2010., 20:52   #322
?

Pozdrav svima!
Ja sam jos jedna 21 godisnjakinja sa isijasom(bar je tako rekao doktor). Danas je tocno 18-i dan sto lezim.
Sve je pocelo u teretani, imala sam dug i naporan trening, posto sam htijela smrsaviti i oblikovati tijelo--vjezbala sam dnevno po 3 sata, sat vremena cardiofitnessa i 2 sata rastezanja
To je sveukupno trajalo jedno 2 mjeseca, dok nisam pocela bit preumorna i tijelo mi je nekako bilo izforsirano. Tada sam odlucila trenirati 3 puta tijedno--da mi misici malo odmore. Nastavila sam tako jos 2 mjeseca. Bilo je sve ok, dok nisam jednog dana od bolova u ledima, tocnije ispod lopatice,mogla ruku podignuti, tako da sam odlucila malo stati sa treninzima. Isla sam na masaze i polako se smirilo. Nastavila sam trenirati, i nakon dva dana nisam vise mogla. Opet sam stala sa treninzima, i jedno jutro se produdim i kako sam se digla iz kreveta, sam osjetila kao neku iglu u doljnjem djelu leda.
Ta lagana bol je trajala jedno pet dana.Sepala sam.Ja nisam htijela trenirati jer nisam znala sta je, mislila sam da je doslo do pretreniranosti, pa mi sad misici popustaju, i zato odmarala. Mislila sam ,ajde necu trenirati, ali cu bar malo hodati.... Jedno dva dana sam hodala, u pocetku sam sepala, a kad se misic zagrijao ,bi jos osjetila bol, ali bi normalnije hodala. Treci dan se nisam mogla dignuti iz kreveta Nekako otisla do doktora, on je rekao da je vjerojatno ukljesten zivac i prepisao mi DICLORAPID kapsule i to je to. Nisu mi bas pomogle. Prva sam 3 dana imala grc u cijeloj desnoj nozi(od kriza-do lista)....uzas!
nisam mogla se pomaknut, a ni do wca otic. Poslje grca vise nije bilo, samo neka tupa bol(isto kroz cijelu nogu-do lista). Zvala sam doktora i rekao je da moram samo lezati, da inekcije mi nece dati jer nema smisla i da je jedino rijesenje lezanje!!
Danas je 18 dan, ja sam jos uvijek u lezecem polozaju....manja je bol(sada mogu se bar malo smijati, kihnuti, kasljati-stvari koje prije nisam mogla od bola)..mogu hodati na stakama, stim da sto manje hodam(samo za wc). Cak sam prije 2 dana isla do doktora da mi pokaze neke vijezbe za leda,jer sam pocela imat grceva od lezanja.Rekao mi je da je to isijas. A sta ako je hernija diska? koja je razlika? ..
Uglavnom ,u groznoj sam situaciji, misici su mi kao puding lezim 18 dana i pitam se dali cu moci uskoro normalno hodati i kad ce ta bol nestati. Pocinjem raditi 17.4. ... a neznam dali ce mi proci do tada, a radim samo sezonski pa mi je posao ono sto najvise cekam tokom godine.

Sta da radim???
(doktor kaze da samo lezim, a meni se to nimalo ne svida)

Hvala ,nadam se da ce mi netko moc savjetovat sta da napravim...(kod doktora nemogu otic, jer nemogu hodat-zvala sam ga i kaze da lezim-odkad sam ga nazvala (je proslo 5 dana)situacija je ista i neznam sta cu, dali je to normalno .. ?)
pomocccccc HITNO
greensiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2010., 14:24   #323
Greensiki, na tvom mjestu probala bih shiatsu masažu i manualnu terapiju.
Ne znam u kom si gradu, za Zg i Poreč ti mogu dati preporuke na PM, ako te zanima.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 20:11   #324
Thumbs up

Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Greensiki, na tvom mjestu probala bih shiatsu masažu i manualnu terapiju.
Ne znam u kom si gradu, za Zg i Poreč ti mogu dati preporuke na PM, ako te zanima.

tek sad vidjeh odg. hvala. u rovinju sam ,Porec je blizu-moze!
greensiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 22:10   #325
Može malo o priraslicama poslije operacije i jeli potrebno priraslice opet i opet operirati i postoji li neki kirurški zahvat ili neka sredstva ili tvari koje se mogu ugraditi na mjesto gdje su odstranjene priraslice kako bi se spriječo rast istih te stvaranja problema gorih nego što su bili prije prve operacije diska.
ALEN111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2010., 22:12   #326
Ako postoji takvo nešto,tko to radi ili kome se može obratiti.
ALEN111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2010., 16:50   #327
hernija!

evo mene opet,da vam se javim.. prosla 3 mjeseca...situacija se promjenila vec par puta ugl. isla sam kod fizijatra, poslao me na emng-tamo su mi rekli da nije samo jedna strana kraljeznice ostecena nego obe, nakon toga me fizijatar poslao na slikanje, i terapije. nakon par dana terapije, se malo poboljsalo-hodala sam bez staka, skoro pa pravilno, pa opet nakon par dana sam ostala lezat doma--ma zivi show samnom jutros sam bila na magnetsku (1600kn -privatno, ili cekat 9 mjeseci ) i uglavnom rezultati: HERNIJA DISKA L4-L5 --grozno. idem u 18:00 na kontrolu kod fizijatra--pa cemo vidit sta on kaze?! ugl ,sad sam opet na stakama, i opet boli kao prvi dan. uzas. vidjet cemo sta bu ,bu
.. pozz
greensiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2010., 13:24   #328
Ti moras ici kod neurokirurga.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 12:19   #329
Thumbs up

narucena za subotu!
idem kod dr. marina stancica u Zagrebu.
ima li netko iskustva snjim? cula sam sam pohvale o njemu
greensiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2010., 12:20   #330
Ja osobno, i jos 2-3 osobe s kojima sam u kontaktu imamo katastrofa iskustvo. Nadam se da ces ti imati bolje.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 13:00   #331
Thumbs up ---

Pozdrav svima.

Ja sam ona sa lumbaloishijalgijom i hernijeom diska koja nemjerva aostati u komadu.

Prošla je skoro godina dana od "kočenja" i definiranja problema.

Noga i dalje trne. Ponekada i ruke. Ne obazirem se puno na to u smislu da me zamara.
Skinula sam 15 kg. I osjecam se bolje i psihički i fizički. Psiha svoje odradi.

Svaki gram je opterećenje za kraljeznicu i pogorsava ionako tesko stanje.

Neki nemaju visak kilograma pa opet imaju problema. Individualno. Jako.

Ja sam imala tu srecu u nesreci da sam ih imala. Pa sam njehoeom eliminacijom umanjila "kočenja".

Lijepi pozdrav svima. Čuvajte diskove. Teško ćete kupiti nove. Sreno svima koji moraju na operaciju. Sretno svima koji leze. Brz oporavak zelim.
__________________
Kada sam zaista počeo voljeti sebe, mogao sam spoznati da su emocionalni bol i patnja za mene samo upozorenja koja mi govore da živim suprotno svojoj istini.

Danas znam da se to zove BITI AUTENTIČAN.
Otkačiška is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 14:01   #332
:/

Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Ja osobno, i jos 2-3 osobe s kojima sam u kontaktu imamo katastrofa iskustvo. Nadam se da ces ti imati bolje.
sad me plasis, stvarno. sta bi?
..ma necu moran operirat, kazu da je zivac samo povrsno ostecen i da ce se tijelo izborit da to sam po sebi popravi--ako pazim,ne

sutra idem kod dr Stancica, eto samo na pregled, pa cemo vidit kak izgleda taj covijek .... pa na meni je (ako mi bude trebala operacija) izabrati njega ili nekog drugog.
pozz
greensiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2010., 14:04   #333
Ti imas herniju diska, sto znaci da je zivac vjerojatno i dalje pritisnut i da ga daljnja kompresija dalje ostecuje.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 09:36   #334
:D

ekipo!
bila sam jucer kod dr. Marina Stancica (neurokirurga) , pogledao je sliku magnetske i rekao da ne vidi nikakvu herniju diska...phahahha.....
ispricala sam mu svoju pricu--patnje koje sam prosla, a on je reko da je to obicna lumboishijalgija.. neznam sta rec..?!
ostat cu na njegovo misljenje, danas mi je ok, opet hodam bez staka (stavljam led na zivac..pomaze )
pozz svima
greensiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 15:02   #335
Ne znam sto reci, ali znam sto bih ja napravio... Otisao bi po jos jedno misljenje. Nista te ne kosta, a biti ces sigurnija.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2010., 22:10   #336
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
Ne znam sto reci, ali znam sto bih ja napravio... Otisao bi po jos jedno misljenje. Nista te ne kosta, a biti ces sigurnija.
naravno da idem, sta je sigurno, je sigurno. a da nista ne kosta, nije istina .. hhahaa -- ali za zdravlje sve, normalno..
greensiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:14   #337
Quote:
greensiki kaže: Pogledaj post
ekipo!
bila sam jucer kod dr. Marina Stancica (neurokirurga) , pogledao je sliku magnetske i rekao da ne vidi nikakvu herniju diska...phahahha.....
ispricala sam mu svoju pricu--patnje koje sam prosla, a on je reko da je to obicna lumboishijalgija.. neznam sta rec..?!
ostat cu na njegovo misljenje, danas mi je ok, opet hodam bez staka (stavljam led na zivac..pomaze )
pozz svima
draga ja sam t operirala kraljeznicu ima godinu i pol...imala sam herniju, osim tog odlomio mi se komad diska i pritisnuo zivac sa druge strane....u bolinici kad sam zavrsila dobila sam morfij(bolovi ocajni)...
moja preporuka ti je, da ti nitko ne masira donji dio ledja!!!!!
led je ok, to sam i ja stavljala, teretana da, ali u laganoj mjeri....

operacia ne dolazi u obzir dok hodas, jedino ako ti se jave smetnje mokrenja i stolice , trk kod neurokirurga!

ak te nesto zanima slobodno pitaj
Bubica30 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 19:18   #338
Ovo je velika greska, postoje tipovi hernije i poremecaji diska koji ne uzrokuju neuroloske deficite, a znacajno utjecu na kvalitetu zivota... i sto se duze ceka na rjesenje tog problema, vece su sanse za poslijedice i/ili uspjesnost zahvata. Znaci, odluka o operaciji nema veze s hodanjem nego o nizu faktora koje pacijent mora raspraviti sa svojim doktorom naravno.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 20:18   #339
Dal je netko probao dekompresijsku terapiju? Vidim da to nude http://www.nadocentar.hr/
Meni je prosle godine na MR dijagnosticirana HD na L4-L5 5.5mm al sad mi stvara vise problema pa je moguce da je disk jos vise "izbio". Volio bih da je ta neoperativna terapija stvarno nekom pomogla pa da i ja probam...
__________________
Ča je život vengo fantažija
Disperadun. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2010., 22:05   #340
To je u svijetu poznata metoda koja pomaze kad je indicirana odnosno kad se primjenjuje na preporuku specijaliste za bolesti kraljesnice. Meni je specijalista to preporucio i probat cu (za vratnu kraljesnicu).
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:31.