Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.01.2011., 15:05   #661
Super. Hvala puno još jednom
Javim se nakon pregleda.
Pozdrav
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2011., 12:16   #662
Ipak sam se naručil kod prof. Rotima za 22.2. pa se javim nakon pregleda
__________________
Mjesto rođenja: Zemlja, Rasa: čovjek, Politika: sloboda, Religija: ljubav
chillout23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2011., 19:08   #663
Koliko mjeseci mora proći nakon opracije da bi mogli biti sigurni da se neće stvoriti priraslice i da je opercaija prošla OK?
omis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2011., 20:02   #664
Molim vas, ako bi tko od vas me uputio na neku temu gdje se raspravlja o kiropraktici?

Imam protruziju diska, ali to nije moj osnovni problem i neurokirurg me uputio jednom dobrom liječniku kiropraktičaru za jedan drugi problem kralježnice, pa bi mi dobro došlo da nađem tu temu.

Hvala.
__________________
Denial is not a river in Egypt
IsadoraW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:33   #665
Quote:
chani kaže: Pogledaj post
ako mogu priupitati; hernija se ne vidi na rentgenu samo na magnetskoj r. ?
samo i isključivo na MR -u, može se još i dopuniti nalazom EMNG, ali rtg je niš koristi
zeke-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 11:40   #666
I nemojte pristajati na klasične operativne zahvate.
Ako su vam hernije manjeg stupnja odite na minimalnoinvazivni zahvat sa OZONOM kod doc. L. Pavića u Poliklinici Sunce, a ako su većeg tipa odite na minimalno invazivne zahvate u Polikliniku Vertebralis kod dr Saftića ili u Vinogradsku kod Rotima.
Ostalo je sve mesarija nepotebna za 21 stoljeće. Mada ovi zahvati koštaju PUUUUUNO
zeke-san is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2011., 19:36   #667
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post

Kako stoji stvar sa vožnjom bicikla nakon zahvata? Puno vremena provodim na biciklu i nedugo sam uzel novi (dok nisam još znal kaj se događa), pa me zanima kaj se događa sa vožnjom, jel moguće?
Pozz,operiran klasičnom metodom prije 10 mjeseci,vozim biciklu kad god mogu al ne mogu odvoziti kilometražu kao nekad što ipak pripisujem nedostatku kondicije jer nisam vozio skoro godinu dana i nakon 20-ak KM osjetim malo leđa pa moram stat.
Vježbe radim svaki dan,za sad je hvala Bogu sve ok uz neznatne bolove u predjelu stražnjice nakon težih fizičkih napora i pri promjeni vremena.
Bez straha rješi to što imaš...preporodit ćeš se...uz puno leđnog plivanja naravno
niccola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2011., 09:50   #668
Quote:
IsadoraW kaže: Pogledaj post
Molim vas, ako bi tko od vas me uputio na neku temu gdje se raspravlja o kiropraktici?

Imam protruziju diska, ali to nije moj osnovni problem i neurokirurg me uputio jednom dobrom liječniku kiropraktičaru za jedan drugi problem kralježnice, pa bi mi dobro došlo da nađem tu temu.

Hvala.
IsadoraW ja bih ti preporučila namještanje atlasa. Proguglaj si malo tu temu. Ja sam dugo samo čitala o tome i gledala video iskustva pa kad mi je dosadilo da me boli stalno otišla sam rješiti svoj problem. Bila sam prije 7 mjeseci zbog bolova u leđima i skolioze i sad se puno bolje osjećam, a kažu da ću tek nakon godinu dana vidjeti prave rezultate.
__________________
Bolje je nauciti nepotrebno, nego nista.
tipinapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 10:10   #669
Quote:
chillout23 kaže: Pogledaj post
Evo...U KBSM operiraju Prof. Rotim i Dr. Sajko. Dakle, radi se minimalno invenzivna
Rotim radi ambulantno tek od 15.2. pa sam se naručil kod Sajka 25.01.2010.
Je li bolje pričekati Rotima koji je "glava kuće"? Da li netko ima iskustva sa doktorom Sajkom?

Kako stoji stvar sa vožnjom bicikla nakon zahvata? Puno vremena provodim na biciklu i nedugo sam uzel novi (dok nisam još znal kaj se događa), pa me zanima kaj se događa sa vožnjom, jel moguće?
ja sam operiran u dubrovniku, 1. 12., platio sam operaciju 12500 kn. prije toga sam bio na pregledu u vertebralisu i rekli su mi 30000kn. vinogradsku ti ne bi preporučio jer je dr saftić koji je bio glavni operater otišao. ipak je to tvoja kičma i nije dobro da se netko uči na tebi. počeo sam raditi 10.1. i sve se bolje osjećam. vozim bicikl(sobni naravno ) 1 sat svaki dan bez ikakvih problema, pješačim po nekoliko kilometara dva puta tjedno. naravno,leđa s vremena na vrijeme podsjete da su bila operirana:-)). javi se na pvt ako želiš podrobnije informacije.
ucitelj49 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 14:53   #670
evo mene nakon dugo vremena... sutra opet magnet imam.. ovaj put desna noga otkazuje poslušnost evo sad već 4 tjedan... utrnuta vanjska strana noge i bolovi užasni,, ni sam anisam pametna.. malo je prošlo od operacije... al za par dana kad moj omiljeni doktor vidi nalazi biti ćemo pametniji.... vidim pišete da je da je saftić otišao iz vinogradske? di ej sada? mene on nije htio ni otvarati jer je rekao da sam koma.. al ja tako nisam mogla živjaeti pa sam išla na tu prvu operaciju..a sad ćemo vidjeti
ayla ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:14   #671
@ucitelj
Iskrene cestitke na uspjesnoj operaciji i molim ne usporedjivati cijene jer je rijec o potpuno drukcijim tehnikama i indikacijama.

@ayla
dr. Saftic nazalost vise ne radi u sustavu HZZO-a. Radi u poliklinici Vertebralis i suradjuje s nekoliko privatnih osiguravajucih kuca.
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 17:06   #672
Nažalost nemam odgovor vec pitanje za ovu temu.
Na MRI mi je ustanovljeno bulging diska L3/L4, te hernia diska L4/L5.Kod L5-S1 vidljiva je lezija figroznog prstena sa incipijentnom herniom.
EMNG od 2010. je pokazao ostecenje jednog od 3 kraka zivca lijeve noge, ali čini se da je u pogoršanju.
Povremeno boli ali za sad nista strasno, lagane smetnje u nozi. Priznajem - ne vjezbam! Zasto - zato jer kad bi vjezbala vjezbe koje sam dobila od ljecnika ,kao i vjezbe koje sam sa interneta skinila ciljano za lumbalnu diskus herniu znalo mi je biti jos gore. Ni hodanje mi ne odgovara jer me kičma jako zaboli.
Svjesna sam da je nuzno ucvrstiti misice leđa i trbuha kako bi mišići držali pršljenove na mjestu
S obzirom na nalaz i na bolove koji se pojačavaju nakon vjezbi i hodanja , ne usudim se započeti bilo koje aktivnosti na svoju ruku( rado bi se odlučila za sobni bicikl ili orbitrek)
Ima li tko sa slicnim nalazom da mi preporuci aktivnosti ?
Ako nema, molim forumaše da mi preporuce nekoga iz Rijeke - fizijatar, neurolog , neurokirurg - tko bi mi savjesno ocitao status, dao prognozu i preporucio dopuštene aktivnosti.
HVALA svima
bolero06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 20:44   #673
Quote:
ucitelj49 kaže: Pogledaj post
. vinogradsku ti ne bi preporučio jer je dr saftić koji je bio glavni operater otišao. ipak je to tvoja kičma i nije dobro da se netko uči na tebi.
Quote:
GSM kaže: Pogledaj post
@ayla
dr. Saftic nazalost vise ne radi u sustavu HZZO-a. Radi u poliklinici Vertebralis i suradjuje s nekoliko privatnih osiguravajucih kuca.
.....auvražjumater...."glavni operater saftić"...."saftić nažalost.."........

joj, gdje ovaj svijet ide....
__________________
Ovo je mali korak za čovjeka, a velik za čovječuljka!
trebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 23:53   #674
bolero a di si radio/la magnetnu kad ti treba neurokirurg za ocitavanje i dijagnozu tocnu. Moja osobna preporuka je uvijek ista, dr.Stankovic s kojim sam ja prezadovoljna il dr.Kolic koji je takodjer super. Obojica rade na neurokirurgiji na Susaku. Mislim da ti je s takvim nalazom najpametnije obratit se neurokirurgu! Ako bilo sto trebas mozes mi i na pp pisat.
ayla ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 00:42   #675
Quote:
bolero06 kaže: Pogledaj post
Povremeno boli ali za sad nista strasno, lagane smetnje u nozi. Priznajem - ne vjezbam! Zasto - zato jer kad bi vjezbala vjezbe koje sam dobila od ljecnika ,kao i vjezbe koje sam sa interneta skinila ciljano za lumbalnu diskus herniu znalo mi je biti jos gore. Ni hodanje mi ne odgovara jer me kičma jako zaboli.
Svjesna sam da je nuzno ucvrstiti misice leđa i trbuha kako bi mišići držali pršljenove na mjestu
S obzirom na nalaz i na bolove koji se pojačavaju nakon vjezbi i hodanja , ne usudim se započeti bilo koje aktivnosti na svoju ruku( rado bi se odlučila za sobni bicikl ili orbitrek)
Ima li tko sa slicnim nalazom da mi preporuci aktivnosti ?
Ako nema, molim forumaše da mi preporuce nekoga iz Rijeke - fizijatar, neurolog , neurokirurg - tko bi mi savjesno ocitao status, dao prognozu i preporucio dopuštene aktivnosti.
HVALA svima
Ne može ti nitko bez uvida u tvoje stanje preporučiti vježbe. To može samo iskusan fizijatar i fizioterapeut. Uglavnom u sustavu hzzo-a takvog nećeš naći. Preko interneta si jednostavno nećeš pomoći, jer nalaz sam po sebi bez procjene simptoma i onoga od čega ti je bolje i od čega ti se pogoršava ne govori ništa. Ne znam od koga si dobila vježbe, ali liječnici opće prakse jednostavno nisu kompetentni za to, nisu sve vježbe dobre za sve probleme. za Rijeku...fizijatrica Dunja Barak Smešny, fizioterapeuti Gordana Poščić i Dean Mistura...na glasu su (kod kolega), ne garantiran ništa.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 00:45   #676
Quote:
trebor kaže: Pogledaj post
.....auvražjumater...."glavni operater saftić"...."saftić nažalost.."........

joj, gdje ovaj svijet ide....
Očito koliko para toliko muzike...Sve manje je kvalitete u državnom zdravstvu.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 07:11   #677
mistura svakako.. kod njega s nalazima i svim slikama ideš i on ti prema tome planira vježbe.. ali neke stvari moraš prije toga riješiti
ayla ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 12:19   #678
Cuj, nece vjecno biti bez suradnje s HZZO. Ugovor ce kad tad biti potpisan...
GSM is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 13:43   #679
MRI

Quote:
ayla ri kaže: Pogledaj post
bolero a di si radio/la magnetnu kad ti treba neurokirurg za ocitavanje i dijagnozu tocnu. Moja osobna preporuka je uvijek ista, dr.Stankovic s kojim sam ja prezadovoljna il dr.Kolic koji je takodjer super. Obojica rade na neurokirurgiji na Susaku. Mislim da ti je s takvim nalazom najpametnije obratit se neurokirurgu! Ako bilo sto trebas mozes mi i na pp pisat.
HVALA na odgovoru .MRI sam radila u KBC Rijeka (MRI ordinirao dr. Bajek po uputi fizijatra koji je na osnovu RTG snimaka posumnjao na diskus herniu).
Na MRI sam čekala 8 mjeseci a nalaz je poslan poštom.Neurokirurg jos nije vidio nalaz.
bolero06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 14:00   #680
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Ne može ti nitko bez uvida u tvoje stanje preporučiti vježbe. To može samo iskusan fizijatar i fizioterapeut. Uglavnom u sustavu hzzo-a takvog nećeš naći. Preko interneta si jednostavno nećeš pomoći, jer nalaz sam po sebi bez procjene simptoma i onoga od čega ti je bolje i od čega ti se pogoršava ne govori ništa. Ne znam od koga si dobila vježbe, ali liječnici opće prakse jednostavno nisu kompetentni za to, nisu sve vježbe dobre za sve probleme. za Rijeku...fizijatrica Dunja Barak Smešny, fizioterapeuti Gordana Poščić i Dean Mistura...na glasu su (kod kolega), ne garantiran ništa.
Hvala na odgovoru i savjetu. Propustila sam navesti da mi je vjezbe dao fizijatar. Lani u ovo doba me zakocilo, te je fizijatar odredio fizikalnu (magnet+struja+vježbe) te se stanje popravilo , ali me je uputio na MRI sumnjajući na diskus herniu.
Po nalazu MRI čini se da su 3 pršljena naceta - ugrozena .A imate pravo - to treba stručna osoba procjeniti.( Bila sam i privatno kod neurologa i fizitra ali žali bože novaca...)
Gdje radi fizijatrica Smešny, gdje fizioterapeuti Poščić i Mistura ?
bolero06 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:28.