Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2003., 01:12   #1
Fight Club (1999)

najbolji film svih vremena.

pročitao sam i knjigu, koja je još bolja.....itko?
LukaJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 09:34   #2
tebi, stari moj, u potpisu stoji "Tom Green". kako očekuješ da te itko shvati ozbiljno? ti mora da si neki ubačeni element s nekog drugog foruma.

ljudi, dajte mi pomozite. dal sam ja jedini na svijetu koji taj fight club nije doživio ko neko remek djelo?
okej, david fincher je izvrstan redatelj, edward norton je izvrstan izbor. al taj moj antagonizam prema bradu pittu upropasti gotovo svaki film s njime koji vidim.
mislim, taj čovjek je objektivno stvarno dobar glumac (vidi pod: 12 monkeys, true romance, snatch, seven), al ja imam stvarno problema s njime, pogotovo kad se radi o pretencioznim filmovima.
i jel to stvarno zbog njega, ili ima neka druga potka?
lastane! pomagaj! da nisam trudan???
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 09:39   #3
Quote:
Petar Pan kaže:
...ljudi, dajte mi pomozite. dal sam ja jedini na svijetu koji taj fight club nije doživio ko neko remek djelo?...
...al taj moj antagonizam prema bradu pittu upropasti gotovo svaki film s njime koji vidim.
Tu je pitanje, a tu je i odgovor...
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 09:41   #4
hvala, lastane!
znači ipak sam normalan!

okej, ajd sad dalje o filmu.
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 09:47   #5
Uhhh...nećete vjerovat i ja sam prema ljepotanu imala averziju, ali je ipak nekako izlječena filmom Snatch , stoga ima nade za njega...
Fight Club mi nije remek djelo ali mi je jedan od omiljenih filmova, isto kao i Snatch...i nema veze s Bradom Pittom
smotana2001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 11:42   #6
Evo, meni osobno je isto jedan od najomiljenijih filmova - gledala sam ga x puta - i isto tako, nema veze sa Pittom (Norton mi je mnogo bolji ). Dijalozi su mi fantastični, ali ne bih išla tako daleko da ga proglasim remake-djelom.
carlotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 11:51   #7
Quote:
carlotta kaže:
ne bih išla tako daleko da ga proglasim remake-djelom.
pa kad i nije remake djelo.

remake = holivudski lešinari koji više nemaju ideja iskopaju vrhunski proizvod azerbejdžanske kinematografije, otkupe scenarij za 300 azerbejdžanskih brahmaputri i naprave visokobudžetnu produkciju za 9874620987017027 grilijardi grilijona dolara sa hugh grantom, juliom roberts i radom šerbedžijom, kao glavnim negativcem

masterpiece = remek djelo

masterpiss = jakov sedlar (e, moj jakove, al će se tebi majka crne vune naprest)

(opet ja off topik, al kad je danas taki dan, jebajga)
Petar Pan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 12:14   #8
[QUOTE]Petar Pan kaže:
[B]pa kad i nije remake djelo.

remake = holivudski lešinari koji više nemaju ideja iskopaju vrhunski proizvod azerbejdžanske kinematografije, otkupe scenarij za 300 azerbejdžanskih brahmaputri i naprave visokobudžetnu produkciju za 9874620987017027 grilijardi grilijona dolara sa hugh grantom, juliom roberts i radom šerbedžijom, kao glavnim negativcem

masterpiece = remek djelo

Eh da...malo sam pobrkala pojmove (definitivno se moram maknuti s kompa)...Dakle, ni remake ni remek djelo...ali svakako odličan film..
carlotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 12:17   #9
Masterpiece. I kaj fali Pittu uostalom, pa baš u tom filmu je najbolji. Ne dirajte mi Tylera. I am Jack's broken heart.
Parasociolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 13:19   #10
Meni je dobar Fight club, a plavusana sam tek provario sa odlicnih 12 majmuna Terry Gilliama kojeg osobno jako volim gledati.
 
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 17:25   #11
Quote:
smotana2001 kaže:
Uhhh...nećete vjerovat i ja sam prema ljepotanu imala averziju, ali je ipak nekako izlječena filmom Snatch , stoga ima nade za njega...
Fight Club mi nije remek djelo ali mi je jedan od omiljenih filmova, isto kao i Snatch...i nema veze s Bradom Pittom
ovo sve bih rekla i ja... i dodala 12 majmuna i 7... fućka mi se kaj su to hitovi a ne neki alter-uratci... meni je to dobro i nema veze s pittom (ima, jer ok glumi, fizički izgled mi je totalno nebitan)
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 17:38   #12
Quote:
dal sam ja jedini na svijetu koji taj fight club nije doživio ko neko remek djelo?
Nisi jedini.

Sjecam da se je ova rasprava vec bila i dosta slice. Naime, "fanovi" FC-a su i tada kao argument navodili da razlog zasto se nekom FC ne svidja lezi u cinjenici da je Brad ljepotan a onaj koji kritizira mora da je neka zavidna njuska.
Kao da kazes ne svidja mi novi BM... pardon Honda Civic a 'die-hard fan' ti kaze pa ti nemas ni ficeka kaj ti znas.
newcomer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 19:37   #13
sta svi o brad pittu, a nitko ne spominje meatloafa? koji je fantastische.
ramona is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2003., 22:35   #14
Film mi je solidan ali nije ni do jaja knjizi. Taj stil pisanja mi je nes najbolje od svega, a film to jednostavno ne moze prenijeti. Nazovite me snobom i idiotom i neznalicom, ali meni je to tak
Sudden Sid is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 00:54   #15
knjiga je tako savršena da neznam...

na filmu su promijenili dosta stvari, npr. kako su se upoznali pitt i norton ali film je vjerna slika knjige svejedno

iako je knjiga na engleskom isplati se. ako ne pročitaš knjigu a pae dana onda ti neće ni biti dobra
LukaJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2003., 01:13   #16
Quote:
Parasociolog kaže:
Masterpiece. I kaj fali Pittu uostalom, pa baš u tom filmu je najbolji. Ne dirajte mi Tylera. I am Jack's broken heart.
__________________
I don't want to set the world on fire
I just want to start a flame in your heart
Ava Adore is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 01:32   #17
Prvo sam čitao knjigu pa tek onda gledao film i naravno da mi je knjiga bolja.
Kraj je u filmu tako sjeban do daske, cijelo vrijeme sam čekao kraj iz knjige i onda ono neboder eksplodira . Nema mi ni onog genijalnog zadnjeg poglavlja iz knjige s ludnicom i rajem!

Nemojte misliti da mi se film ne sviđa, dapače odličan je ali mi je knjiga ipak ostavila bolji dojam.
__________________
...YOU'RE TOO LATE, WE'RE EVERYWHERE...

First they ignore you, then they laugh at you, then they fight you, then you win.
gabal is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 02:21   #18
Thumbs down

Quote:
Ava Adore kazˇe:

film je bezvez
Ajkula is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 13:19   #19
Exclamation

Quote:
Ajkula kaže:
film je bezvez
...................................Hide the scars to fade away the shake up

ne, ne mogu se složiti da je film bez veze..

film sam slučajno pogledao..

i drago mi je da jesam..
isprva sam imao predrasuda zbog brada
i zbog etikete da je to čista akcijska glupost..

ali.
baš i kao kod filma Beach ili Matrix,
sviđa mi se poruka i isprepletavanje sa nama samima,
tj što postoji i filozofska i psihološka dimenzija filma.

Kod ovog filma
sam se iznenadio da postoji i "prophecy theme"..
što je dokaz kvalitete autora.
Svako kvalitetno i outstanding djelo ima tu komponentu.
sa onim zgradama koje se ruše.

Imao sam "sreću"
što sam taj film pogledao 2 dana nakon
rušenja Twin Towers-a
i nisam mogao vjerovati.
Na CNNu su puštali stvarno rušenje
a na videu se odvijala ista stvar!

Također sam fasciniran i samim
tučnjavama u filmu..
Pošto nisam nasilna osoba
i ne volim nikako tučnjave
bilo mi je iznenađujuće da postoje osobe
koje to rade iz užitka..ne kao sport..

i kao što ljudi čega se najviše boje,
zapravo to jako i žele.. pa sam "poistovjetio" donekle sa filmom..

Uglavnom,
film je zanimljiv u više stvari (npr i ona shizofrena komponenta podvojene ličnosti)
i ne, nikako nije bez veze...

A..
što je bilo u knjizi?
Kakav raj? Što točno?

..........................................I cry, when angels deserve to die

~ ~ ~
working jobs we hate, so we can buy shit we don't need.

film FIGHT CLUB


---
www
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2003., 16:38   #20
Fight Club...? Ma zakon.... ak se mene pita...

Ali htio bih pitat da li ste skuzili k***c na kraju filma?
Mislim da se radi o istoj slicici koja se pojavljuje u filmu kada Brad pusta film u kinu i ubacuje slicicu u njega...
Jedva sam uhvatio taj frame na DivX-u....
Cuo sam da postoji jos jedan egg u filmu al ga nisam otkrio. Da li neko mozda zna?
_wes_ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:47.