Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.05.2011., 11:50   #2041
Bok ljudi
Ovako,idem uskoro u Istanbul i bit ću tamo 4 dana pa me zanima što mi preporučujete da ne propustim,bilo koji savjet je dobrodošao
hvala
__________________
Je ne veux pas travailler.Je ne veux pas déjeuner.Je veux seulement oublier; Et puis je fume
RaiinPixie is offline  
Old 09.05.2011., 12:15   #2042
Quote:
RaiinPixie kaže: Pogledaj post
Bok ljudi
Ovako,idem uskoro u Istanbul i bit ću tamo 4 dana pa me zanima što mi preporučujete da ne propustim,bilo koji savjet je dobrodošao
hvala
Ne propustiti: Aja sofija, Plava Džamija, Grand Bazaar, Spice bazaar, kebab, šetnju Istiklal ulicom i Topkapi.
vivax is offline  
Old 09.05.2011., 12:22   #2043
mozda pitanje ne spada ovdje, ali na podforumu avio karte nitko ne odgovara

letim dubai-istanbul-zagreb....i u istanbulu moram nes obavit na kratko (vrijeme izmedu letova mi je oko 7 sati) i buduci da su to vezani letovi, prtljagu naravno ne podizem....ali kakva je procedura nakon sto se vratim na aerodrom u istanbulu? u dubaiu ce mi dati 2 karte, znaci u istanbulu ja moram proci samo kontrolu putovnica, jel?
zlicaivilica is offline  
Old 09.05.2011., 13:30   #2044
Quote:
_Lolita_ kaže: Pogledaj post
Tamam. Uzimam u obzir.

Još jedna stvar, kiz kulesi. Moguće se popeti na "vrh"? Vidim da ima kafe i restoran al prijateljica mi kaže da nije dozovoljen ulazak.
prijateljica nema pojma. naravno da mozes i u restoran, i kafic, i na vrh...! samo s harema platis prijevoz brodicem od obale do otoćića i to je to.
__________________
eyyy meyhaneci...!
balböceği is offline  
Old 09.05.2011., 13:59   #2045
Quote:
balböceği kaže: Pogledaj post
prijateljica nema pojma. naravno da mozes i u restoran, i kafic, i na vrh...! samo s harema platis prijevoz brodicem od obale do otoćića i to je to.
Vidim i ja da nema pojma.

To sam i mislila, brodićem do tamo al mi ona onda "Dur! Ne moš' uć!"
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 09.05.2011., 23:13   #2046
Quote:
vivax kaže: Pogledaj post
Ne propustiti: Aja sofija, Plava Džamija, Grand Bazaar, Spice bazaar, kebab, šetnju Istiklal ulicom i Topkapi.
ok! kebap fuj

gdje je najbolje obaviti šoping? zanimaju me njihove pašmine i šalovi,gdje je najbolje a da nije preskupo? ne samo šalovi,općenito gdje je dobro kupovati u Istanbulu?
__________________
Je ne veux pas travailler.Je ne veux pas déjeuner.Je veux seulement oublier; Et puis je fume
RaiinPixie is offline  
Old 10.05.2011., 06:40   #2047
to će ti balbocegi najbolje reći, i ovisi kakav šoping imaš u planu. ja recimo u Istanbulu nisam uopće tražila shopping centre iako navodno ima jako velikih, sve suvenire i sitnice kupila na bazaaru (velikom i egipatskom) i istiklal ulici, ukljucujuci i šal.
no, to su vjerojatno najturističkija mjesta i najgora za kupovinu, iako nisu cijene bile nešto za bankrotirati, prosječno europski
vivax is offline  
Old 12.05.2011., 11:45   #2048
A gdje naći smještaj na duže vremena, tipa mjesec dana?
Također gdje mogu naći neku dobru kartu Istanbula na kojoj su označeni i dijelovi grada kao Beyoglu, Kadikoy i sl?

Inače išla bi u školu koja predavanja ima na lokacijama na Taksimu i Kadikoyu, pa bi i taj smještaj trebao biti u blizini
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Old 12.05.2011., 12:01   #2049
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
A gdje naći smještaj na duže vremena, tipa mjesec dana?
Također gdje mogu naći neku dobru kartu Istanbula na kojoj su označeni i dijelovi grada kao Beyoglu, Kadikoy i sl?

Inače išla bi u školu koja predavanja ima na lokacijama na Taksimu i Kadikoyu, pa bi i taj smještaj trebao biti u blizini
Evo ti za početak ova
http://www.guideistanbul.org/wp-cont...tanbul-Map.jpg
Na njoj je označeno dosta dijelova grada. Inače, teško je nać kartu na kojoj je označen svaki kvart, bar je meni bilo. Na kraju sam u vodiču dobila super kartu sa označenim ulicama i dijelovima grada.
Ulice koje te zanimaju ubaci u google maps i isprintaj si rute koje ti trebaju.

Kadikoy je na azijskoj strani.
karta

http://www.turkeytravelplanner.com/g...a/kadikoy.html
Stranica koja ti može bit od koristi (tu je izvučen Kadikoy)
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."

Zadnje uređivanje _Lolita_ : 12.05.2011. at 12:13.
_Lolita_ is offline  
Old 12.05.2011., 12:19   #2050
Super, puno ti hvala, sad ću to malo proučavati

A vodič si kupila kod nas ili tamo u nekom turist.centru?
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Old 12.05.2011., 12:22   #2051
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Super, puno ti hvala, sad ću to malo proučavati

A vodič si kupila kod nas ili tamo u nekom turist.centru?
Ovdje. Tamo idem ovo ljeto.

Ne znam kako se zove izdavač, meni je novo ime. Tražila sam novi LP za Tursku al nije još stigao pa sam uzela taj, samo o Istanbulu. Odličan je, sadrži par walking tura po gradu s mapama i dosta mi je pomogao da se snađem jer mi je to sve bilo špansko selo. Sad imam osjećaj da sam već bila tamo. Ona stranica gore je također korisna (turkey travel planner).
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 12.05.2011., 12:29   #2052
Sjetila sam se izdavača
Evo Insight guide Istanbul, košta oko 80 kuna.

A brand new edition of Insight's Step by Step Istanbul. This itinerary-based guide details 14 of Istanbul's best walks and tours, written by a local expert, for that personal touch and insider information. All itineraries are arranged by theme for a truly tailor-made travel experience, so there is a tour to suit all. From entertainment, architecture, shopping, parks and gardens and more, this guide covers the best of Istanbul to make your trip truly unforgettable. For those wanting to enjoy the full travel experience, this is an ideal way to link the top attractions with places to eat, drink and rest along the way, along with opening times and admission prices. All itineraries are marked on full-colour detailed maps alongside the text and also on a separate, fully indexed pull-out map that can be used in conjunction with the guide or independently, to ensure easy navigation at all times. Coloured text boxes provide a summary of the tour duration and overall distance so you can choose the appropriate tour for the amount of time you have to spare.



Istanbul smart guide

Ova je detaljnija al nje nije bilo u dućanu.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."

Zadnje uređivanje _Lolita_ : 12.05.2011. at 12:35.
_Lolita_ is offline  
Old 12.05.2011., 12:38   #2053
Super, sad imam što za čitati, još piše da je to izdanje iz 2011, tako da bi trebalo biti večinom točno
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Old 12.05.2011., 12:52   #2054
Quote:
V element kaže: Pogledaj post
Super, sad imam što za čitati, još piše da je to izdanje iz 2011, tako da bi trebalo biti večinom točno
Novo izdanje. Izlazi 15.06. Moje izdanje je 2009.g, nisam gledala kad sam kupovala, svidio mi se pa sam uzela a ti pričekaj da iziđe ovaj novi.

Također pročešljaj malo ovaj topic, ima dosta korisnih informacija. Ja sam ga pročitala cijelog u nekih 20-ak dana.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."
_Lolita_ is offline  
Old 15.05.2011., 17:34   #2055
Hotel je rezerviran... Cartoon Hotel. Preko yeego je jeftiniji za 50 eura za tri dana za dvije osobe od booking.com!
Koliko treba važiti putovnica? Znam da za neke države treba važiti još 6 mjeseci. Ako netko zna za Tursku neka napiše...
plocica7 is offline  
Old 16.05.2011., 20:16   #2056
Quote:
plocica7 kaže: Pogledaj post
Koliko treba važiti putovnica? Znam da za neke države treba važiti još 6 mjeseci. Ako netko zna za Tursku neka napiše...
Za takve stvari nazoveš tursku ambasadu u Zagrebu i pitaš sve što trebaš. To je najbrže, najjednostavnije i najpreciznije. Ja sam ih prije dvije godine zvao i sve mi je čovjek lijepo objasnio - a poanta je da u biti ništa posebno ne treba
Echoe is offline  
Old 20.05.2011., 16:58   #2057
Istanbul sportsfest 2011

vratio sam se u srijedu navečer iz Istanbula,bili smo treći put na studentskom sportskom turniru u IsTANBULU....iznad svih mojih očekivanja je prošlo pa evo kratki osvrt i najnovije informacije redom:

1.treći put smo išli balkan express vlakom u istanbul....povratna grupna karta za 4 osobe zg-bg dođe 180kn po osobi(nas je išlo ukupno 11 pa smo napravili kombinaciju 2×4 i 1×3) a u u Bg kupili balkan flexi pass za oko 55 eur(do 26god)....svi moji igrači su imali do 26godina a ja sam posudio bratovu putovnicu i nije bilo nikakvih problema(imam 29 godina pa sam uštedio 35-40 eura)....ovo sma napravio već treću godinu za redom i nikad nisam imao nikakvih problema....

2.ove godine s vlakom nismo imali nikakvih problema za razliku od prošle godine kad je zbog nekog odrona vozio samo do sofije sad je normalno opet išao direkt do istanbula,platili 10 eura za kušet kola i uživali.....Došli smo u Istanbul u 11 sati(od bg ukupno 26 sati)...kad mso išli nazad vlakom nije iblo kušet nego smoa spavaća kola lai 18 eur isto nije puno...malo bolji ležajevi...

3.ne vjerujte prognozama nikako...ja sma proučio prije puta najmanje 10 raznih stranica sve su najavljivale kišu,vjetar,tek u ned,pon ok vrijeme a nama je od 11-16.05 svih 6 dana bilo sunce,ni k od kiše u istanbulu,20-25 stupnjeva jedino je u srijedu i četvrtak dosta puhalo....uglavnom mislim da je sve jasno kad kažem da su natjecanja u plivanju održana na vanjskom bazenu

4.trenutni tečaj 1 eur=2,24 turske lire....za razliku od prošle godine kad SMo bili kad je bio 1.98-2 super....

5.izradite si isic studentsku karticu....ulaz u dolmabache palace s tom karticom DOđe samo 1 liru(možete posuditi i nečiju tuđu ako nemate svoju nitko ne kontrolira)...inače je ulaz 20 turskih lira

6.tko dolazi avionom,vlakom,busom definitivno neka si kupi alkohol u duty free shopu.....razlike su ogromne na granici boca jackie,johnie walkera 16 eura,absolut vodka 14 eura po istanbulu po trgovinama najmanje dvostruko skuplje...efes piva 0,5 u trgovinima u istanbulu dođe oko 3 turske lire(oko 10kn)....

7. http://www.dirtcheapistanbul.com/attractions/besiktas/ evo jedAN link s dosta korisnih stvari i stinica kako se još bolje snaći u istanbulu

8 s obzirom na sportska natjecanja i aktivnosti jako sma zadovoljan i koliko smo stigli razgledati....bio sam opet u aja sofiji i sad napokon nema više nikakvih rekonstrukcija i skela i baš je super,odveo one koji nisu bili prije u basilicu cisterni,plavu đamiju,do obeliksa..bili u dolmabache palace,a u topkapi palace i arheološki sam poslao one koji nisu bili prošle godine meni se nije išlo opet ja sam rađe uživao na galata mostu,galata toweru,bio do nove đamije odma tamo kod eminonu luke....prošli taksim i istikal cadesi uzduž i poprijeko par puta,vozili se tunelom,starim tramvajem...

9.imali smo u sklopu turnira i besplatno organiziran bospor trip od bebeka do eminonu luke,shopingirali po spice i grand bazaru(iako je najbolji shoping kad slučajno zalutate u neku od sporednih uličica)

10.pri povraktu zbog kašnjenje vlaka smo dobili besplatno razgledanje sofije 7 sati i onda opet kasnili i u bg pA smo imlai i 4 sata razgledavanja bg.....sve u svemu iznad svih očekivanja a osvojili smo i 15 medalja u plivanju te prvo mjesto i pehar u outdoorvolleybalu a i mister turnira je nas plivač....znaju sportašice i turkinje što vrijedi hehe :-)))


imao sam u planu otići još do sulejmanove đamije jer je i ona bila u rekonstrukciji kad sam bio zadnji put,vojnog muzeja,miniaturka,te u azijiski dio do camilica brda ali mora ostati nešto i za drugi put....

eto nadam se da će ovo nekome bar malo pomoći a slobodno pitajte što vas god zanima..pobacao sam za sad što mi prvo palo iz glave....
angeldelfin is offline  
Old 21.05.2011., 01:37   #2058
cestitke na sportskim uspjesima
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Old 22.05.2011., 14:09   #2059
Bok svima.Zanima me koji hostel je najbolji odnosno jeftin ali da je ipak onako cisti?Koliko dode nocenje?Odkuda se krece s tim vlakom do Istanbula?Koliko se putuje vlakom?Troje nas je pa me zanima koliko bi dosla karta za jednu osobu?Koliko bi trebalo uzeti para za biti tamo tjedan dana s time da ne ukljucim hostel i put?Da li se isplati vise ici po vlastitom aranzmanu ili sa collegiumom jer i collegium ima dobru ponudu?Na nacin da li se vise vidi i se vise zabavlja kada idemo sami ili sa agencijom?Hvala unaprijed na odgovoru
noemi3 is offline  
Old 22.05.2011., 22:43   #2060
Pitanje za one koji su letjeli sa Sabihe, koliko prije treba krenuti za aerodrom (npr.sa Taksima)? Tražim let za Kapadokiju i svi letovi za tamo lete sa Sabihe pa me zanma koliko će mi trebat da se probijem kroz istanbulski promet.
__________________
"There's a crack in everything. That's how the light gets in."

Zadnje uređivanje _Lolita_ : 22.05.2011. at 23:23.
_Lolita_ is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:53.