Natrag   Forum.hr > Društvo > Povijest > Vojna povijest i tehnologija

Vojna povijest i tehnologija Od praćke do ratova zvijezda.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2011., 11:08   #41
Quote:
M@zi kaže: Pogledaj post
Bok,
evo da ne otvaram novu temu
da li bi mi odobrili dozvolu za držanje kratkog oružja za osobnu zaštitu, samohrana sam mama sa malom bebom, živimo same malo dalje od grada. Zbog naše sigurnosti. Ne znam je li to dovoljno? Hvala!
Vrlo moguće. Meni su odobrili jer je provaljeno u susjedni stan.

Ali sam mišljenja da je oružje u kući besmisleno. Još nikad nisam čuo da se itko zaista obranio, ili imao ikakvu korist od pištolja u kući.

S druge strane imam bliske slučajeve gdje se dijete upucalo tatinim pištoljem.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 12:42   #42
Quote:
M@zi kaže: Pogledaj post
... da li bi mi odobrili dozvolu za držanje kratkog oružja za osobnu zaštitu, samohrana sam mama sa malom bebom, živimo same malo dalje od grada. Zbog naše sigurnosti. Ne znam je li to dovoljno?...
Veća je vjerojatnost da ćete ti ili tvoje dijete stradati od tog pištolja, nego da ćete se obraniti od eventualnog napada. Kod nas provalnici ne napadaju stanare (osim u rijetkim slučajevima koji imaju svoju neobjavljenu pozadinu), tako da ta opasnost nije neposredna niti previše izgledna. Radije uzmi psa, alarm ili neki slični oblik zaštite. Bez zezancije.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2011., 12:44   #43
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Radije uzmi psa, alarm ili neki slični oblik zaštite. Bez zezancije.
JoZ@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 16:00   #44
Ma nemoj drota slusat

Ostavi si pistolj,nikad neznas...ja imam i psa i alarm i pistolj pa nek dodju
__________________
..onaj tko mačeve pretopi u plugove -za drugog će orat!..
p3ro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 19:21   #45
Možeš imati pištolja/revorvera na svakom koraku (protiv zakona-jer mora biti u sefu, ako imaš dozvolu za držanje), ali ako ti ikad zatreba - NEĆE BITI PRI RUCI!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2011., 22:17   #46
Možda bolje nabavi elektrošker.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2011., 21:07   #47
iskustvo kaže da, čim se pitaš za razlog to znači da razloga nema
big_konj85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 10:56   #48
Quote:
JKD01 kaže: Pogledaj post
Možda bolje nabavi elektrošker.
Prvo svakako suzavac, po mogučnosti par komada, a onda ako treba može i elektrošoker.
__________________
_
Superjunak novog doba !
ljiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 19:31   #49
Treba li za ovako mali ali funkcionalni pištolj dozvola?

http://www.youtube.com/watch?v=z1se8BbhyXs&NR=1

mau123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 19:40   #50
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post


Jebate, to moraš paziti da si ne propucaš prste.
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 19:36   #51
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Treba li za ovako mali ali funkcionalni pištolj dozvola?
Samo ako ga ne izgubis, za sto su sanse znacajne
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2011., 19:41   #52
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Veća je vjerojatnost da ćete ti ili tvoje dijete stradati od tog pištolja, nego da ćete se obraniti od eventualnog napada. Kod nas provalnici ne napadaju stanare (osim u rijetkim slučajevima koji imaju svoju neobjavljenu pozadinu), tako da ta opasnost nije neposredna niti previše izgledna. Radije uzmi psa, alarm ili neki slični oblik zaštite. Bez zezancije.
Nitko nece alarme paliti dok je sam u kuci, jer bi se aktivirali na stanara.
Tko ne voli pse, a plasi se da ce mu netko provaliti recimo dok spava, pistolj ima smisla. Isto kao i sprej suzavac, shocker, celicna sipka ili neko slicno hladno oruzje. Pri tome mislim da je suzavac ili shocker bolji izbor jer nece ozljediti provalnika (ako sve radi kako je predvidjeno), dok ce udarac pajserom, cekicem srekirom, stemajzlom, satarom i sl. alatkama po provalniku vrlo vjerojatno slomiti neku kost, udarac u glavu moze biti i smrtonosan, sto ce sve RH zakon tumaciti kao da je stanar napao provalnika. Perverzno, ali nije iznenadjujuce za drustvo koje nikad nije cjenilo osobna prava ...
succorosso is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 00:20   #53
Za alarme se malo varaš. Ljudi često imaju alarme u prizemlju ili "ključnim točkama" kuće, a upaljeni su npr. po noći dok ukućani spavaju.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 11:48   #54
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Za alarme se malo varaš. Ljudi često imaju alarme u prizemlju ili "ključnim točkama" kuće, a upaljeni su npr. po noći dok ukućani spavaju.
... dobro, upali se alarm -i šta dalje može napraviti sama žena u kući negdje na osami (a tu je i beba možda ugrožena)? Postoji li ikakva garancija da će lopov (ili provalnik sa drugačijim motivom) zbog toga odmah pobjeći, pogotovo ako poznaje situaciju u kući?

Inače, sjećam se slučaja kod nas, od pred par zima, kad je neki Rus-bjegunac iz azila za imigrante upao u kuću kod dvoje staraca, s puškom M-48 (odakle mu ) -deda ga je sredio sekirom, i nije bio optužen za prekoračenje nužne obrane
... pisalo negdje u crnoj kronici...
haram is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 17:52   #55
Uzmimo ovaj slučaj: kad god izađem iz kuće nešto nestane. Jednom su mi čak nestale naočale koje sam stavio pokraj uzglavlja. Nalazim se u prizemlju i tip se mogao uzverati iz dvorišta i ući kroz otvoreni prozor. Isto tako bilo tko može ući kroz prozor s ulične strane kad god je isti otvoren, a ja nisam neposredno pokraj njega. Mislim da tu pas ne pomaže, nego bi mi trebalo oružje jer tko zna... može me slijedeći put žvajznuti nečim po tintari.
Fulgozi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:33   #56
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
... dobro, upali se alarm -i šta dalje može napraviti sama žena u kući negdje na osami (a tu je i beba možda ugrožena)? Postoji li ikakva garancija da će lopov (ili provalnik sa drugačijim motivom) zbog toga odmah pobjeći, pogotovo ako poznaje situaciju u kući?...
Lopovi bježe u takvim situacijama jer šanse za njihovo otkrivanje ubrzano porastu, a kao uglavnom dobro poznaju zakone (što ima i svojih dobrih strana), vrlo dobro znaju da je puno veća kazna ukoliko prilikom izvršenja kaznenog djela dođu u ikakav sukob s ukućanima.

A ako postoji drugačiji motiv koji uključuje napad na samu osobu, tu neće pomoći niti oružje, obzirom da će i zločinac biti adekvatno pripremljen i naoružan.


Quote:
Fulgozi kaže: Pogledaj post
Uzmimo ovaj slučaj: kad god izađem iz kuće nešto nestane... Mislim da tu pas ne pomaže, nego bi mi trebalo oružje jer tko zna...
Krivo misliš. Kakva korist od oružja ako te nema doma? Može ti ga čak i ukrasti.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:45   #57
Quote:
Fulgozi kaže: Pogledaj post
Uzmimo ovaj slučaj: kad god izađem iz kuće nešto nestane. Jednom su mi čak nestale naočale koje sam stavio pokraj uzglavlja. Nalazim se u prizemlju i tip se mogao uzverati iz dvorišta i ući kroz otvoreni prozor. Isto tako bilo tko može ući kroz prozor s ulične strane kad god je isti otvoren, a ja nisam neposredno pokraj njega. Mislim da tu pas ne pomaže, nego bi mi trebalo oružje jer tko zna... može me slijedeći put žvajznuti nečim po tintari.
Sjećam se članka o čovjeku sa sličnim problemom pa ga je riješio sa komadom špage i ručnom bombom. Doduše, dobio je par kaznenih prijava kasnije ali nitko mu više nije provalio u kuću.
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
A ako postoji drugačiji motiv koji uključuje napad na samu osobu, tu neće pomoći niti oružje, obzirom da će i zločinac biti adekvatno pripremljen i naoružan.
Praksa te demantira, pa čak i hrvatska praksa.
Hollow Point is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 19:51   #58
Neki primjer?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 20:22   #59
Quote:
Hollow Point kaže: Pogledaj post
...

Praksa te demantira, pa čak i hrvatska praksa.
Hrvatska praksa sve demantira..ovdje je najbitnije koliko ti teži ime i koga poznaješ, onda kreće tumačenje zakona (šta se zakon ima uopće tumačiti?) i uvođenje olakotnih okolnosti: korisan zajednici, potječe iz dobre obitelji, školuje se i bit će uzoran građanin, u trenutku nesreće bojao se krvi, u zatvoru je al' evo mu vikend i prilika za novi zločin...
Nitko se ne pita kakva je bila žrtva, i kakvi su bili njeni potencijali.

Moj Drote, možeš ti diplit po paragrafima u najboljoj namjeri svoje službe, ali stvarnost ide u drugom smjeru. Po crnim kronikama situacija je i gora nego na Divljem zapadu, tamo se bar nekakva ravnoteža stjecala pravom na osobno oružje, pa se nije oholo i bezglavo zalijetalo u sranja.
Našim "revolverašima" danas oružje i ne treba, ubiju te autom, brodom, motorom, sudskim rješenjem, nekakvim odobrenjem pribavljenim iz sinekura. Papir o vlasništvu ti ne jamči ništa, i gotovo u pravilu najebu oni koji se zakona najviše i pridržavaju.

Ne treba nam ni anarhija, ni oružje, ni novi zakoni trebaju nam samo mudonje koji su stanju provest postojeće zakone kako i glase, slijepo poput Pravde s povezom, mačem i vagom. Onda bi stvarno svakoga tko zatraži dozvolu za oružje mogli spratiti direktno u bajbokanu, jer mu namjere nisu čiste...
električni_zec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2011., 20:27   #60
Quote:
M@zi kaže: Pogledaj post
Bok,
evo da ne otvaram novu temu
da li bi mi odobrili dozvolu za držanje kratkog oružja za osobnu zaštitu, samohrana sam mama sa malom bebom, živimo same malo dalje od grada. Zbog naše sigurnosti. Ne znam je li to dovoljno? Hvala!
http://mup.hr/41.aspx

http://www.las.hr/

Prvo se opcenito informiraj putem ovog linka. Mislim da ćeš najlakše položiti lovački ispit i steći informacije i neko osnovno znanje o uporabi oružja. Iako u posljednje vrijeme jedno i drugo nije previše povezano
U svakom slučaju na ovaj način će ići puno brže, ali nemoj zaboraviti da prije same kupovine oružja moraš imati nabavnu dozvolu koju ćeš dobit kad priložiš liječnički, i lovačku iskaznicu koju ćeš dobiti nakon što položiš ispit. A prije nabavne ćeš naravno proći provjeru ( policajac dodje doma i vidi da li ispunjavaš osnovne uvjete za držanje oružja - kao prvo i osnovno ormar za držanje oružja). A to sve skupa će trajati i trajati i trajati...
Pa sad ako smatras da je ovo komplicirano potraži neki drugi način obrane i zaštite. Zašto bi moralo biti oružje?
pikica_24 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:16.