Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.12.2008., 16:19   #3301
Quote:
RUŽA kaže: Pogledaj post
:

ALMONDA,mislim da nekome čestitati imendan nije ništa loše,dapače
kad bi mislili samo na bolest,nebi zdrave pameti daleko dogurali.
nemoj se bojati neće se na forumu udaljiti,ono zbog čega smo tu.
proći će godina i godina,a mi ćemo pričati o psorijazi,evo naprimjer ja pričam več 47 godina.

...i ja isto....
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 17:45   #3302
Mislim da je Almonda u biti mislila da je malo iritantno kada te nesto zanima, postavis pitanje, jer ocekujes pomoc od supatnika i brace po bolesti, a kad se logiras kasnije da vidis ima li kakav odgovor nadjes 20 tema koje nemaju veze sa tvojim postom, a nerijetko i sa psorijazom.
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 19:58   #3303
Quote:
jubito74 kaže: Pogledaj post
Mislim da je Almonda u biti mislila da je malo iritantno kada te nesto zanima, postavis pitanje, jer ocekujes pomoc od supatnika i brace po bolesti, a kad se logiras kasnije da vidis ima li kakav odgovor nadjes 20 tema koje nemaju veze sa tvojim postom, a nerijetko i sa psorijazom.
a onda malo listaš stranice i vidiš odgovor

ne kužim u čemu je problem prelistati dvije ili tri stranice

ja svakako neću paziti da mi svaki post na ovoj temi bude striktno vezan uz to što netko xy misli da je bitno.
ja recimo mislim da je bitno i da se zezamo i dajemo si podršku.
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 03:52   #3304
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
a onda malo listaš stranice i vidiš odgovor

ne kužim u čemu je problem prelistati dvije ili tri stranice

ja svakako neću paziti da mi svaki post na ovoj temi bude striktno vezan uz to što netko xy misli da je bitno.
ja recimo mislim da je bitno i da se zezamo i dajemo si podršku.
Ma sve to stoji
Naravno da je forum tu da se malo i zeza i malo OT je vise nego dobrodoslo . . samo neki se znaju vise na ovom forumu, neki manje . . Oni koji su na ovom forumu vec odavno imaju neke svoje teme . . . zato ponekad izgleda da pricas sam sa sobom . . .ma da ne duzim ja sam se registrirao jer mislim da se uvijek moze nesto novo nauciti i isprobati, tako da se ovoj bolescuri ne da predaha, kao sto je ni ona nama ne da . . i mslim da je to najbitnije . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 09:46   #3305
POZDRAV!EVO DAROVA ZIME BAS ZA SV.NIKICU DOBIH PAR NOVIH ALI NE U ČIZMU NEGO NA LEDA,NO NA NOGAMA DOBIH SVRAB NA DAR PA KAD UZMEM DIMIDRIL MALO ME UDARI PA UDRI BRIGU NA VESELJE AJME BAS ME HVATA DEPRESIJA POBJEGLA BIH IZ OVE KOZE DOSLOVNO OPROSTITE NA CRNJAKU PROCE ZA PAR MJESECI
DORICHKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 22:13   #3306
Je li ima itko one ribice doma, zanima me je li ih komplicirano drzati i koliki akvarij bi mi trebao??
Koliko znam mogu se naruciti od one zene u Istri, tj. treba otici po njih . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 22:37   #3307
HUMIRA

Dobro vece svima.
IMAMA JEDNO PITANJE ? MOZE LI MI NEKO OD VAS RECI NESTO NOVO ILI NEKO SVOJE ISKUSTVO O HUMIRI
Trebao sam primiti nekakvu infuziju protiv psorijaze ali je doktor odlucio da proba sa ovim inekcijama bila je konbinacija sa Enbrel(bar mislim da se tako pise) ili humira:ipak se odlicio za humiru jer ta infuzija je nesto kako on kaze zadnje od lekova i najskuplje.

Unapred hvala na odgovorima.
Laku noc
gogi psori is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 23:19   #3308
Pozdrav za sve stare i nove clanove foruma!
Dugo nisam pratila desavanja zbog tehnickih problema sa internetom.
Za sve koji ne znaju ja sam jedna od korisnika melema IZLECENOG.Terapiju melemom nisam ispostovala do kraja ali je moja koza gotovo skroz cista.Od ljeta 2007g. ja ne koristim nikakve kreme i psorijaza se ne siri.Par tackica na nogama i rukama stoje skoro isto vise od godine.
Veliki pozdrav za sve!
Lida74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 00:22   #3309
Quote:
gogi psori kaže: Pogledaj post
Dobro vece svima.
IMAMA JEDNO PITANJE ? MOZE LI MI NEKO OD VAS RECI NESTO NOVO ILI NEKO SVOJE ISKUSTVO O HUMIRI
Trebao sam primiti nekakvu infuziju protiv psorijaze ali je doktor odlucio da proba sa ovim inekcijama bila je konbinacija sa Enbrel(bar mislim da se tako pise) ili humira:ipak se odlicio za humiru jer ta infuzija je nesto kako on kaze zadnje od lekova i najskuplje.

Unapred hvala na odgovorima.
Laku noc
vecer, nazalost ne mogu ti nista rec o tom lijeku osim da je biloski i da si ga sam dajes injekcijom, upravo moram napravit pretrage i cekat odobrenje tog lijeka za moj artritis i psorijazu. pozdrav i sretno
mariah-zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 17:20   #3310
Quote:
mariah-zgb kaže: Pogledaj post
vecer, nazalost ne mogu ti nista rec o tom lijeku osim da je biloski i da si ga sam dajes injekcijom, upravo moram napravit pretrage i cekat odobrenje tog lijeka za moj artritis i psorijazu. pozdrav i sretno
malo sam čitala tvoje predhodne postove,a povodom bioloških lijekova.ti i ja imamo istu psorijazu i artritis i meni bi trebali uključiti bio.poslala sam sve nalaze,sada čekam odgovor,što od nalaza trebaš izvaditi?koji od ova 3 su ti predložili HUMIRA,ENBREL ILI REMICADE,ova 3 pokriva HZZO.ako dođem na red
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2008., 19:50   #3311
Quote:
gogi psori kaže: Pogledaj post
Dobro vece svima.
IMAMA JEDNO PITANJE ? MOZE LI MI NEKO OD VAS RECI NESTO NOVO ILI NEKO SVOJE ISKUSTVO O HUMIRI
Trebao sam primiti nekakvu infuziju protiv psorijaze ali je doktor odlucio da proba sa ovim inekcijama bila je konbinacija sa Enbrel(bar mislim da se tako pise) ili humira:ipak se odlicio za humiru jer ta infuzija je nesto kako on kaze zadnje od lekova i najskuplje.

Unapred hvala na odgovorima.
Laku noc
upiši BIOLOŠKI LIJEKOVI HUMIRA,na internetu češ puno toga nači.sretno
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 16:47   #3312

NEK NIJE PRAZAN DAN KAO JUČER.
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:04   #3313
Pozdrav svim forumašima!
Mislim da bismo morali nešto poduzeti protiv toga da se liječnici s nama poigravaju!
Prateći postove duže vrijeme vidjela sam da su se i nekima od vas događale situacije da liječnici nisu imali strpljenja za vas. Ne kažem, svi smo samo ljudi sa svojim dobrim i lošim danima itd, ali mi se čini da su neki liječnici zaboravili da oni postoje zbog pacijenata, a ne pacijenti zbog njih.
Konkretno: ja NE ŽELIM ići na tipizaciju tkiva, a MORAT ĆU jer me liječnici prisiljavaju na to i to s obrazloženjem da je to od izuzetnog akademskog značaja!
Što meni znači rezultat tipizacije tkiva? Hoće li odnijeti psorijazu? Neće! Ja ju svakako moram nositi! Šta mene briga je l' nasljedna ili nije!
Pozdrav!
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 22:05   #3314
Dobro vece svima. Evo napokon danas mi je stigla Humira i odmah sam primio 2inekcije.Ali nece te mi verovati kako je za ova 2dana burno reagovala,kao da je znala da cu primati humiru pa sto vise da izaddje izmedju noga je toliko izasla da sam morao da hodam sa rasirenim nogama, doktor kada je video nije mogao verovati sve se plikovi stvorili od trenja sa farmericam.
Ali dobro bilo sta bilo danas sam primio 2inekcije bas iz tog razloga.

Ali sada moram da se pazim jer ne smem da se prehladim ni temperaturu da dobijem,jer ako dodje do toga moram odmah prestati.Bila je kombinacija Humira ili Embrel.Odlucili smo enbrel zato sto brze reaguje zbog mog stanja, a Enbrel ona sporije ali isto su dobre obe inekcije ,Ova terapija traje sve dok psorijaza postoji ali primacu 6meseci pa prekid od 2meseca da se vidi koliko se vraca i da li su isti simptomi upale kao kod prestanka Raptive.A da ove inekcije su bolje od Raptive40%.Tako da je za mene ovo predposlednja terapija ,a ako ne uspe onda na infuziju koja je zadnji lek kod psorijaze koji je zalecuje a neizlecuje.Ako nekog nesto interesuje rado cu odgovoriti i da ne zaboravim inekcije primam svakog vikenda pa 3 preskacem pa opet .Kako mi je doktor rekao da HUMIRA KOSTA PO KOMADU OKO 1000CHF

LAKU NOC SVIMA I DRZITE MI FIGE DA OVAJ PUT NE PRODJEM KAO SA RAPTIVOM
gogi psori is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2008., 23:55   #3315
Quote:
Lida74 kaže: Pogledaj post
Pozdrav za sve stare i nove clanove foruma!
Dugo nisam pratila desavanja zbog tehnickih problema sa internetom.
Za sve koji ne znaju ja sam jedna od korisnika melema IZLECENOG.Terapiju melemom nisam ispostovala do kraja ali je moja koza gotovo skroz cista.Od ljeta 2007g. ja ne koristim nikakve kreme i psorijaza se ne siri.Par tackica na nogama i rukama stoje skoro isto vise od godine.
Veliki pozdrav za sve!

Znaci djeluje . .
A dobro sto je to sa tim melemom IZLECENOG, nisam sve bas procitao, ali vidim da nisu svi odusevljeni , pa me zanima ima li jos netko kakvih iskustava . .
Ja sam za to da sve treba probati, jer ne reagira svacija psorijaza isto . .
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 13:08   #3316
Quote:
lida2008 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svim forumašima!
Mislim da bismo morali nešto poduzeti protiv toga da se liječnici s nama poigravaju!
Prateći postove duže vrijeme vidjela sam da su se i nekima od vas događale situacije da liječnici nisu imali strpljenja za vas. Ne kažem, svi smo samo ljudi sa svojim dobrim i lošim danima itd, ali mi se čini da su neki liječnici zaboravili da oni postoje zbog pacijenata, a ne pacijenti zbog njih.
Konkretno: ja NE ŽELIM ići na tipizaciju tkiva, a MORAT ĆU jer me liječnici prisiljavaju na to i to s obrazloženjem da je to od izuzetnog akademskog značaja!
Što meni znači rezultat tipizacije tkiva? Hoće li odnijeti psorijazu? Neće! Ja ju svakako moram nositi! Šta mene briga je l' nasljedna ili nije!
Pozdrav!
pa oni te ne mogu prisiliti na to! svašta ću još čuti. to je zakonom zabranjeno, ne može se nikoga prisiljavati na pretrage
uopće u obzir ne dolazi, ne moraš ti ništa i to im daj do znanja. imaš pravo na očuvanje svog tjelesnog integriteta!

pa psorijaza jest nasljedna bolest to vec i vrapci na grani znaju. što se tiče hla tipizacije ja sam ju napravila i eto nikakav to nije bauk no svakako poštujem tebe i tvoju želju da ne napraviš tu pretragu.

ne daj se doktorima, reci im da te nitko na pretragu ne može prisiliti!
emergence is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 18:21   #3317
pozdrav

zamolio bih ako neko moze da me uputi za injekcije amevive.
gdje se mogu nabaviti i koja je cijena . hvala
sanjin moler is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 23:08   #3318
Quote:
emergence kaže: Pogledaj post
pa oni te ne mogu prisiliti na to! svašta ću još čuti. to je zakonom zabranjeno, ne može se nikoga prisiljavati na pretrage
uopće u obzir ne dolazi, ne moraš ti ništa i to im daj do znanja. imaš pravo na očuvanje svog tjelesnog integriteta!

pa psorijaza jest nasljedna bolest to vec i vrapci na grani znaju. što se tiče hla tipizacije ja sam ju napravila i eto nikakav to nije bauk no svakako poštujem tebe i tvoju želju da ne napraviš tu pretragu.

ne daj se doktorima, reci im da te nitko na pretragu ne može prisiliti!
Hvala ti, Emergence
Pripremaju me za metotreksat i moram napraviti sve pretrage, ali to ću učiniti iz bolnice, u Sl. Brodu,a na tu tipizaciju moram u Zagreb, što mi je gnjavaža. To od mene traži reumatolog koji će me i dalje liječiti i nemam petlju reći mu da to neću učiniti. Ma, pitala sam ja njega što meni znači ta pretraga, on je rekao da za mene ne znači ništa, ali je od iznine akademske važnosti. Mo'š mislit'! Popast će znanost ako nemaju tipizaciju moga tkiva! Taj ne uvažava mišljenje pacijenta!
Pozdrav
__________________


Ne čini drugome što ne želiš da drugi čini tebi.
lida2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 22:19   #3319
Quote:
almonda kaže: Pogledaj post
Meni se cini da se ovaj forum udaljuje od sustine stvari, vise se bavim nekim cetitanjim,a to moze i na pp.
jednim dijelom se slazem s ovim..jer npr ja ak ne udjem 5 dana..ispisano je 5 str..i kad citam te str vise-manje nema se tu vise sta nac nesto korisno...ovo je postao chat sada...mislim ja se nezelim ni u najmanju ruku tomu suprotstavit nekima...niti nekome "odredjenom"..ali eto...
ja na srecu vise nisam "ovisna " o ovome forumu...zbog ceg sam malo i sretna,bez uvrede....jer sam psoru i psihu malo sprijateljila...dok sam ovdje cesto boravila..vise me i mucilo sve to...jer sam bila opsjednuta...
a koliko vidim i ljudi koji su prije obitavali...nema ih cesto vise...
sorry ljudi al tak je kak je...

P.S. iako ja shvacam totalka one koji su ovdje cesto,da je to jedna vrsta "potrebe" i da zele malo i pozitivne atmosfere...stoga bez uvrede (bilo kojoj strani...)

pozdrav svima,puno srece,zdravlja..strpljenja....
__________________
Zivi svaki dan tako,kao da ti je posljednji!!
Svaki dan u koji se nisi nasmijao, izgubljen je dan!
cokoladicaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 00:19   #3320
POTPIS Dalmatinac 28 i tebi Čokoladica, ti si još ljepše rekla ono sto sam ja mislio u mom postu!
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:05.