Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2010., 14:56   #61
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post

Imaš konkretne brojke? Ili idemo sad sa dogmatskim upisima...
http://www.cathnewsindia.com/2010/08...ictims-opened/

Moliću lepo, podaci su neumoljiva stvar. Rasanand Pradhan je prvi 24. VIII 200. živ spaljen u svojoj kući. Bio je inače osoba sa invaliditetom. U nartednih nekoliko dana još 38 hrušćana je ubijeno, a preko 25000 proterano. Preko 300 naselja je napadnuto, preko 4000 kuća spaljeno. tačan broj spaljenih crkva ne znam sa sigurnošću, no mislim da je cifra 17. Ne ulazi baš u opis onoga što podrazumevamo pod ahimsom ...
Frater HPK is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 16:14   #62
Quote:
Graham kaže: Pogledaj post
Znamo osnovne postulate kršćanske vjere...ali plodovi pričaju o stablu.
Zaglibili smo s diskusijom o vjerskim ratovima. Kad je riječ o pravom vjerskom pokolju mislim da Kršćanima nema ravne.

Navodno je za vrijeme reformacije pobijeno osamdeset posto njemaca jer su se u njemačkoj Katolici i Protestanti međusobno klali na veliko.

Kažem navodno, i nek me slobodno ispravi netko tko zna bolji podatak. To je toliko zlo da jednostavno ne mogu vjerovati u taj podatak.

Al nije stvar u što mogu vjeorvat ili u što ne mogu.

Ako je po duhovnosti, radije bi živio u Indiji, bez obzira na sveprisutan prijezir viših kasta prema nižima i obrnuto. Dok je bio feudalizam, mislim da po tom pitanju ni na Zapadu nije bila baš bogznakako sjajna situacija. Po materijalnom statusu radije bih živio na Zapadu.

__________

Svi mi ljudi, više-manje imamo težnju popovat s visoka.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10

Zadnje uređivanje piskavac : 26.09.2010. at 16:21.
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 16:35   #63
Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Što se tiče slovenskog pisma, to se nije odnosilo na Hrvate kao takve, već na Slovene generalno. A to je ostlo zabisano kod Črnorizac Hrabara koji reče da "Slaveni črtama i rezam pisahu".
Tako je!!! Puno ti hvala što si me podsjetio na njega.

Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
U Evropi su svi narodi, sem Madjara, Finaca, Baska i ne znam dal nekog od baltičkih naroda, poreklom Indo-evropljani. Dakle srodni sa Indusima
Ako gledaš strogo jezično, Estonci su baltički narod koji nisu Indoeuropljani. To je taj narod na koji si aludirao. Estonski spada pod ugrofinske jezike ako se ne varam.

Quote:
Frater HPK kaže: Pogledaj post
Povijest je stvar koja nije fiksna. Ono je istina štose i dokaže. Istina 1800. nije istina koja je u potpunosti prihvaćena i u povijesti 2010. Neke alternativne teorije se mogu pokazati i kao tačne. Većina ne jer je odmah jasno da je u pitanju neka sumanutost. Ali to ne znači, ako su neke malo ludjačke, da ih sve treba odbaciti. Čak naprotiv, na neke od njih je mudro veoma obratiti pažnju. BTW, ideja o Isusu u Indiji je čest motiv ezoteričnih krugova, naročito francuskih. To kao ideja nije za odbaciti, ali dokaza za to nema. A u ezoterijskim krugovima se možečuti toliko besmislica, u povjesnom smislu, da to stvar čini još aromatičnije odbojnom...
Pa u povijesnim izvorima mnoge su se osobe nazivale Krestus iliti uzvišeni. Čak mislim da je ime Isa bilo u rimskim osvjaanjima Judeje dosta često. Tako da to unosi dodatnu zbrku i zabunu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 16:53   #64
dobih odgovor struke na pitanje o tome ima li autohtonog pisma u Hrvata prije glagoljice/bosancice/cirilice.

Quote:
ne, to čime se Hrvati mučahu, to je latinica (radi se o tome da su Hrvati najprije počeli upotrebljavati latinicu i prvi zapisi hrvatskoga jezika, a zapravo hrvatskih imena, što kraljeva, što nadgrobnih spomenika, pisani su latinicom, no kako u latinici nije bilo mogućnosti da se zabilježe hrvatski glasovi č,ć,š,ž, a i neki onodobni kojih danas nema, a to su jer, jeri, jor, nazalno o, nazalno e, jat, svakako su se dovijali da zapišu hrvatska imena).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 16:59   #65
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
dobih odgovor struke na pitanje o tome ima li autohtonog pisma u Hrvata prije glagoljice/bosancice/cirilice.
E, sad su stvari puno sređenije. Koliko zna Latinica je derivat feničkog pisma, a Feničani su bili trgovci-pomorci koji su bauljali svugdje po svijetu i širili svoj utjecaj. Pa tako i svoje pismo.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 17:00   #66
Nego, što mislite o teoriji da smo "oduvijek" ovdje. Tj. da smo ovamo došli mnogo ranije nego u šestom ili sedmom stoljeću?
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 17:12   #67
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
E, sad su stvari puno sređenije. Koliko zna Latinica je derivat feničkog pisma, a Feničani su bili trgovci-pomorci koji su bauljali svugdje po svijetu i širili svoj utjecaj. Pa tako i svoje pismo.
prije ce bit da smo ih pokupili od rimljana koji su naseljavali obalne gradove u vrijeme doseljavanja hrvata
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 17:12   #68
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Nego, što mislite o teoriji da smo "oduvijek" ovdje. Tj. da smo ovamo došli mnogo ranije nego u šestom ili sedmom stoljeću?
nista dobro
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 18:38   #69
Quote:
Beljki kaže:
nista dobro
Nebi se baš složio.
http://www.koshnica.com/news/znanost/3897.html

Quote:
Prvi put dali odgovor

Ovih dana prvi put skupina znanstvenika genetičara objavom svojih istraživanja u časopisu European Journal of Human Genetics dala je jasan odgovor - nije bilo velikih migracija i osvajanja područja jugoistočne Europe".
Činjenica je da govorimo slavenskim jezikom, slavena koji su najranije došli sredinom 6st, ali naši preci su sasvim druga prića. Doduše kad znanstvenici trpaju u koševe to rade na temelju govornih podrućja,tj. kultura naroda,a ako stvaramo alternativne teorije onda možemo slobodno reći da kao takvi(kulturno) Hrvati izumiru i pretvaraju se u ujedinjene europejce
Zazum is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 18:53   #70
Quote:
Zazum kaže: Pogledaj post
Nebi se baš složio.
http://www.koshnica.com/news/znanost/3897.html



Činjenica je da govorimo slavenskim jezikom, slavena koji su najranije došli sredinom 6st, ali naši preci su sasvim druga prića. Doduše kad znanstvenici trpaju u koševe to rade na temelju govornih podrućja,tj. kultura naroda,a ako stvaramo alternativne teorije onda možemo slobodno reći da kao takvi(kulturno) Hrvati izumiru i pretvaraju se u ujedinjene europejce
sjecam se da je jednom Primorac ipak priznao da to nje bas tako dokazano kako bi se zeljelo prikazat

a i prije napomenuh da na ovakvim "prometnim" prostorima tesko imat "genetsku cistocu" te da se nacionalnost ne mjeri time nego kulturom. Inace je ne bi ni vilo, vecina danasnjih nacija je mjesavina raznih skupina
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 10:29   #71
Kad smo kod hrvata i slavena, tu je zanimljiva priča kako kroz godine povijesti uvijek se nađe netko tko bi nas htio izdvojiti.
Quote:
Molimo se i klanjamo prvom Triglavu i njemu veliku slavu pojemo. Hvalimo Svaroga, djeda božjeg, koji je svemu rodu božjem začetnik i tvorac je svega živog, viječni izvor koji teče ljeti i svuda, a zimi i nikada ne mrzne... A bogu Perunu, gromovniku, bogu bitke i borbe govorimo: ti oživljavaš nas neprestanim okretanjem kruga i vodiš stazom prava kroz bitke do Velike Trizne... bogu Svetovidu slavu uznosimo, jer on je bog Prava i Java i njemu pojemo jer je svijetlost kroz koju vidimo svijet. Gledamo i u Javu opstajemo, a on nas od Nava čuva i stoga mu hvalu pojemo. Slava sva Svetovidu, bogu našem što otvara srca naša da priznamo loše postupke i dobru se okrenemo. Dva bićja u nebu sadržana Bijelobog i Crnobog su, a njih oba Svarog drži i zapoveda.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 19:24   #72
dodatak na ono o predglagoljicnim slavenskim pismima, citiram iz maila:

Quote:
ne baš.
Naime stoji to što je Hrabri napisao za sve Slavene (pravi citat je da prije glagoljice Slaveni "črtami i rjezami pisaon i gatajahon". Uzgred, Hrabri uopće ne upotrebljava nigdje riječ "Hrvati".

Ali stoji i to da se Hrvati, upravo i baš Hrvati, prije glagoljice mučahu pisati tujimi slovimi -- latinicom (o tome ima mnogo spomenika, npr. Trpimirov natpis, Mutimirov...i mnogo još štošta).
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:18.