Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.03.2003., 13:52   #21
Quote:
njasa kaže:
mislim da su ljudi u srednjoj skoli i na faxu vec jake osobe i mogu to nekako prezivit. ž
Ne bih se složio.
Ni u srednjoj školi to ne bi smjelo biti dopušteno.
Jer ipak su to djeca u pubertetu, a znaš kako oni doživljavaju svaku kritiku.


A na faksu tako nešto opet ne smije biti dopušteno jer su tamo već odrasli ljudi.
 
Odgovori s citatom
Old 20.03.2003., 21:34   #22
Quote:
luca kaže:
daj inicijale pa da ti objasnim sistem
samo sam čekala

inicijali su V. B.

hoćeš na pm ime?
326 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2003., 18:55   #23
Quote:
326 kaže:
još jedna stvar koja mi se jako sviđa na faksu je to da profesor na usmenom predloži ocjenu prije bilo kakvog gledanja u indeks (čuh priče da na nekim faksovima prvo gledaju kakve su druge ocjene )
Kod nas je bilo i par takvih... Sto je meni dobro doslo, s obzirom na to da sam u indeksu uglavnom imala petice.

Bez zeke, faks je mali, svi se znaju, tako da prije ili kasnije dodjes na glas kao dobar, los ili osrednji student i profesori te kao takvog i percipiraju. A shodno tome, cak i bez gledanja u indeks, mozda i na nekoj nesvjesnoj (besvjesnoj? ) razini, i ocijene.
Princeza is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2003., 13:26   #24
Zasto ih jednostavno ne posaljete u 3 pm , i onda vodite borbu s njima i na kraju faxa , slavodobitno u facu pred svima im objavite pobjedu..... to pali , pokusala ja , doduse ne na faxu....
Blue1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2003., 17:43   #25
Puno idiota na ovom svijetu. Ja zivim u Australiji i puno je drugacije nego kod nas ima strogi,ali ima i oni sto dopuste sebi sve pa neznas sta je gore.

Kada sam studirala za psihologa dijecijeg imala sam i dobri i odvratni profesora,ali jedan mi je pio mozak kao i mojim prijateljima.Peder je nemam nista protiv toga,ali on ima protiv nas jer smo zenske.Prema muskima bio je divan,a nas sve jednu do druge gledao poprijeko i davao ocijene za ubiti se.

Nakraju godine on mi je bio glavni kada sam bila na praksi (ocijena njegova ovisi mom zivotu).Budila bi se u 4am i na praksi bila u 5am,zavrsavala bi oko 3.30pm i onda bi od njega taj dan dobila zadace za iduca dva tjedna. Zadacu bi radila svaki dan do 12am i onda na praksu i tako dalje.Dani su mi bili HELL
Moje dvije prijateljice oborio,na toj praksi.I nakraju godine od 32 studenta samo je 12 proslo.Hvala bogu ja sam medu njima jer sam samo sutila i radila sto sam morala.Suza je proliveni bilo,stresa,depresije,nemoci i umora,ali isplatilo se.Nakraju smo ga prijavili.Dobio je otkaz,ali nakon par mijeseci HE IS BACK!!

Zao mi je oni koji ce morati biti njegovi ucenici.

Nekada treba presutiti,pa poslije sve vratiti,a nekada koliko god da se trudis da se idiota rijesis samo ti nakraju najgori budes.
 
Odgovori s citatom
Old 12.04.2003., 22:23   #26
Quote:
ja sam profesorica...
Ih, da bar imam takvu profesoricu

Mi imamo jednu zenu iz kemije koja stalno pljuje po nama. Ima nas 37 u razredu i prema njenom misljenju "da bi se uvelo nes reda tu, pola razreda treba rusiti"
Kad je mene ispitivala i kad sam izvalio gluposti, rekla je razredz da nis ne ucimo, da cijeli dan buljimo u kompjuter i da ce nam djeca biti debili (!!!)

Problem s profesorima u nekoj jakoj gimnaziji je da oni misle da bi mi trebali biti genijalci koji bi to upijali bez njihove pomoci, pa se ni ne trude objasnjavati jer "sta inace radimo tu ako ne mozemo to skuziti"
Sudden Sid is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 23:34   #27
Kako se usuđujete?

Kako se usuđujete kritizirati naše sveučilišne profesore? Oni su čudo prirode! Tko ne vjeruje, neka zaviri na linkove:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/ispit.htm
http://free-zg.hinet.hr/hircus/djavo.htm
__________________
Nisi znao ugovora sklopit
sa svijetom prije svog rođenja.
Tko se rodi može muhe škopit
i tako im priječit rasplođenja:
http://free-zg.hinet.hr/hircus/korak_prvi.htm
bona soror is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 23:45   #28
Re: profesori verbalni zlostavljači

Quote:
tapir kaže:
još jedno pitanje: mislite li da je uopće opravdano da se ikoji profesor dere na učenike/studente? (ne govorim sad tu o jednom, dvaput, već kad je to pravilo)
Nije opravdano. Niti jednom, dvaput, nikad nije opravdano!!

Sigurno na faksu imate prodekana ili nekog tajnika koji je pristupacan, kojeg si vidjela da kontaktira sa studentima. A i studentska predstavnistva bi trebala znati sto se moze poduzeti.

Ako mozes birati kod koga ces ici na ispit, svakako poduzmi sve da ides kod nekog drugog. Ako predavanja/seminare mozes slusati kod nekog drugog umjesto ovog divljaka, napravi sve da promijenis grupu!

Ti kao student mozes znati ili ne znati. Mozes obaviti trazene zadatke ili ne obaviti. U svakom slucaju slijede ti neke posljedice (neznanje, losija ocjena, pad, neces dobiti nagradu ili neku drugu "inicijaticu". Dernjava nema nikakvog smisla. Ne zamo zato sto ste odrasli ljudi (pa niti na djecu se nema smisla derati), nego zato sto dernjava zakoci kreativnost, razmisljanje i ucenje. Na taj nacin stvara lose kolege, losu buducnost struci.

Frajer ima ocito osobniih problema koje ne zna drugacije rijesiti, a za sada se na faksu nikome nije dalo rjesavati (ili nisu znali kako) taj slucaj.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2003., 23:51   #29
Tapiru, jedan je ucinkoviti nacin borbe protiv takvih profesora - peticija. isto vam prolazi i u srednjoj i na faxu.
nakon potpisane peticije i predocavanje iste dekanu, idite dalje - parlament show na 101.
i ne pustajte takve ljude jer nakon vas, maltretirati ce nove generacije. takodjer nikako student sam ne smije nista poduzeti jer to je tvoja rijec protiv njegove, a ostali profesori, iako nevjerojatnije znaju kakva je doticni osoba, nece priznati (oni se uvijek drze zajedno) i nadrljat ces i kod ostalih.
xxGaladrielxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2003., 01:53   #30
Re: Re: profesori verbalni zlostavljači

Quote:
Shtefitza kaže:
Ako mozes birati kod koga ces ici na ispit, svakako poduzmi sve da ides kod nekog drugog. Ako predavanja/seminare mozes slusati kod nekog drugog umjesto ovog divljaka, napravi sve da promijenis grupu!
ovo je ok (privremeno) rješenje, no nažalost to je kod nas moguće jedino na velikim fakultetima, tipa pravo i ekonomija, gdje nekoliko profesora drži isti kolegij..

a tapir nije ni na jednom od ta 2 faksa
326 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.