Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.06.2012., 18:55   #6721
Opet ja. Planiram ići na estetsku operaciju, rinoplastiku. Imam grbu ogromnu na nosu i to mi kvari cijeli izgled lica. Užasno se osjećam zbog toga. Uz to, trenutno nemam novca za operaciju, pa me zanima gdje mogu besplatno i ako se negdje uopće može. I kako trebam krenut sa pretragama, gdje da idem prvo. Sve. Molim nekoga a savjet. :S
klerica is offline  
Old 04.06.2012., 19:42   #6722
Quote:
klerica kaže: Pogledaj post
Opet ja. Planiram ići na estetsku operaciju, rinoplastiku. Imam grbu ogromnu na nosu i to mi kvari cijeli izgled lica. Užasno se osjećam zbog toga. Uz to, trenutno nemam novca za operaciju, pa me zanima gdje mogu besplatno i ako se negdje uopće može. I kako trebam krenut sa pretragama, gdje da idem prvo. Sve. Molim nekoga a savjet. :S
Ako misliš besplatno to jedino možeš u bolnicama....prvo ti je da od svoje dr. opće prakse uzmeš uputnicu za otorinolaringologa.....a kao trebala bi imati poteškoće sa disanjem,devijacije septuma (što ne znači da je nemaš). Zatim ako imaš sreće da ti dotor napravi,a ako i uopće radi estetsku.....ili se prije raspitaš koji radi....eto nadam se da sam pomogla
tonka55555 is offline  
Old 04.06.2012., 21:31   #6723
Pitanje

Da li mi moze neko od vas reci tko od ljecnika odgovara na mailove brzo i korektno? Imam problem od operacije i zelim prikupiti sto vise misljenja.

Hvala
Ljubicica83 is offline  
Old 04.06.2012., 21:38   #6724
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Zadovoljni se najčešće ne javljaju više...nezadovoljni to ne mogu pustiti i zato ih više ima tj. više pišu tu.
Odmah ću reći, ne želim uvrijediti nikoga i čast iznimkama, ali sve ti se to više-manje svede na ovo:
Zadovoljni...vrsta 1.- oni koji su imali strašan nos, najčešće velik i grbav...pa im je skinuta grba i skraćen nos...njima dovoljno. Manja očekivanja veće zadovoljstvo.

Zadovoljni...vrsta 2.- oni koji su imali problema sa disanjem i usput išli malo uljepšati nos, a nisu imali kljuku. Disanje im sređeno, oni zato sretni jer im je to bilo primarno...al ih kopka jel ipak izgled mogao biti bar malo bolji. (U te spadam ja ) ...to već graniči se trećom skupinom tj.

Nezadovoljni...vrsta 3.- oni koji su željeli operirati svoj nos radi izgleda, a uz to imaju i devijaciju (devijaciju ima 80% ljudi...tako da...sve ti je jasno)...pa to "lošije disanje" koriste kao pravi razlog operacije. Ti su uglavnom uvijek nezadovoljni jer im nos nikad neće biti dovoljno lijep. Jednostavno ne razumiju da ne postoji savršen nos i nikad neće. Nakon svake operacije će naći novu zamjerku na njemu i htjeti će i to promijeniti. Nikad kraja... Jer da mogu prihvatiti sebe i da su i nepravilnosti lijepe nikad nebi ni otišli na operaciju.

Nezadovoljni...vrsta 4.-to su oni kod kojih nije bitno kakav im je nos bio i zašto su išli na operaciju...oni koji stvarno imaju razloga biti ne zadovoljni jer su, na njihovu veliku žalost, doktorova greška...

Vrste 2. i 3. su najčešće. A vrsta 4. je stvarno rijetka... Držim ti fige da ne budeš u njoj.
Pamet u glavu! Najčešće se nezadovoljstvo javlja kod nerealnih očekivanja i neznanja. Ako se dobro informiraš prije operacije i ne očekuješ savršen nos, jer STVARNO ne postoji, već si na pola puta da budeš zadovoljna.
Sretno!
A sta velis na to da sam ja bila nezadovoljna izgledom ( kljukom ) i sa velikom devijacijom, odem na operaciju doca sredi nos a devijaciju niti dotaknuo nije nego napravio jos gore. i ja nezadovoljna , mislim da nisam u skupini 3 sigurno
Ljubicica83 is offline  
Old 05.06.2012., 12:33   #6725
Quote:
Ljubicica83 kaže: Pogledaj post
Da li mi moze neko od vas reci tko od ljecnika odgovara na mailove brzo i korektno? Imam problem od operacije i zelim prikupiti sto vise misljenja.

Hvala
dr. Glušac.....ja sam ga nešto pitala i vratio je mail u roku par sati!!
tonka55555 is offline  
Old 05.06.2012., 18:35   #6726
Quote:
Ljubicica83 kaže: Pogledaj post
A sta velis na to da sam ja bila nezadovoljna izgledom ( kljukom ) i sa velikom devijacijom, odem na operaciju doca sredi nos a devijaciju niti dotaknuo nije nego napravio jos gore. i ja nezadovoljna , mislim da nisam u skupini 3 sigurno
Ti si očito u skupini 4 ako te doktor sje**o... ili ti je bio važniji izgled od disanja pa si otišla kod plastičara koji nije otorinac...
Smijem pitati kako si zaključila da ti je disanje gore nego prije op i kad si to zaključila?
princess is offline  
Old 05.06.2012., 23:13   #6727
Quote:
mary4444 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Radila sam septorinoplastiku pred 5 i pol mjeseca i još uvijek mi nos izgleda naotečeno sa strane na kostima i vrh nosa. Šta mislite jel to normalno, pogotovo ovo na kosti jer izgleda dosta širok. na dodir je tvrdo. Mislim da su mi lomili kost, al nisam sigurna jer mi nisu ništa rekli. Radila sam u bolnici.
to sa strane trebao bi bit kalus....on se povuce...
ja cu osim kod svog doktora otic na jos jedan pregled da vidim sta je...
bolje provjerit i bit siguran
Dijana 1985 is offline  
Old 06.06.2012., 00:52   #6728
Quote:
Dijana 1985 kaže: Pogledaj post
to sa strane trebao bi bit kalus....on se povuce...
ja cu osim kod svog doktora otic na jos jedan pregled da vidim sta je...
bolje provjerit i bit siguran
tako sam i ja mislila otič još kod drugog doktora... već me polako živcira... a tek na slikama kak čudno izgleda kaj i kod tebe je isti slučaj?
mary4444 is offline  
Old 06.06.2012., 02:37   #6729
Quote:
mary4444 kaže: Pogledaj post
tako sam i ja mislila otič još kod drugog doktora... već me polako živcira... a tek na slikama kak čudno izgleda kaj i kod tebe je isti slučaj?
ja sam lomila kosti sa strane,kako je otok padao tako je ta kost sa strane bila izrazajnija ....normalno u panici bila posto neznam sta je a pipam kost i doktor mi rekao da nema razloga za paniku da je kalus i da se povuce....neki to nazivaju okostavanjem..

sad ja neznam kakva je situacija tvoja niti bi se htjela mjesat da ti ja nesto govorim il dajem savjete.....

zbog sigurnosti svoje otici cu na jos jedan pregled.....
ako je kalus u pitanju normalno da se moram strpit da se makne....

ako mi je napravio neko sranje odgovarao bi za to....

iako mu vjerujem...al eto da mi srce bude na mjestu otici cu na jos jedan pregled....
Dijana 1985 is offline  
Old 06.06.2012., 02:40   #6730
Quote:
mary4444 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima! Radila sam septorinoplastiku pred 5 i pol mjeseca i još uvijek mi nos izgleda naotečeno sa strane na kostima i vrh nosa. Šta mislite jel to normalno, pogotovo ovo na kosti jer izgleda dosta širok. na dodir je tvrdo. Mislim da su mi lomili kost, al nisam sigurna jer mi nisu ništa rekli. Radila sam u bolnici.


nekuzim kako mislis da su ti lomili kosti i da ti nista nisu rekli....pa dobila si povjest bolesti...i niko ti nece lomit kost bez tvog znanja
Dijana 1985 is offline  
Old 06.06.2012., 10:12   #6731
Quote:
Dijana 1985 kaže: Pogledaj post
nekuzim kako mislis da su ti lomili kosti i da ti nista nisu rekli....pa dobila si povjest bolesti...i niko ti nece lomit kost bez tvog znanja
dr je rekao da će uklonit grbu tj grbicu , podignut vršak nosa, i napravit još neke stvari iznutra i da će bit malo teža operacija i duže će trajat jer je krivo zaraslo od udarca i da nutra ima više prijeloma. eto, al nije reko dal će lomit il rašpat a pošto je dr otorinac, valjda zna kaj radi, jer sam imala takav dojam.

u otpusnom pismu piše da mi je rađena rekonstrukcija nosne pregrade i piramide nosa otvorenom tehnikom.

A vidit ćemo, nadam se da će nestat...
mary4444 is offline  
Old 06.06.2012., 11:29   #6732
Quote:
Dijana 1985 kaže: Pogledaj post
nekuzim kako mislis da su ti lomili kosti i da ti nista nisu rekli....pa dobila si povjest bolesti...i niko ti nece lomit kost bez tvog znanja
pa sta ce ti naposat u nalaz da je frakturirao i sastavljao jok, to su dijagnoze poput, reconstructo septi nasi, econstructio septi et pyramidis nasi itd

Quote:
mary4444 kaže: Pogledaj post
dr je rekao da će uklonit grbu tj grbicu , podignut vršak nosa, i napravit još neke stvari iznutra i da će bit malo teža operacija i duže će trajat jer je krivo zaraslo od udarca i da nutra ima više prijeloma. eto, al nije reko dal će lomit il rašpat a pošto je dr otorinac, valjda zna kaj radi, jer sam imala takav dojam.

u otpusnom pismu piše da mi je rađena rekonstrukcija nosne pregrade i piramide nosa otvorenom tehnikom.

A vidit ćemo, nadam se da će nestat...
da to je Reconstructio septi et pyramidis nasi to je i meni radjeno uz Resectio partialis conchae nadalis mediae bil ali zatvorenom tehnikom tj rez mi ju u lijevoj nosnici na septumu. Oteklinu mozes ocekivat do godine dana. Meni je nos otecen ali ne jako i onaj tko me ne zna to ni e primjeti jer inace imam jako kosact nos
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Old 06.06.2012., 12:25   #6733
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
pa sta ce ti naposat u nalaz da je frakturirao i sastavljao jok, to su dijagnoze poput, reconstructo septi nasi, econstructio septi et pyramidis nasi itd

pa znam da mi neće to pisat u nalaz , al sam mislila da će mi na kontroli reć šta će točno radit, al nema veze... u nalazu piše Reconstructio septi et pyramidis nasi functionalis - open approach



da to je Reconstructio septi et pyramidis nasi to je i meni radjeno uz Resectio partialis conchae nadalis mediae bil ali zatvorenom tehnikom tj rez mi ju u lijevoj nosnici na septumu. Oteklinu mozes ocekivat do godine dana. Meni je nos otecen ali ne jako i onaj tko me ne zna to ni e primjeti jer inace imam jako kosact nos
aj doći će dan kad će nam i splasnut, pa da ne izgledam ko da imam lopticu na vrhu nosa inače imam dosta uzak nos, pa sam si sad čudna kad je to sve natečeno i dosta šire sastrane
mary4444 is offline  
Old 06.06.2012., 14:30   #6734
Quote:
mary4444 kaže: Pogledaj post
aj doći će dan kad će nam i splasnut, pa da ne izgledam ko da imam lopticu na vrhu nosa inače imam dosta uzak nos, pa sam si sad čudna kad je to sve natečeno i dosta šire sastrane
evo neko sa rađenom otvorenom tehnikom.......mary zanima me koliko ti je bilo potrebno vremena da modrice i natečenost prođe s obzirom na otvorenu tehniku?? hvala
tonka55555 is offline  
Old 06.06.2012., 17:09   #6735
Quote:
tonka55555 kaže: Pogledaj post
evo neko sa rađenom otvorenom tehnikom.......mary zanima me koliko ti je bilo potrebno vremena da modrice i natečenost prođe s obzirom na otvorenu tehniku?? hvala
kao što sam napisala, nos mi još uvijek izgleda natečen i vrh utrnut... e sad, ja uopće nisam imala modrice na što se i dr čudio. al su mi oči jako suzile i pekle za popizdit i dosta dugo sam imala crvene oči, no ne jako. na jednoj kontroli prije operacije mi je rekao da modrice prođu za otprilike 2 tj. al to ti je individualno, mislim da bi za 2-3 tj trebale proć.
mary4444 is offline  
Old 06.06.2012., 20:56   #6736
Quote:
mary4444 kaže: Pogledaj post
kao što sam napisala, nos mi još uvijek izgleda natečen i vrh utrnut... e sad, ja uopće nisam imala modrice na što se i dr čudio. al su mi oči jako suzile i pekle za popizdit i dosta dugo sam imala crvene oči, no ne jako. na jednoj kontroli prije operacije mi je rekao da modrice prođu za otprilike 2 tj. al to ti je individualno, mislim da bi za 2-3 tj trebale proć.
Ah nadam se da će tako i meni biti.....kad bi bar!! zanima me koliko ti je trajala operacija i da li boli nakon? Ja te sad ispitujem,jer većini je tu rađeno zatvorenom,dok je tebi otvorenom metodom....
tonka55555 is offline  
Old 06.06.2012., 21:17   #6737
Quote:
mary4444 kaže: Pogledaj post
...

u otpusnom pismu piše da mi je rađena rekonstrukcija nosne pregrade i piramide nosa otvorenom tehnikom.

A vidit ćemo, nadam se da će nestat...
Piramida nosa su kosti...znači da ti ih je lomio sigurno...
princess is offline  
Old 07.06.2012., 02:48   #6738
Quote:
tonka55555 kaže: Pogledaj post
Ah nadam se da će tako i meni biti.....kad bi bar!! zanima me koliko ti je trajala operacija i da li boli nakon? Ja te sad ispitujem,jer većini je tu rađeno zatvorenom,dok je tebi otvorenom metodom....
trajala je cca 2 i pol sata, ma malo je boljelo, ništa strašno. sve se da pretrpit... kad me počelo boljet dali su mi tabletu protiv bolova i sve ok
meni osobno najgore je bilo buđenje iz anestezije i vađenje tampona. ma slobodno pitaj kaj te zanima
mary4444 is offline  
Old 07.06.2012., 02:53   #6739
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Piramida nosa su kosti...znači da ti ih je lomio sigurno...
da, znam da su piramida kosti... pročitala sam da neki preporučuju masiranje, sad neznam dal to vrijedi i za okoštanja il samo za otoke..
mary4444 is offline  
Old 07.06.2012., 10:43   #6740
Quote:
mary4444 kaže: Pogledaj post
da, znam da su piramida kosti... pročitala sam da neki preporučuju masiranje, sad neznam dal to vrijedi i za okoštanja il samo za otoke..
Samo za otoke...za kosti jedino možeš biti strpljiva. Okoštanja prolaze nakon 6 mj do godinu dana.
princess is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:41.