Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2013., 00:44   #21
Quote:
prijava1 kaže: Pogledaj post
Hvala svima na odgovorima, makar nadam se da postoji pravnik koji bi malo dublje ušao u temu i objasnio što bi se eventualno moglo po tom pitanju napraviti.

Što se citiranog odgovora tiče, shvaćam da je to reakcija koja se kod čovjeka javlja u afektu. No, zašto bi nečija i glupost koja je u najmanju ruku dijelomice zasluga slijepom zaljubljenošću bila dovoljan razlog da se društvo ogradi oko slučaja? Pa na kraju krajeva mislim da i manje pametni ljudi zaslužuju zaštitu u društvu.

A što se tiče interneta, na internetu što god kreneš tražiti ćeš nać, pa makar postojala i minimalna šansa da je podatak istinit ili da se radi na tome, na osobu koja je psihički labilna i ludo zaljubljena, javiti će se lampica koja će ju tjerati da slijepo vjeruje u tvrdnju, na koju bi ta ista osoba u normalnom stanju odmahnula rukom s nevjericom.
Pitanje: da li je dotična osoba u ovom trenutku već punoljetna?
__________________
abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
Gedeon is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 02:44   #22
Quote:
prijava1 kaže: Pogledaj post
A što je sa obmanjivanjem djevojke da postoje pilule koje on pije i koje uništavaju spermije na privremeno razdoblje i uvjerava je o nemogućnosti začeća, pritom ejakulirajući u djevojku već dulje razdoblje? Namjere su vjerujem jasne.

Kako zakonski zaštititi mladu neiskvarenu osobu koja slijepo vjeruje manipulatoru?
Sta se tice tih pilula, pa on ih pije svojoj odluci, sta on nju laze to je druga prica ali ne vidim tu kazneno djelo. Jedino evo po crkvenim zakonima da su ozenjeni i ona moze dokazati da on to pije i ta zato nemogu dobiti dicu bi mogli tako crkveno ponistiti brak.

A nemoze ti ponekad ni zastiti starije cak malo pokvarene osobe sa izkustvom od manipulatora.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 03:05   #23
Quote:
Njezna kaže: Pogledaj post
Sta se tice tih pilula, pa on ih pije svojoj odluci, sta on nju laze to je druga prica ali ne vidim tu kazneno djelo. Jedino evo po crkvenim zakonima da su ozenjeni i ona moze dokazati da on to pije i ta zato nemogu dobiti dicu bi mogli tako crkveno ponistiti brak. ...
@Njezna - takve pilule ne postoje.

ona pod tim okolnostima može lako ostati trudna (ako tip nije sterilan iz drugih uzroka) i može se zaraziti bilo kojom prenosivom spolnom bolesti koje je on nosilac (on ne mora biti vidljivo bolestan da bi bio zarazan).
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 03:37   #24
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
@Njezna - takve pilule ne postoje.

ona pod tim okolnostima može lako ostati trudna (ako tip nije sterilan iz drugih uzroka) i može se zaraziti bilo kojom prenosivom spolnom bolesti koje je on nosilac (on ne mora biti vidljivo bolestan da bi bio zarazan).
Sorry ja sam cini mi se cjeli posting pogresno razumila.
Cilj njegov je da ona zatrudni a ne da ne zatrudni.

Sorry!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 03:56   #25
čuvaj glavu, priča je tako ružna da nije ni čudno da je teško shvatljva
tanveer is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 04:06   #26
Quote:
tanveer kaže: Pogledaj post
čuvaj glavu, priča je tako ružna da nije ni čudno da je teško shvatljva
Sorry valjda generalizacija u glavi! Ono zenkso zeli dite, musko ne.

A i hrvatski moj nije bas 100% sorry!
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2013., 08:24   #27
Quote:
Gedeon kaže: Pogledaj post
Pitanje: da li je dotična osoba u ovom trenutku već punoljetna?
Da
prijava1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:03   #28
googlanjem sam naišla na ovu temu pa se ispričavam što je dižem nakon dugo vremena,ali je najbliže onome što mene zanima.
dakle, ženska osoba ima 16 a muška oko 35-40 godina. ne znam točno kakvu vezu imaju ili ne, no znam da imaju spolni odnos. pa kakav je zakon vezan uz tako nešto? da li ima ikakve svrhe da ja kao bliska osoba te mlade djevojke prijavim tog muškarca policiji ili se tu zakonski ništa ne može?
napomenula bi da vjerojatno nema nikakve prisile na odnos (barem nešto dobro u cijeloj priči)

hvala na odgovoru
lili0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 21:24   #29
Quote:
lili0 kaže: Pogledaj post
googlanjem sam naišla na ovu temu pa se ispričavam što je dižem nakon dugo vremena,ali je najbliže onome što mene zanima.
dakle, ženska osoba ima 16 a muška oko 35-40 godina. ne znam točno kakvu vezu imaju ili ne, no znam da imaju spolni odnos. pa kakav je zakon vezan uz tako nešto? da li ima ikakve svrhe da ja kao bliska osoba te mlade djevojke prijavim tog muškarca policiji ili se tu zakonski ništa ne može?
napomenula bi da vjerojatno nema nikakve prisile na odnos (barem nešto dobro u cijeloj priči)

hvala na odgovoru
Legalno je od 15-e.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:08   #30
sorry zbog dizanja teme iz mrtvih

naime imam 32 godine i jedna zenska od 17 godina hoce sex sa mnom

znaci imam njen pristanak i sve

da li nakon svega (ili prije) ja mogu imati problema bilo kakvih?
__________________
WM BRAVO
tmarosi is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:16   #31
Quote:
tmarosi kaže: Pogledaj post
sorry zbog dizanja teme iz mrtvih

naime imam 32 godine i jedna zenska od 17 godina hoce sex sa mnom

znaci imam njen pristanak i sve

da li nakon svega (ili prije) ja mogu imati problema bilo kakvih?
kod javnog bilježnika ovjerite i.....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:33   #32
i obavezno sniti kvalitetan video da se lijepo vidi kako sex nije prisiljen od muške strane.
k-kekec is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:39   #33
Da, naravno, i obavezno ga objaviti na youtube-u kako bi što više ljudi vidjelo taj video, i moglo svjedočiti u korist starije i punoljetne osobe.

Što se tiče svega, danas imaš kazneno djelo seksa bez pristanka, isti je problematičan i s punoljetnim osobama, a s maloljetnicama dobiva dodatnu težinu.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:40   #34
Quote:
k-kekec kaže: Pogledaj post
i obavezno sniti kvalitetan video da se lijepo vidi kako sex nije prisiljen od muške strane.
loša ideja, možeš je ..... kako hoćeš ali slikati
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:41   #35
Quote:
tmarosi kaže: Pogledaj post
sorry zbog dizanja teme iz mrtvih

naime imam 32 godine i jedna zenska od 17 godina hoce sex sa mnom

znaci imam njen pristanak i sve

da li nakon svega (ili prije) ja mogu imati problema bilo kakvih?
Ako joj nisi ucitelj, svecenik (znacio osoba koja ima odredjeni autoritet) sve bi trebalo biti ok, ak te njen stari ne dohvati.... Nek me netko ispravi, ali mislim da je po novome consent age u HR 15 godina....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2016., 21:51   #36
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Ako joj nisi ucitelj, svecenik (znacio osoba koja ima odredjeni autoritet) sve bi trebalo biti ok, ak te njen stari ne dohvati.... Nek me netko ispravi, ali mislim da je po novome consent age u HR 15 godina....
to su američko-britanske fore, gdje za dobrovoljni seks sa punoljetnom osobom možeš ići u zatvor, naravno, ako si muškarac ....( žene se ne kažnjavaju i za seks sa maloljetnicima)

kod nas toga nema, iznad 15 i bez slikanja....

zanimljivo, berlusconi nije najebo što je jebo već što je platio
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:51.