Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2015., 14:23   #21
Ispravak :)

Ups, budući da NIJE značajno splasnula...
lala.sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 16:46   #22
Vesnabo, je li u vašem slučaju došlo do kakve promjene ili je stanje nepromijenjeno?
Danas smo dobili termin na Šalati za tjedan dana kod dr. Đapića koji nas je zbog specifičnosti situacije samoinicijativno primio znatno ranije nego što bi inače, sestra je rekla da se inače čeka po 3-4 mj. S jedne strane sam sretna i zahvalna, a s druge strane me to plaši... Kako god, znat ćemo više za tjedan dana.
lala.sa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2015., 09:59   #23
Hemihipertrofija

Pozdrav svima. Evo da se i mi javimo. Luka ima 2,4 g rodjen s hemihipertrofijom cijele lijeve strane. Cak su i na lijevoj hemisferi mozga bili izrazeni rogovi, al sve se uspjesno izjednacilo. Inace Luka uz to je hipotonicno dijete s obostranim equinovarusom. U pocetku je bilo tesko, al sad je super. Prohodao je s 18 mj, al problem je bio u hipotoniji i u tome sto mu je dr. Đapic radio operaciju koju nije trebao(rezanje tetiva). Uglavnom da se vratim na temu, odgovor mami koja pita za trudnocu, Luka je cijelu trudnocu bio na lijevoj strani i imala sam tezak porod al su rekli da to nije od toga. Odgovor za geneticare, radili su mi 2x citogenetske pretrage i sve je u redu s kromosomima. Inace prosli smo sve zive pretrage, nista nisu uspjeli pronac, i iskreno vise im ga necu dati u ruke. Idemo samo na kontrolu bubrega, naruceni smo za magnetsku, jel se mozak razvija u 3,5,7 i 12 g pa zelimo sad bit sigurni da je sve ok. I redovito vjezbamo na goljaku i privatno, te ide na plivanje. Sto nam je jedan neurpedijatar rekao da je najbolje. Mami iz Varazdina, dr. Huljev je ok, al kao i svi geneticari tupe po svom. Dr. Đapić nemam baš hvale, jer oboje jedino iskustvo koje imaju s hemihipertrofijom je moj Luka.
Luant is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2018., 03:40   #24
Veliki pozdrav svima! Moja kcer (8m) ima hemihipertrofiju lijeve strane. Primjetila sam kad je imala 4 mjeseca da joj je jedna noga deblja, a poslije toga sam vidjela da su i prsti i rame na lijevoj isto veci. Osim sto je jedna strana veca, ona je sretna i zdrava curica (da kucnem!!). Kao i svi vi, jako se brinem o buducnosti. Ne znam kako ce to sve izgledati za par godina. Puno bi mi znacilo cuti od vas cija djeca imaju 5 godina i vise kako vam je. Oprostite na greskama, dugo vremena ne zivim u HR pa sam dosta i zaboravila!
MasaViz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:11.