Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.05.2014., 20:26   #81
Meni je iskreno i tih 140 kn za 45 min puno. Jer gledaj da bi išla bar 2 puta tjedno pa računaj koliko to dođe na mjesec, a gdje su svi ostali životni troškovi. NAma je za sada nada vrtićki logoped jer su u vrtiću rekli da hoće radit s njom. Javim novosti, a ti javi kako je bilo u Slavi Raškaj.
__________________
What do you mean, "I don't believe in God"?I talk to him every day.What do you mean, "I ain't kind"?I'm just not your kind.
Ereshkigal is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 10:33   #82
Dignut ću malo temu...

Ereshkigal, ne znam je li se šta promijenilo unatrag 2 mjeseca, od tvog zadnjeg posta.
Mi smo išli u Suvag, idemo i sada, ali ne redovito, nego povremeno, na program savjetovanja. Prije smo išli jednom u dva tjedna, nekih 5 mjeseci. Ovako na prvu se čini malo, nedovoljno, i je nedovoljno. Nedovoljno je i dva puta tjedno. Stvar je u tome da se s djetetom mora raditi stalno, bez prestanka. Ne sat vremena tjedno, nego stalno. U tom smislu mi svi previše očekujemo od logopeda i od ustanova. A činjenica je da je na roditeljima najveći dio posla, zapravo sve je na roditeljima.
Zato se meni jako sviđa taj program savjetovanja koji sam ja shvatila kao edukaciju za sebe. Logopedica mi je skrenula pozornost na ono što je važno, gdje su mu slabe točke, i pokazala mi je kako treba raditi s njim da ga u tim područjima ojačamo. Dala mi je masu materijala i ideja. I, meni osobno jako važno, konstantno me diže i hrabri da je moje dijete dobro, i da će biti dobro. Meni je osobno taj osjećaj sigurnosti i pozitive jako važan, jer me ta cijela priča oko njegovog govora strašno opterećuje.
Nismo se vidjeli s njom 6 mjeseci, pa sad opet idemo par termina. Pa opet nećemo ne znam do kada. Ali u međuvremenu imam smjernice kako i šta raditi. I ide na bolje, definitivno ide na bolje.

Sve sam ti ovo napisala jer u tvom postu čitam frustraciju i osjećaj nemoći, kakav sam i ja osjećala i još i sada povremeno osjetim.
Nemaš novaca za intenzivni privatni tretman, ali možda možeš, kao mi, platiti sat-dva, gledati kako logopedica radi, nabaviti materijale i doma to isto raditi s njom. Da to isto bude "program savjetovanja". Ili možeš pokušati u Suvagu. Znam da ste iz Rijeke, ali nije Zagreb na kraju svijeta. Otići ponekad, povremeno....možda biste mogli. I mi putujemo 90 kilometara do Suvaga.
Piši kako napredujete...
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 13:15   #83
Pozdrav svima! Čitajući ove vaše postove,osjećam da nisam sama iako je svakome od nas njegov problem najteži. Naime ja imam djevojčicu koja je pre neki dan napunila 4 godine. Od riječi govori samo mama i nana. Od njenih 7 mjeseci smo počeli sa vježbama. Dosta zaostaje na svim područjima. Sumnjalo se na autizam pa je to isključeno. Kariotipizacijom je utvrđeno da ima 3 iksa u 23.om kromosomu. Ona sve razumi,sve zna ali od govora još ništa.
Majamarija is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2014., 13:49   #84
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
ljno. Nedovoljno je i dva puta tjedno. Stvar je u tome da se s djetetom mora raditi stalno, bez prestanka. Ne sat vremena tjedno, nego stalno. U tom smislu mi svi previše očekujemo od logopeda i od ustanova. A činjenica je da je na roditeljima najveći dio posla, zapravo sve je na roditeljima.
.
Ovo je istina. Na nama je da redovito vježbamo, pa makar pet minuta dnevno ako djetetu nije dobar dan. Od bilo kakvih vježbi , pa čak i dva puta tjedno, ako se doma ne radi ništa imaš malo koristi. Naravno, ima koristi , ali sve ide puno brže i bolje ako se i doma vježba. Samo treba znati kako, sluati upute logopeda.

Mi smo imali situacija da ja doma, iako mi je logopedica napisala kako nekaj odvježbati, nisam znala kako. Logopedica bi napisala kratku uputu, tata bi malu pokupio i ja nisam imala pojma kako tu uputu provesti do sljedećeg puta.Onda sam počela malu pitati kako joj je teta Z. rekla da to treba . Srećom mala dobro pamti pa se se tako snalazile.
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 07:59   #85
Da li je netko išao privat kod prof.Dinke Vučković? Navodno više ne radi u Klaićevoj
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.