Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2017., 21:48   #1141
Ja sam recimo apsolutno uvjerena da je moje uspjesno mirovanje do ovih kasnih tjedana dijelom omoguceno jer sam isla privatno na preglede, koje sam mogla dogovoriti u vrijeme kad mi pase, gdje nisam cekala i gdje mi je vrlo nedaleko od kuce.
Alternativa bi bila da sam provela 4 mj u komadu u bolnici. I doc. me je poslala 2 3 puta tamo jer sam kao kriticna, al ni jednom me nisu zadrzali duze od tjedan dana.Jer ocito nisam dovoljno kriticna.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:50   #1142
Moje iskustvo ovdje u Rijeci je dobro,nemaju posebnu ambulantu za rizicne ili visoko rizicne,ali doktori su mi isli na ruku glede puno stvari. Konkretno kad sam isla na zadnji pregled,prije toga mi je rekla docentica da kazem sestri da je doktorica rekla da me odmah prime da ne cekam,bilo je dosta zena cekala se doktorica da dodje sa odjela,nisam rekla sestri nista,doktorica je dosla i na red sam dosla za 20 min. Ne rade ko na traci,ispitala sam doktoricu sve zivo i mrtvo bila je od price i objasnjavanja,nisu svi takvi ima onih strucnjaka ali bi ja rekla da sute i rade nisu od velikih rijeci.i nakon yog zadnjeg me je narucila za mjesec dana,dala termin za sat i dan. Jedino sto sam primjetila da ovdje doktorii nisu na vi sa lijekovima,valjda ocekuju to od primarnih doktora nakon sto im se donese nalaz. Ova doktorica je bila i od lijekova,i vitamina da mi kaze sta da uzimam. Na meni je bilo da nazovem doktoricu procitam joj nalaz i da mi na temelju toga da recept po preporuci ove druge. Eto me na utrogestanu povrmeno spasmex i vitamine u vecoj dozi.
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2017., 10:53   #1143
Jos cu napomentu da se u rijeckoj bolnici vode i radjaju zene iz cijele zupanije otoci,i veliki dio istarske zupanije,ima dakle milion zena.nije za ovu temu ali kad mi je mama obolila od karcinoma dojme,ona je dosla na raspored operacije za 8 dana,bilo je to prije one “akcije” 48 sati ili kako se vec zvalo,i ljecenje je islo vrlo brzo. Nije se radilo o stadiju vec njihovoj organizaciji. Sad je hvala Bogu dobro. Eto
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:02   #1144
cure koje strogo mirujete, kako se borite protiv bolova u ledima od lezanja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:20   #1145
Quote:
audrina kaže: Pogledaj post
cure koje strogo mirujete, kako se borite protiv bolova u ledima od lezanja?


Sent from my iPhone using Tapatalk
ja sam se jutros probudila s ukočenom lijevom stranom i odmah pomislila kako se moram baciti na guglanje masaže u trudnoći i vidjeti ima li kakva profi masaža koja dolazi doma i zna kako masirati trudnicu koja ne može ležati na trbuhu
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 09:55   #1146
promjenom polozaja.
masaza donekle al jedino kaj stvarno upali je da se okrenem na drugi bok ili da se ustanem i odem recimo na wc.
Sad pred kraj mi je problem jer mi je jedina opcija ostala lijevi bok.
Malo zbog eventualnog pokusaja da dodjem do boljeg polozaja bebaca a i na desnom krene zgaravica u roku od 3 min.
Lezanje na ledjima je vec mjesec dana izvan upotrebe jer pritisak.
Tak da trpim dok mogu, okrenem se, trpim zgaravicu dok mogu......

Inace na temu citanja papira:
posaljem skeniranu pobijest bolesti i visokorizicnu uputnicu na mail za narucivanje u TA. Dobijem odgovor da ih nazovem.
Nazovem u dogovoreno vrijeme i kazem da zovem jer mi je tak receno. Pita teta jel imate kakvih problema? Ja kazem za sada ne, sve je stabilno nema kontrakcija ili trudova.
Kaze teta dobro, evo vam termin za 30.10.
Ja kazem, jeste vi sigurni da mi dajete termin za 3 tjedna s obzirom na moje stanje?
Kaze teta pa rekli ste da nemate problema.
Kazem ja, da nemam problema dodatnih na sve postojece. ...
Pa sam morala izdiktirati sve svoje dijagnoze jer eto nitko ne cita papire. Ne znam zakaj se opce trudimo slati sve te povijesti bolesti i sve to skupljati kad nitko to ne citaaaaa
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:02   #1147
jesi dobila onda raniji termin?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 10:11   #1148
A jesam...
Rekla sam ok, dajte onda 30.10 makar do tada cu ja vec roditi pa mi to nema smisla.
Pa ajde moze tjedan dana ranije...
Uz bukvicu da ako imam problem da se javim u hitnu jer su oni trudnicka ambulanta.
A ono, od kuda da ja znam da imam problem kad ja to otvaranje ni ne osjetim.
Sad kad im dodjem tko zna koliko otvorena za 2 tjedna onda bu bilo (ako to opce i dozivim u jednom komadu)

Al dobro. I bolje da ne ceprkaju previse dolje.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:12   #1149
meni je sad ok s ledima, ali jedan, drugi bok, do kraja dana umirem. da vam budem iskrena meni najvise pase lezati na ledima. tad me i najmanje boli. ali to napravim u toku dana na par minuta samo. ali po noci se ulovim da spavam na ledima. jel to lezanje na ledima bas toliko opasno?
sto se tice masaza, sigurna sam da ima fizioterapeuta koji rade u fusu i dolaze doma, a znaju raditi.

a ovo s doktorima i papirima i povijesti bolesti, mene vise nista ne cudi. mene se premetali 10 dana po bolnici, svaki nesto drugo kaze. na kraju moj ginekolog sasvim nesto deseto.
mislim ovo je u jednu ruku zbilja smijesno da ona tebi daje termin 30.10., s obzirom na stanje. sta reci


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:23   #1150
Nije opasno lezanje na ledjima dok mozes.
Ja se sad krenem gusiti za 5 min max. Nije mi ugodno pocnu boliti ledja...
Preveliki je pritisak bebaca i na ledja i na zile.
Tak da dok ti je ok, sam ti daj.
Odnosno iskoristi dok mozes jer doci ce trenutak kad vise neces moci.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 11:46   #1151
Mene jucer ukocilo nesto neki potez sam napravila i sad me zakocilo,i ja se budim na ledjima i bude mi najugodnije,a preko dana se trudim lijevi bok,polubok,isto nekad neznam sta valja sta ne


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:02   #1152
moja beba nije još velika, 23i tjedan, ali čim sam na leđima osjećam kontrakcije, grčenje trbuha, i problem s disanjem, tako da sam na leđima minimalno. barem svjesno, kako spavam, ne znam.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 12:04   #1153
Mene tako oko 21-22 tt počelo mučiti ležanje na leđima, nedostatak zraka i sl. Sad sam u 28tt i nekad mogu biti na leđima, nekad ne.
Slušajte svoje tijelo i to je ok
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 15:54   #1154
ja mogu biti na ledima i nista me ne smeta, ali ovi u bolnici mi nisu dali ni minute prakticki na ledima, kao odmah na bok da ne pritiscete tu venu! sad ste me umirile, evo lezim na ledima bas mi pase


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 16:26   #1155
Vjeruj mi kad krene pritisak na venu bus to itekako osjetila.
Uzivaj dok mozes
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 18:28   #1156
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi kad krene pritisak na venu bus to itekako osjetila.
Uzivaj dok mozes


ooo hvalaaa


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:35   #1157
meni cerviks i dalje skraćen, 3 i nešto cm, koliko je doktorica vidjela preko trbušnog ultrazvuka

mislim da nade za poboljšanje nema, jer mi je skraćen zbog letz konizacije.

A baš sam se nadala da ću dobiti malo labavije mirovanje ...
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:40   #1158
Kako skraćem pa iznad 3? Koliko znam skraćen se računa iznad 2,5cm?

Moj je u 25tt bio 32mm čini mi se. I dr ništa rekao. 4tj prije bio 36mm, a 4tj prije toga 39mm (ajd ok,ja jedino nisam prvorotka jel)
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:42   #1159
Da skracen je od 25 mm na nize... po zadnjem mjerenju kod mene 33 mm ili 30 svako mjeri i drugu mjeru dobiva sad sam usla sam u 26 tjedan.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 19:43   #1160
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Kako skraćem pa iznad 3? Koliko znam skraćen se računa iznad 2,5cm?

Moj je u 25tt bio 32mm čini mi se. I dr ništa rekao. 4tj prije bio 36mm, a 4tj prije toga 39mm (ajd ok,ja jedino nisam prvorotka jel)
hm, meni je rečeno da za moje tjedne (23i) treba biti barem 4.2

prvorotka sam
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.