Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija > Serije

Serije U nastavcima, a nisu sapunice

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2017., 16:32   #381
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Mislim da u seriji nikad nije naveden taj podatak, neka me netko ispravi ako griješim. Jedino možemo otprilike izračunati koliko je vremena prošlo od početka epidemije, cca 2,5-3 god.U FTWD se može skužiti da je počelo 2010.
Za TWD zadnji podatak koji sam vidio je cca 600 dana od početka epidemije.
__________________
Pizvo:
Zbrda zdola si pohvatao par pojmova iz mojih vrlo kompleksnih postova i stvorio sliku mog argumenta koja je posve pogrešna.
Hrvojeee is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 17:03   #382
3 god je možda pretjerano ali mi se čini da je ovih 600 dana opet premalo. To je oko 20 mjeseci a ona malena Judith mi izgleda bar malo starija od 11 mj koliko bi imala da je začeta prvi dan a valjda nije.
2 god i par mjeseci možda. Serija namjerno izbjegava bilo koji podatak koji bi točno pokazao kad je počelo i koliko traje, u sat gledaju ali kalendar ih ne zanima. Za razliku od ove serije u FTWD ima bar jedno mjesto gdje se jasno vidi koja godina je u igri.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 19:35   #383
ma bolje da ne spominju godine, samo bi se pogubili, ovako mir

mala ima mozda i tri godine plus trudnoca, znaci do 4 godine
coconutmilk is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 05:11   #384
Pogledao najnoviju od danas. Opet nista specijalno. Onaj tigar je popusio. A drugo nista se nije desilo, Ezekiel je bjezao sa Carol i onim debelim kroz citavu epizodu i to je to. Onaj dio pred kraj epizode kad Rick i Daryl jure onaj kamion s puskama i teskom strojnicom je bio u najmanju ruku

Lik na kamionu sa teskom strojnicom ne moze pogoditi Ricka i Daryla udaljenih oko 20 metara iz kamiona

Onda su Carol i Ezekiel izasli na neku prugu, Carol puca iz kalaša ali cahure ne lete van iz puske

ove stvari su bile ne trash, nego uzas. Jos jedna epizoda doslovno prazan hod. Znaci u 4 epizode nismo vidjeli skoro pa nista. Nastavlja se trash koji traje od 5 sezone. Nije mi jasno kako im se da sramotit i radit ovakvo smece. Od dobre serije raditi ovakvu sramotu, bolje da su zavrsili nakon 4 sezone i bok.

Ezekiel je prezivio naravno, a oni sa strojnicom na prozoru kao nebi gledali jel ko prezivio pa nastavili pucati? Mislim i to jos da puste jednog vodju? Mislim to e u realnosti nebi desilo, ovo je vrijedjanje inteligencije gledatelja.

Mislim ima tu jos nelogicnosti, uglavnom smece od epizode kao i prethodne tri.
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 17:13   #385
Svidio mi se samo početak, onih prvih desetak sekundi dok sam mislila da je to nešto iz Ezekielovog bivšeg života. Ali to je poslužilo svrsi ove epizode...ispod kostima je samo jedan običan čovjek...nelošeg tijela, moram dodati kao žena. To je sve.
Vidjeli možebitnu naznaku kako će jednog dana umrijeti...
Carol saznala od brbljavih Saviorsa gdje se nalazi ostatak težeg naoružanja...
Od danas nema više troška za CGI...škrtčine
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:01   #386
A epizoda za popuniti ˝satnicu˝
Malo je nerealno ljudima obečati da nečeš izgubiti ni jednog čovjeka i onda ne odradiš ništa da to spriječiš
Onak fino svi u grupi preko otvorenog prostora
Ima ˝kralj˝ žicu kak motivirati ljude ali taktika mu je goli k.rac tamo bi ih kakav malo bolji lovac pobio ko zečeve a ne likovi sa teškom strojnicom da su iz par smerova uletjeli bar ih nebi mogli sve onak srediti
Kad smo več kod teške strojnice ili nešto ne valja na njoj ili je ovaj koji je pucao na ricka bio sljep 20m do jeepa dovoljan bi mu bio kamen
Davorček is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:34   #387
Ona scena potjere kao iz Ramba
KillsXO is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 23:51   #388
Kad gledam ovu zadnju sezonu stalno se pitam bude li tim glumcima neugodno dok se gledaju u ovakvom trashu... ovo je prešlo sve granice vrijeđanja inteligencije gledatelja
=DJ= is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:19   #389
Vjerojatno ali valjda ih pogled na bankovni račun malo utješi. Baš sam nedavno čitala da onaj dvojac iz Rambo potjere od ove sezone zarađuje cca 600.000$ i 550.000$ po epizodi.
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 00:22   #390
Quote:
Davorček kaže: Pogledaj post
Kad smo več kod teške strojnice ili nešto ne valja na njoj ili je ovaj koji je pucao na ricka bio sljep 20m do jeepa dovoljan bi mu bio kamen
Sigurno nešto ne valja na njoj jer ta je već i Jerrya promašila
Nije da mi je žao što je njega promašila ali eto, malo je smiješno
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 01:48   #391
To sa potjerom je na razini crtića, roadrunner, sto god napravi, napravi krivo bez obzira kako izgledalo pametno. Tako i ovaj na strojnici, da je aktivirao hidrogensku bombu valjda bi se stvorili neki plinovi i sile po zakonima fizike kao neki balon koji bi obuhvatio Daryla i Ricka i oni bi prezivjeli. Bili bi privremeno ozraceni ostacima antimaterije zbog jake eksplozije pa prava radijacija im nebi mogla nista, kasnije bi sjeli u napusten kafic i razbili se od boce viskija kao Madison i Crnac u FTWD naprimjer i svemu se dobro nasmijali. Eto to je razina pisanja TWD danas.

Nakon potjere scena se vraca na Carol i Ezekiela kako prelaze prugu, Carol opali rafal iz kalaša ali cahure ne lete van niti se zatvarac puske pomice.

Ne znam jel i u stripu takva dosada, ne trazim informacije, nego pitam jel dosada ili ne? Mislim ako je radnja ovakvog tipa, pa sve mogu to u seriji preskociti i bacit se na glavnu radnju i zavrsit seriju. Ovo je krenulo malo u 4 sezoni i masovno od 5 sezone, znaci imamo samo radnju u prvoj epizodi, mid season finale i finale, ostalo nema nikakvog desavanja. I to je serija? wtf? I to ono 16 epizoda?

Od 5 sezone do danas sve su mogli stavit u jednu sezonu doslovno. Sa mozda 60min epizodama ili cak ni to. Imaju FTWD, pa mogu neku drugu snimati pa zaradjivati, ameri imaju jako los mentalitet gdje zbog novca ce unistiti sve sto valja. I onda od potencijalno dobrog dobijes smece. Nemaju oni veze sa umjetnoscu, umjetnost ne moze biti rob novca ako cemo o kvaliteti. Ali zato mozda nekad niti nije financijski profitabilna, ali umjetnost nije ni tako zamisljena. Cekam ustvari kraj serije da vidim kako ce zavrsiti za sve ostalo sam izgubio volju.
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 01:50   #392
Quote:
ani08 kaže: Pogledaj post
Sigurno nešto ne valja na njoj jer ta je već i Jerrya promašila
Nije da mi je žao što je njega promašila ali eto, malo je smiješno
Mora da ima spiganu cijev

Toliko je spigana da kad je lik gadjao Ricka/Daryla mogao je pogoditi svog vozaca iza sebe.
WCPatka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:20   #393
Danas sam odvalio cetri epizode ove sezone samo da bi sam sebi potvrdio da se na ovo vise ne isplati potratiti ni minute....a zadnja epizoda je zbilja tesko smece....jedino ako je radena kao hommage najtrash partizanskim filmovima onda ajde.....

Znam da serija vise manje prati strip i dok je stripa i komercijalne isplativosti ici ce i serija ali strip je drugi medij....ovo vise nije probavljivo.....

Navedimo samo neke pizdarije u prosloj epizodi...
1. Carol u sukobu sa neganovcima.
Ne samo da ova heroina tj. Superbaka vec iza sebe ima dobru satniju muskih zlikavaca koje je pobila od kojih su neki imali i ranija iskustva s oruzjem....scenarist zadnje serije hoce me uvjerit da joj prosjecni neganovac ne bi odmah sprasio metak u glavu kad je digla ruke u zrak i stala pred njih iza onog auta......ali naravno pola minute kasnije isti nece imati problema da ispali sto metaka u svog partnera kojeg je uzela kao zivi stit..a uzela ga je tako jel joj se moglo.....mislim WTF!

2. Teski kalibar hirovite naravi
Super je kako s velikim kalibrom neganovci pokose sve kraljeve ljude ili gotovo sve ali na kraju nemogu pogoditi ricka u dzipu na dva metra .od kise metaka koji trgaju udove na dzipu je stradao samo hladnjak ostatak metaka djelovao je tako da brijem da bi bozicne prskalice napravile vise stete da ne pricamo da niti jedan nije okrznuo sajbu...naravno robin hood darly je rjesio zlikavca pucajuci iz pistoljcica valjda sto kalibara manjeg i to jednom rukom vozeci motor....naravno gadao je lijevom rukom.....jao majko.....potom skok ricka noz u trbuh i jeftini kung fu zoom

3. Bitka na neretvi
Dakle gospoda ratuje na dva metra jedni od drgih puskara se naveliko i nasiroko ali neganovci hrabro preuzimaju ulogu svaba i jurisaju na metke iako mogu ostati skriveni iza zaklona...

Rip. Tigre....bio si ok.

Zbogom serijo....vrijedis koliko vrijede i prve dvije tri sezone....ovo mogu pratit samo zombiji jos valjda

Zadnje uređivanje Roddy Piper : 14.11.2017. at 08:36.
Roddy Piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 08:52   #394
u onom potoku gdje je Tigar stradao..jel su bile neke kemikalije u onim bacvama ?..jel to neka kanalizacija tamo ?..prvo sam pomislio da ce se sakrit u tu kanalizaciju...i odakle tece to sta tece ?
rass is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:37   #395
Quote:
WCPatka kaže: Pogledaj post
To sa potjerom je na razini crtića, roadrunner, sto god napravi, napravi krivo bez obzira kako izgledalo pametno. Tako i ovaj na strojnici, da je aktivirao hidrogensku bombu valjda bi se stvorili neki plinovi i sile po zakonima fizike kao neki balon koji bi obuhvatio Daryla i Ricka i oni bi prezivjeli. Bili bi privremeno ozraceni ostacima antimaterije zbog jake eksplozije pa prava radijacija im nebi mogla nista, kasnije bi sjeli u napusten kafic i razbili se od boce viskija kao Madison i Crnac u FTWD naprimjer i svemu se dobro nasmijali. Eto to je razina pisanja TWD danas.

Nakon potjere scena se vraca na Carol i Ezekiela kako prelaze prugu, Carol opali rafal iz kalaša ali cahure ne lete van niti se zatvarac puske pomice.

Ne znam jel i u stripu takva dosada, ne trazim informacije, nego pitam jel dosada ili ne? Mislim ako je radnja ovakvog tipa, pa sve mogu to u seriji preskociti i bacit se na glavnu radnju i zavrsit seriju. Ovo je krenulo malo u 4 sezoni i masovno od 5 sezone, znaci imamo samo radnju u prvoj epizodi, mid season finale i finale, ostalo nema nikakvog desavanja. I to je serija? wtf? I to ono 16 epizoda?

Od 5 sezone do danas sve su mogli stavit u jednu sezonu doslovno. Sa mozda 60min epizodama ili cak ni to. Imaju FTWD, pa mogu neku drugu snimati pa zaradjivati, ameri imaju jako los mentalitet gdje zbog novca ce unistiti sve sto valja. I onda od potencijalno dobrog dobijes smece. Nemaju oni veze sa umjetnoscu, umjetnost ne moze biti rob novca ako cemo o kvaliteti. Ali zato mozda nekad niti nije financijski profitabilna, ali umjetnost nije ni tako zamisljena. Cekam ustvari kraj serije da vidim kako ce zavrsiti za sve ostalo sam izgubio volju.
Strip je dosta bolji. Serija je odlučila uzeti ono što je u stripu te na do nadodati još 200% izmišljenog filler materijala. Da se striktno stripa drže (koji je mnogo bolji od serije) ovaj cijeli sukob bi bio gotov s sezonom 5 vjerojatno i išlo bi se na sljedeću priču.
Ali ovi svoju zlatku koku pokušavaju držati na životu što duže s svim mogućim metodama makar je odavno na aparatima
__________________
"When you tear out a man's tongue, you are not proving him a liar; you're only telling the world that you fear what he might say." ~ Tyrion Lannister
Archangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 12:35   #396
mislim lako je probaviti supermena koji leti svemirom bez kacige i dise normalno, progutat ćemo i njegovu dragu koja ga drži za ruku pa valjda automatski ni njoj kisik više ne predstavlja problem to je takav film.....ali da će 50 milimetara M2 Browninga izazvati iskrice na džipu to je puno previše...rick da vozi tenk riješio bi rat u siriji za tri dana , četvrti dan bi ladno skočio u Eufrat.....kao što je netko spomenuo gore serija je počela vrijeđati inteligenciju ( progutamo li samu činjenicu da svijetom vladaju zombiji otvorenih rana čije se mišično tkivo ne raspada ali to moramo )

https://www.youtube.com/watch?v=Bl3HJnFdH1I

dobro da nisu imali minigun....
Roddy Piper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 17:46   #397
Kakav trash od epizode...dosadna akcija, bah.. Gledam sam da vidim nigana, on je kralj. Ovo sve papucar...


Poslano sa mog Vivax Point X551 koristeći Tapatalk
__________________
pao mi secer sa srca
Phinkal is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:23   #398
Kakav trash

Bar je Jerry živ
canca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:17   #399
Da je Vuco zombie u americkoj pripizdini, rek'o bi: ''Dok nisam prob'o tigra, za mene je janje bilo kralj zivotinja!''
Lantier is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 19:33   #400
O ovoj se epizodi stvarno nema više šta napisati...ne da mi se više ni sprdati s njom.
Nego šta mislite, obzirom na ovo šta smo do sada vidjeli...koliko će Neganu trebati da izađe iz one prikolice? Ja sam sigurna da će minimalno cijelu petu epizodu ostati u prikolici, minimalno
ani08 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:44.