Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2018., 19:28   #9541
Quote:
Adelholzener kaže: Pogledaj post
Uostalom, kao da je velik problem likvidirati imovinu, prenjeti je na recimo roditelje i onda biti bez imovine? Ako netko s imovinom ima veliku zelju da bude na socijali, sto definitivno nije zabavno, moze to napraviti.
Zacijelo nije. Ali ja ne mogu shvatiti mentalni sklop onih koji bi bili voljni likividirati imovinu i/ili je prenijeti recimo na roditelje i onda biti bez nje. Čak i da ukalkuliraš želju nekog bogatuna da povrh imovine dobije i socijalu.

Evo recimo da imam 50 godina. Kuća mi vrijedi 100 tisuća eura. Imam i roditelje od 70-80 godina. Pa zamisli da preneseš kuću od 100k ojra na njiha a oni bez odgovarajuće škole, s vjerojatno nadolazečim Alzheimerom i da na takve osobe išta pripišeš?????????? Pa nebih prepisao da imam Alzheimera, Parkinsona, Šizofreniju i zloporabu droge zajedno.

Zamisli da je preneseš, onda neki bankaroid to sazna i obradi ti starce i starci uzmu neki kredit sa velikom kamatom, založe tvoju kuću, ne mognu isplaćivati kredit, banci pripadne kuća i ti moraš na ulicu sa svojom obitelji???????????????????????
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Old 21.02.2018., 18:28   #9542
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Evo recimo da imam 50 godina. Kuća mi vrijedi 100 tisuća eura. Imam i roditelje od 70-80 godina. Pa zamisli da preneseš kuću od 100k ojra na njiha a oni bez odgovarajuće škole, s vjerojatno nadolazečim Alzheimerom i da na takve osobe išta pripišeš?
Idemo OOT ali evo ti logicko rjesenje:
1. preneses kucu na roditelje i to uknjizis u zemljisne knjige
2. roditelji ti poklone kucu (nema poreza) na ugovoru bez datuma koji spremis u sef
ili
2. potpisu s tobom ugovor o dosmrtnom uzdrzavanju kojim se odricu mogucnosti raspolaganja kucom a vlasnostvo prelazi tebi
3. smislis neki ugovor u kome su oni vlasnici, ti imas mogucnost uzivanja i vlasnistvo prelazi tebi, dok oni nemaju mogucnost to vlasnistvo otudjiti

Mislim, point je bez veze, ali legalno je moguce napraviti razne konstrukcije.

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
kuca i koliko ima zemlje nje 150.000 do 700.000€ Ali tu bi se moralo naci neki nacin "kredita" i da se drzava naplati od nasljedstva. Ili cisto receno tko je drugome kriv Sto je sve potrosio.
Ipak osoba A je radila i uplacivala i sada ne dobiva jer se kazni da je stedila i stvorila, a osoba Koja nije mozda uopce radila uns znaci vecu pomoc.
Socijala se daje po potrebama, a ne po zaslugama. Inace mozes brojnima naci razne probleme: "sta nisi mislio u mladosti", "sta nisi ulozio u dionice IBM-a", "sta nisi isao na medicinu"... i uskratiti potrebnu pomoc.

Sjecam se price iz 80-ih o liku iz (zapadne) Njemacke, koji je nasljedio kucu u losem stanju, pa je dao otkaz, uzeo socijalnu pomoc za nezaposlene, radio na kuci par godina i onda je prodao za par miliona. Abuse.

Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Isto Tako ne vidim razlog da njemac Koji nije radio nikada nije radio smatra da ima vece pravo na socialu od nekog stranca.
Negdje moras staviti granicu kome se pomaze. Logicki je gradjanima zemlje koja ima sistem. Drzavljanstvo je poprilicno logicna granica, jos logicnije je to da je netko legalni rezident koji je placao poreze i sl. Ako imas drzavljana Njemacke, koji je rodjen sa zdravstvenim problemima, ne moze raditi, tko bi ga trebao uzdrzavati. Francuska?
Adelholzener is offline  
Old 21.02.2018., 21:39   #9543
Dali možes staviti ugovor bez Datuma U Safe?
Mislim da li treba U hrvatskoj javni biljeznik kod nekretnine potrvditi ugovor?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 22.02.2018., 00:09   #9544
komentar na fejsu
Otvorena bosanska ruta??
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
Bandića će se prestati spominjati kad zadnji cent a za koji je zadužio Zagreb bude isplaćen.
JOHABI, 25.03.2023 "Plenković je vođa tima, jedini odgovoran za rad cijeloga tima zajedno pred biračima." post 3615
twistdrum is offline  
Old 22.02.2018., 08:13   #9545
Mogao si i stavit link.

Odavno i odande dolaze al u manjem broju.
https://vijesti.ba/clanak/394623/u-d...je-afganistana
https://vijesti.ba/clanak/393898/pol...galna-migranta
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Old 22.02.2018., 10:09   #9546
O bosanskoj ruti je Jutarnji list nedavno imao opsežnu reportažu...LINK
BonScott is offline  
Old 25.02.2018., 10:05   #9547
Evo gledam podatke eurostat o odbijenom azilu za 2016-2017:

-Švedska 63470 zahtjeva za azil odbijeno

-Austrija 40330 zahtjeva za azilom odbijeno

-Njemačka 459750 zahtjeva za azilom odbijeno
----------------------------------------------------------
Ovo su tri zemlje s najviše primljenih imigranata po glavi stanovnika, prvo zovu ljude da dođu, onda ih tjeraju, cirkus.
Pametan Nick is offline  
Old 25.02.2018., 12:12   #9548
Quote:
Pametan Nick kaže: Pogledaj post
Evo gledam podatke eurostat o odbijenom azilu za 2016-2017:

-Švedska 63470 zahtjeva za azil odbijeno

-Austrija 40330 zahtjeva za azilom odbijeno

-Njemačka 459750 zahtjeva za azilom odbijeno
----------------------------------------------------------
Ovo su tri zemlje s najviše primljenih imigranata po glavi stanovnika, prvo zovu ljude da dođu, onda ih tjeraju, cirkus.
Pa zove se jedne, a dodu i drugi.
To Sto njimam neki sleperi nesto obecavaju ne znaci da ce to dobiti i tamo.

Ima tu i markonaca, srba, siptara, turaka itd.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Old 26.02.2018., 00:17   #9549
Celu tu igranku sa imigrantima su izazvali Rusi i Amerikanci, a onda su nama Evropljanima uvalili da vidimo šta ćemo sa njima. Trump je čak odbio da prihvati kvotu od čini mi se 8000 na koju se ranije obavezao Obama.
__________________
Слава Україні!
Stuteley is offline  
Old 04.03.2018., 13:46   #9550
NA ŠVERCU STRANACA ZARADILI 72000 € Među uhićenima i bivši vojni policajac poznat po švercu 30 kg heroina, šef skupine mladić s bogatom krim karijerom

Quote:
Petorica Karlovčana ilegalno su u prošloj godini Hrvatskom prošvercala čak 469 migranata, na čemu su zaradili 71.950 eura i 6400 kuna. U optužnici koju je protiv njih pred Županijskim sudom u Zagrebu podigao USKOK navodi se da su “kaznena djela zločinačkog udruženja i protuzakonitog ulaženja, kretanja i boravka u Republici Hrvatskoj, drugoj članici Europske unije ili potpisnici Schengenskog sporazuma u sastavu zločinačkog udruženja” počinili u 54 navrata od 5. lipnja do 10. kolovoza prošle godine.

Prvookrivljeni Marko Babić (31) bio je mozak operacije, terete ga da je “u zajedničko djelovanje povezao ostale okrivljenike radi preuzimanja, prijevoza i prebacivanja većeg broja stranih državljana iz Bosne i Hercegovine u Hrvatsku, a potom u Sloveniju”. Njegovi pomagači bili su Domagoj Mikšić (29), Nikola Babić (21), Mladen Šprajcar (56) i Vladimir Štitić (51). Svi su, osim Nikole Babića, u pritvoru, a u optužnici USKOK traži da se on za svu četvoricu produlji.


Zanimljivo je da su petorica okrivljenika Karlovačkom županijom tijekom malo više od dva mjeseca “prošvercala” dvostruko više migranata nego što ih je uspjela zaustaviti karlovačka policija. U prošloj godini oni su u ilegalnom prelasku državne granice evidentirali 202 osobe. Policije BiH i Slovenije bilježe pet puta više migranata koji napuste (BiH), odnosno uđu u njihovu zemlju (Slovenija) preko tranzitne Hrvatske nego što ih evidentira hrvatska policija.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 06.03.2018., 20:01   #9551
Quote:
Stuteley kaže: Pogledaj post
Celu tu igranku sa imigrantima su izazvali Rusi i Amerikanci, a onda su nama Evropljanima uvalili da vidimo šta ćemo sa njima. Trump je čak odbio da prihvati kvotu od čini mi se 8000 na koju se ranije obavezao Obama.
Obama je dogovorio transfer otprilike tog broja ilegalaca iz Australije (??) a Trump je prekinuo ugovor. ilegalcima se trguje kao u robovlasničko doba.
igranku su izazvali Amerikanci zbog potpirivanja građanskog rata u Siriji?, a zašto Rusi?
mudozvon is offline  
Old 03.04.2018., 14:24   #9552
Malo novosti, otprilike 16.000 afričkih migranata će biti raspodijeljeno po Europi.

https://www.yahoo.com/news/israel-re...000847273.html
lavko is offline  
Old 03.04.2018., 14:26   #9553
pozdrav da li iko zna sta znaci protest mjenice
Jasminica555 is offline  
Old 03.04.2018., 16:36   #9554
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Malo novosti, otprilike 16.000 afričkih migranata će biti raspodijeljeno po Europi.

https://www.yahoo.com/news/israel-re...000847273.html
većinom u Europi.
Pametan Nick is offline  
Old 03.04.2018., 17:08   #9555
Malo sam gledao podatke eurostata o azilantima za Njemačku i Švedsku zbirno za godine 15/16/17:

*Odbijeni zahtjevi za azil:

-Njemačka 568115 zahtjeva za azil odbijeno

-Švedska 79680 zahtjeva za azil odbijeno

*Broj azilanata koji je povuklo svoj zahtjev za azil, odnosno odustalo o zahtjeva za azilom:

- Njemačka 100600 odustanaka od zahtjeva za azilom

- Švedska 28360 odustanaka od zahtjeva za azilom

*Broj azilanata koji čekaju da im se riješi zahtjev za azilom na 31.12.17:

-Njemačka 443640 osoba koje čeka da im se riješi zahtjev za azilom

-Švedska 51480 azilanata koje čekaju da im se riješi zahtjev za azilom.
--------------------------------------------------------------------------------------------

Prvo ih zoveš, onda ih staviš u loše uvjete da sami odustanu, pa im masovno odbiješ azil, pa namjerno odugovlačiš godinama riješavanje azila da ljudima dodija pa da odustanu.
Pametan Nick is offline  
Old 03.04.2018., 17:56   #9556
Quote:
lavko kaže: Pogledaj post
Malo novosti, otprilike 16.000 afričkih migranata će biti raspodijeljeno po Europi.

https://www.yahoo.com/news/israel-re...000847273.html
U kakvoj crnoj Europi? Njemci su prvi koji su rekli da ne postoji nikakav dogovor a jedini koji su na to pristali su kanađani. U međuvremenu je Bibi reskinuo dogovor sa UN-om zato jer ih nitko nije želio prihvatiti ili kako kažu mediji zbog pritiska desnice.
__________________
Politically Incorrect - And Always Right
Hugh Mungus is offline  
Old 03.04.2018., 21:53   #9557
Quote:
mudozvon kaže: Pogledaj post
ilegalcima se trguje kao u robovlasničko doba.
Kol'ko koštaju? ja bi uzeo jednog muškog za kosit travu i ak zna kaj majstorirat po kući. A i jednu žensku za kuhat i čistit. Jasno, ak' nije skuplje od ovih domaćih.
medonaodmoru is offline  
Old 03.04.2018., 22:35   #9558
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Pa zove se jedne, a dodu i drugi.
To Sto njimam neki sleperi nesto obecavaju ne znaci da ce to dobiti i tamo.

Ima tu i markonaca, srba, siptara, turaka itd.
Na pocetku vala izbjeglica vecina aplikanata za azil u Njemackoj su bili kosovari i bosanci. Govorimo o vremenu daleko nakon rata. Deal je bio ako nemas doma posla, dodjes u Njemacku, zatrazis azil, dok ti procesiraju zahtjev lijecis se u njemackim bolnicama na trosak drzave, zivis na trosak drzave, jos dobijes i djeparac, tecaj jezika... Dodjes busom, vratis se na trosak Njemacke drzave busom ili avionom. Glupo?
Adelholzener is offline  
Old 19.04.2018., 11:43   #9559
Yutarnji danas:
https://www.jutarnji.hr/vijesti/svij...itele/7259226/

Austrijanci ce migrantima zapljeniti po 840 Eura za troskove obrade zahtjeva.
Osim toga: "Istodobno bi se njihovi mobiteli analizirali kako bi se pomoću geo podataka ustanovila točna ruta dolaska u Austriju. Tako će, ako se ustvrdi da je izbjeglica u Austriju stigao preko neke zemlje Europske unije, u nju biti i vraćen shodno dublinskom pravilu. Mnoge izbjeglice su dosad do Austrije stizale preko Hrvatske."

Dakle pametnjakovici iz SDP-a su mislili kako ce nasamariti EU partnere tako da puste migrante preko zelene granice. Sad se pokazuje da tko s vragom tikve sadi, zajebe sebe na kraju, jer ce jos ispasti da Hrvatska mora primiti velik broj ljudi koji su pusteni s idejom "nek budu tudji problem".
Adelholzener is offline  
Old 19.04.2018., 12:14   #9560
I opet će ih rvati pustit kroz šumu
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:03.