Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.09.2017., 05:23   #61
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Imam vise od 30 i smatram to vezom. Zasto ne bih?
Isprike ako je negdje napisano: koji je TVOJ odgovor na pitanje zbog čega ne živite zajedno?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:12   #62
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Ja ne.

Zar fuckfriendship nije nesto sto ne ukljucuje emocije?
u pravilu je nesto sto ukljucuje jebuckanje bez obaveza
(ili moramo ici u etimologiju pojma "veza"?)
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:36   #63
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
u pravilu je nesto sto ukljucuje jebuckanje bez obaveza
(ili moramo ici u etimologiju pojma "veza"?)
Uopće ne mora biti tako. Osobno poznajem nekoliko parova koji tako žive, svatko na svojoj adresi. Veze su im vrlo vrlo čvrste, sretni su zajedno, jedno drugome su velika emocionalne podrška, rade zajedno milijun stvari koje ubračeni i/ili zajednostanujući parovi rade, obitelji su im povezane (jer su sto godina već zajedno), jedino nemaju zajedničku adresu ( i nisu ubračeni ).

Ne žive na istoj adresi jer niti jednom od njih to ne odgovara (u ovom trenutku).
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:47   #64
a ne mora biti nista
kaj god ljudima odgovara - za te je ljude ok i dobro

ima ljudi koji su "u vezi", a zive na razlicitim kontinentima i vide se1-2 puta godisnje

i ok, neka smatra sebio tko kaj hoce
no u meduljudskoj komunikaciji, malo je tesko reci da je npr. knjiga uvezana, ako su joj stranice razbacane posvuda
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:59   #65
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Znaci to nam sve treba da se osiguramo da netko ne bi odsetao?

Ja ne zivim u strahu da ce on odsetati, iako nemam takvo osiguranje.
nisam pričala o strahu, ni o osiguranju, pričala sam što je jednostavno a što nije
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 08:59   #66
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
Uopće ne mora biti tako. Osobno poznajem nekoliko parova koji tako žive, svatko na svojoj adresi. Veze su im vrlo vrlo čvrste, sretni su zajedno, jedno drugome su velika emocionalne podrška, rade zajedno milijun stvari koje ubračeni i/ili zajednostanujući parovi rade, obitelji su im povezane (jer su sto godina već zajedno), jedino nemaju zajedničku adresu ( i nisu ubračeni ).

Ne žive na istoj adresi jer niti jednom od njih to ne odgovara (u ovom trenutku).
ma ajde

obitelji su im povezane. kako im te obitelji recimo dolaze na ručak ili na kavu? prvo odu kod njega, pa onda kod nje?

kako se bude i doručkuju zajedno?

kako planiraju budžet zajedno?

i milijun drugih stvari koje čine identitet jedne veze. gdje su oni mali detalji, pogledi, pokreti, nijanse koje možeš vidjeti samo na nekom s kim živiš, neke interne šale i slično? neki ljudi izgleda baš to vole plitko, površno i povremeno

imam i ja frendicu. njen muž živi u jednoj državi, a ona živi i radi u drugoj (tisuća + kilometara su između te dvije države). vide se jednom ili dvaput godišnje, ostatak je na Skajpu. i to tako traje godinama a izvjesno je i da će trajati još. ona to zove brakom, ja ne zovem
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:33   #67
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ona to zove brakom, ja ne zovem
Ona, vjerujem, vrišti od bolova u spolovilu zbog toga kako ti nazivaš njezin brak.

Život, naime, piše romane. Arena ih, doduše, više ne objavljuje. Koji je to magični broj susreta, koji broj zajedničkih dana/noći tjedno, mjesečno, godišnje, pa da bi veza bila veza i brak bio brak? Dva, pet, deset, pedeset... Sve manje od toga je sorry, but jebiga, raziđite se u manjim grupama? Što je s pomorcima kojih više nema nego ima? Što s cijelim nizom drugih životnih okolnosti u koje ljudi upadnu i koje ih razdvajaju?

Jedna je stvar priča o dvoje ljudi koji stanuju razdvojeni zato što on voli prditi uz jutarnju kavu, a ona ne podnosi njegova dikobraza Fidu - za takvu sam vezu i sâm sklon tvrditi da bi se ispod površine vjerojatno otkrilo još ponešto nesavršenosti (ali, čak i to je problem samo dvoje uvezanih), a posve druga odnos dvoje ljudi kojima je i to premalo vremena koje, stjecajem okolnosti, provode zajedno vrjednije od 24/7 zajedništva s nekim drugim/trećim.

Na mjestu žene iz tvoga primjera, ja bih "frendicu" koja moj brak ne smatra brakom odjebao iz svoga života u roku odmah.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:48   #68
koje izražavanje. zaboli mene od čega ona vrišti, samo navodim da ja tako nešto ne bih nikad mogla nazvati brakom a tog čovjeka svojim mužem

ovaj lord byron u svim postovima kao da je na ivici nervnog sloma, ne znam koji je njemu. stalno dolazi u nekom defanzivnom stavu, bez da mu je itko ikad prišao ofanzivno. ja ne kužim, ali on vjerojatno vrišti od bolova u spolovilu itd.

i da, to jesu ljudi koji ne vole dodir i ne vole suživot. inače ne bi mogli tako živjeti, koliko god ti koristio visoke vrišteće napadajuće tonove u svojim postovima, to je činjenica. ali ima nešto što i oni vole, a to su maštanje, filmovi, fikcija i sanjanje. ja volim brate dodir, ono kad ti se koža naježi od nečijeg dodira i poljupca u prolazu, a ne u nekom snu i očekivanju

mislim radije ću biti sama nego biti "u vezi" u kojoj me netko dodirne jednom godišnje
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:51   #69
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ma ajde

obitelji su im povezane. kako im te obitelji recimo dolaze na ručak ili na kavu? prvo odu kod njega, pa onda kod nje?
Na obiteljskim okupljanjima (jednih i drugih) pozvani su oboje i pojavljuju se kao par. Kod obiteljskih kriza (pomoć ostarjelom baki/djedu, izgubljen pas, pokvaren frižider roditeljima, štogod) oni djeluju/pomažu kao par (bez obzira čiji baka/djed/pas/ frižider bio, njen ili njegov).

Na vlastite rođendane/ručkove/proslave zovu u restorane ili kod jednog ili kod drugog, u njenom ili njegovom stanu, kada su u mogućnosti.

Quote:

kako se bude i doručkuju zajedno?
Kada su u prilici. Nisam rekla da ne kroče jedan drugome u stan, ali nisu ni u mogućnosti živjeti zajedno. Ne bih rekla da se manje vole zbog toga.

Quote:
kako planiraju budžet zajedno?

Svatko ima svoj budžet, ali zajednička putovanja se, naravno, planiraju zajedno. Isto tako uskaču jedno drugome u slučaju hitne kupnje pokvarenog frižidera i sl.


Quote:

i milijun drugih stvari koje čine identitet jedne veze. gdje su oni mali detalji, pogledi, pokreti, nijanse koje možeš vidjeti samo na nekom s kim živiš, neke interne šale i slično?

Milijun stvari čine identitet veze. Svi mali detalji, pogledi, pokreti i nijanse su itekako vidljivi čak i kad se ne spava pod istim krovom (svaku večer).

Quote:

neki ljudi izgleda baš to vole plitko, površno i povremeno

(Neki) ljudi žive onako kako oni baš žele/vole/kako im odgovara ili kako im (trenutne) mogućnosti dopuštaju.


Ima, o itekako ima, plitkih i površnih odnosa (i) kod ubračenih, uvezanih, zajednoživućih parova. O, da.
seamless is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 09:55   #70
Quote:
seamless kaže: Pogledaj post
N
Svi mali detalji, pogledi, pokreti i nijanse su itekako vidljivi čak i kad se ne spava pod istim krovom (svaku večer).
netočno i apsolutno se ne slažem. postoji dimenzija veze koju jedino možeš vidjeti kad živiš s nekim pod istim krovom. sad što se neki toga boje, ili imaju problem s tim levelom intime, ili imaju loša iskustva od ranije, je druga stvar

kad živiš s nekim pod istim krovom ne možeš glumiti jer je sve toliko otkriveno da je to nemoguće. samim tim nije nikad taj level plitkoće kao kad se narihtavaš za nekog iz svog malog brloga u koji nitko nema pristup
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:23   #71
bila sam u vezi od 9 godina, 7 smo živjeli skupa. i to je bio fenomenalan suživot jer smo bili slični. djelili smo sve što smo imali, pa tako i obaveze oko čišćenja, pranja i sl... nijedno nije bilo posesivno tako da smo vikendarili odvojeni a i skupa. to je zaista išlo prelagano i bez ikakvih zapinjanja... i onda kad smo prekinuli meni je zajednički život s partnerom djelovao kao nešto zaista lijepo i bez straha sam u sljedećoj vezi počela sa zajedničkim suzivotom. međutim taj drugi put nije bio tako "lagan"...

ispostavilo se da ljudi zaista znaju mnogo lagati o tome tko su i što su... ili se jednostavno drugacije percipiraju od onoga što zaista jesu

uglavnom, sad nakon tog drugog suživota koji je trajao 2ipo godine, puno više cijenim solo život, i ne znam kako i kad će me netko opet "utjerat" u suživot.

netko je spomenuo kako je solo biti grozno jer mu je stan neuredan.. e pa bome moj stan je puno vise tip top kad sam solo jer nema nikoga tko ostavlja nered za sobom. hahaha

Poslano sa mog LG-H960 koristeći Tapatalk
__________________
"Onaj tko je slab mora umjeti biti jak i otići ako je onaj jak odveć slab da bi mogao povrijediti slaboga."
Nepodnošljiva lakoća postojanja, Kundera
Blonde bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:28   #72
Quote:
ex anais kaže: Pogledaj post

Što volite u svom single životu, a da bi vam veza možda ne baš pokvarila, ali stavila te stvari u drugi plan?
Totalna sebicnost
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:29   #73
Quote:
Blonde bitch kaže: Pogledaj post
.
ispostavilo se da ljudi zaista znaju mnogo lagati o tome tko su i što su... ili se jednostavno drugacije percipiraju od onoga što zaista jesu
i saznaš tko su i što su kad se uselite pod isti krov? pa o tome ja pričam. a netko ovdje govori da je isto kad žive odvojeno, e pa nije isto, nikad ne upoznaš tu osobu istinski

razmišljam što da odgovorim na postavljeno pitanje u uvodnom. s ove točke, ne mogu se sjetiti ikakvih prednosti, ali dok sam bila mlađa mogla sam navesti tisuću i jednu, jer sam tad imala drukčije potrebe. možda iz tog perioda ono što bih navela kao prednost je da kad imaš neku ideju, želju i zamisao ako partner nema istu, onda moraš raditi kompromis, dok kad si sama mogla bi svoju sjajnu ideju sprovesti do kraja u svojoj režiji lol ali opet nekad i partner ima sjajnih ideja koje ti niti ne bi pale napamet da si sama, pa se to izbalansira
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:43   #74
Quote:
ZgSash kaže: Pogledaj post
u pravilu je nesto sto ukljucuje jebuckanje bez obaveza
(ili moramo ici u etimologiju pojma "veza"?)
Izgleda da moramo.
Uostalom, vidi odgovor od seamless ispod ovog posta.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:45   #75
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Isprike ako je negdje napisano: koji je TVOJ odgovor na pitanje zbog čega ne živite zajedno?
Zadovoljni smo ovako kako je, pa nismo promijenili situaciju u kojoj smo bili na pocetku.
Zivimo 100 m jedan od drugog pa se mozemo vidjeti kad god zelimo.
Oboje imamo potrebu za samocom vecu od prosjeka vjerojatno.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:54   #76
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
ma ajde

obitelji su im povezane. kako im te obitelji recimo dolaze na ručak ili na kavu? prvo odu kod njega, pa onda kod nje?

kako se bude i doručkuju zajedno?

kako planiraju budžet zajedno?

i milijun drugih stvari koje čine identitet jedne veze. gdje su oni mali detalji, pogledi, pokreti, nijanse koje možeš vidjeti samo na nekom s kim živiš, neke interne šale i slično? neki ljudi izgleda baš to vole plitko, površno i povremeno

imam i ja frendicu. njen muž živi u jednoj državi, a ona živi i radi u drugoj (tisuća + kilometara su između te dvije države). vide se jednom ili dvaput godišnje, ostatak je na Skajpu. i to tako traje godinama a izvjesno je i da će trajati još. ona to zove brakom, ja ne zovem
Par koji ne zivi zajedno nema interne sale? Ne moze jesti zajedno?
A i da ne jede, zasto bi to bilo presudno? Hrana je jedna relativno meni osobno banalna i nebitna stvar.
Mozes i bit u braku i imat svatko svoje novce.
Ides unaprijed s nekim pretpostavkama kakva veza mora biti.
Obiteljski ruckovi? Jao! To mi je najgori nacin provodjenja vremena. Nema sanse.
mantisa is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 10:59   #77
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
Par koji ne zivi zajedno nema interne sale? Ne moze jesti zajedno?
A i da ne jede, zasto bi to bilo presudno? Hrana je jedna relativno meni osobno banalna i nebitna stvar.
Mozes i bit u braku i imat svatko svoje novce.
Ides unaprijed s nekim pretpostavkama kakva veza mora biti.
Obiteljski ruckovi? Jao! To mi je najgori nacin provodjenja vremena. Nema sanse.
obitelj koja ne ruča / ili večera zajedno ne može se držati na okupu. navela sam primjer žene koja viđa muža jednog godišnje, a onda si ti podrugljivo upitala a kako ne mogu jesti zajedno? a opiši mi ti kako mogu

znači to znači svakodnevno zajedničko planiranje ručka, kupovina, piprema, kuhanje, objedovanje i čišćenje - zajedno! te usput zajednička komunikacija. ljudima koji rade to je jedino vrijeme da se zbliže. ali kužim da nekima bliskosti i nije previše bitna, možda ju percipiraju samo kroz seks, ili fejsbuk i sms
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:09   #78
Quote:
blagotebi kaže: Pogledaj post
obitelj koja ne ruča / ili večera zajedno ne može se držati na okupu.
Znao sam da ce netko na kraju ovo napisat
Prvo I osnovno, za uspjeh svake veze je zajednicko zvakanje... sve ostalo je sekundarno
jamesbond is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:12   #79
Quote:
jamesbond kaže: Pogledaj post
Znao sam da ce netko na kraju ovo napisat
Prvo I osnovno, za uspjeh svake veze je zajednicko zvakanje... sve ostalo je sekundarno
ne baš veze, ali obitelji da. nije tu u pitanju hrana i žvakanje, ali kako da objasnim nekom tko ne shvata. to je jedinih pol sata gdje mogu sjesti zajedno i malo popričati, a onda svatko na svoju stranu i svojim obavezama. ako vi vjerujete da to nije bitno za obitelj, tradiciju i održavanje veza, vjerujte i dalje



ili odite na fejsbuk i dopisujte se, to je najbitnije za bliskost
blagotebi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2017., 11:21   #80
nista.umirem od tuge i usamljenosti
Dolloram is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:03.