Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.08.2003., 21:46   #61
Quote:
delija:
No, kako to covjek ne zna - to (po zavrsetku karmicke otplate) NE BRISE Memoriju iz gena - tako da se problemi koji su nastali od karme nastavljaju, katkad i do kraja zivota.
ovo je strašno bitno za znati


Još jedno pitanje.

Npr, čovjek u jednom životu bude žrtva drugogt čovjeka koji ga muči, zloupotrebljava, što god, i on iako je žrtva počinje u sebi razvijati osjećaje mržnje i osvete. I nastavi ih nositi u drugome životu. je li to moguće?
isti primjer sa strahom, osoba kao žrtva dugo živi u strahu, i onda taj uzorak ponese i dalje u sljedeći život.

????
 
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 22:33   #62
Nije da bas previse znam sto pricam, mogu samo citirat "pametnije". A to je da je posljedice uglavnom nemoguce eliminirat ali ih je moguce znatno ublazit kroz sadhanu, dobra djela itd. Ili miloscu ili to moze netko drugi (tko to vec moze) al sve se opet svodi na sadhanu, na neki svjesni napor/rad sa sobom.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2003., 22:52   #63
Quote:
Solaris kaže:
OK onda, ode ja u samostan , prati svoje teške grijehe
ne bi valjda

magic_tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 00:00   #64
Solaris: Npr, čovjek u jednom životu bude žrtva drugog čovjeka koji ga muči, zloupotrebljava, što god, i on iako je žrtva počinje u sebi razvijati osjećaje mržnje i osvete. I nastavi ih nositi u drugome životu. je li to moguće?

delija:
Napisao sam ti jedan opsiran odgovor, koji je odjednom nestao iz racunara.
Iz tog razloga ce odgovor biti kraci.

Postoji "povratna karma" - sto znaci da, ako Zrtvu "A" u ovom zivotu muci Osoba "B" - ta Zrtva "A" je u proslom zivotu mucila Osobu "B".
Na zalost, "povratna karma" - sa izmjenjivanjem u drugi zivot ("A":"B" --> "B":"A" -->...) moze se prenositi u nekoliko zivota - (sto ce upravo doprinijeti razvijanje osjećaja mržnje i osvete).
Koliko ce to biti zivota - to ce ovisiti svakako od dubine Memoriskih otisaka; pri stvaranju mrznje i osvete.

Postoji i "egzekutivna karma" - sto znaci da "Svijest astrala" preko gena neke osobe djeluje na neku osobu - da muci drugu osobu.
Ta "egzekutivna karma" se obicno koristi kod onih osoba koje su u proslom zivotu zaradili "kolektivnu karmu".
Primjera radi - Milosevicev spirit ce zasigurnu u slijedecem zivotu (svakako u novom Materijalnom tijelu) pasti pod zakon "egzekutivne karme".

Dakle moguce je.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 00:38   #65
Quote:
.Postoji "povratna karma" - sto znaci da, ako Zrtvu "A" u ovom zivotu muci Osoba "B" - ta Zrtva "A" je u proslom zivotu mucila Osobu "B".
A gdje je onda sve počelo?
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 01:57   #66
Što ste bili u prošlom životu?

Gothica me podsjetila na pricu o reinkranaciji. Kako je to kao koncept po mom misljenju tesko sranje, s obzirom da ako dobro shvacam kaze
A) ovo radimo radi sljedece bolje reinkarnacije
B) da se ideja ega prenosi iz zivota u zivot

sto nema nikakvog smisla.

No, da ne bi bilo kako opet previse trkeljam, volio bih cuti od nekog tko vjeruje u ovo te ima odredjena iskustva da da svoj komentar na lososti A) i B).

To bi bilo ukratko to. Zahvaljujem i laku noc.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 02:33   #67
Zašto ne bi imalo smisla? Ne vidim ništa kontradiktorno u A) i B).

Što se mene tiče, nešto s krilima. Još ko mali sam mamu molio da me počoha po krilima. I stalno sanjam da letim.
I nešto s repom... stalno imam potrebu vijugat s tim.
I s kandžama. Jer kad sam ljut onda me sve svrbi po prstima da izbacim oštrice.

__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 02:38   #68
Illegale, ja bih te nešto željela pitati. Evo, čisto tvoje mišljenje. Naravno, pitanje vrijedi i za druge.
Bila sam pred par mjeseci na jednom razgovoru kod svoje nekadašnje doktorice opće prakse.
Tijekom razgovora koji se ticao nekih mojih fizičkih problema, rekla je ona : " GothicA, nemoj se time zamarati, ne opterećuj se time. Moraš svoj život iskoristiti najbolje što možeš i nesmiješ tratiti vrijeme na probleme. To je jedini život koji imaš, nećeš imati drugi. Ako ga sad ne iskoristiš, kad ćeš? Moraš ga sad iskoristiti."
A ja rekla: "Ne znam. Možda na nekom drugom svijetu."
Doc:"Kojem drugom svijetu? Na kakav drugi svijet misliš? Nema drugih svjetova."
Tu me stara trknula nogom jer je vidjela da razgovor ne vodi nigdje.
SAŽETAK: Ona je rekla da ja MORAM OVAJ ŽIVOT SADA ISKORISTITI I DA SE NE SMIJEM OPTEREĆIVAT GLUPOSTIMA. ZAŠTO? ZATO ŠTO IMAM SAMO JEDAN ŽIVOT, NEMAM
V R E M E N A za brige.
BIT: NEMOJ TRATITI VRIJEME , NEMAŠ MNOGO- SAMO OVAJ ŽIVOT!!
A ja vas pitam, ako imamo samo jedan život i malo vremena, zašto bi ga morali iskoristiti? Zašto bi MORALI iskoristiti to kratko vrijeme?
Kakve ćemo štete imati ako ga NE iskoristimo ako ĆEMO SVI JEDNOGA DANA UMRIJETI i bit će KRAJ? Onda je svjedeno. Iskoristiš, ne iskoristiš, ostaje NIŠTA
Znači sve se prekida, nema dalje . Zar samo iščeznemo? Ne, ne iščeznemo. Naše tijelo iščezne, ali MI živimo dalje . Idemo dalje, negdje drugdje, nekad u drugo vrijeme, opet istraživati i živjeti. Sigurno ne živimo uzalud, niti samo 1 život.
__________________

Open your mind
freedom's a state
GothicA is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 02:50   #69
Ja se sjećam one scene u Malom Budi, kada Lama Norbu uzme onu šalicu i kaže: "Evo u ovoj šalici je čaj."
Onda je baci na pod i šalica se naravno razbije.
"Sada šalica više nije šalica, ali čaj je još uvijek čaj."

To me se dojmilo jer na jedan tako jednostavan način, bez suvišnog filozofiranja, objašnjava koncept duše ili "konstantnog ja", i fizičkog tijela koje se troši i koje je prolazno.

However.
To ne znači da vremena imamo beskonačno, niti to znači da prilike koje imamo u *ovom* životu možemo odgoditi u očekivanju prilika koje bi trebale po nama doći u nekom slijedećem.
Mi možda jesmo vječni, ali trenutak nije. A svaki trenutak koji olako propustimo nas umanjuje... pa dobro razmislite prije nego počnete zanemarivati ovaj život koji takav kakav je, sa svim svjetovima, bićima i događajima koje sadrži, ipak jest samo jedan i neponovljiv.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 08:35   #70
Quote:
Gaudrath kaže:
Ja se sjećam one scene u Malom Budi, kada Lama Norbu uzme onu šalicu i kaže: "Evo u ovoj šalici je čaj."
Onda je baci na pod i šalica se naravno razbije.
"Sada šalica više nije šalica, ali čaj je još uvijek čaj."
Ahhhh...newageri....

Šalica je još uvijek šalica samo je treba ponovo zalijepiti. A čaj usisamo sa nekom spužvom i vratimo nazad u šalicu. I šta sad?

Čak bih se usudio reći da se tim gornjim primjerom može zaključiti da čovjek nema dušu jer se može rekonstruirati jednom kada umre.

Ili šta bi se desilo da je čaj pao u more? Ili u zemlju? To više ne bi bio čaj niti bi ga mogli vratiti nazad. Ili da šalicu rastopimo u nekoj visokoj peći, pa nikad je više ne bi mogli vratiti u prvobitno stanje.

Ne vidim tu ništa mistično nit' poučno.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 08:36   #71
Quote:
GothicA kaže:
Idemo dalje, negdje drugdje, nekad u drugo vrijeme, opet istraživati i živjeti. Sigurno ne živimo uzalud, niti samo 1 život.
Možda i živimo samo jedan život i živimo ga uzalud, ne vidim niti jedan razlog zašto to ne bi bilo tako.

Ako si ti sigurna da ne živimo uzalud onda sigurno znaš zašto živimo?

Ili je to samo jedan oblik vjere poput kršćana koji vjeruju u Isusa i trojedinog Boga?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 09:11   #72
Jedan ili vise u principu dobro kaze doktorka. Tijelo je prolazna stvar u svakom slucaju, nema smisla praviti tolku dramu pravit oko njega. Samosazaljenje i kuknjava su najgora stvar koja nam se desava i najveca "kocnica". Tako je kako je, hebi ga, mos samo izvuc najbolje iz lose sklopljenog posla.
A stvarno se i najmanjim glupostima znamo opterecivat. Sad zdravlje je druga stvar, pogotovo ako na neki nacin ogranicava um (poput temperature i slicno).
A ako je stvar u necemu tipa zasto bas ja, u osjecaju zakinutosti i slicno to moze bit i jako korisna stvar. Kad coek pogleda unatrag ono sto mu je najvise smetalo i sto ga je najvise bediralo ispadne najkorisnije. Sto te ne ubije ojaca te. Imo sam frenda distroficara koji je otvoreno priznao da bi bio daleko gori da mu se to nije desilo. Iz tih bedova i sranja (na kraju je i umro) je izraso daleko bolji coek nego sto bi inace bio.
__________________
BHAJA GOVINDAM BHAJA MUDHA MATE
ravana is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 10:33   #73
Re: Sto ste bili u proslom zivotu?

Quote:
illegale kaže:
Gothica me podsjetila na pricu o reinkranaciji. Kako je to kao koncept po mom misljenju tesko sranje, s obzirom da ako dobro shvacam kaze
A) ovo radimo radi sljedece bolje reinkarnacije
B) da se ideja ega prenosi iz zivota u zivot

sto nema nikakvog smisla.

No, da ne bi bilo kako opet previse trkeljam, volio bih cuti od nekog tko vjeruje u ovo te ima odredjena iskustva da da svoj komentar na lososti A) i B).

To bi bilo ukratko to. Zahvaljujem i laku noc.

To je tvoje shvaćanje reinkarnacije.

Ja ne mislim da je reinkarnacija tu da bi nešto sada dobro radili da bi mogli bolje zaslužiti.
kažu pametniji od mene, da živimo, i reinkarniramo se dok se ne spoznamo, i izađemo iz neznanja, ali o tome već možeš i sam čitati...

Tko ti je to o egu podvalio?
Po reinkarnaciji, ego se NE prenosi u sljedeće živote, nego se prenosi duša (ili duh), a ona je drukčija nego ego. Ma ne možeš se prepoznati kad umreš!
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 10:35   #74
Solaris: A gdje je onda sve počelo?

Po jednoj informaciji - onog momenta kada je stvarana SUPSTANCIJA POSTANKA.
Naime, Supstancija postanka je formirana od dvije vrsti TEZNJE koje se u Samoj svojoj sustini Totalno razlikuju.
Od tad postoje Plus (+) i Minus (-).
No, srecom, od tad postoji i Neutralno, dakle (+/-).

Po drugoj - onog momenta kad je Adam rekao Bogu da ga je Eva navela da jede zabranjeno voce (kazu jabuku).
Tog momenta je Eva bila "u dubini duse" bijesna na Adama - (zato sto je rekao Bogu da ga je ona navela na grijeh).
I taj bjes je ostao "u zraku" (dakle astralu) kao Otisak Memorije koji se cesto puta kod pojedinaca aktivira - (uglavnom, svako zna kada i zasto).

Kasnije - u krevetu, za stolom u Noe-voj arki, u sudnici kada je Pilat Isusu sudio, u crkvi, kazalistu, na nogometnoj utakmici, u svemirskom brodu...

Ipak, za mnoge je utjesno da SVAKI pocetak Mora da ima svoj zavrsetak.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 10:41   #75
Quote:
GothicA kaže:
Illegale, ja bih te nešto željela pitati. Evo, čisto tvoje mišljenje. Naravno, pitanje vrijedi i za druge.
Bila sam pred par mjeseci na jednom razgovoru kod svoje nekadašnje doktorice opće prakse.
Tijekom razgovora koji se ticao nekih mojih fizičkih problema, rekla je ona : " GothicA, nemoj se time zamarati, ne opterećuj se time. Moraš svoj život iskoristiti najbolje što možeš i nesmiješ tratiti vrijeme na probleme. To je jedini život koji imaš, nećeš imati drugi. Ako ga sad ne iskoristiš, kad ćeš? Moraš ga sad iskoristiti."
A ja rekla: "Ne znam. Možda na nekom drugom svijetu."
Doc:"Kojem drugom svijetu? Na kakav drugi svijet misliš? Nema drugih svjetova."
Tu me stara trknula nogom jer je vidjela da razgovor ne vodi nigdje.
SAŽETAK: Ona je rekla da ja MORAM OVAJ ŽIVOT SADA ISKORISTITI I DA SE NE SMIJEM OPTEREĆIVAT GLUPOSTIMA. ZAŠTO? ZATO ŠTO IMAM SAMO JEDAN ŽIVOT, NEMAM
V R E M E N A za brige.
BIT: NEMOJ TRATITI VRIJEME , NEMAŠ MNOGO- SAMO OVAJ ŽIVOT!!
A ja vas pitam, ako imamo samo jedan život i malo vremena, zašto bi ga morali iskoristiti? Zašto bi MORALI iskoristiti to kratko vrijeme?
Kakve ćemo štete imati ako ga NE iskoristimo ako ĆEMO SVI JEDNOGA DANA UMRIJETI i bit će KRAJ? Onda je svjedeno. Iskoristiš, ne iskoristiš, ostaje NIŠTA
Znači sve se prekida, nema dalje . Zar samo iščeznemo? Ne, ne iščeznemo. Naše tijelo iščezne, ali MI živimo dalje . Idemo dalje, negdje drugdje, nekad u drugo vrijeme, opet istraživati i živjeti. Sigurno ne živimo uzalud, niti samo 1 život.
Your GP is right!

ovo vrijeme moraš (well, bilo bi poželjno) iskoristriti, jer je to JEDINO vrijeme koje stvarno IMAŠ.

Prošlost je prošla, vratiti je ne možeš. A maštajući o budućnosti, gubiš sada, i samim tim ta budućnost ne mora ispasti tako lijepa kako je zamišljaš, jer ne gradiš temelje za nju, koji su ovdje i sada. tako gubiš i sadašnjost i budućnost, i gdje si...?

Ako reinkarnacija ne postoji, i umiremo nakon svršetka rada ovog fizičkog organizma - treba iskoristiti ovdje i sada.
Ako postoji reinkarnacija, raj, vječni život, whatever, -trebamo iskoristiti ovdje i sada.
Jer nas jedino taj trenutak čini ŽIVIMA. On je jedina točka iz koje MOŽEMO djelovati i KREIRATI.

Ni za Boga ne postoji vrijeme, on je vječno ovdje i sada (OK, neću dalje objašnjavat)
 
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 12:25   #76
Quote:
Baphomet kaže:
Ahhhh...newageri....

Šalica je još uvijek šalica samo je treba ponovo zalijepiti. A čaj usisamo sa nekom spužvom i vratimo nazad u šalicu. I šta sad?

Čak bih se usudio reći da se tim gornjim primjerom može zaključiti da čovjek nema dušu jer se može rekonstruirati jednom kada umre.

Ili šta bi se desilo da je čaj pao u more? Ili u zemlju? To više ne bi bio čaj niti bi ga mogli vratiti nazad. Ili da šalicu rastopimo u nekoj visokoj peći, pa nikad je više ne bi mogli vratiti u prvobitno stanje.

Ne vidim tu ništa mistično nit' poučno.
Prvo, ja nisam nikakav newager. Drugo, nisi shvatio poantu. Poanta takvih malih priča se može najbolje shvatiti ako ni ti ne filozofiraš previše. Da, čaj se može ispariti, razrijediti, i tako dalje. Poanta je bila u tome da tijelo kao container može biti uništeno na svojem fizičkom nivou, ali sadržaj ide dalje. Priča to ilustrira na jedan jednostavan način. To je sve!
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 13:20   #77
Quote:
Gaudrath kaže:
Prvo, ja nisam nikakav newager. Drugo, nisi shvatio poantu. Poanta takvih malih priča se može najbolje shvatiti ako ni ti ne filozofiraš previše. Da, čaj se može ispariti, razrijediti, i tako dalje. Poanta je bila u tome da tijelo kao container može biti uništeno na svojem fizičkom nivou, ali sadržaj ide dalje. Priča to ilustrira na jedan jednostavan način. To je sve!
Prvo, jel' si ti uopće primjetio smajlića kraj newagera? Pogledaj, vidjet' ćeš. Taj smajlić govori da sam se šalio kada sam to napisao.

Drugo, nit' sadržaj nit' container nisu zadržali svoju prvobitnu formu (razbijena čaša i proliveni čaj su jedna te ista stvar, čašu ne možeš koristiti a čaj ne možeš popiti) ali nit' jedan nit' drugi nisu bili uništeni već su oba nastavili postojanje u izmjenjenoj formi. Tako da meni tu nema nikakve poante.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 13:28   #78
čaj & šalica

Šalica uistinu više nije šalica, nego komadi porculana, keramike ili čega već.
Naravno da ih se može opet spojiti u šalicu, ali isto tako možeš, uz malo truda, spojiti bilo koje komade keramike da tvore šalicu. No ne možemo reći da su ti komadi šalica. A čaj je čaj, proliven ili u šalici.
A pouke uistinu nema: čovjeku je ispala šalica puna čaja iz ruke, pa je morao nešto pametno reći. Ustvari je ostao bez šalice i čaja.
__________________
Muza mi je rekla da sva umjetnost nastaje iz boli.
A zatim mi je velikom silinom smjestila koljeno u medjunozje.
tuk'bah is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 13:29   #79
Pa dobro, čuo sam i ja takve spike. I sorry za smajlića, Ikonboard ih loada posljednje, ja sam EZboard čovjek, gdje se pokažu odmah. Drugim riječima, pročitao sam post prije neg se loadao smajlić.

Čaša je uništena ako uzmeš u obzir njenu svrhu. Kao što je i knjiga koju spališ uništena jer više ne ispunjava svoju svrhu. Ona možda i je promijenila oblik, ali taj novi oblik se sada zove dim i pepeo, a ne knjiga. Iako čaj možeš razbiti na sastavne atome, poanta je priče da se uportijebi mašta... naime, ne postoji ništa na ovom svijetu što može ilustrirati neuništivu i nepromjenjivu *svrhu* duše, iz jednostavnog razloga jer je ovaj svijet materijalan, a duša nije. I baš zato treba tijelo da bi se uopće mogla manifestirati i ostvariti interakciju sa ovim svijetom, te na taj način rasti. Po mojem mišljenju. Nitko ne kaže da ti moraš imat isto.
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2003., 14:58   #80
Summa summarum

u životu ovom samo mijena stalna jest(neovisno o formi koju zauzima- bilo cijela šalica ili krhotine iste)!

A kaj se tiče prošlih, ne diraju me preveć. Tj. uopće me ne zanima tko sam i što sam bila. Mislim da je to totalno nebitno.

Ovaj život mi svojim ritmom vrlo lako i jasno daje do znanja gdje su "greške"; treba samo znat čitat..i plesat na vjetru. Eh, nešto sam pjesnički raspoložena danas...

No, back to thema, i ja sam nekad davno bila opterećena kakvi su bili moji prošli životi i nazvali me starom dušom i ovo i ono i tralalalalala...

Danas, kao što reče ravana negdje, trudim se radit na sebi. Ispravljat svoje krive Drine u komunikaciji mene u meni sa mnom u onome što je vani.
A prošlost ostavljam tamo gdje joj je i mjesto- u prošlosti pazeć da prepoznam njene demone kad se izdignu iz prašine pokušavajući zadobit vlast u sadašnjosti.
__________________
Trijumf je odricanje od uspjeha. Tko trijumfira, gubi.
Dragonfly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:06.