Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2006., 15:56   #141
Quote:
j.a. kaže:
šta je zvuk? pitanje za startera topica.
Potraži na netu AKUSTIKA oliti nauka o zvuku.


btw. oprosti ali mi se neće nešto pisati
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 17:27   #142
Quote:
Endimion17 kaže:
neće japanci napraviti samosvjestan kompjuter. nedavno je u novinama bilo o tome kako su negdje (valjda isto japan) napravili robota koji po sebi ima dodirne senzore koji mu omogućavaju da recimo potjera muhu koja šeta po njemu.
i nazvali su to robotom koji ima svijest.
to nije svijest. to je hrpa elektronike koja reagira na podražaj. ljudi su nešto drugo. glupi novinari, što ćeš.
a sta ako se nakraju ispostavi da su ljudi isti k... ko i super kompjutori samo sklopovi i nista drugo.. to ide u prilog evoluciji ..jedino ako vjerujes u boga i dusu onda podrzavam ovo sta si rekao..mozda mi uopce nismo svjesni koliko bi trebali biti npr mozda vidimo ili smo svjesni samo jednog malog spektra jer nemamo dovoljno kapaciteta u glavi da bi bili svjesni neceg drugog veceg..ali ako ikad naprave svjestan kompjutor onak donekle znaci sa svim parametrima da se ponasa ko da ima svjest e onda ce bit pizdarije 8)..
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 17:46   #143
eh nisam dugo ocito bio tu sta se desava i jeli konacno voda zivo bice il nije ???????????????????
pasovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 17:59   #144
ak si praznovjeran (_=da=_), ak si normalan i prosječno obrazovan (_=ne=_)
chera27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 19:17   #145
Baš sam malo razmišljao i skužio kako se lagano skrene s teme kao npr. tu kod vode,ali to je u biti i sama bit foruma;da ljudi razmjenjuju mišljenja i neke svoje pretpostavke,a teme su tu samo da započnu konverzaciju....
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 22:14   #146
Quote:
Kojima Taiki kaže:
a puno ljudi ne zna sa se pravilno kaže/piše siMfonija...

ali ozbiljno, dajem glas negacijskoj ekipi jer imaju bolje argumente.

jedino nikako ne mogu povjerovati u ono s burekom, to mi je too much.
moze koji link?
Izgleda da se po novom hrvatskom se kaze sinfonija,... da i ja sam se isto pitao zasto pisu sinfonija kad se pise simfonija,..
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 22:15   #147
Quote:
Kojima Taiki kaže:
dokle god se bude na činjenice i znanstveno dokazane stvari bude gledalo kao na nečije mišljenje, bit će i ovakvih tema i kojekakvih teorija zavjere.
Frinkin' five.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 22:16   #148
Quote:
pasovski kaže:
eh nisam dugo ocito bio tu sta se desava i jeli konacno voda zivo bice il nije ???????????????????
Pitaj Gezu.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 22:25   #149
Quote:
S4sh4nn kaže:
vidis tu je najveci problem cinjenica je !!da ona na takvu muziku napravi takav kristal e sad naravno da nitko ne misli niti nitko na ovom forumu ne zeli dokazati da voda je vrhunski umjetnik koja slusa muziku milijunee godina i onda ona plese na muziku pa kad se smrzne napravi kristal..pitanje je samo zasto.. mozda frekvencija utjece na nju ,vibracije ili nest drugo ..ne mislim na carobnice,vilenjake, new age patuljke ili slicno.. dakle ako je to cinjenica mozda voda kao element, kao cip u komjutoru moze pamtit..tj posluzit kao medij za zapis neke memorije jer vidis i kompjutor moze pjevat i svirat a nije zivo bice niti nitko nece tvrdit da je..ali ako voda moze radit razlicite kristale ovisno o muzici onda je to po meni jedan oblik memorije.NE ZIVOG BICA!!! U PM.isto kao kad na papir nesto upises pa pair pamti
bukvalno receno ,sta ne znaci da je zivo bice..
Pitanje je bilo da li je voda zivo bice.

Prvi oblici muziciranja se javljaju vjerojatno prije 10 000 godina,.. tako da bi voda mogla slusati to tek 10 000 godina a ne miljuna,.. drugo,.. voda je uz uzrak element sklon stalnim promjenama,.. dakle u konstantnom je gibanju,... kako molekule vode komuniciraju medjusobno,... kako se informacija sprema, i kako se pretvara u neku vrstu izrazaja,...
BTW,.. kad se zapocela tema ptrebalo se pitai da li je voda svjesna a ne da li je zivo bice,.. jer postoje 7 karakteristika zivih bica koje voda definitivno nema;
Homeostaza, Ogranizacija, Metabolizam, Rast, Adaptacija, Odgovor na podrazaj, reprodukcija.
Samosvjesnost bi moglo biti nesto sasvim drugo.....
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2006., 23:20   #150
Quote:
AllweEverWanted kaže:
Izgleda da se po novom hrvatskom se kaze sinfonija,... da i ja sam se isto pitao zasto pisu sinfonija kad se pise simfonija,..
Tu sam opasku već Ja dao...........(pišem fancy riječima da ih ti ne zaboraviš Al)
Ignoramus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 01:23   #151
ma nema šanse, kaže se simfonija. uostalom pitajte gezu, on zna Istinu
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 05:16   #152
ma dobro ja ne mislim da je voda zivo bice ali sad u ovom trenu ce mi dobro doc da se otrjeznim.. zivjela VODA dolje alkohol do sljedece subote
__________________
sunch4ny 8)
S4sh4nn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 10:47   #153
dolje alkohol zivjela voda pa to je odlicna parola !!!
pasovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 10:48   #154
Quote:
Endimion17 kaže:
ma nema šanse, kaže se simfonija. uostalom pitajte gezu, on zna Istinu
oooooooo gdje si lingvisto sta ima, nema te reko dugo na forumu pa mi nedostajes
pasovski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 12:14   #155
Quote:
pasovski kaže:
oooooooo gdje si lingvisto sta ima, nema te reko dugo na forumu pa mi nedostajes
vjerujem da vas troje nedostajete forumašu Pizdi. on bi vas privinuo i ... ah
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 13:20   #156
Bilo bi oplaaaa.....





normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 13:29   #157
ajme prvi put vidim te banane u takvoj pozi
obično samo plešu. wow kako je internet zakon! pravi superinteligentni organizam koji zna Istinu!
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 13:50   #158
Quote:
Endimion17 kaže:
.

nemoj se uvrijediti, ali ako stvarno želiš nešto saznati o mehanizmu života, pročitaj malo o termodinamici. sustav, granica, okolina, entropija, itd.
čista fizika, a posve dovoljna za razumijevanje života..
Isto tako ja tebi, bez uvrede, preporučam da se upoznaš malo i sa metafizikom. A i sa nekim drugim učenjima koja nemaju nužno fiziku u svom nazivu.


Quote:
Endimion17 kaže:
nema nikakve magije i čarolije u biološkom životu. stvar funkcionira tek tako. nema životne sile. To je ono što mnogi na ovom forumu nikako ne mogu razumjeti, a možda je i prekasno da shvate.

Magija i čarolija su samo umjetnički dojam koji biološki život ostavlja na neke ljude.
Nema životne sile? Stvar funkcionira tek tako? E da. Imaš pravo da neke stvari, neki na ovom forumu, sigurno ne mogu razumjeti. Ali ja se nadam da jednom ipak hoće.
__________________
Be yourself, no matter what they say.
arna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 22:22   #159
Quote:
arna kaže:
...

Nema životne sile? Stvar funkcionira tek tako? E da. Imaš pravo da neke stvari, neki na ovom forumu, sigurno ne mogu razumjeti. Ali ja se nadam da jednom ipak hoće.
pa dobro, gdje su? ti fino dokazi da postoje, izoliraj ih, stavi u teglicu i ponosno pokazi nama neznalicama.
do tada... sve su to samo price
crazyGauss is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2006., 23:22   #160
Quote:
S4sh4nn kaže:
ma dobro ja ne mislim da je voda zivo bice ali sad u ovom trenu ce mi dobro doc da se otrjeznim.. zivjela VODA dolje alkohol do sljedece subote
Ako je Voda zivo bice onda je Votka covjekov najbolji prijatelj a ne pas.
AllweEverWanted is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:43.