Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.05.2012., 12:10   #6681
Quote:
nalošemglasu kaže: Pogledaj post
Ja sam ovaj mjesec bila na operaciji kod dr. Tončića,i estetskoj i funkcionalnoj,i mogu reći da sam više nego zadovoljna.Imala sam veliku grbu,i jaku devijaciju septuma,i doktor je napravio odličan posao,operirao me dan nakon pregleda.Sama operacija je prošla bezbolno,u lokalnoj anesteziji.Nakon,također, zanemariva bol,više peckanje,najgori dio je bila neugodnost zbog tampona,pečenja i suzenja očiju,nekoliko neprospavanih noći,ali čak i nakon ovako kratkog vremena,mogu reći da se itekako isplatilo,jedva čekam još 2 mjeseca ,da se dokraja oporavim,i moj nos bude savršen.Sve pohvale dr.Tončiću i njegovom osoblju,iznimno su profesionalni,a nadasve ljubazni.
Jako mi je drago da ti je sve ok prošlo i da si zadovoljna.Zanima me da li ti je op bila zatvorenom ili otvorenom metodom i da li ti je rađena osteotomija(lomljenje kostiju)??
tonka55555 is offline  
Old 24.05.2012., 12:24   #6682
Thumbs up

Quote:
juri7 kaže: Pogledaj post
ako nije problem, koliko te izašla operacija sve skupa, i jel ti sužavo nos, kao je bilo u anestaziji jel si osjetila, (čula) išta dok je operiro? drago mi je da si zadovoljna...
Znači cijena je sveukupno 14500 kn za obje,a ako hoćeš samo estetsku,mislim da je 9000.Da,lagano mi je suzio vrh nosa i malo ga podignuo.Ja se inače bojim liječnika,i nikad prije ništa nisam operirala.U par navrata sam čula šta govore,i osjetila sam lupanje,valjda kad su mi lomili kost,i turpijanje,ne znam kako bih se izrazila,valjda kad su mi skidali grbu,ali sve u svemu boli ni traga.I da,cijela operacija,meni se doimalo da traje svega 5-10 minuta.
nalošemglasu is offline  
Old 24.05.2012., 12:50   #6683
Quote:
tonka55555 kaže: Pogledaj post
Jako mi je drago da ti je sve ok prošlo i da si zadovoljna.Zanima me da li ti je op bila zatvorenom ili otvorenom metodom i da li ti je rađena osteotomija(lomljenje kostiju)??
Napravljena mi je septoplastika,slomili i lijepo namjestili,to je valjda to,zatvorenom metodom.Prošlo je 20 dana,i već sad jako dobro izgleda,samo je vršak nosa još otečen i unutar ima rana,ali i to bude prošlo.
nalošemglasu is offline  
Old 24.05.2012., 17:38   #6684
upala. Prokleta upala, vec tri tjedna. Suhoca, osjecaj da mi je nos pun prasine, disem na slamku, . postnazalni drip ko nikad. A godina dana od operacije.... ? Kaj mislite? Obicna alergija ili posljeeica operacije? Protuupalni sprejevi? Planirm do doca krajem 6 mjeseca pa cu ga pitat, al cu izludit vise
Whisper is offline  
Old 24.05.2012., 18:00   #6685
Quote:
nalošemglasu kaže: Pogledaj post
Ja sam ovaj mjesec bila na operaciji kod dr. Tončića,i estetskoj i funkcionalnoj,i mogu reći da sam više nego zadovoljna.Imala sam veliku grbu,i jaku devijaciju septuma,i doktor je napravio odličan posao,operirao me dan nakon pregleda.Sama operacija je prošla bezbolno,u lokalnoj anesteziji.Nakon,također, zanemariva bol,više peckanje,najgori dio je bila neugodnost zbog tampona,pečenja i suzenja očiju,nekoliko neprospavanih noći,ali čak i nakon ovako kratkog vremena,mogu reći da se itekako isplatilo,jedva čekam još 2 mjeseca ,da se dokraja oporavim,i moj nos bude savršen.Sve pohvale dr.Tončiću i njegovom osoblju,iznimno su profesionalni,a nadasve ljubazni.
Je li može slika nosa ?
leeea is offline  
Old 26.05.2012., 22:10   #6686
Imam devijaciju nosa, nista strasno, ali vidi se. I generalno, malo mi je lice asimetricno. rado bih korigovala nos, medjutim, imam skoro 18 godina (za cca mjesec dana), i nosim fiksni aparatic. da li se moze sa fiksnom u operacionu salu (jer je metal)... i problem je u vremenu, koliko sam cula oporavak traje poprilicno dugo. u svakom slucaju, uradit cu to (nadam se u narednih godinu-dvije).
Werthra is offline  
Old 28.05.2012., 23:04   #6687
hej,cao ljudi,da vas pitam ako netko ima slicnih iskustava..prije 11 dana sam operirala nos...i uzasan je..ide skroz u tobogan iz profila pa me zanima je li moguce da je to na vrsku jos oteceno i da ce to splasnuti ili je to definitivni izgled nosa..
diki31 is offline  
Old 29.05.2012., 09:09   #6688
HEJ NARODE,EVO DA VAM SE I JA MALO JAVIM...PROŠLO JE 4 MJESECA OD MOJE SEPTOPLASTIKE,I SAD VIDIM OTPRILIKE KAKO ĆE MI NOS IZGLEDATI......I NISAM ZADOVOLJNA,PREVIŠE GA JE SKRATIO,A NEVJERUJEM DA ĆE SE VIŠE SPUŠTATI,NEKAKO MI JE PREMALEN NOS A I IZGLEDA PRČASTO,ŠTO SE TAKOĐER NISAM DOGOVORILA S DOKTOROM,NEZNAM ZAKAJ SE TAKOVE STVARI DEŠAVAJU,PITAJU TE KAJ ŽELIŠ DA TI NAPRAVE A ONDA TO NE ISPOŠTUJU,SVE MI JE ŽAO KAJ NISAM KOD TONČIĆA OTIŠLA......
JEL IMAO TKO SLIČNA ISKUSTVA KO I JA, SVE ME JE STRAH DA SE NEBUDE JOŠ SMANJIVAO.......
nicky11 is offline  
Old 29.05.2012., 12:37   #6689
nicky, molim te ne piši štampanim slovima jer se to na forumu smatra deranjem.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Old 29.05.2012., 20:15   #6690
Quote:
nalošemglasu kaže: Pogledaj post
Ja sam ovaj mjesec bila na operaciji kod dr. Tončića,i estetskoj i funkcionalnoj,i mogu reći da sam više nego zadovoljna.Imala sam veliku grbu,i jaku devijaciju septuma,i doktor je napravio odličan posao,operirao me dan nakon pregleda.Sama operacija je prošla bezbolno,u lokalnoj anesteziji.Nakon,također, zanemariva bol,više peckanje,najgori dio je bila neugodnost zbog tampona,pečenja i suzenja očiju,nekoliko neprospavanih noći,ali čak i nakon ovako kratkog vremena,mogu reći da se itekako isplatilo,jedva čekam još 2 mjeseca ,da se dokraja oporavim,i moj nos bude savršen.Sve pohvale dr.Tončiću i njegovom osoblju,iznimno su profesionalni,a nadasve ljubazni.
Super!Može slikica?

Quote:
diki31 kaže: Pogledaj post
hej,cao ljudi,da vas pitam ako netko ima slicnih iskustava..prije 11 dana sam operirala nos...i uzasan je..ide skroz u tobogan iz profila pa me zanima je li moguce da je to na vrsku jos oteceno i da ce to splasnuti ili je to definitivni izgled nosa..
Gledaj, ne možeš nakon 11 dana imati pojma kako će ti nos izgledati. Njemu je potrebno najmanje 4 mjeseca da postigne donekle normalan oblik. Dakle, nakon toliko malo vremena vrh je užasno otečen, i izgleda kao kugla. On ti se s vremenom spušta, i ne brini, to će biti ok. Ko te je operirao?

Quote:
nicky11 kaže: Pogledaj post
HEJ NARODE,EVO DA VAM SE I JA MALO JAVIM...PROŠLO JE 4 MJESECA OD MOJE SEPTOPLASTIKE,I SAD VIDIM OTPRILIKE KAKO ĆE MI NOS IZGLEDATI......I NISAM ZADOVOLJNA,PREVIŠE GA JE SKRATIO,A NEVJERUJEM DA ĆE SE VIŠE SPUŠTATI,NEKAKO MI JE PREMALEN NOS A I IZGLEDA PRČASTO,ŠTO SE TAKOĐER NISAM DOGOVORILA S DOKTOROM,NEZNAM ZAKAJ SE TAKOVE STVARI DEŠAVAJU,PITAJU TE KAJ ŽELIŠ DA TI NAPRAVE A ONDA TO NE ISPOŠTUJU,SVE MI JE ŽAO KAJ NISAM KOD TONČIĆA OTIŠLA......
JEL IMAO TKO SLIČNA ISKUSTVA KO I JA, SVE ME JE STRAH DA SE NEBUDE JOŠ SMANJIVAO.......
a baš mi je žaoAko ga je previše skratio, stvarno je u k...s obzirom da to nisi htjela. Ja isto ne razumijem zašto rade takve stvari? Bože moj dragi, može on imati svoje mišljenje, dati prijedlog, ali ti to masno plaćaš, i treba učiniti ono što želiš, ukoliko naravno želja nije nebulozna. Uopće mi nisu jasni takvi pojedinciA molim te ko te operirao?

Zadnje uređivanje Sashica : 29.05.2012. at 22:57. Reason: spajanje postova
style5 is offline  
Old 30.05.2012., 10:38   #6691
Thumbs down

Quote:
style5 kaže: Pogledaj post
Super!Može slikica?



Gledaj, ne možeš nakon 11 dana imati pojma kako će ti nos izgledati. Njemu je potrebno najmanje 4 mjeseca da postigne donekle normalan oblik. Dakle, nakon toliko malo vremena vrh je užasno otečen, i izgleda kao kugla. On ti se s vremenom spušta, i ne brini, to će biti ok. Ko te je operirao?



a baš mi je žaoAko ga je previše skratio, stvarno je u k...s obzirom da to nisi htjela. Ja isto ne razumijem zašto rade takve stvari? Bože moj dragi, može on imati svoje mišljenje, dati prijedlog, ali ti to masno plaćaš, i treba učiniti ono što želiš, ukoliko naravno želja nije nebulozna. Uopće mi nisu jasni takvi pojedinciA molim te ko te operirao?
bastaić me je operirao.
najgore od svega mi je to kaj mi je napravio nos koji po meni ne pristaje mom licu,i nije poboljšana verzija starog,što sam i tražila,nego mi je totalno promjenio crte lica,neznam dal uopče mogu očekivat ikakva poboljšanja u idučig nekoliko mjeseci.....
nicky11 is offline  
Old 30.05.2012., 12:31   #6692
bok ekipica, čitam dugo ovaj forum i ima puno poz i neg iskustava. imam operaciju 23.7. i malo me plašite. ne želim imat ružniji nos nego sada recite mi da ima više zadovoljnih pacijenata nego nezadovoljnih i ljutih, tužnih...?
tinica is offline  
Old 30.05.2012., 12:36   #6693
Quote:
tinica kaže: Pogledaj post
bok ekipica, čitam dugo ovaj forum i ima puno poz i neg iskustava. imam operaciju 23.7. i malo me plašite. ne želim imat ružniji nos nego sada recite mi da ima više zadovoljnih pacijenata nego nezadovoljnih i ljutih, tužnih...?
ja sam optimistično i brzopleto donjela ovu odluku,i -zažalila.
evo,baš sad pregledavam svoje slike od 2 mjeseca nakon operacije i stvarno mi je nos super izgledao-još su to bile moje konture nosa,ali poboljšane,ali sada mi je lice poprimilo sasvim neki strani izgled,i nisam zadovoljna....
-budi što opreznija i preciznija glede svojih zahtjeva od doktora.
sretno.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 31.05.2012. at 00:28. Reason: popravak quota
nicky11 is offline  
Old 30.05.2012., 20:48   #6694
Za sve one koji su bili kod privatnika...koliko ste dugo čekali na operaciju? Mislim kolike su liste čekanja? Jer bih ja to htio riješiti prije ljeta...
messi2 is offline  
Old 30.05.2012., 20:53   #6695
Quote:
tinica kaže: Pogledaj post
bok ekipica, čitam dugo ovaj forum i ima puno poz i neg iskustava. imam operaciju 23.7. i malo me plašite. ne želim imat ružniji nos nego sada recite mi da ima više zadovoljnih pacijenata nego nezadovoljnih i ljutih, tužnih...?
Zadovoljni se najčešće ne javljaju više...nezadovoljni to ne mogu pustiti i zato ih više ima tj. više pišu tu.
Odmah ću reći, ne želim uvrijediti nikoga i čast iznimkama, ali sve ti se to više-manje svede na ovo:
Zadovoljni...vrsta 1.- oni koji su imali strašan nos, najčešće velik i grbav...pa im je skinuta grba i skraćen nos...njima dovoljno. Manja očekivanja veće zadovoljstvo.

Zadovoljni...vrsta 2.- oni koji su imali problema sa disanjem i usput išli malo uljepšati nos, a nisu imali kljuku. Disanje im sređeno, oni zato sretni jer im je to bilo primarno...al ih kopka jel ipak izgled mogao biti bar malo bolji. (U te spadam ja ) ...to već graniči se trećom skupinom tj.

Nezadovoljni...vrsta 3.- oni koji su željeli operirati svoj nos radi izgleda, a uz to imaju i devijaciju (devijaciju ima 80% ljudi...tako da...sve ti je jasno)...pa to "lošije disanje" koriste kao pravi razlog operacije. Ti su uglavnom uvijek nezadovoljni jer im nos nikad neće biti dovoljno lijep. Jednostavno ne razumiju da ne postoji savršen nos i nikad neće. Nakon svake operacije će naći novu zamjerku na njemu i htjeti će i to promijeniti. Nikad kraja... Jer da mogu prihvatiti sebe i da su i nepravilnosti lijepe nikad nebi ni otišli na operaciju.

Nezadovoljni...vrsta 4.-to su oni kod kojih nije bitno kakav im je nos bio i zašto su išli na operaciju...oni koji stvarno imaju razloga biti ne zadovoljni jer su, na njihovu veliku žalost, doktorova greška...

Vrste 2. i 3. su najčešće. A vrsta 4. je stvarno rijetka... Držim ti fige da ne budeš u njoj.
Pamet u glavu! Najčešće se nezadovoljstvo javlja kod nerealnih očekivanja i neznanja. Ako se dobro informiraš prije operacije i ne očekuješ savršen nos, jer STVARNO ne postoji, već si na pola puta da budeš zadovoljna.
Sretno!
princess is offline  
Old 30.05.2012., 22:58   #6696
Smile

Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Zadovoljni se najčešće ne javljaju više...nezadovoljni to ne mogu pustiti i zato ih više ima tj. više pišu tu.
Odmah ću reći, ne želim uvrijediti nikoga i čast iznimkama, ali sve ti se to više-manje svede na ovo:
Zadovoljni...vrsta 1.- oni koji su imali strašan nos, najčešće velik i grbav...pa im je skinuta grba i skraćen nos...njima dovoljno. Manja očekivanja veće zadovoljstvo.

Zadovoljni...vrsta 2.- oni koji su imali problema sa disanjem i usput išli malo uljepšati nos, a nisu imali kljuku. Disanje im sređeno, oni zato sretni jer im je to bilo primarno...al ih kopka jel ipak izgled mogao biti bar malo bolji. (U te spadam ja ) ...to već graniči se trećom skupinom tj.

Nezadovoljni...vrsta 3.- oni koji su željeli operirati svoj nos radi izgleda, a uz to imaju i devijaciju (devijaciju ima 80% ljudi...tako da...sve ti je jasno)...pa to "lošije disanje" koriste kao pravi razlog operacije. Ti su uglavnom uvijek nezadovoljni jer im nos nikad neće biti dovoljno lijep. Jednostavno ne razumiju da ne postoji savršen nos i nikad neće. Nakon svake operacije će naći novu zamjerku na njemu i htjeti će i to promijeniti. Nikad kraja... Jer da mogu prihvatiti sebe i da su i nepravilnosti lijepe nikad nebi ni otišli na operaciju.

Nezadovoljni...vrsta 4.-to su oni kod kojih nije bitno kakav im je nos bio i zašto su išli na operaciju...oni koji stvarno imaju razloga biti ne zadovoljni jer su, na njihovu veliku žalost, doktorova greška...

Vrste 2. i 3. su najčešće. A vrsta 4. je stvarno rijetka... Držim ti fige da ne budeš u njoj.
Pamet u glavu! Najčešće se nezadovoljstvo javlja kod nerealnih očekivanja i neznanja. Ako se dobro informiraš prije operacije i ne očekuješ savršen nos, jer STVARNO ne postoji, već si na pola puta da budeš zadovoljna.
Sretno!
jako,jakoooooooooo dobro napisano!!!!!!!! meni op.sutra,ako mi se ne odgodi zbog menstruacije.....cila sam nervozna....samo da sve završi!!
tonka55555 is offline  
Old 31.05.2012., 00:18   #6697
princess jako dobro napisano, ja spadam u 3. vrstu ma ne ocekujem ja previše, samo malo bolje disat i maaalo kraći nos mislim da će me to čekanje izludit. ma bitno je da ne budu kvržice, ciste i ta veća sranja a ostalo će već nekako....
tinica is offline  
Old 31.05.2012., 09:57   #6698
samo da nanovo pozdravim ekipu sa novim nosekima..
(ajde molim neke slike prije i poslije da vidimo promjene-na bolje,nadam se)
i one koji su u fazi razmisljanja o svemu ovomu


pitanje za wedding... i meni su hvalili vec dubravu,ali kod kojeg si doktora bila?


mari_2011 is offline  
Old 31.05.2012., 13:03   #6699
Thumbs up slika

..evo,ako netko hoće sliku promjene nakon 20 dana,neka mi ostavi mail
nalošemglasu is offline  
Old 31.05.2012., 13:32   #6700
Quote:
princess kaže: Pogledaj post
Zadovoljni se najčešće ne javljaju više...nezadovoljni to ne mogu pustiti i zato ih više ima tj. više pišu tu.
Odmah ću reći, ne želim uvrijediti nikoga i čast iznimkama, ali sve ti se to više-manje svede na ovo:
Zadovoljni...vrsta 1.- oni koji su imali strašan nos, najčešće velik i grbav...pa im je skinuta grba i skraćen nos...njima dovoljno. Manja očekivanja veće zadovoljstvo.

Zadovoljni...vrsta 2.- oni koji su imali problema sa disanjem i usput išli malo uljepšati nos, a nisu imali kljuku. Disanje im sređeno, oni zato sretni jer im je to bilo primarno...al ih kopka jel ipak izgled mogao biti bar malo bolji. (U te spadam ja ) ...to već graniči se trećom skupinom tj.

Nezadovoljni...vrsta 3.- oni koji su željeli operirati svoj nos radi izgleda, a uz to imaju i devijaciju (devijaciju ima 80% ljudi...tako da...sve ti je jasno)...pa to "lošije disanje" koriste kao pravi razlog operacije. Ti su uglavnom uvijek nezadovoljni jer im nos nikad neće biti dovoljno lijep. Jednostavno ne razumiju da ne postoji savršen nos i nikad neće. Nakon svake operacije će naći novu zamjerku na njemu i htjeti će i to promijeniti. Nikad kraja... Jer da mogu prihvatiti sebe i da su i nepravilnosti lijepe nikad nebi ni otišli na operaciju.

Nezadovoljni...vrsta 4.-to su oni kod kojih nije bitno kakav im je nos bio i zašto su išli na operaciju...oni koji stvarno imaju razloga biti ne zadovoljni jer su, na njihovu veliku žalost, doktorova greška...

Vrste 2. i 3. su najčešće. A vrsta 4. je stvarno rijetka... Držim ti fige da ne budeš u njoj.
Pamet u glavu! Najčešće se nezadovoljstvo javlja kod nerealnih očekivanja i neznanja. Ako se dobro informiraš prije operacije i ne očekuješ savršen nos, jer STVARNO ne postoji, već si na pola puta da budeš zadovoljna.
Sretno!
djelomicno se slazem

Ja sam isla striktno na funkcionalnu operaciju u bolnicu, ujedno mi je odstranjena grbica koja je nastala okostavanjem slomljenog nosa (doktor se ponudio, ja pristala da je se makne al na kraju je i morala bit maknuta zbog rekonstrukcije) al i da nije nebi bio problem jer sam se sa tom grbicom spojila u simbiozu tokom 15 godina: i sa nosom sam zadovoljna tj nikad nebi mjenjala nista a sad imam onaj stari cisto prirodni nos (kojeg se ne sjecam) kao sto je bio prije zaletavanja u rampu. Nije savrsen al to je moj ljubimac

EDIT: i napokon dišem
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:40.