Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.08.2007., 08:14   #41
Quote:
woolfwalter kaže: Pogledaj post
Danas imamo sav taj pribor za održavanje oralne higijene i zubare, a prije davno kad se pojavio homo sapiens je vjerojatno hodao bez zuba?
Nije to zbog ugljikohidrata. Oni su bili prisutni u najvecem dijelu ishrane fosilnog covjeka (razno voce, plodovi i sl.).
Mislim da sam citao da ljudske zube unistavaju razni aditivi, konzervansi i ostali dodaci hrani. Osim toga, zivotni vijek se kretao od prosj. 25 pa do max. 40 godina, zavisno o kojoj vrsti govorimo. Njihovo je trajanje tocno predvidjeno svrhom i zivotnim vijekom. U starijoj zivotnoj dobi takodjer nisu bili potrebni jer njima nije ni bilo potrebno meso. No dozivjeti starost bila je rijetka povlastica.
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 14:04   #42
Quote:
Leodia kaže: Pogledaj post
Njihovo je trajanje tocno predvidjeno svrhom i zivotnim vijekom.
glupost, evolucija nista ne predvida, ona je apsolutno rendom.
i druga stvar, prvi homo sapiens bi u danasnje vrijeme normalno dozivio 70 i vise. potencijal smo imali i prije 100 000 godina, samo nismo imali uvjete da ga ostvarimo.
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 14:18   #43
Homo sapiensi su se klali s mamutima i vukovima za hranu. Zato su i puno kraće živjeli, pa životinje u zatočeništvu uvijek dožive puno pozniju dob nego one u divljini.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 14:26   #44
ja mislim da su prvi ljudi bili mahom ščrbasti ko i danas oni koji ne mogu do zubara
ili imaju umjetne zube
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 14:31   #45
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
glupost, evolucija nista ne predvida, ona je apsolutno rendom.
i druga stvar, prvi homo sapiens bi u danasnje vrijeme normalno dozivio 70 i vise. potencijal smo imali i prije 100 000 godina, samo nismo imali uvjete da ga ostvarimo.
"predvidljivost" u paleontologiji znaci sasvim nesto drugo nego kad ti kazes da predvidjas da ces sutra opaliti neku picu na Zrcu.... ali ti nazalost, o njoj ne znas bas nista...
 
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 15:23   #46
ajde zagrist cu, objasni ti meni molekularcu sta to znaci
Ethan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 15:41   #47
Pa i danas imamo masu plemenskih zajednica po Africi, Aziji i J.Americi koje ne puše civilizaciju pa se da provjerit na koji naćin oni tretiraju zube i dal ima razlike među zubima dotičnih plemena. Ima one fore da crnci Afrikaneri roknu nakon obroka neko voće koje je dobro za zube a i nedavno je bilo aktualno da je neka Indijka tužila nekog američkog proizvođača paste za zube jer je on kao patentiro neku njihovu endemsku biljku koja slovi kao ono najbolja stvar za oralnu higijenu a naravno ti Indijci je koriste već eonima.
Tako da brijem da način čuvanja zuba u starih sapiensa ovisi o flori di su se našli tj. o geografskoj lokaciji i naravno dal ih je uopče bolio k*** za zube...
Zli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 17:23   #48
Quote:
Kako su ljudi u prapovijesti čuvali zube?
Nikako, zubi su čuvali njih!
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 17:23   #49
Ma četkali su oni zube grančicama. Kako bi ih bolio q*** za zube? Ako nemaju zube, ne mogu jesti. Ako ne mogu jesti, umrijet će od gladi!
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 21:50   #50
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Ma četkali su oni zube grančicama. Kako bi ih bolio q*** za zube? Ako nemaju zube, ne mogu jesti. Ako ne mogu jesti, umrijet će od gladi!
tja ne moraju jesti meso , neki su jeli plodove i bobice i zeljasto lišče
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:11   #51
Ne vjerujem da je u to doba bilo vegetarijanaca, to je relativno nov izum.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 22:40   #52
Smatra se da su to prvi prakticirali Indijci.

http://en.wikipedia.org/wiki/History_of_Vegetarianism
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 00:22   #53
my mommy said da su prije ljudi jeli puno jabuka pa im to čistilo zube
naFRljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:09   #54
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Ma četkali su oni zube grančicama. Kako bi ih bolio q*** za zube? Ako nemaju zube, ne mogu jesti. Ako ne mogu jesti, umrijet će od gladi!
Nece. Mogu i bez njih ali tesko. Gutaju vece komade hrane odjednom sto donosi pak druge probleme (npr. pas!). I po mogucnosti u krajevima gdje je povoljna klima, resursi hrane veci i manje sezonski varijabilni.
 
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:14   #55
Quote:
admiralnorton kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem da je u to doba bilo vegetarijanaca, to je relativno nov izum.
Pa i nije. Vegetarijanac si bio prisilno; ako nisi bio u stanju uhvatiti meso. Meso je bilo povlastica manje grupe najsposobnijh da ga dobave, - iz te jake ceznje jos i danas osjecamo veliku strast prema mesu. Ishrana plodovima, kojih je trajno i dovoljno bilo samo u vrucim podnebljima ipak je mogla osigurati dovoljno kalorija i vitamina. Ali zasigurno nitko dobrovoljno nije bio vegetarijanac, pogotovo ne u hominida. Tak nekak je i danas, u mnogih primata.
 
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 09:34   #56
Quote:
Ethan kaže: Pogledaj post
ajde zagrist cu, objasni ti meni molekularcu sta to znaci
To je neformalni govor, a termin objedinjuje skup osobina nekog genotipa od kojih je jedna npr. duljina zivotnog vijeka - to budes ti bolje znao. Zubi su trajali manje-više sukladno zivotnoj dobi i potrebama. Zato kazemo da su za nesto "predvidjeni", a moguce se to oslanja na princip po kojem priroda nikad ne trosi vise energije/resursa nego sto je potrebno. Nadalje, ako je spomenuti slucaj pokazivao obiljezja poodmakle zivotne dobi (osteoloska zapazanja) kao danas jedan 80-godisnjak, a umro s 38 godina nenasilno, namece se zakljucak o zivotnom vijeku. Zato sam i rekao zavisno o kojoj vrsti - H. sapiens smo i mi danas, ali mnogih je bilo i prije i na to sam mislio. Nadalje, naravno da mi je poznat i slucaj da zivotinje u zarobljenistvu dozive mnogo dulju zivotnu dob. No, ne bih znao to dalje objasniti jer nisam neposredno u tome, ne bavim se cak niti kraljesnjacima, jedino sto na svakom domjenku moram slusati te price . Bolje valjda i to nego politika.
 
Odgovori s citatom
Old 17.08.2007., 12:35   #57
Quote:
Leodia kaže: Pogledaj post
Pa i nije. Vegetarijanac si bio prisilno; ako nisi bio u stanju uhvatiti meso. Meso je bilo povlastica manje grupe najsposobnijh da ga dobave, - iz te jake ceznje jos i danas osjecamo veliku strast prema mesu. Ishrana plodovima, kojih je trajno i dovoljno bilo samo u vrucim podnebljima ipak je mogla osigurati dovoljno kalorija i vitamina. Ali zasigurno nitko dobrovoljno nije bio vegetarijanac, pogotovo ne u hominida. Tak nekak je i danas, u mnogih primata.
Pa uglavnom sam na to i mislio.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 01:49   #58
zubi su otpadali kome su trebali otpast a oni koji nisu oni su ostajali
__________________
nije važno koliko znaš već kako znaš
alesmaher is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:36   #59
dorra tema

ajme kad se sjetim koliko u dućanu ima pasta za zub

pa se pitam koju da kupim?
ja444 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 00:42   #60
Quote:
ja444 kaže: Pogledaj post
dorra tema

ajme kad se sjetim koliko u dućanu ima pasta za zub

pa se pitam koju da kupim?
a zub imaš?
woolfwalter is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:26.