Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.07.2016., 13:46   #3641
Brandon Sanderson - Elantris


Teško mi je ocijenit ovu knjigu. Iako sam je čitao u svakom slobodnom trenutku otkidajući i od ono malo vremena što imam za san iapk nije jedna od onih knjiga koje te bace na guzicu kad ih pročitaš.
Ima malo i previše sporedne radnje a na trenutke je jako dosadna, sladunjava i nafilana već viđenim twistovima. Ali unatoč svemu bio ju je užitak čitati.
Sanderson me ni ovaj put nije razočara ali ponajviše iz razloga jer saom imao niska očekivanja

Sve u svemu jedna prosječna knjiga koju valja pročitat ako ništa samo zbog još jednog originalnog i dobro razrađenog worldbilda kojim nas Sanderson počasti u svakom djelu
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2016., 17:46   #3642
Nora K. Jemisin - The Fifth Season

Veliki zaokret u odnosu na dosadnjikavi 'bapski' Stotinu tisuća kraljevstava iste autorice.

Ovdje se radnja odvija na tektonski nestabilnom kontinentu ironičnog naziva Stillness, svijet koji 'spašavaju' (a mogu ga i uništavati) ljudi s posebnim moćima manipuliranja zemljine energije i njezinog preobražavanja, zovu se orogeni i u knjizi pratimo tri takva ženska lika.

Mislim da je ovo je početak jedne vrrrlo zanimljive trilogije, jer zasad jednostavno ne mogu ispustiti knjigu iz ruku.

Ima tu čudnih čovjekolikih bića, ostataka drevnih civilizacija, izazivanja potresa, letećih obeliska..ma ovo je sf za prste polizati
__________________
Am I a good person? No. Do I even try to be a better person? Also no.
Luis Wu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2016., 13:36   #3643
cudni thomas...

genijalna knjiga
Nandeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 13:57   #3644
"Stephen King: "Christine" - roman o jednom jako zločestom automobilu... Ovo je jedan od Kingovih klasika koji mi je nekako promakao, pa kad sam ga ugledao u knjižnici, nisam se puno dvoumio. I roman je opravdao moja visoka očekivanja. Napet, ne toliko strašan (iako ima nekoliko baš spooky scena), ali majstorski napisan (iako ne baš kratak, nisam imao osjećaj praznog hoda i nije mi ni u jednom trenutku bio zamoran), a kraj je baš efektan.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2016., 12:28   #3645
Blake Crouch: "Wayward Pines" - agent Tajne službe Ethan Burke stiže u naizgled idiličan gradić Wayward Pines kako bi istražio nestanak dvoje kolega. Tamo doživi automobilsku nesreću u kojoj mu pogine partner, a uskoro počinje shvaćati da se ispod naizgled savršene fasade Wayward Pinesa krije neko zlo... Dobro je ovo. Radi se o prvoj knjizi iz trilogije, zasad nažalost jedinoj prevedenoj kod nas. Nažalost, gledao sam seriju koja dosta vjerno prati radnju prve knjige, tako da je izostao faktor iznenađenja kod objašnjenja cijele situacije na kraju. Ipak, radi se o jako dobro napisanome trileru u kojem nema nimalo praznog hoda, stranice jednostavno gutate i želite još. Velika preporuka (posebno ako još niste pogledali seriju).
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 12:07   #3646
Brandon Sanderson - Warbreaker



Prva Sandersonova knjiga koja me nije oduševila. Iako su po običaju zapleti i raspleti odrađeni na visokom nivou ovdje ih prate dugi i dosadni djelovi. Šteta s obzirom da su mi ovdje najbolje magije u Cosmer svemiru

Najinteresantije mi je bilo saznanje što je mač Nightblood koji se pojavljuje i u Stormlight archive

Ocjena 2.5
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 14:13   #3647
Mali Princ
__________________
Vazduh trepti kao da nebo gori!
Alčak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2016., 12:39   #3648
Dean Koontz: "Phantoms" - Snowfield je maleni planinski gradić u Kaliforniji čiji su stanovnici iznenada netragom nestali, što će otkriti liječnica Jennifer Paige i njezina mlađa sestra Lisa, koje odmah kontaktiraju šerifa iz obližnjega grada koji uskoro dolazi u Snowfield sa svojom ekipom. Ubrzo će se svi naći u smrtnoj opasnosti, suočeni s nevidljivim neprijateljem... Dobro je ovo, kreće odmah u glavu i ne popušta do samog kraja. Ima i finih, jezivih dijelova, na kraju i malo solidnog filozofiranja o prirodi zla, a sve skupa napisano jednim finim stilom.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 13:24   #3649
Naomi Novik "Uprooted"

Bajkovita priča prepuna magije, smještena u nešto slično srednjovjekovnoj Poljskoj. Definitivno drugačije od debele većine suvremenog fantasyja, malo je nježnije i suptilnije.

Roman je dobio Nebulu, kandidat je za Huga - dovoljno govori o kvaliteti pisanja, ali ne bih rekla da je za fanove gritty, realističnog fantasyja. Nakon polugodišnjeg mučenja s Morganom i dark fantasyjem došao mi je kao dašak svježeg zraka.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 20:14   #3650
Novik mi je bila dobra ali malo mlaka. Prelagano štivo čak i za mene koji ne volim filozofiranja
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 13:53   #3651
Je, povremeno mi čak djeluje kao young adult fiction. A onda dođe seksi scena.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.08.2016., 19:31   #3652
Vidi ove ajvaz, dođe na forum, a ni da se javi
Clint Eastwood is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2016., 14:11   #3653
Bok, Clint

Ja sam često na forumu. Samo mi se ne da pisati.

On topic, pročitah "Uprooted" i dojam mi je ostao isti. Za čitati u dahu, ali i predahu od nečeg zahtjevnijeg.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.08.2016., 12:58   #3654
Dean Koontz: "The Door to December" - prije šest godina, suprug Laure McCaffrey oteo je njihovu trogodišnju djevojčicu i netragom nestao. Sad je policija otkrila njegovo tijelo brutalno prebijeno nasmrt, a kćerka, u katatoničnom stanju, pronađena je kako luta po cesti. Očito je da su na njoj izvođeni okrutni eksperimenti, a Laura udružuje snage s detektivom Danom Haldaneom kako bi otkrila što se dogodilo u tih šest godina... Nisam nešto pretjerano oduševljen romanom. Napet je, bez praznog hoda, ali nekako mi nije uspio držati pažnju do kraja. Pogotovo što sam poprilično rano došao do zaključka što se događa, pa mi razrješenje nije došlo kao nekakvo iznenađenje. Nije roman loš, da ga se pročitati, ali Koontz može i bolje od ovog.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2016., 22:06   #3655
Anthony Ryan - Blood song

Meni je odlična knjiga, oko 500te strane mi je malo bila dosadnjikava(jer sam više fan price centrirane na likovima, a tu je bilo puno bitaka itd. :P ), ali se onda iznenada popravila i pri kraju mi je sada najzanimljivija!

Planiram sada početi Assassin's Apprentice.
__________________
I start to complain that there is no rain..
Disease is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2016., 14:17   #3656
Krivi topik, sorry
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2016., 09:03   #3657
Jučer sam pročitao Dina - Butlerijanski đihad i sad sam krenuo sa nastavkom Najezda strojeva.

Đihad mi je super i znam da sam u manjini jer 80% fanova hejta prequel trilogiju. Meni je baš gušt čitati jer inače volim robote, UI i sve što ide uz pravi sf.
Ima puno akcije, twistova i likovi su mi zanimljivi.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 10:05   #3658
The Heroes

Joe Abercrombie "The Heroes" - onaj osjećaj kad pročitaš 3 stranice i shvatiš da je knjiga je... mračna, atmosfera je mrak. Isti osjećaj imaš kad pročitaš prvo poglavlje u "Krivnji oštrice". Definitivno mi se svidjela više od "Bolje poslužiti hladno" jer tu nisam znao šta će se desiti na kraju (u BPH je bilo očito, barem meni). Joe je trenutno najbolji pisac likova, svaki njegov lik je jedinstven i nakon 2 rečenice te stavi u njegovu kožu. Lik može biti realno negativac, ali čitajući njegov POV razumiješ njegovo stajalište. "The Heroes" uvodi nekoliko likova koji su stvarno zanimljivi i jedva čekaš da uđu u scenu (Whirrun), što mi nije bilo tako u "Bolje poslužiti hladno". Da je knjiga imala 1000 stranica, ne bi bilo dosadno.

Slijedeće je na redu "Red country" i "Sharp ends", ali s tim ću pričekati do malo prije nove trilogije koja je najavljena za 2017./2018. godinu. Ko zna, možda pročitam i sve ponovno prije nove trilogije da je dočekam u mračnom raspoloženju kako spada
robach89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 19:43   #3659
Heroji su remek djelo ali malo je onih koji to shvaćaju
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 23:14   #3660
M.R.Carey the girl with all the gifts

Ima ucionica di dovode djecu zavezanu za kolica i s pistoljem na glavi.

Postapokalipticno odlicno pitko stivo s dobrim krajem. Preporuka!


Sent from my SM-G900F using Tapatalk
__________________
borit ćemo se na travnjaku, borit ćemo se na tribinama, borit ćemo se u uredima, borit ćemo se zelenim stolovima i sudnicama, borit ćemo se na ulici, i nikad se, nikad nećemo predati
NajNovijiNick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:46.