Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2018., 14:36   #241
[QUOTE=Primabalerina;67395249]
Quote:
JayDeena kaže: Pogledaj post
Svašta. Možda se javi netko pametniji po tom pitanju pa nas prosvijetli

Koliko znam sustav prepoznaje redoviti priljev i ako je plaća rasla nema razloga da se minus smanji ili ukine. Ja bi tražila voditelja, djelatnici često nemaju pojma.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk

To je kao paradoksalna situacija,sustav je zabilježio prekid rada a plaća je sjedala normalno kao i dosad. Teško mi je povjerovati da oni tu ne mogu ništa baš :/
I meni isto.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 15:40   #242
A moram li uvijek ići u svoju poslovnicu, odnosno tamo gdje mi je otvoren račun? I je li osobni bankar samo za kredite, jer sam htjela jučer uzeti broj za to, ali mi je bilo glupo jer pored osobni bankar su nabrojane neke vrste kredita samo.
Primabalerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:08   #243
Za ovakve stvari slobodno ideš osobnom bankaru.
Mislim da možeš u bilo koju poslovnicu.

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:23   #244
Okej, hvala puno
Primabalerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 16:50   #245
P. S. Minus i jest neka vrsta kredita

Poslano sa mog MHA-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:24   #246
Istina
Primabalerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 21:09   #247
Pozz svima, mene zanima jedna stvar. Prenio sam primanja u PBZ i prilikom otvaranja računa u banku donio potvrdu poslodavca da sam zaposlen na neodređeno (na zathjev banke). Potvrda je donesena u svrhu da se nakon primanja prve place automatski aktivira i dopušteno prekoračenje. Meni je plaća legla prije 2 dana ali mi se nikakav minus još nije aktivirao. Zanima me da li mora proći neki određeni period ili?

Hvala...
jerko1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2018., 22:31   #248
Ne, trebalo bi bit aktivirano odmah sutradan. Treba otići do poslovnice i vidjeti zašto nije aktivirano. Možda nisu još u programu promijenili svrhu računa ili je knjigovodstvo krivi poziv na broj upisalo.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 11:03   #249
Nije Knjigovodstvo krivo.
Ja san pridala zahtjev sredinom 12.-og.
Nikom nije odobren zahtjev zadnjih misec dana.
Odobrenje se ocekuje iduci tjedan (ili odbijanje zahtjeva).
Zasto je to tako pitajte voditelja svoje poslovnice.

Sent from my HTC Desire 825 using Tapatalk
__________________
Humor is a rubber sword - it allows you to make a point without drawing blood.
corazon is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2018., 15:18   #250
Zvao sam banku pa su rekli da imaju neke promjene pa da se moram jos strpit neko vrijeme.
Jesu li kome sta rjesili vec?
jerko1990 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 01:39   #251
Pozdrav forumaši.
AKo možete pomoći.
PBZ minus na tekućem, odobren nekih 30k. Iskorišten cca 15k. Trenutno dozvoljeno prekoračenje do 28.2.
Situacija je sljedeća: osoba vlasnik računa je promijenila poslodavca tijekom studenog prošle godine, i tu je došlo do pada prosjeka plaće. Hoće li biti problema s tim novim prekoračenjem, jer ugovor o radu kod novog poslodavca je na određeno, dosada je sve bilo uredno, nikada u crvenom.
Hoće li se dogoditi da ukinu minus, ili će samo ići smanjenje, i koliko bi to moglo biti otprilike?

Prijašnje plaće (do studenog) 9-11k
od studenog prosjek pao na 7k
chokopralina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 09:59   #252
Jel to trenutno dozvoljeno prekoraćenje do 28.02.2018.g. ili do 28.02.2019.g.?
Ako je do 2018. novoodobreno prekoraćenje se već vidi na izvodu od 12. mjeseca, ali vjerojatno je 2019. u pitanju jer znam da je banka sad svima produžile te minuse za godinu dana.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 10:13   #253
To ne znam, nije moj račun u pitanju. Mislim da stoji do 28.2.2018.
chokopralina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 10:23   #254
Onda bi se na zadnjem izvodu trebao vidit novi minus koji vrijedi od 01.03., ali provjerite jer je banka produživala minuse za godinu dana.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 10:32   #255
Eh, jest ipak datum 2019.
Hvala na odgovorima
chokopralina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 11:16   #256
Eto ga, onda ste mirni šta se tiče minusa.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 13:51   #257
PBZ je do daljnjega obustavio sva nova odobravanja
novih minusa po tekućem. Također i onaj dio koji se
odnosi na kupovanje na rate.
Sve je obustavljeno do daljnjega bez obzira na stalno
zaposlenje i potpunu urednost tekućeg računa.

Kada nazoveš službu za korisnike ona tamo nešto muca
bez bilo kakvog približnog objašnjenja.
Kažu da je tako do daljnjega.
Novi korisnici do daljnjega nemaju šanse za bilo kakvu
pogodnost .
đeram is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:08   #258
Update: bila danas u banci, najprije otišla kod osobnog bankara, koja me je po brzom postupku otepla i rekla da jd ona tu samo za kredite i da se javim na šalter. Opet na šalter, ponudili mi otplatu na rate kao i zadnji put, ništa ne znaju, dakle doslovno ništa mi ne mogu reći, jedino da čekam početak 2.mjeseca pa da onda dođem vidjeti. Kažu da će mi odobriti opet minus/obročno kad se steknu uvjeti ali ne znaju ni kad je to ni ništa, a razlog je jer sam donijela kasnije potvrdu dva tjedna, bez obzira što plaća normalno sjeda i sve. Kažu neki novi propisi iz HNB, ništa ni oni sami ne znaju.
Okej, novi propisi i pravila ali valjda se prvo usklade s bankama :/. Prestrašno.
Razmišljam o tome da posudim i otplatim sve odjednom i da se prebacim u neku drugu banku, ne znam je li u svima isto stanje.
Primabalerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 17:26   #259
Quote:
Primabalerina kaže: Pogledaj post
Update: bila danas u banci, najprije otišla kod osobnog bankara, koja me je po brzom postupku otepla i rekla da jd ona tu samo za kredite i da se javim na šalter. Opet na šalter, ponudili mi otplatu na rate kao i zadnji put, ništa ne znaju, dakle doslovno ništa mi ne mogu reći, jedino da čekam početak 2.mjeseca pa da onda dođem vidjeti. Kažu da će mi odobriti opet minus/obročno kad se steknu uvjeti ali ne znaju ni kad je to ni ništa, a razlog je jer sam donijela kasnije potvrdu dva tjedna, bez obzira što plaća normalno sjeda i sve. Kažu neki novi propisi iz HNB, ništa ni oni sami ne znaju.
Okej, novi propisi i pravila ali valjda se prvo usklade s bankama :/. Prestrašno.
Razmišljam o tome da posudim i otplatim sve odjednom i da se prebacim u neku drugu banku, ne znam je li u svima isto stanje.
Ma njima da HNB pošalje 5 godina unaprijed jednu rečenicu, oni nisu to u stanju razumijet.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 18:48   #260
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Ma njima da HNB pošalje 5 godina unaprijed jednu rečenicu, oni nisu to u stanju razumijet.
Očito da je tako 😂. Žalosno je što sam više informacija dobila na forumu nego u banci u nekoliko navrata.
Primabalerina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:36.