Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2016., 15:15   #101
Quote:
Dario_UR88 kaže: Pogledaj post
brzopotezno pitanje, na mpbz sam vidio da mi je od 1.10 dopusteno novo prekoracenje, koje iznosi vecu svotu od ovog trenutno, naime mene zanima, jel mogu ja otici u banku i zatraziti da mi to odobre ranije, jer mi je potrebno hitan novac, da podmirim neke stvari, pa se ja kasnije obracunam s tim minusom, uglavnom da ne duljim, pitanje tehnicke prirode, moze li se novoodobreno dopusteno prekoracenje koristiti odmah, na moj zahtjev ili ipak moram cekati taj 1.10.
Najbolje pitati u banci. U Zabi se može, tj. meni su tako odobrili veći minus dva mjeseca prije nego što je istekao onaj stari i što je trebalo ići redovno odobrenje (Zaba inače korigira minus jednom godišnje).
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 15:19   #102
odobrili su ti odmah? ili je bilo potrebno cekati do iduce uplate?
Dario_UR88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 09:33   #103
Quote:
Dario_UR88 kaže: Pogledaj post
odobrili su ti odmah? ili je bilo potrebno cekati do iduce uplate?
Ne, bankarica mi je odobrila na licu mjesta kad sam došla u poslovnicu. Doduše to je bilo prije malo više od godinu dana, možda se nešto i promijenilo. Ali iz mojeg iskustva, sve takve stvari najviše ovise o samoj poslovnici i bankarici, nisu pravila uvijek ista.
bluebunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2016., 17:57   #104
Možeš pokušati. Mislim, to se inače većinom radi na predviđeni datum, svakih 6 mjeseci, ali ako se već sada zna kako će biti 1.10., ne vidim zašto bi to uskratili
__________________
Razmišljam o tome da razmišljam manje...
rocket86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2016., 09:43   #105
ista stvar... u Zabi sam. nazvao bankaricu i bez obzira na trenutno dozvoljeno prekoračenje i datum najave novog, unutar 24 sata su sredstva bila odobrena i iznos povećan. mislim da se plaćala neka mala naknada i da je išlo na 6 mjeseci. nakon 6 mjeseci sam ju nazvao s istim upitom i redovnim putem (bez naknade) je iznos povećan do maksimuma i tako mi se sada automatski obnavlja svake godine.
Opomena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 16:40   #106
Dečko je zaposlen na određeno 3 mjeseca i danas su mu u banci rekli da mu ne daju dozvoljeni minus jer treba biti barem 6 mjeseci zaposlen na određeno, koliko je to točno s obzirom da je žena na šalteru bila malo... pristojno rečeno smotana?
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 16:44   #107
minus se odobrava na pola godine, ne može na kraće. stoga se traži i da je ugovor barem na pola godine.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 13:25   #108
Meni je isto ugovor svaka tri mjeseca pa se produžuje. Može se dobiti dozvoljeni minus ako radiš najmanje 6mjeseci,tj ako si dobio već 6 plaća.Bio sam u PBZ-u u Središću te me je službenik glatko skinuo te nije htio ništa napraviti. U PBZ u Savskoj su mi odma sve objasnili te sam podigo papir u banci"potvrda o zaposlenju" odnio kod svog poslodavca da ispuni te vratio u banku. Dosad sam imao studentski paket. Jucer mi je dosla placa ali nije jos minus. Zvao sam banku te su mi rekli da treba 24h nakon primitka plaće da se odobreni minus vidi na računu.
IncreDible666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2016., 08:45   #109
Quote:
IncreDible666 kaže: Pogledaj post
Meni je isto ugovor svaka tri mjeseca pa se produžuje. Može se dobiti dozvoljeni minus ako radiš najmanje 6mjeseci,tj ako si dobio već 6 plaća.Bio sam u PBZ-u u Središću te me je službenik glatko skinuo te nije htio ništa napraviti. U PBZ u Savskoj su mi odma sve objasnili te sam podigo papir u banci"potvrda o zaposlenju" odnio kod svog poslodavca da ispuni te vratio u banku. Dosad sam imao studentski paket. Jucer mi je dosla placa ali nije jos minus. Zvao sam banku te su mi rekli da treba 24h nakon primitka plaće da se odobreni minus vidi na računu.
Isto je i nama bilo, samo što nisam napisala, ukratko dobili papir, poslodavac ispunio, krajem mjeseca mu se ukida Studentski paket, i nakon plaće odobarava minus, sve ok
ElsaStarfire is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2016., 21:43   #110
Thumbs down

A pazi sad... imao dozvoljeni minus, medjutim ostao bez posla na par mj (gazda me nije prijavio) tako da sam ostao bez njega..nakon toga uredno opet prijavljen i primam placu redovito...vidim novoodobreni dozvoljeni minus od 1.10. i to veci nego sam do sada imao ranije..reko super, zakon... medjutim jutros se probudim, odem provjerit stanje racuna - kad ono dozvoljeni minus 0,00kn i tako pise do 31.3.2017.. votafak se tu dogodilo, zasto mi nije aktiviran novoodobreni minus? zvao sam info telefon pa kazu da ce se mozda vidjeti tek u pon, mada sumnjam u tu pricu jer to ide racunalno sve, uostalom frend je imao istu najavu i njemu sve proslo bez greske, minus odobren i sredstva dostupna...
rodjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 08:06   #111
A je li ti pisalo na zadnjem izvodu da će biti odobren?
Ako da, lijepo s tim u poslovnicu u ponedjeljak i nek ti otvore ručno taj minus. Moguće da je greška u sustavu nekakva

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 17:24   #112
Pisalo mi je na internet bankarstvu u informacijama o tekucem racunu...

Pisalo je ovako:
Dopusteno prekoracenje: 0,00kn
Vrijedi do: 30.09.2016.
Iznos novoodobrenog prekoracenja: 9400,00 kn
Primjena novoodobrenog prekoracenja: 1.10.2016.

Vidjet cemo da li ce se sutra sto promijeniti, ako nece onda idem poslije posla u banku provjeriti o cemu se radi...
rodjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2016., 21:18   #113
Ajde baš javi kakva je situacija

Poslano sa mog HUAWEI NXT-L29 koristeći Tapatalk
JayDeena is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 15:52   #114
Stanje se nije promjenilo, bio u banci, nisu nista posebno komentirali, ali teta na salteru mi je dala obrazac koji moram potvrditi u firmi i s tim doci kod voditelja pa ce on vjerojatno odluciti o daljnjoj sudbini financijskog priljeva na moj tekuci racun..nadam se da ce odluka biti na sveopcu radost, kako mene tako i ukucana
rodjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 16:08   #115
Korištenje minusa ne može nikako biti radost...
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 20:39   #116
Bas, kakva je to radost kaj ces se moci zaduziti 9000kn po apsolutno najvecoj mogucoj kamati na trzistu, maksimalnoj zakonskoj ?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 22:22   #117
Baš i nije maksimalna zakonska, meni je npr. 9,88%. Ovisi što od usluga koristiš. Ja sam zadovoljan s PBZ-om. Osim gužvi u poslovnicama, ali i to nešto znači, osim da su tete spore
saracela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 18:08   #118
Pa nije radost zaduziti se, ali je radost kad imas na raspolaganju 9 milja za svaki slucaj... ili je tebi veca radost da kad ti zatreba lova, onda obilaziti rodbinu i frendove i moliti da ti netko posudi lovu?

Uglavnom, sad moram cekati da sjedne iduca placa i odmah iduci dan bi minus automatski trebao biti odobren. Ukoliko ne bude, receno mi je da dodjem u banku ponovno raditi neki zahtjev..
rodjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2016., 23:12   #119
apdejt: Za dobivanje dozvoljenog minusa u PBZ ukoliko imate ugovor na određeno, morate biti zaposleni minimalno 6mj u istoj firmi. Ne znam samo zašto su toliko lijeni dati sve potrebne informacije odjednom nego ih bezvoljno daju na kapaljku...
rodjoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2016., 07:27   #120
Stvarno ne bih preporucio minus nikome, a pogotovo !! ako ste zaposleni na odredeno.
I kaj, ne produze vam ugovor jedan mjesec, ne sjedne1 , 2 , place, banka ukine minus skroz, onda ce biti kriva banka sto je odobrila minus in the first place?
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.