Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostali mediji

Ostali mediji O medijima, bez televizije. I novinarima. Podforumi: Tisak, Radio, Internet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.06.2016., 00:48   #541
Quote:
netsky prospekt kaže: Pogledaj post
Znaš što je McDonalds

E pa ovo ti je u novinarstvu McDenis
Znači, kaloričan i ukusan?
__________________
Nije bitno ciljati u metu. Bitno je metati u cilj...
FeetF1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2016., 13:45   #542
Zašto narod traži promjenu nastavnog programa?
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 09:49   #543
Sada sam procitao da je snimljen dokumentarni film o Ivici Todoricu pa sam se sjetio ovoga davnasnjeg Kuljisevog teksta... u zivopisnom stilu...
KingCrimson is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 14:52   #544
Uvijek me je fascinirao taj cvjećarski biznis..
Naravno, to je iz čistog nepoznavanja materije..
Krizanteme su mi jasne, ljudi ih kupuju dva tri dana u godini, ali ostale biljke..Hm..
Danas se i za grobove kupuje uglavnom umjetno cvijeće..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 16:59   #545
ja sam ga baš nanovno otkrio, tj sjetio ga se u zadnje 2,5 godine i baš je tada poceo propadati, koji je njemu vrag na fejsu? postao je hdzovac?
Patak15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 19:45   #546
Quote:
Patak15 kaže: Pogledaj post
ja sam ga baš nanovno otkrio, tj sjetio ga se u zadnje 2,5 godine i baš je tada poceo propadati, koji je njemu vrag na fejsu? postao je hdzovac?
Hahahahahahhahahaha kao da je važno što je Kuljiš! Nije to tako jednostavno. Prince je postao simbol, a Kuljiš definicija. Dakle, "Pišem za one koji plate više, nemam ograda mogu i klerofašti i ultra ljevičari" ime je čovjeka ranije znanog kao Kuljiš.
Tratin20 is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2017., 21:17   #547
Quote:
Patak15 kaže: Pogledaj post
ja sam ga baš nanovno otkrio, tj sjetio ga se u zadnje 2,5 godine i baš je tada poceo propadati, koji je njemu vrag na fejsu? postao je hdzovac?
Ma kakav HDZ-ovac. Trenutno je u fazi da mrzi sve oko sebe jer su sve njegove opcije propale ili se pokazale kao potpuni promašaj.
EneaPiccolomini is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2018., 16:23   #548
Dignuo je natrag "Zurnaliste" i ima hrpa nadodanih tekstova, nisam još provjeravao koliko je novih ali ima svakako i njih pošto komentira jako recentne stvari poput dolaska Vučića i sl.
Patak15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:10   #549
Kuljiš je izvrstan novinar i urednik..Vlasnik je kreativnog duha.
Enda Moab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:18   #550
Ne znam gdje danas i čime se bavi g.Kuljiš ali bi sjajno za domaću scenu od politike, medija i društva da se on angažira u svom pravom novinarskom duhu.
Pretpostavljam da se na bavi tiskovinama, pošto i sam kaže da taj vid novinarstva izdiše, ali čvrsto vjerujem da bi jedan vrsni portal bio skladno mjesto za njegovo briljantno pero..

Takvi novinari danas nedostaju.
Enda Moab is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 17:38   #551
Quote:
Enda Moab kaže: Pogledaj post
Ne znam gdje danas i čime se bavi g.Kuljiš ali bi sjajno za domaću scenu od politike, medija i društva da se on angažira u svom pravom novinarskom duhu.
Pretpostavljam da se na bavi tiskovinama, pošto i sam kaže da taj vid novinarstva izdiše, ali čvrsto vjerujem da bi jedan vrsni portal bio skladno mjesto za njegovo briljantno pero..

Takvi novinari danas nedostaju.
evo ga

https://www.zurnalist.online/

Inače, onaj ko jako dobro poznaje neku materiju lako nađe u njegovim tekstovima hrpu bizarnih faktografskih grešaka. Ali moram mu priznati da me u skoro svakom većem tekstu bar dva puta rasplače od smijeha.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 20:48   #552
Hvala za link.
To je dakle njegov blog-portal ?
Sasvim pristojno i samostalno..Samostalno vjerujem jer očito da je Denis odlučio naučiti pogreške koje su ga stajale sukoba u uredništvima iz kojih je kasnije izišao..

Što se odnosi na tvoj opravdan komentar o Kuljiševu hiperiščašenom prikazivanju činjenica koje nisu dosljedne vjerodostojnom zbivanju.
Kuljiš nerijetko prelazi preko niza dokaza koji slobodnom uporabom mogu vrlo lako opovrgnuti njegove teorije, ali on posjeduje jedan izniman talent, a to je privlačenje tekstom..Idejom..On ima algoritam da složenu materiju pojednostavi i svede je na razumljivu razinu široj populaciji.
U tome je čitav njegov kapital.

On naravno nije osoba koja se bavi dosljednim znanstvenim historiografskim istraživanjima, ali naglašavam njegovu vještinu da je on upoznat sa hrpom podataka koje izvrsno koristi u konstrukciji priče.
I ono što je nevezano u prvom pogledu, on uspije svezati metodom logike ili antilogike u nekoliko idućih pokušaja.
Iako odvažno nastupa u svojoj prezentaciji, Kuljiš je odlično upoznat sa karakterom i zakulisnim rabotama prvenstveno političke klike koja čini sustava koji je do sada prožderao 25 godina i neslućene svote novaca sa vrlo upitnim rezultatom s obzirom na aktualne događaje.
Enda Moab is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 10:58   #553
čitao sam baš njegovu priču o Stipetiću jučer na Žurnalistima.... Iako je materija dobro pokrivena, nekako sam dojma da se malo previše iživljava na "običnoj" raji sa izrazima, pridjevima, metaforama i čime sve ne, koji su valjda svega 7 puta ikad korišteni u našem jeziku. Ne osporavam elokventnost, no mislim da nije potrebno na takav način činiti svoj rad "uzvišenim"...
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 13:53   #554
Priznajem da s guštom čitam ovaj njegov portal i gotovo sve članke koje objavi tamo, ali me živcira koliko blefira s dubinskim poznavanjem materije kojeg najčešće nema. Gotovo uvijek, kad se radi o nečemu što ja stvarno dobro poznajem, ispadne da priča gluposti. Čak sam mu i poslao mail s ispravcima onog članka o Roskildeu, ali naravno da odgovora nikad nije bilo.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 14:01   #555
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
čitao sam baš njegovu priču o Stipetiću jučer na Žurnalistima.... Iako je materija dobro pokrivena, nekako sam dojma da se malo previše iživljava na "običnoj" raji sa izrazima, pridjevima, metaforama i čime sve ne, koji su valjda svega 7 puta ikad korišteni u našem jeziku. Ne osporavam elokventnost, no mislim da nije potrebno na takav način činiti svoj rad "uzvišenim"...
Sad bi ti čovjeku uskratio njegov stil, jer mu nisi dorastao. Pa čitaj onda nešto čemu jesi!
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 15:11   #556
Quote:
IamBlackShip kaže: Pogledaj post
Priznajem da s guštom čitam ovaj njegov portal i gotovo sve članke koje objavi tamo, ali me živcira koliko blefira s dubinskim poznavanjem materije kojeg najčešće nema. Gotovo uvijek, kad se radi o nečemu što ja stvarno dobro poznajem, ispadne da priča gluposti. Čak sam mu i poslao mail s ispravcima onog članka o Roskildeu, ali naravno da odgovora nikad nije bilo.
Lol, pa to rade skoro svi novinari, i to je ujedno jedan od glavnih razloga zašto su omraženi među ljudima.
Kuljiš je apsolutni arhetip umišljenosti bez ikakvog pokrića, što čak i nije toliki problem u usporedbi s njegovim konfabulacijama i notornim laganjima kao npr u vezi Sanadera i Mimare.
blort is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 15:21   #557
Quote:
blort kaže: Pogledaj post
Lol, pa to rade skoro svi novinari, i to je ujedno jedan od glavnih razloga zašto su omraženi među ljudima.
Kuljiš je apsolutni arhetip umišljenosti bez ikakvog pokrića, što čak i nije toliki problem u usporedbi s njegovim konfabulacijama i notornim laganjima kao npr u vezi Sanadera i Mimare.
Da, ali postoje novinari/kolumnisti koji svojim stilom, kao što je netko gore napisao, pretendiraju da su eruditi. Kuljiš, Bešker, Gudžević...pa ti sad gledaj ko folira a ko ne.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 18:14   #558
Ja samo iznosima svoje mišljenje... Po čemu si ti to zaključio da ja njega ne razumijem ili mu nisam dorastao ?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 18:38   #559
Quote:
perich kaže: Pogledaj post
Ja samo iznosima svoje mišljenje... Po čemu si ti to zaključio da ja njega ne razumijem ili mu nisam dorastao ?
Za koga se onda brineš i zbog čega? Za neke kretene koji ne mogu svladati Kuljišev vokabular? Zašto bi takvi uopće i čitali Kuljiša? I bolje da ga ne čitaju, takvi su u stanju povjerovati u njegove tekstove. Kuljiš se, ako se čita, sigurno ne čita zbog informativne vrijednosti članaka, već upravo zbog stilske.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2018., 12:16   #560
Čita li tko Kuljišev blog..
Zanimljivo je čitati kako nekadašnji (možda i sadašnji, nije jasno), hrvatski obavještajci, državni službenici, postaju čelnici uprava strateških kompanija, a žene im dobijaju više milijunske euro kredite od renomiranih banaka..
Eh..
Monro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:35.