Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2008., 10:51   #41
Slicna stvar i kod mene. Pogledao sam ali ako netko ima snimku neka mi pliz javi.
OCcom is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 11:05   #42
Ja sam došao na pola. Na Plečka. Sve prije nisam gledao.
Sva sreća što nisam ni trebao
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 12:19   #43
Quote:
Alan_Cro kaže: Pogledaj post
Ima tko volje i malo vremena pa u par recenica opisati o cemu je bilo...cisto za one koje san savlada prije pocetka NRZ (valjda od previse lose politike na TV-u) ?
Skinuti cusa rapida ovih dana, no malo sam radoznao
Evo ti LINK za NRZ pa biraj koju želiš sam pogledati.
carsigmulac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2008., 16:48   #44
Quote:
arna kaže: Pogledaj post
Nisam gledala tu emisiju, ali muž mi je pričao da su pilići izmanipulirali robota. Kako to tumačite?
Pogledaj ovdje:
http://www.m-tec.ag/1_2_2.asp?lang=eng

Kretanje robota sa generatorom slučajnih brojeva uz kojega su othranjeni pilići.
1. bez pilića, 2. pilići su smješteni blizu jednog kuta s desne strane arene unutar koje se kreće robot


Quote:
This sensational experiment gives cause for reflection, since the day-old chicks neither know what a robot is, nor what a random generator is, nor how the latter produces the robot's right to left movements. It is therefore the chicks' unconscious desire, their expectations, which control the robot. Yet again, this leads to only one conclusion:

The chicks' unconscious expectations create a field with an intrinsic intelligence, i.e. which knows very well of itself how the robot, the generator and its driver work, and cause the robot's movements as s result!
Baza I Chinga i svih drugih divinacijskim metoda baziranih na generatorima slučajnosti.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:20   #45
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Pogledaj ovdje:
http://www.m-tec.ag/1_2_2.asp?lang=eng

Kretanje robota sa generatorom slučajnih brojeva uz kojega su othranjeni pilići.
1. bez pilića, 2. pilići su smješteni blizu jednog kuta s desne strane arene unutar koje se kreće robot



Baza I Chinga i svih drugih divinacijskim metoda baziranih na generatorima slučajnosti.
Istinskim ili pseudoslucajnim? Izvor...racunalni bipolarni jezik (0,1). Zasto mnoga istrazivanja zavrsavaju na dualnoj suprotnosti i njezinim varijacijama. Ima li tu kakve povezanosti i da li se s tim bavio ko?
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:36   #46
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Iz perspektive materije, to je teško zamisliti. Treba imati jak mentalni aparat da si dočaraš što bi bilo.
Hajde mi reci, da nema gladi, jer upravljaš materijom, i da sve materijalno možeš zadovoljiti, bi li ikome krao materijalna dobra? Što će ti? Imaš svoja.
A zločince se uvijek može kazniti.
Naravno da bi krao! Umni bug nam konstantno daje informacije o tome da nam nesto fali. No on kao i sve drugo, ima i pozitivnu stranu. Ta pohlepa nas je postavila na vrh hranidbenog lanca. U protivnom bi ostali zadovoljni vatrom, komadom mesa i blatnjavom druzicom.
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:39   #47
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Istinskim ili pseudoslucajnim? Izvor...racunalni bipolarni jezik (0,1). Zasto mnoga istrazivanja zavrsavaju na dualnoj suprotnosti i njezinim varijacijama. Ima li tu kakve povezanosti i da li se s tim bavio ko?

Istinskim. Da je pseudoslučajan, bio bi determiniran, i po tome bez mogućnosti utjecaja izvana.
REG-ovi se i rade zato što su to potkvantna vrata za utjecaje izvana.
A napraviti stvarni randomski generator, nije teško. Ne mora se nužno koristiti radioaktivni raspad, moguće je koristiti šum u poluvodičima. Što bi duhovnjaci rekli, kada bi znali što poluvodić jest, djelovanje na kristal.
Ovo je komunikacija. Potkvantna komunikacija polja pilića i generatora slučajnih brojeva. Na razini skrivenih varijabli, dakle ispod heisenberga.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:45   #48
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Naravno da bi krao! Umni bug nam konstantno daje informacije o tome da nam nesto fali. No on kao i sve drugo, ima i pozitivnu stranu. Ta pohlepa nas je postavila na vrh hranidbenog lanca. U protivnom bi ostali zadovoljni vatrom, komadom mesa i blatnjavom druzicom.

Inače, samljeo sam "predatore" na duhovnosti kada su zagovarali "mi smo jaki, mi smo snažni" filozofiju.
Nema predatora i nema plijena. Nema vrha i dna hranidbenog lanca. To je naša izmišljotina, to je naša zabluda, plod vojničke, rimske kulture.

Tko je taj koji sve jede a njega nitko ne jede? Ne postoji.
Lava pojedu bakterije, bilo bolesti, kada je živ, bilo raspadanja, kada je mrtav. Pojedu ga najmanja od najmanjih bića. A onda oni opet recikliraju tvar biljkama a one životinjama.
Svu energiju pak daje sunce. Njega svi jedemo, a ipak je ono Bog.
To je sve tako fino cikličko da nema nikakvog vrha hranidbenog lanca.
A nas ubijaju predatori koji se zovu oktani. Češće smo ulovljeni u automobilskim nesrećama nego što su ikakve zebre i antilope u divljini.

Što se tiče krađe, zanemarimo li kleptomaniju, ona nastaje iz straha od gubitka socijalnih pozicija, ili gubitka osnovne egzistencije. Ako to dvoje ne bude ovisilo o materiji, onda nećemo ni krasti materiju. Eventualno nešto informatičko, kao piratski softver.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:58   #49
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ah da.
Evo objašnjenja za one koje zanima...
Moderni čovjek mašta da ima automobil, stan, dobar posao... On više ne mašta o nevjerojatnim stvarima, o dalekim svjetovima, o vilama...Ne.
On je toliko sputan, da počinje maštati o običnom životu, običnoj svakodnevici. O tome kako će zasnovati obitelj, živjeti u stanu, voziti se na posao automobilom.

Kuda su otišli vizionari kojima je mašta sezala dalje od svakodnevice?
Nametnuto! Samo je pitanje jesu li ti uvjeti posljedica naseg neznanja ili imaju konkretan uzrok, sustavni plan. Joj...opet sam se zanjeo! Zaboravih da su na ovom forumu kreacije zabranjene!

E pa vizionare ste sami istjerali a potrebni su ne samo vama nego cijelom drustvu! Djeluju poticajno!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:05   #50
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Istinskim. Da je pseudoslučajan, bio bi determiniran, i po tome bez mogućnosti utjecaja izvana.
REG-ovi se i rade zato što su to potkvantna vrata za utjecaje izvana.
A napraviti stvarni randomski generator, nije teško. Ne mora se nužno koristiti radioaktivni raspad, moguće je koristiti šum u poluvodičima. Što bi duhovnjaci rekli, kada bi znali što poluvodić jest, djelovanje na kristal.
Ovo je komunikacija. Potkvantna komunikacija polja pilića i generatora slučajnih brojeva. Na razini skrivenih varijabli, dakle ispod heisenberga.
Kako mogu biti istinski ako je komunikacija na razini SKRIVENIH varijabli. Nazivamo nesto deterministickim a nisu nam poznati konacni izvori.
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:07   #51
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Kako mogu biti istinski ako je komunikacija na razini SKRIVENIH varijabli. Nazivamo nesto deterministickim a nisu nam poznati konacni izvori.
Konacnost, dakle ne postoji. Kao niti vrhovi lanaca, apsolutni predatori, popovi, sefovi...
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:19   #52
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Inače, samljeo sam "predatore" na duhovnosti kada su zagovarali "mi smo jaki, mi smo snažni" filozofiju.
Nema predatora i nema plijena. Nema vrha i dna hranidbenog lanca. To je naša izmišljotina, to je naša zabluda, plod vojničke, rimske kulture.

Tko je taj koji sve jede a njega nitko ne jede? Ne postoji.
Lava pojedu bakterije, bilo bolesti, kada je živ, bilo raspadanja, kada je mrtav. Pojedu ga najmanja od najmanjih bića. A onda oni opet recikliraju tvar biljkama a one životinjama.
Svu energiju pak daje sunce. Njega svi jedemo, a ipak je ono Bog.
To je sve tako fino cikličko da nema nikakvog vrha hranidbenog lanca.
A nas ubijaju predatori koji se zovu oktani. Češće smo ulovljeni u automobilskim nesrećama nego što su ikakve zebre i antilope u divljini.

Što se tiče krađe, zanemarimo li kleptomaniju, ona nastaje iz straha od gubitka socijalnih pozicija, ili gubitka osnovne egzistencije. Ako to dvoje ne bude ovisilo o materiji, onda nećemo ni krasti materiju. Eventualno nešto informatičko, kao piratski softver.
Sunce sva energija?
Energije nemaju izvora, tj. i sami izvori imaju izvor. Uz duge nasavrsenosti, bug proizvodi i ogranicenja koja nam ne onmogucuju apsolutni uvid u stvari.
Tako se moramo ograniciti na bliski sustav kojeg djelomicno poznajemo (Sunce). Ali na taj nacin mozemo i samo djelomicno zagovarati svoje stavove
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:22   #53
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Sunce sva energija?
Energije nemaju izvora, tj. i sami izvori imaju izvor. Uz duge nasavrsenosti, bug proizvodi i ogranicenja koja nam ne onmogucuju apsolutni uvid u stvari.
Tako se moramo ograniciti na bliski sustav kojeg djelomicno poznajemo (Sunce). Ali na taj nacin mozemo i samo djelomicno zagovarati svoje stavove
Kad nekog sameljes onda si i sam predator! A iz navednog slijedi:
I sam ces biti istrijebljen!
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:32   #54
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Kad nekog sameljes onda si i sam predator! A iz navednog slijedi:
I sam ces biti istrijebljen!
Isljucimo li bugove postajemo svjesni vlastitog neznanja, shvatimo kako i zasto pilci komuniciraju no to ne mozemo prenijeti u materijalne okvire. Preograniceni su za te pojave. Trebali bi prvo dokuciti vlastiti postanak a tek onda se baviti nizim stvorenjima.
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 11:58   #55
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Sunce sva energija?
Energije nemaju izvora, tj. i sami izvori imaju izvor. Uz duge nasavrsenosti, bug proizvodi i ogranicenja koja nam ne onmogucuju apsolutni uvid u stvari.
Tako se moramo ograniciti na bliski sustav kojeg djelomicno poznajemo (Sunce). Ali na taj nacin mozemo i samo djelomicno zagovarati svoje stavove
Ne znam što hoćeš reći, ali energije se DEGRADIRAJU. Duhovnjaci vole u svojoj zatucanosti ponavljati kao papagaji "energija je neuništiva". Jest. Ali je njezina uređenost uništiva. Ždere ju entropija.
Sunce povećava svoju entropiju smanjujući time entropiju na Zemlji (konačna bilanca uvijek je pozitivna, to je odrednica smjera vremena). Znači, mi svi žderemo sunce.

A sad što se tiče skrivenih varijabli: ovdje ih samo uvijetno spominjem.
Naime, kvantna fizika, koja je bazirana na Copenhagenškoj interpretaciji, izbacila je determinizam. No neke pojave nisu se uklapale, kao što je EPR paradoks, a i sam Bellovi teorem je zadao udarac lokalnosti i postavkama kvantne mehanike. Pa je David Bohm uveo bohmovu mehaniku skrivenih varijabli, koje su značile ponovni determinizam.
No nakon Bohma, dolazi nešto što nije nitko uveo, odnosno moja vlastita ideja, koja kaže da skrivene varijable nisu determinističke, i nisu nedodirljive, već na njih djeluje inteligentno polje. Skrivene su samo zato što fizika do njih ne može doći, ali nisu i zatvorene i same sebi dostatne, već su u interakciji da poljima svijesti.
Svijest je pak nešto što fizika odbacuje, odnosno, stavlja ga pod epifenomen neuronskih struktura.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 12:00   #56
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Kad nekog sameljes onda si i sam predator! A iz navednog slijedi:
I sam ces biti istrijebljen!
Nije isto biti predator samo radi preseravanja, odnosno veličanja sebe, i biti borac protiv nepravde.
Kada si predator samo radi sebe, čitava svrha tvog postojanja si ti sam, i imaš umišljaj da ti je cijeli svemir bačen na koljena.
Kada si borac protiv nepravde, onda je tvoja svrha postojanja bolji svijet, i svemir ti je prijatelj s kojim živiš u simbiozi.

Osobno smatram da je priroda, kada je uvela predatore, nešto gadno skršila u simetrijama, i otišla na krivi put. No još sam više uvjeren da predatore nije uvela priroda, nego smo mi to sve u našem neznanju krivo protumačili.
Ja znam likove koji veličaju mačke, predatore i borilačke vještine...obični su pizdeki.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 13:23   #57
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Ne znam što hoćeš reći, ali energije se DEGRADIRAJU. Duhovnjaci vole u svojoj zatucanosti ponavljati kao papagaji "energija je neuništiva". Jest. Ali je njezina uređenost uništiva. Ždere ju entropija.
Sunce povećava svoju entropiju smanjujući time entropiju na Zemlji (konačna bilanca uvijek je pozitivna, to je odrednica smjera vremena). Znači, mi svi žderemo sunce.

A sad što se tiče skrivenih varijabli: ovdje ih samo uvijetno spominjem.
Naime, kvantna fizika, koja je bazirana na Copenhagenškoj interpretaciji, izbacila je determinizam. No neke pojave nisu se uklapale, kao što je EPR paradoks, a i sam Bellovi teorem je zadao udarac lokalnosti i postavkama kvantne mehanike. Pa je David Bohm uveo bohmovu mehaniku skrivenih varijabli, koje su značile ponovni determinizam.
No nakon Bohma, dolazi nešto što nije nitko uveo, odnosno moja vlastita ideja, koja kaže da skrivene varijable nisu determinističke, i nisu nedodirljive, već na njih djeluje inteligentno polje. Skrivene su samo zato što fizika do njih ne može doći, ali nisu i zatvorene i same sebi dostatne, već su u interakciji da poljima svijesti.
Svijest je pak nešto što fizika odbacuje, odnosno, stavlja ga pod epifenomen neuronskih struktura.
Naravno i sama energija je prolazna. Sve je prolazno i sve se mijenja. Ali neke vise energije (bilo bi egoisticno govoriti da ih nema) zasigurno postoje. Pucam na tvorca (on ne mora biti religijski). Znanost ga ne porice, a i religijske institucije u zadnje vrijeme ne odbacuju znanost (crkva sad kaze: ok evolucija stoji, ali i nju je nesto moralo potaknuti). Kazem sve rasprave zavrsavaju (religijske ili znanstvene) na tom dualizmu: dobro i zlo, 0 i 1, spolovi, imati ili biti, materijalno i duhovno. Stalne borbe dvaju suprotnih strana su produktivne. Po slicnom principu smo vjerojatno i nastali. Prvi korak...roditelji...praroditelji...evolucija ili rajski vrt( svejedno). Postoji li ista sta pri analizama ne zavrsava na dvije suprotnosti i njenim produktima?
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 13:27   #58
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Nije isto biti predator samo radi preseravanja, odnosno veličanja sebe, i biti borac protiv nepravde.
Kada si predator samo radi sebe, čitava svrha tvog postojanja si ti sam, i imaš umišljaj da ti je cijeli svemir bačen na koljena.
Kada si borac protiv nepravde, onda je tvoja svrha postojanja bolji svijet, i svemir ti je prijatelj s kojim živiš u simbiozi.

Osobno smatram da je priroda, kada je uvela predatore, nešto gadno skršila u simetrijama, i otišla na krivi put. No još sam više uvjeren da predatore nije uvela priroda, nego smo mi to sve u našem neznanju krivo protumačili.
Ja znam likove koji veličaju mačke, predatore i borilačke vještine...obični su pizdeki.
Po meni je predator i plijen savrsena postavka jel otvara mogucnosti i potiskuje totalirizam. Vidis...suprotni dualizam se stalno ponavlja.
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 14:02   #59
Quote:
rohotep kaže: Pogledaj post
Naravno i sama energija je prolazna. Sve je prolazno i sve se mijenja. Ali neke vise energije (bilo bi egoisticno govoriti da ih nema) zasigurno postoje.
Sa ovim se apsolutno slažem (ali znanstvenici ne!). Dapače, ne samo da mislim da postoje više energije, već da postoje i načini transformacija viših energija u niže i obrnuto. Pavlitini generatori, ako nisu mit, dokaz su za to.

Quote:
Pucam na tvorca (on ne mora biti religijski). Znanost ga ne porice, a i religijske institucije u zadnje vrijeme ne odbacuju znanost (crkva sad kaze: ok evolucija stoji, ali i nju je nesto moralo potaknuti).
Znanost bi ga rado odbacila ali jednako kao što ne može pronaći dokaze da postoji, ne može pronaći ni teorem po kojem bi ga iznegirala. Dapače, u novije vrijeme znanost pronalazi teoreme, i to vrlo čvrste i fundamentalne, kojima negira samu sebe. Jedan od njih je i Bellov teorem, a drugi je Gödelov.

Quote:
Kazem sve rasprave zavrsavaju (religijske ili znanstvene) na tom dualizmu: dobro i zlo, 0 i 1, spolovi, imati ili biti, materijalno i duhovno. Stalne borbe dvaju suprotnih strana su produktivne. Po slicnom principu smo vjerojatno i nastali. Prvi korak...roditelji...praroditelji...evolucija ili rajski vrt( svejedno). Postoji li ista sta pri analizama ne zavrsava na dvije suprotnosti i njenim produktima?
Borba u kojoj sudionici pate, nije produktivna. Točka. To je stranputica.
Borba u kojoj nema patnje, nego zdravog nadmetanja, to bi bilo nešto kao sport. Natjecanje u kojem nema zla, iako ga u današnjem sportu ima.
Predatori, u smislu, "mi smo jači, vi treba da crknete" nisu po Bogu. Oni su po bolesnom čovjeku.
Batt_X is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 08:54   #60
Quote:
Batt_X kaže: Pogledaj post
Sa ovim se apsolutno slažem (ali znanstvenici ne!). Dapače, ne samo da mislim da postoje više energije, već da postoje i načini transformacija viših energija u niže i obrnuto. Pavlitini generatori, ako nisu mit, dokaz su za to.


Znanost bi ga rado odbacila ali jednako kao što ne može pronaći dokaze da postoji, ne može pronaći ni teorem po kojem bi ga iznegirala. Dapače, u novije vrijeme znanost pronalazi teoreme, i to vrlo čvrste i fundamentalne, kojima negira samu sebe. Jedan od njih je i Bellov teorem, a drugi je Gödelov.


Borba u kojoj sudionici pate, nije produktivna. Točka. To je stranputica.
Borba u kojoj nema patnje, nego zdravog nadmetanja, to bi bilo nešto kao sport. Natjecanje u kojem nema zla, iako ga u današnjem sportu ima.
Predatori, u smislu, "mi smo jači, vi treba da crknete" nisu po Bogu. Oni su po bolesnom čovjeku.
Hologramske fragmente Pozitivnog Kreatora proiciramo iznutra u obliku svjesti, no slobodna volja pri spiritualnom usponu ne tvori uvijek pozitivan ishod. Naime...
s druge strane bivamo izmanipulirani suprotnim frakcijama koje nas guraju u okvire, ograničenja materijalne svakodnevnice.
Lišena slobode masa često poklekne
a energetski vampiri nikako da se zasite globalnog morala
I ja veličam podvige heroja, boraca palih za ideale.
a ako ne obnovimo redove izgubit čemo rat.
rohotep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:26.