Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2015., 15:20   #81
moj mali je nazalost svako malo na antibiotiku i uvijek mu prepise augmentin
koje vasa djeca uzimaju?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 16:29   #82
Zbog čega ti je maleni svako malo na antibiotiku?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 16:45   #83
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moj mali je nazalost svako malo na antibiotiku i uvijek mu prepise augmentin
koje vasa djeca uzimaju?
Ne razumijem iskreno ovo pitanje.
Antibiotik se propisuje shodno nalazu, najbolje antibiograma.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 16:46   #84
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Zbog čega ti je maleni svako malo na antibiotiku?
Od kako je lani krenuo u vrtic stalno je bolestan te upala gornjih disnih puteva,laringitis pa bronhitis zadnje vrijeme pa dve upale pluca u pola godine pa operacija krajnika sve to u kratko vremena
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2015., 21:42   #85
Vecini nakon odstranjivanja krajnika drama najcesce stane.
Kakvo je sad nakon op.stanje?
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 10:24   #86
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne razumijem iskreno ovo pitanje.
Antibiotik se propisuje shodno nalazu, najbolje antibiograma.
antibiotik se najrjeđe propisuje na temelju antibiograma.
ne bi baš bilo dobro čekati bez terapije po 2-3 dana nalaz istoga.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 11:00   #87
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
antibiotik se najrjeđe propisuje na temelju antibiograma.
ne bi baš bilo dobro čekati bez terapije po 2-3 dana nalaz istoga.
Živio govornik/-ica!

...još ako imaš prigodu dobiti CRP, KKS/DKS, po potrebi i urin...

Antibiogram je poželjan, ali tek kao eventualni korektiv empirijski propisane terapije.

-U prijevodu: prvo opališ antibiotikom za koji na osnovu kliničke slike postoji najveća vjerojatnost kako će biti efikasan, a antibiogram ti može ukazati jesi li ispravno odabrao antibiotik, ili ga trebaš promijeniti.
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 12:45   #88
No, a sto sam napisala- shodno nalazima a najbolje antibiogramu. Cekanje 2-3 dana nerijetko i je praksa, posebno ako, nerijetko, fula atb.
Ovo odokativno sikanje po nekom nigdje egzaktno odredjenom broju dana i je dovelo na ivicu povratka u 19.st.To je vjerojatno jedan od ako ne i jedini dio medicine na rubu nadriljecnistva.
Rikavat cemo kroz koje desetljecje masovno od upale grla i mjehura vulgaris ako se nesto novo skoro ne izmisli.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 13:09   #89
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
No, a sto sam napisala- shodno nalazima a najbolje antibiogramu. Cekanje 2-3 dana nerijetko i je praksa, posebno ako, nerijetko, fula atb.
Ovo odokativno sikanje po nekom nigdje egzaktno odredjenom broju dana i je dovelo na ivicu povratka u 19.st.To je vjerojatno jedan od ako ne i jedini dio medicine na rubu nadriljecnistva.
Rikavat cemo kroz koje desetljecje masovno od upale grla i mjehura vulgaris ako se nesto novo skoro ne izmisli.
a tvoje prijedlog određivanja broja dana davanja antibiotika prema broju dana simptoma je gdje egzaktno potvrđen i preporučen?

i ponovit ću, stvaranje rezistencije je opasnost prekratkog uzimanja antibiotika.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 14:30   #90
malo sam zbunjena sa pitanjem u naslovu...

antibiotik dajem onako kako mi veli liječnik, ako veli svakih x sati, po x ml, x dana, onda ga tako i dajem.

a neki daju drugačije, ili?
baš sam zbunjena
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 14:36   #91
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
malo sam zbunjena sa pitanjem u naslovu...

antibiotik dajem onako kako mi veli liječnik, ako veli svakih x sati, po x ml, x dana, onda ga tako i dajem.

a neki daju drugačije, ili?
baš sam zbunjena
To je najsigurniji način

Tvoj liječnik ima najbolji uvid u kliničku sliku i laboratorijske&druge nalaze na osnovu kojih može propisati odgovarajuću terapiju u ispravnoj dozi
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 14:38   #92
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
malo sam zbunjena sa pitanjem u naslovu...

antibiotik dajem onako kako mi veli liječnik, ako veli svakih x sati, po x ml, x dana, onda ga tako i dajem.

a neki daju drugačije, ili?
baš sam zbunjena
pa gle...kada ti da dva put dnevno, nije neki bed. imas jednu dozu u 09 drugu u 21.
kada trebas dati tri puta dnevno, onda moras namjestati da ne budis dijete, iako, uvijek ga na kraju probudis jednom.
(pa barem namjestas da ne probudis i sebe)
al namjestiti moras prvi put. kasnije bi fakat trebalo paziti da je zasita svakih 8 sati.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 14:39   #93
inace ja sam ovu temu digla, jer me zbunilo da je skratila antibiotik sa 10 na 8 dana, nisam znala jel to radi stednje (da mi ne mora dati novu kutiju) ili radi toga da su se simptomi fakat povukli i 8 dana je bilo dovoljno da pobije sve bestije.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 14:58   #94
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
inace ja sam ovu temu digla, jer me zbunilo da je skratila antibiotik sa 10 na 8 dana, nisam znala jel to radi stednje (da mi ne mora dati novu kutiju) ili radi toga da su se simptomi fakat povukli i 8 dana je bilo dovoljno da pobije sve bestije.
Velika je vjerojatnost, kako će kroz 8 dana redovitog uzimanja antibiotika kod inače zdrave, imunokompetentne osobe&osobice (deminutiv isključivo zbog tjelesne mase ) agresivne beštije biti stavljene pod kontrolu

No, 10 dana je 2 dana dulje "žestoke paljbe po beštijama" što će nedvojbeno imati utjecaj na brojnost beštija
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 15:48   #95
Eto do mene sa raznih strucnih strana dosla informacija da se pije onoliko dugo dokle postoje simptomi bolesti te da je svaki visak itekako los.
Netko od modova med struke je negdje na zdravlju napisao podulji post bas o tome. Sjecam se kako je spominjao kako se prije tridesetak godina ispijala "puna" doza i po 30 dana dto danas vise nije praksa.
Uglavnom ta sporadicnost i ne odredjenost je itekako kumovala rezistenciji na veliki broj antibiotika.
Procackam malo po temama pa okacim link.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 18:39   #96
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne razumijem iskreno ovo pitanje.
Antibiotik se propisuje shodno nalazu, najbolje antibiograma.
nikakav antibiogram nismo radili,uvijek mu prepis ovako ga

Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Vecini nakon odstranjivanja krajnika drama najcesce stane.
Kakvo je sad nakon op.stanje?
od operacije je sad tocno proslo 6mj,bilo je prehladica ali puno manje nego prije,ali posto smo 2mj sad na ljeto bili na ferijama nije bilo u kontaktu sa djecom nije ni zasmrcao iznenadjena sam bilajel je konstanto bolestan od kako je krenuo u vrtic,cim je sad u 9.mj krenuo u vrtic opet pocelo smrcanje koje je trajalo oko 2,3tj operil sprej koristili pomogao malo i onda jedno tjedan dana ok i sad za prosli vikend zakurio ponoci na 39.4,prije toga par dana imao ko pasji kasalj grozno ga bilo za cut
kako je poceo sve jace kasljat i temp svaki dan navecer i noc visoka isli kod dr strah me bilo da ne navuce trecu upalu pluca dobio inhalaciju ventolinom odmah antbiotik i sirup za kasalj
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2015., 19:11   #97
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
sto znaci penicilin 8-10 dana, najbolje 10?
Ako je dobila fenoksimetilpenicilin za streptokoknu anginu, kod nas u sirupu ima samo preparat InfectoCillin, tada je duljina liječenja ni manje ni više nego 10 dana. Sve manje od toga povećava šansu za recidiv i neuspjeh terapije. Ako je dijete liječilo nešto drugo, duljina terapije ovisi o dijagnozi.

Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
moj mali je nazalost svako malo na antibiotiku i uvijek mu prepise augmentin
koje vasa djeca uzimaju?
Augmentin nije dobar kao antibiotik prvog izbora za veliki broj infekcija. Ako govorimo o respiratornim infekcijama, nije prvi izbor već je to amoksicilin, a Augmentin samo u slučaju neuspjeha terapije amoksicilinom, npr. kod upala uha. U Augmentinu nije dovoljna količina amoksicilina koja bi djelovala na pneumokok slabije osjeljivosti koji je naznačajniji uzročnik respiratornih infekcija u djece. Izuzetak su, primjerice, urinarne infekcije jer su bakterije koje ih najčešće uzrokuju rezistentne na amoksicilin.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 11:13   #98
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ako je dobila fenoksimetilpenicilin za streptokoknu anginu, kod nas u sirupu ima samo preparat InfectoCillin, tada je duljina liječenja ni manje ni više nego 10 dana. Sve manje od toga povećava šansu za recidiv i neuspjeh terapije. Ako je dijete liječilo nešto drugo, duljina terapije ovisi o dijagnozi.



Augmentin nije dobar kao antibiotik prvog izbora za veliki broj infekcija. Ako govorimo o respiratornim infekcijama, nije prvi izbor već je to amoksicilin, a Augmentin samo u slučaju neuspjeha terapije amoksicilinom, npr. kod upala uha. U Augmentinu nije dovoljna količina amoksicilina koja bi djelovala na pneumokok slabije osjeljivosti koji je naznačajniji uzročnik respiratornih infekcija u djece. Izuzetak su, primjerice, urinarne infekcije jer su bakterije koje ih najčešće uzrokuju rezistentne na amoksicilin.
Eto krasno a on nam uvijek taj prepise od samog pocetka koda drugi ne postoji
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 11:21   #99
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ako je dobila fenoksimetilpenicilin za streptokoknu anginu, kod nas u sirupu ima samo preparat InfectoCillin, tada je duljina liječenja ni manje ni više nego 10 dana. Sve manje od toga povećava šansu za recidiv i neuspjeh terapije. Ako je dijete liječilo nešto drugo, duljina terapije ovisi o dijagnozi.
mislim da je to taj.

dakle, ipak je trebalo 10 dana (u toj boci, ako je doza za klince od 20-30 kg, tih 5ml, nema za svih 10 dana. nikako. nije mi se tolko prolilo)
ona je rekla, gnojna angina (bolovi u grlu, temp do 38-38,5, 3 dana nije jela, uzasan zadah...)
joooooj, ne bi da se vrati.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2015., 11:59   #100
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
Eto krasno a on nam uvijek taj prepise od samog pocetka koda drugi ne postoji
Očito je da ne funkcionira antibiotik ako se stalno vraćaju infekcije. Sljedeći puta traži da mu se napravi bris ili tako nešto pa neka daje po antibiogramu a ne ovako napamet.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:06.