Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2010., 10:15   #41
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
+ analgin, ibuprofein za jake bolove
to daju u bolnici nakon poroda
nama su u bolnici dali samo lekadol.
lana1313! is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 10:17   #42
Paracetamol možeš slobodno, nadam se da će ti pomoći, ali odi liječniku, možda će ti trebati i antibiotik. Penicilinske i cefalosporinske možeš i u dojenju uzimati.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 11:45   #43
Može se popiti bilo što od paracetamola, analgina...za Normabel.. meni je to ginekolog propisao malo prije poroda jer sam bila luda na živce i dok sam dojila je rekao da mogu popiti onaj od 2mg ali da beba može biti uspavana jel, pošto i sam imaš takve nuspojave na Normabel, mislim to mu je i svrha da te umiri i uspava. Nisam na kraju popila ni jedan dok sam dojila ali zato jesam noć uoči vjenčanja. (to je bilo nakon dojenja, s Markovih 14 mjeseci )
Od ljekova tijekom dojenja pila sam analgin zbog jake zubobolje. Mi smo imali doma dok je zaova farmaceut živjela s nama onu knjigu registar ljekova, Farmakoterapija...nešto takvo pa smo tamo gledali za svaki lijek smije li se ili ne, nuspojave i sl. Sad to gledamo na netu.
mali_cox is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:13   #44
na svakom lijeku piše da se prvo posavjetuješ s liječnikom.
ja sam jednom za vrijeme dojenja popila normabel od 2 mg (to mi je ginekologica još u trudnoći prepisala)... jer mi se stvarno sranje dogodilo da se nisam mogla nikako smiriti. mali je tad imao par tjedana. i niš mu nije bilo. nit je duže spavao. nit je bio mirniji. nit sam primjetila ikakve promjene u njegovom ponašanju. jedino kaj se desilo je to da sam se ja lakše "otrijeznila" od nervoze i normalno nastavila dojiti dijete. ovako da sam se nervirala poživčanio bi i on skupa sa mnom i eto ti ga na.


lekadol pijem za glavobolju recimo svakih tjedan-dva. uopće se ne ustručavam. jer toliko mi znaju biti jake glavobolje otkad sam rodila da je to strašno. ma sva sam spičkana i sa željezom i sa vitaminima a nikako da se prisilim da pijem te vitamine i minerale aaaaaaaa
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:28   #45
Za vrijeme trudnoće radi stravičnih migrena: prva dva tromesječja ibuprofen, normabel, zadnje tromesječje isključivo samo paracetamol i normabel
Za vrijeme dojenja: možeš ibuprofen, paracetamol, normabel.
Terapiju je najbolje uzimati nakon podoja.

Terapiju mi je složio prof.dr.sc Francetić, klinički farmakolog s Rebra.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:39   #46
Znači,može Neofen,Nurofen jer to je ustvari ibuprofen...?
Ja imam migrene,a paracetamol mi je kao da sam popila tic tac
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:43   #47
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Znači,može Neofen,Nurofen jer to je ustvari ibuprofen...?
Ja imam migrene,a paracetamol mi je kao da sam popila tic tac
Može.
Meni je isto paracetamol vodica, tak da sam zadnje tromesječje pila 1500 mg paracetamola+ 5 mg normabela i umirala od bolova i riganja.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:47   #48
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Može.
Meni je isto paracetamol vodica, tak da sam zadnje tromesječje pila 1500 mg paracetamola+ 5 mg normabela i umirala od bolova i riganja.
bar nešto! Inače,prije trudnoće sam za migrene ( nikad me ništa drugo nije boljelo) pila kafetin i suuuper mi je,al kad sad ne mogu poslužit će i ibuprofen

osjećam se sad kao narkomanka
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:52   #49
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
bar nešto! Inače,prije trudnoće sam za migrene ( nikad me ništa drugo nije boljelo) pila kafetin i suuuper mi je,al kad sad ne mogu poslužit će i ibuprofen

osjećam se sad kao narkomanka
Meni je najbolji Voltaren rapid, Neofen forte, a kod kod maratonskih migrena Knavon- nešto jako da ubije i mene i migrenu.
U zadnjem trimestru sam imala na faci krvne podljeve od riganja, hebote ko da me MM mlati. Hebeni paracetamol, niš koristi.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 12:58   #50
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Za vrijeme trudnoće radi stravičnih migrena: prva dva tromesječja ibuprofen, normabel, zadnje tromesječje isključivo samo paracetamol i normabel
Za vrijeme dojenja: možeš ibuprofen, paracetamol, normabel.
Terapiju je najbolje uzimati nakon podoja.

Terapiju mi je složio prof.dr.sc Francetić, klinički farmakolog s Rebra.
za najjače migrene u trudnoći sam pila samo lekadol, a u drugom tromjesječju sam ga par puta kombinirala s normabelom od 2mg.
no, ne usudim se piti normabel u trećem tromjesječju jer na lijeku piše slijedeće:
Quote:
Trudnoća
Ne preporučuje se primjena NORMABELA tijekom trudnoće, naročito u prvom i posljednjem tromjesečju. Ako je liječnik odlučio da Vam propiše NORMABEL krajem trudnoće ili tijekom poroda, može se dogoditi da novorođenče ima smanjen mišićni tonus, smanjenu tjelesnu temperaturu, da slabije siše ili otežano diše, osobito ako je riječ o nedonoščetu. U slučaju da ste redovito primjenjivali NORMABEL u posljednjem razdoblju trudnoće, u Vašeg se novorođenčeta nakon poroda mogu pojaviti simptomi ustezanja.
na injekcijama piše ovo:

Quote:
Ne preporučuje se primjena diazepama u trudnoći, osobito tijekom prvog i zadnjeg tromjesečja, osim u strogoj indikaciji.
Ako se lijek propisuje ženi u fertilnoj dobi, treba je upozoriti da se obrati svojem liječniku radi prekida terapije ako planira trudnoću ili sumnja da je zatrudnjela.
Primjena velikih doza ili produljena primjena malih doza benzodiazepina u zadnjem tromjesečju trudnoće ili za vrijeme poroda može dovesti do nepravilnosti u radu srca fetusa te hipotonije, oslabljenog sisanja, hipotermije i umjereno teške respiratorne depresije u novorođenčadi. Treba naglasiti da kod novorođenčadi još nije u potpunosti razvijen enzimski sustav koji sudjeluje u metabolizmu i eliminaciji lijeka (osobito kod nedonoščadi).
Nadalje, djeca majki koje su kontinuirano uzimale benzodiazepine tijekom zadnjeg razdoblja trudnoće mogu razviti fizičku ovisnost, a postoji i rizik od razvoja simptoma ustezanja u postnatalnom razdoblju.
Dojenje
Diazepam se izlučuje u majčino mlijeko. Primjenu diazepama tijekom dojenja treba izbjegavati.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 14:26   #51
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
...
Pa niti jedan liječnik ti neće ordinirati Normabel (ili nešto drugo) za vrijeme trudnoće, ako zaista ne postoji opravdana medicinska indikacija.
Na 99% lijekova ti piše ne preporuča se za vrijeme trudnoće. Kliničke studije se ne smiju provoditi na trudnicama i naravno da će zato to pisati.

Normabel uzima dosta trudnica, ja sam ga uzimala za migrenu, ali od 35 tj. svakodnvno do poroda radi preranih trudova.

Diazepam stvara ovisnost, ali se postepeno ukida, tako da nema simptoma apstinencije. Pila sam ga i tijekom dojenja. Sve je bilo ok jer sam bila pod liječničkom supervizijom. Naravno da ima osoba koje pretjeruju s diazepamom jer tolerancija na njega raste i nastaju problemi.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 16:07   #52
meni ga je dr. prepisala u prvom tromjesečju, jer sam imala jako stresnu situaciju na poslu. onda ga nisam ni pipnula, do drugog tromjesečja, kad sam imala tešku obiteljsku situaciju i u principu bila u nekakvom stanju šoka. čak i onda sam ga se ustručavala piti.

lekadol mi nije pomagao s migrenama, ali sam ga ipak pila u nekoj nadi da možda pomogne.
ono što me spašava i dalje kod migrena koje su uzrokovane tlakom je inhaliranje morske vode i hladni oblozi, mrak i mirovanje.
čak i uza sve to, imala sam migrene u trajanju od tri dana, praćene povraćanjem.

valjda svatko do nas mora odlučiti za sebe, no smatram da je bolje da pročita kako normabel može utjecati na dijete, jer u lijeku ne piše samo "ne koristiti prije konzultacije s liječnikom", već i ovo što sam quotala. ako liječnik odredi da postoji opasnost pobačaja ili prijevremenog poroda, svakako će prepisati neko sredstvo za smirenje, no ne mislim da bi ga trebali piti po vlastitom nahođenju. osobito zato što se trudnicama prepisuje normabel od 2mg, a ne od 5mg. čitala sam da je u nekim slučajevima uzrokovao i zastoj rada srca bebe.

no, da ne idem off..

za zubobolju joj je dovoljan paracetamol.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:22   #53
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
osobito zato što se trudnicama prepisuje normabel od 2mg, a ne od 5mg.
Hebote, meni prepisali 10 mg pred kraj trudnoće... ja pila samo 5, i to me je ubilo.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:29   #54
meni rekli samo Lekadol jer se najmanje izlučuje u mlijeko i meni je pomogao kod zubobolje!
__________________
Luna & Dea
Plavooka Sanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:41   #55
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
Hebote, meni prepisali 10 mg pred kraj trudnoće... ja pila samo 5, i to me je ubilo.
Za to su očito postojale ozbiljne indikacije (pretpostavljam da se radilo o opasnosti od prijevremenog poroda) i dr. je procijenio da su nuspojave manje opasne od onoga što se prepisivanjem normabela pokušavalo spriječiti.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 13:47   #56
Lijekovi za dojilje

Nisam vidjela ovakvu temu, ali ako ima, molim modove da premjeste.

Dakle, uspjela sam se prehladiti. Kašljem strašno, iskašljavam, po noći je najgore. Još gore što budim i malenu Noćas smo jedva spavali.

Zanima me što bi mogla uzeti za taj kašalj. Dojim, ali ipak je to manje nego prije jer je malena prošla 10 mjeseci. Htjela bi sebi pomoći, a da njoj ne naškodim. A strah me i da ne dobije od mene.
__________________
...for your love there is no measure...
Pika225 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:16   #57
sirup islandskog lišaja ili bijelog sljeza smiješ..
možeš si raditi i čaj od sljezovog korjena.
općenito,što više tople tekućine da se razrijedi sluz i olakša iskašljavanje.
i vitamin C
foresst is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:24   #58
mislim da možeš i prospan,moj ima devet mjeseci i upravo je popio zadnje od prospana,pomoglo mu jepa mislim ako su njemu dali možeš i ti,i da puno čaja,meda,limuna..pitaj u apoteci neke tabletice,ja sam pila nk u trudnoći,ono za grlo kad me uvati kašalj,samo se ne mogu sitit marke..pa to možeš noću uzet da je ne probudišsretno,i ne mora znači da će dobit od tebe,ja sam prije dva miseca imala gadnu prehladu,on je sisa i ništa nije dobio od mene
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:25   #59
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
sirup islandskog lišaja ili bijelog sljeza smiješ..
možeš si raditi i čaj od sljezovog korjena.
općenito,što više tople tekućine da se razrijedi sluz i olakša iskašljavanje.
i vitamin C
e da i bisolvon bebe mogu za iskašljavanje,pa ako to želi
a sljezov korijen je mome pomoga u nosić
 
Odgovori s citatom
Old 07.02.2010., 14:33   #60
potpisujem foresst.
Bisolvon i bisolex ne pomažu baš,teta farmaceutkinja mi je rekla da su se islandski lišaj i trputac pokazali najbolji za kašalj.
Uvjerila sam se i sama,kad sam malom davala bisolex,ništa to čudo nije razbilo sluz
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:11.