Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2009., 18:27   #81
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Znaci li to da katolicka Crkva zivi po pravilu - 'Tko jaci, taj kvaci' i u biti radi bullying jer su vecina ljudi katolici ili se barem takvima izjasnjavanju?
Mislim da nije samo katolička crkva takva, već svaka "crkva", religija i država. Većina kači. Ljudi su stoka, pa i većina vjernika koji su vjernici zbog tradicije ("moj ćaća i đed i cijelo selo su te vjere") i šminke, a ne nekih dublje duhovne razvijenosti.

Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Zato sto nije lako u danasnjem drustvu reci da si Srbin i sjediti u zbornici s uciteljima i piti kavu i ici po ulici i slusati kako te djeca zovu četnikom.
Danas to još kako-tako prolazi, ali u devedesetima baš i nije. Vrijedi i za ostale manjine, Muslimane/Bošnjake pogotovo.
Beta ženka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:27   #82
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
I kod mene u skoli je bilo sikaniranja malih Roma i Muslimana jer nisu isli na misu i krizmu. Kad smo se krizmali, to je bio dogadaj godine, skoro kao vjencanje, svi su o tome pricali mjesecima unaprijed a ta djeca nisu imala sta slaviti.
Svecenici su napumpali taj dogadaj skupa s roditeljima, zvali sastanke svakih 3 tjedna radi ove i one organizacije, moralo se skupljat pluseve za mise inace ne mozes na krizmu, kasnije se pricalo tko je sta dobio...


točno to. odakle vama da djeca koja ne idu na vjeronauk nisu zapostavljena? ja imam gomilu iskustava koja kažu drukčije.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:30   #83
Ma to ti je sve prenapuhano extreme,kod mene u školi nismo radi toga imali problema ne znamo,onaj tko je drugačije vjere imao je slboodan sat dok smo mi imali vjeronauk.
Imali smo u rardu sdvoje pravoslvaca kroz cijelo školovanje i dvoje musliamnske vjeroispovijesti (izbjeglice) ono nisu išli niti na vjeronauk niti na mise i sve je štimalo.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:30   #84
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
I kod mene u skoli je bilo sikaniranja malih Roma i Muslimana jer nisu isli na misu i krizmu. Kad smo se krizmali, to je bio dogadaj godine, skoro kao vjencanje, svi su o tome pricali mjesecima unaprijed a ta djeca nisu imala sta slaviti.
Svecenici su napumpali taj dogadaj skupa s roditeljima, zvali sastanke svakih 3 tjedna radi ove i one organizacije, moralo se skupljat pluseve za mise inace ne mozes na krizmu, kasnije se pricalo tko je sta dobio...
djeci se uvjetuje štošta, kao i njihovim roditeljima.
meni je to silovanje, onih koji su katolici i svoh onih koji to nisu.
i očito zadiranje u sve sfere života, žalosno je da je to dozvoljeno i poduprto od strane vladajućih.
također, smatram da u učionicama, pored, iznad i ispod ploče osim krede i spužve se nema šta nalaziti križ ili bilo kakvo drugo vjersko obilježje.
emeral is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:31   #85
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post

Koliko se ja sjecam, vjeronauk je OBAVEZAN predmet.
nije...
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:31   #86
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
I kod mene u skoli je bilo sikaniranja malih Roma i Muslimana jer nisu isli na misu i krizmu. Kad smo se krizmali, to je bio dogadaj godine, skoro kao vjencanje, svi su o tome pricali mjesecima unaprijed a ta djeca nisu imala sta slaviti.
Svecenici su napumpali taj dogadaj skupa s roditeljima, zvali sastanke svakih 3 tjedna radi ove i one organizacije, moralo se skupljat pluseve za mise inace ne mozes na krizmu, kasnije se pricalo tko je sta dobio...
Što sada?To se tako radi.Pa nije crkva kriva što oni nemaju što slaviti,što bi se po tvome većina trebala sakirti u rupu jer manjiina nema što slaviti
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:34   #87
Quote:
danka 29 kaže: Pogledaj post
nitko ne pita ućitelje!
shteva is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:35   #88
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Ma to ti je sve prenapuhano extreme,kod mene u školi nismo radi toga imali problema ne znamo,onaj tko je drugačije vjere imao je slboodan sat dok smo mi imali vjeronauk.
Imali smo u rardu sdvoje pravoslvaca kroz cijelo školovanje i dvoje musliamnske vjeroispovijesti (izbjeglice) ono nisu išli niti na vjeronauk niti na mise i sve je štimalo.
pa to je također moje svakodnevno iskustvo..
čak dapače, nekad su djeca druge vjeroispovijesti pozvana na sat kat. vjeronauka da ispričaju nešto o svojoj vjeri, običajima..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:38   #89
Vjeronauk nije obavezan predmet, al ima caku, ako upišete dijete prvog dana da će polaziti, ne možete ga više ispisati!!! Sve do 8. r. mora polaziti...i naravno, učiti i pisati ispite.....

Po mom, ako već žele da djeca uće o tome, o religiji, neka ih ne ocjenjuju..neka im to bude predmet opuštanja, druženja..i ljubavi prema Bogu..a ne da mrze jer moraju još i to štrebati....kakve koristi onda od molitvi koje uče?

Ako proklinju....više štete od koristi..
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:41   #90
Drugim riječima -što? Nedostaje nam senzibiliteta za vjerska pitanja. Djeca se ne dijele, dijele ih odrasli opterećeni raznim povijesnim okolnostima zbog kojih ne mogu shvatiti da danas ako je netko drugačiji nije loš, nego poseban. Nemojmo svoje vlastite frustracije pokušavati nametnuti djeci. Njima to nije važno.
SamoMaloSebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:45   #91
Quote:
Lindy2008 kaže: Pogledaj post
Vjeronauk nije obavezan predmet, al ima caku, ako upišete dijete prvog dana da će polaziti, ne možete ga više ispisati!!!
nije istina. na kraju školske godine bilo kojeg razreda ga možeš ispisati.jedino ne možeš u pola šk. godine ali to ne možeš učiniti ni na jednom drugom izbornom predmetu (informatika, talijanski...)
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 18:54   #92
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
i ja sam bilo vođena na misu prvi dan škole, sad imam 23, pa si računajte u kojem je to razdoblju bilo. ovi su bar stavili da je misa prvo, pa tek onda škola, kod nas je bio uvodni sat, misa, nastavak uvodnog sata. nije se smjelo mrdat iz crkve za vrijeme mise, kontrolirali su nas do 8.razreda. čak je i dečko koji je musliman morao s nama.
u 8. razredu smo frendica i ja skupile hrabrosti pa smo bježale s mise i na kraju se vraćale...ali nikada nas nitko nije pozvao na misu, nego smo tamo MORALI biti.

tokom školske godine su svećenici dolazili u školu i držali mise za neke blagdane i prije nekih priredbi, na kojima smo morali biti.

na vjeronauku u školi sam doživjela da su me 1. razredu istraumatizirali- prvo me časna pred čitavim razredom ispitivala tko mi je tata i gdje je, insinuirajući kako sam iz grešne veze potekla (izvanbračno dijete), a zatim, nakon što mi je psa kojeg sam obožavala ubio auto, mi je održala priličnu lekciju jer sam se usudila pitati jel i moj miki u raju i jel me čeka. sedmogodišnjem djetetu koje je izgubilo prvog ljubimca.

sljedeća časna se potrudila u ranim razredima nafilati nas knjigama protiv ab-a, u kojima su eksplicitno prikazivane slike mrtvih i raščetvorenih fetusa. da shvatimo kako je seks prije braka loš i opasan, a tek pobačaj...zbog masturbiranja sam imala osjećaj krivnje godinama.
u nas su konstantno usađivali strah od božje kazne ako se loše ponašamo- to je sastavni dio katoličke religije i mislim da je to točno onaj dio zbog kojeg bi katoličanstvo kakvo propovijeda crkva trebalo dolazi s oznakom pg-18. onih par koji nisu išli na vjeronauk su bili čudno promatrani i pozivani da nam se pridruže "jer i oni su, eto, ljudi".

nisam bila protiv crkve odmah nego tek u višim razredima. tek sada kad gledam unatrag, uza svo znanje koje posjedujem nakon faksa (psihologija), mi je jasno kolika nam je šteta mogla biti, ili je, nanesena. i koliko je vjeronauk u školama štetan za djecu danas. tko god želi, neka vodi svoju djecu u crkvu na vjeronauk. sinagogu, onu dvoranu kod jehovinih, štagod...ništa protiv toga. na taj način znaš što je vjera, a što škola.

ovako...

gotta love them.
Pa što je loše u filmu o abortusu loše?Zašto skrivati istinu?Pa aboruts je ipak ubojstvo dijeta
Bolje da znaju na što pristaju (žene) akoveć do toga nego da im lječnici prodaju maglu.
A i mislim da je u redu da žene znaju kao se abortus izvodi i na koje načine što to nije educiranje?
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:26   #93
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Pa što je loše u filmu o abortusu loše?Zašto skrivati istinu?Pa aboruts je ipak ubojstvo dijeta
Bolje da znaju na što pristaju (žene) akoveć do toga nego da im lječnici prodaju maglu.
A i mislim da je u redu da žene znaju kao se abortus izvodi i na koje načine što to nije educiranje?
oprosti, pokazivanje slika (radilo se, na sreću u nesreći-o filmu) raščetvorenih fetusa jedanaestogodišnjoj djeci je edukacija?
na stranu sa stavom o abortusu, ti to smatraš edukacijom?
nice one

sunca mu, šta vas ima poremećenih!

edit- o knjizi sam mislila napisati, lapsus.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.

Zadnje uređivanje nephthys : 03.09.2009. at 19:33.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:31   #94
Pa da.A čime ti to smatraš?
Znam da se radilo filmu.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:35   #95
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Pa da.A čime ti to smatraš?
Znam da se radilo filmu.
prvenstveno idiotizmom, nakon toga izlaganjem djece sadržajima koji im nisu namijenjeni, zatim širenjem straha i dezinformacija, pranjem mozga, manipulacijom, maltretiranjem, narušavanjem dječjeg (!!!) psihičkog stanja...mogu ja i dalje, ali mislim da si shvatio poantu.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:41   #96
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
nije istina. na kraju školske godine bilo kojeg razreda ga možeš ispisati.jedino ne možeš u pola šk. godine ali to ne možeš učiniti ni na jednom drugom izbornom predmetu (informatika, talijanski...)
Nama su rekli da ih ne možemo više ispisat....
Lindy2008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:51   #97
Quote:
nephthys kaže: Pogledaj post
prvenstveno idiotizmom, nakon toga izlaganjem djece sadržajima koji im nisu namijenjeni, zatim širenjem straha i dezinformacija, pranjem mozga, manipulacijom, maltretiranjem, narušavanjem dječjeg (!!!) psihičkog stanja...mogu ja i dalje, ali mislim da si shvatio poantu.
Dezinformacijama?A kako izgleda dijete nakon kiretaže
Izraz pranje mozga je širok i mogao bi se uoptrijebiti za mnogo stvari ako ćemo brutalno i samo školu možemo smatrati pranjem mozga
It idt.
luka lik is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 19:56   #98
Quote:
luka lik kaže: Pogledaj post
Dezinformacijama?A kako izgleda dijete nakon kiretaže
Izraz pranje mozga je širok i mogao bi se uoptrijebiti za mnogo stvari ako ćemo brutalno i samo školu možemo smatrati pranjem mozga
It idt.
dijete nakon kiretaže? ne znam kako, nisam vidjela da je ikoje dijete ikada bilo tome podvrgnuto.
no na stranu o abortusu, idem off, a ne želim.

ajde ne budali. to su stvari kojima se djecu fila iako niti je potrebno niti djelotvorno, ako već u obzir uzimamo djelotvornost.
uostalom, ne znam zašto ti to uopće objašnjavam, ako ti nije jasno zašto takvi prizorni nisu pogodni za djecu, sumnjam da će ti to itko objasniti.
adio.
__________________
"This above all: to thine own self be true, And it must follow, as the night the day, Thou cans't not be false to any man " (Hamlet, ll.78-80)

Bowties are cool.
nephthys is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 20:01   #99
religija..bilo chija u sekularnoj drzavi u 21 stoljecu nema sta radit u skoli, osim kao dio opce naobrazbe.Vjera i uchenje vjere svakako prvo dolazi iz doma, od roditelja koji su se zavjetovali Bogu da ce djecu odgajati u skaldu sa svojim vjerskim nachelima i uchenjima,a onda iz zajednice vjernika. Definitivno nema sta raditi u skolskom sustavu, jer uvaljivanje vjerskog programa i indoktrinacija u skolama je nedospustivo...

Uostalom to propisuje i Ustav RH
__________________
And you will keep me safe, and you will keep me close, and rain will make the flowers grow.
happygoose is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2009., 20:05   #100
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
još jednom- pravoslavci IMAJU pravo na svoj vjeronauk u školama. i muslimani IMAJU pravo na svoj vjeronauk u školama. i protestanti IMAJU pravo na svoj vjeronauk u školama.

al treba ih pitati zašto to pravo ne iskoriste..
I kršćani i pravoslavci i muslimani i židovi imaju svoje vjerske ustanove u kojima mogu i trebaju održavati vjeronauke i ne vidim nijedan razlog zašto bi se bilo koji vjeronak trebao održavati u školi.

Nego, što je s ateistima? Što da oni održavaju?
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:49.