Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2009., 11:50   #1
Specijalna bolnica za medicinsku rehabilitaciju Thalassotherapia Crikvenica

Molim vas pomozite mi savjetima. Sestrina djeca dobila su pravo na boravak u toj bolnici sad u 11.mj. Kako je sestra tek počela raditi i na probnom je roku ne može nikako ići s njima. Sad bih ja trebala ići s njima. Užasno sam zabrinuta i uplašena jer ipak je jedno kad dođu meni kući, a drugo je kad ih vodim busom ili vlakom preko pola države. Djeca to imaju preko zdravstvenog, a za mene plaćamo sami. Kaže mi sestra da ću biti u sobi zajedno s njima, ali ne zna u kojem od objekata, vidjela sam na netu da bolnica ima nekoliko različitih zgrada. Od onih gdje je mnogo djece u sobi i ima samo jedna kupaonica do dvokrevetnih i trokrevetnih (to bi nam bilo idealno). Ako je netko bio tamo ili imao sličnu situaciju svaki savjet i iskustvo nam je dobrodošlo. Kakva je hrana, isplati li se uzeti puni pansion ili kupovati jelo vani, što trebam ponijeti (nešto što ne spada pod normalno tipa odjeća). Kako funkcionira škola u sklopu bolnice i slično. Kako ej to organizirano? Mogu li djeca prošetati gradom ili moraju stalno biti unutra? Možemo li ovo o smještaju saznati ako nazovemo ili tek kad dođemo tamo (sinoć sam tek saznala da ja idem s njima)? Hvala svima unaprijed na pomoći.
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2009., 15:43   #2
Hej Freya
Ako se raspituješ o Thalasotherapiji od mene češ čuti samo sve najbolje!
Inače sam asmatičarka i boravila sam tamo po 3 tjedna ljeti svake godine od 7 osnovne do kraja srednje škole (ali bilo je i puno mlađe djece, već od 1. osnovne, čini mi se). Neznam kaj se tiče škole jer sam bila tamo uvijek ljeti, i isto sam uvijek bila bez roditelja, dakle pod nadzorom sestara i liječnika.
Uvijek smo imali puni pansion + 2 marende dnevno. Dnevni program je bio: buđenje, jutarnje vježbe disanja, doručak, terapija (inhalacije i slično), vizita, plaža, ručak, popodnevni odmor, plaža, večera, slobodne aktivnosti. Moglo se normalno izlaziti u grad navečer (do 10 smo imali izlaz, ako se ne varam), ali uvijek po nečijim nadzorom - pošto si ti sa djecom, vjerojatno ćete imati punu slobodu izlazaka nakon što se obave terapije i vizita
Uvjeti su već onda bili jako dobri, a zadnji put sam bila prije 9 godina kada su počeli preuređivati jednu po jednu zgradu, tako da vjerujem da su danas ispoštovani svi standardi.
Uglavnom, meni je Thalasso ostala u najboljem sjećanju!
Lijepo se provedi!
__________________
Mjesto za sjest i odmorit
Nolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 08:14   #3
Hvala ti, sad mi je malo lakše Dečki su inače 2. i 5. razred. Sad me još samo putovanje muči jer ćemo vjerojatno morati presjedati u Zg.
Ako još netko ima iskustva neka slobodno napiše.
freya.k is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 08:49   #4
hej freya moja kćer ide stalno tamo svake godine možeš mi se javiti na PM pa ti sve kažem ako želiš
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 08:50   #5
Quote:
Nolina kaže: Pogledaj post
Hej Freya
Ako se raspituješ o Thalasotherapiji od mene češ čuti samo sve najbolje!
Inače sam asmatičarka i boravila sam tamo po 3 tjedna ljeti svake godine od 7 osnovne do kraja srednje škole (ali bilo je i puno mlađe djece, već od 1. osnovne, čini mi se). Neznam kaj se tiče škole jer sam bila tamo uvijek ljeti, i isto sam uvijek bila bez roditelja, dakle pod nadzorom sestara i liječnika.
Uvijek smo imali puni pansion + 2 marende dnevno. Dnevni program je bio: buđenje, jutarnje vježbe disanja, doručak, terapija (inhalacije i slično), vizita, plaža, ručak, popodnevni odmor, plaža, večera, slobodne aktivnosti. Moglo se normalno izlaziti u grad navečer (do 10 smo imali izlaz, ako se ne varam), ali uvijek po nečijim nadzorom - pošto si ti sa djecom, vjerojatno ćete imati punu slobodu izlazaka nakon što se obave terapije i vizita
Uvjeti su već onda bili jako dobri, a zadnji put sam bila prije 9 godina kada su počeli preuređivati jednu po jednu zgradu, tako da vjerujem da su danas ispoštovani svi standardi.
Uglavnom, meni je Thalasso ostala u najboljem sjećanju!
Lijepo se provedi!
i sad je tako ,a osoblje i liječnici nešto predivno....
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2009., 09:57   #6
radila sam tamo sa djecom, i klinci su bili jako zadovoljni..

za školarce je organizirana nastava, na način da ne izostaju sa terapija na koje trebaju ići..
bolnica je nekih 20 min hoda do centra crikvenice, ali u blizini ima i jedan mali konzum ako si hoćeš nešto kupovati...

dječji odjel je jako lijepo sređen, ali mislim da tamo ostaju djeca koja dolaze sama, a ovako sa pratnjom- pretpostavljam da ćete biti smješteni u glavnom objektu, i tamo je ok.

hrana kažu da je dobra, ali opet- to ovisi o ukusima..

sestre svaki dan vode djecu u šetnju pored mora, imaju tv, igraonice, sve što im je potrebno da im ne bude dosadno..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 10:05   #7
pozz svima

šta se tiče crikvenice imam samo riječi hvale ,jer tamo stvarno rade stručnjaci i divne osobe od sestra doktora ,učiteljica pa i čistačica...

svatko ko ima dijete da mu je potrbno klimatsko liječenje mora svog dr zamoliti da mu da preporuku za tamo jer oni baš to i nedaju ako ih nepitaš ,osjetili na vlastitoj koži,onda se stim papirima ide kod svog pedijatra koji piše papire za komisiju tj., lječničko povjerenstvo da odobri to, zamolite ga da vam napiše 21 dan jer je to puna treapjia..

šta se tiče same bolnice i dj odjela sve je prekrasno uredno ,djeci koja su na odjelu pere se veš ako roditelji nisu u mogučnosti dolaziti,netreba im puno stvari ,potrepštine za osobnu higijenu i neke sitnice,ručnike dobiju tamo i šampon ....imju 5 obroka od kojih je jedan obično ujutro voće a navečer se dobije i slastca ..popodne je škola od 2-6 ,onda su terapjie pa večera i onda obično doktor navečer nešto organizira u igraonici ili ples ili neku igru,ili im napravi disko i tako ...

a djeca koja su s roditeljima ili nekim drugim smještena u hotelu imaju isto 5 obroka,ali oni plačaju bazen koji košta 30kn pola sata za odraslu osobu djeca do dvije godine neplačaju,pranje odječe je jako skupo svaki komad robe košta različito,daljinski se plača mislim 15kn po danu,uglavnom šta se tiče terapija i toga ostalog neplača se ništa...mi malu ostavljamo na dj. odjelu jer je stvarno biti tamo jako skupo,ona ide več 5 god. tamo u početku je bilo teško ali navikla se je ostajati tamo....

ako nekog još nešto zanima neka pita...
__________________
!?
tindlbel is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 22:09   #8
Crikva, 11. mj. - predobro. Thallossotherapia - predobro. Zna biti hladno u studenom ali zato kada ti opali 5-6 dana sunca,
rastopiš se od miline. Osim tretmana koje su dobili klinci, imat ćete puno slobodnog vremena za šetnje i klopu vani, iako je klopa
u pansionu OK.
Uživajte!
salet is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2015., 13:18   #9
ima li neka mama koja je bila nedavno sa dvogodisnjim djetetom?

ako nam odobre mi cemo mozda ici pa mi treba friški info
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2021., 16:23   #10
Konačno su nam odobrili. Sada curica ima 8g a imam i još jednu bebu kojoj treba talassoterapija. Trebam info ASAP ��
Cikcak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:26.