Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.05.2010., 12:14   #21
Karte za Ameriku su postale jeftine.
Odeš obaviš i gotovo.
Tamo se može.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:42   #22
E da, sjetila sam se još.
Ima varijanta ako ne želiš platit da ti oni odrade inseminaciju, kupiš samo spermu, to bude u posebnim kontejnerčićima, strogo čuvani uvjeti, dobiješ aplikator i sama obaviš, do duše lakše je ako neko pomogne.
Pa vrijedilo bi provjerit da li se smije slati u HR, i uopće uvest kao takvo, pa obaviš doma ili zamoliš ginića.

BTW, tamo doniraju svimogući, ne samo ameri, jer se naplaćuje, pa ekipa tako zarađuje.


Možeš fino naručit i malog Kineza, Portorikanca... Ma svašta, koje god boje i oblika.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 12:54   #23
Evo samo da te podržim i poželim ti sreću iz dubine srca!

vibram da uspiješ prije ili kasnije
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 13:13   #24
Quote:
lorena... kaže: Pogledaj post
..
Imam 37, sama sam.....
Gle, ti si u godinama kada najčešće oplodnja ne uspije baš iz prve, kamo sreće, ali bi svejedno trebala prethodno proći sve pretrage prije finalne akcije, čisto da ne bi bez veze bacila pare.

Osim toga, sad mi opet pada na pamet, pa odi informativno na npr. Iskricu i kaži da tražiš donatora, bla bla svoje uvjete, vjerujem da će ti se neko javit.
Sretno!
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 13:19   #25
Imaj u vidu da je vjerojatnost zaceca oko 20% po ciklusu.
Sa 37 godina mozda i malo manje...
maricmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 13:36   #26
A čuj, ja sam prije 10-11 god. dok se to još ovdje radilo, išla na 5 MPO sjemenom donora, i nitko živ me nije pitao kakve oči, ili kosu želim da dijete ima... mislim da se to nije ni znalo, niti vodila tako detaljna evidencija, sjećam se samo da su mi jednom napomenuli, da su donori uglavnom studenti medicine...

Lorena, želim ti sreću!!!!
__________________
Borna
Goga_fina is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 13:43   #27
Quote:
maricmar kaže: Pogledaj post
Imaj u vidu da je vjerojatnost zaceca oko 20% po ciklusu.
Sa 37 godina mozda i malo manje...
Dezinformacije, draga...

Dovoljno je dva-tri nezaštićena seksa, malo dobrog istarskog Merlota, svježi morski zrak (možda su i tone sladoleda od pistacije nešto pomogle) i zabluda da se to u tim godinama ne događa tako lako. I doneseš kući "podstanara"...

Ja isprobala...





Da ne pomisli netko da mi je krivo!
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:04   #28
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
sad ću ja skrušeno priznati da bi meni bio bed imati dijete s nekim koga nisam nikada ni vidjela..
meni ne bi bio bed imat dijete s nekim kog nikad nisam vidjela
al, dobro, ja ne brijem na biranje djeteta po boji kose, očiju i slično...najbolje bi bilo da su donatori anonimni, nema slike, nema podataka, samo da se provjeravaju zdravstveno

ali, moram priznat da nisam skroz načisto s tim da žene si žene 'naručuju' djecu. mislim, da je to skroz nedvojbeno ne bi bilo zabranjeno u većini zemalja. čisto zato jer bi mnoge išle linijom manjeg otpora i kad počne tik-tak zatrudnjivale spermom donora, bez previše gnjavaže oko 'nebitnih' stvari kao što su otac, zajednica, obitelj.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 14:45   #29
Quote:
moja volja kaže: Pogledaj post
plačaš sama sve mislim da oni uvoze spermu iz drugih zemalja i ti biraš...oko 23-25.000 kn je cijeli proces.
Sramotno je u doba krize ostavljati novac za spermu po bijelom svijetu kraj toliko neizdrkanih Hrvata.

Uvjeren sam da u Hrvatskoj ima dobrih ljudi željnih pomoći Loreni.
__________________
Osvitli mu! Bila bi šteta da padne i slomije vrat a da to nitko ne vidi.
vrrrlet is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:03   #30
Quote:
vrrrlet kaže: Pogledaj post
Ja nisam dobar ljud. I potpuno sam ozbiljan. Za 30.000 kuna može ići na nekoliko mjeseci ljetovanja, u tom roku bi trebala ostati trudna, a novac je ostao u državi. Još se i zabavi.
Na sve si mislio!
A možda nas ti i iz krize izvučeš kad imaš takve kreativne planove?!
Kandidiraj se, pomozi ovom hrvatskom narodu!!
Curica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 15:39   #31
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post

meni nije bitna vibra ni ništa. ako bih išla tako imati dijete onda bih htjela da je to nasumce izabran donator, nije mi bitno tko je, jel ima frčkavu kosu, duge noge ili široka ramena. nek mi daju bilo koga, samo da je zdrav. e, da, i iste rase, jedino to.

a čuj, uvijek se može dogoditi greška pri transportu, pa naručiš bijelca, a dobiješ kineza
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 16:12   #32
Quote:
Manch kaže: Pogledaj post
tone sperme svaki dan prođu preko granice u testisima
je, al oni je imaju za vlastitu upotrebu
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:56   #33
ja ću poludit ...
idem sad to sve još jednom pročitat i komentirat.
U međuvremenu sam uspjela doznati da su moje zemlje - finska i danska. tamo to navodno ide slično kao u Americi.
Ali, dali ste mi mislit ...
lorena... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 20:58   #34
Quote:
soks kaže: Pogledaj post
Što god da odlučiš ipak ne moraš promašiti dan. Danas bar ima LH trakica i ovulacija se može utvrditi precizno.

To zbilja nisam znala.
tnx.
lorena... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:02   #35
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
to s prijateljima moze isto biti komplicirano, a pitanje je koji prijatelj zeli preuzeti tu obavezu...tko se ne boji komplikacija.
znam jednog tipa koji je htio dijete bez obaveza, pa je nagovorio prijateljicu (istovremeno bivsu curu) na to..a tada je imala 40god. na kraju se sve zakompliciralo, cak su se i vjencali pro forma, no ispalo je na kraju da je ona imala druga ocekivanja nego on. uglavnom, uspjeli su dobiti bebicu i to vrlo brzo.

Ma da...
Nisam ni mislila za ozbiljno.
Uvlačiti nekoga u to čini mi se onak ... neozbiljno.
Mislim, govorimo o živim ljudima, ne o lego kockicama. Nikad ne znaš kamo te život vodi i što se može izdogađat. A ni kako će ljudi reagirat, osobito u nekim specifičnim situacijama.
Tako da nikad ne bih tražila nekog prijatelja da mi se nađe pri ruci u takvoj stvari.
lorena... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:07   #36
Quote:
sun.shine kaže: Pogledaj post
Hmm, u Hrvatskoj ne moraš imati muža da bi posvojila dijete... kao ona zastupnica, ne znam sad kako se zove...

Razmišljala sam i o posvojenju.
Da, moralno je.
Da, predivno je.
Da, pomogla bih tako nekom ostavljenom djetetu kojem bih pružila sve - ljubav, podršku, razumijevanje, brigu, sve materijalno.

Ali, komplicirano je do bola. (nisam znala da je i jebena banka sperme)
Ali, uf... nikad ne znaš.
Tko su mu roditelji, hoće li, iako su se odrekli roditeljskih prava, jednom se predomisliti?! Pitati, tražiti, nešto, nekako?

Ja bih željela malo dijete, a to je jako teško. Gotovo nemoguće.

I da, M.Opačić nije jedina. Nije neizvedivo, ali je jako jako teško i komplicirano.
lorena... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:08   #37
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Karte za Ameriku su postale jeftine.
Odeš obaviš i gotovo.
Tamo se može.

Da.
Ali mislim da se može i u Danskoj i u Finskoj, bliže je pa su i karte valjda jeftinije.
To još moram istražit. Poslala sam mail nekim klinikama, čekam odgovor.
lorena... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:12   #38
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Gle, ti si u godinama kada najčešće oplodnja ne uspije baš iz prve, kamo sreće, ali bi svejedno trebala prethodno proći sve pretrage prije finalne akcije, čisto da ne bi bez veze bacila pare.

Osim toga, sad mi opet pada na pamet, pa odi informativno na npr. Iskricu i kaži da tražiš donatora, bla bla svoje uvjete, vjerujem da će ti se neko javit.
Sretno!

Pa i računam s pretragama.
Ja to nekako ovako vidim - lijepo stupiš u kontakt s klinikom xy. Oni kažu dođite na pregled. Dođem.
Oni pregledaju in kažu - sve je u redu, izaberite molim donatora. Ja biram. Boja očiju, kose, visina, zanimanje, blabla... . Odlučim. Oni naruče. I kažu - sad odite doma i dođite tog i tog dana u toliko sati. Bit ćete tu tri dana, mi ćemo pratit kad je pravi čas i to ubacit.
Dođem. Ubace. Platim. Odem svojoj kući.

I za 9 mjeseci sreća najveća!!!

Nisam plava. Valjda me ponjelo.
lorena... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:16   #39
Quote:
8472 kaže: Pogledaj post
Gle, ti si u godinama kada najčešće oplodnja ne uspije baš iz prve, kamo sreće, ali bi svejedno trebala prethodno proći sve pretrage prije finalne akcije, čisto da ne bi bez veze bacila pare.

Osim toga, sad mi opet pada na pamet, pa odi informativno na npr. Iskricu i kaži da tražiš donatora, bla bla svoje uvjete, vjerujem da će ti se neko javit.
Sretno!

E, da ovo za iskricu.
Nikad.
Nikad.
Nikad.

To mi je preludo. Pre .... ne znam što.
Ja ne tražim donatora. Ja želim izabrati spermu nekog od anonimnih donatora u mnogobrojnim bankama sperme u cijelom svijetu. To mi je prihvatljivo: zdravi su, pregledalo im je sve genetske bolesti, sklonosti, blabla...

Samo želim da mi dozvole da to učinim iako nemam jebenog muža!
lorena... is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2010., 21:27   #40
Quote:
foresst kaže: Pogledaj post
sad ću ja skrušeno priznati da bi meni bio bed imati dijete s nekim koga nisam nikada ni vidjela..

ono, daj da te bar jednom uživo vidim, doživim onu procjenu na prvu - simpatičan, interesantan ili pak skroz druga krajnost..
svi mi volimo svoju djecu najviše na svijetu, ali bome kad vidiš kako su neki totalne kopije svojih staraca, nisam baš sigurna da bi htjela da mi dijete bude kopija nekog tko mi je na prvu odbojan.

ne znam točno kako uopće ide izbor potencijalnog oca, ali preko slike teško da možeš osjetiti vibru čovjeka
nije sve u boji očiju i kose, zanimanju i interesima..


ne pomažem uopće, sorry na uletu..


Sve ok.

Meni je najvažnije da nema neke nasljedne bolesti, genetske poremećaje i to.
Znam da dijete, više od nasljednih gena, određuje okolina, odgoj, utjecaj roditelja ....
Znaš one eksperimente s jednojajčanim blizancima. Jedan odrasta u siromašnoj obitelji koja živi na rubu zakona. Drugi u normalnoj obitelji, zdravoj sredini.
Prvi postaje kriminalac, ne završi nikakvu školu, postaje ološ.
Drugi završava fakultet, postaje ugledan građanin.

Vibra mi treba da bih s nekim otišla u krevet, da bih poželjela da ostane i ujutro ga pitala kakvu kavu pije.

Za oca svog djeteta samo želim da je zdrav. Da nema nasljednih bolesti, poremećaja ličnosti i to.

To dijete bih ja odgajala.
I ako bi bilo neke kopije, bilo bi kopija mene.
Nisu djeca kopije svojih staraca zato što su to naslijedila, nego zato što su to vidjela, naučila, prepisala.

Dijete koje psuje kao njegov stari, to je čulo i naučilo.
Dijete koje ne piše zaduću, kao što nije ni njegova mama, tako je naučilo doma - to se ne mora, nema obaveza, nema odgovornosti.
Dijete koje krade, nije tu osobinu naslijedilo. Nisu ga naučili poštenju. Nisu ga kaznili i objasnili mu da se to ne smije kad je uzelo olovuku nekoga iz razdreda.....


Tako ja to vidim.
lorena... is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:25.