Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Magija i mistika

Magija i mistika Od parapsihologije do metafizike

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2017., 00:07   #1
Crveni konac usred šume

Usred šume, na mjestu gdje sumnjam da itko često prolazi, nailazi se na tri drva oko kojih je omotan i više puta isprepleten crveni vuneni konac, iliti crvena vunena nit, kako Vam drago...
Prva reakcija mi je bila da to treba iskidati, što je i učinila osoba koja je bila sa mnom. Međutim, iz nekog razloga je omotao dio tog klupka na lijevu ruku.
Itko s idejom o čemu se tu radi?
thedoor is offline  
Old 31.12.2017., 18:11   #2
Hm, vezanje je magija, čin, crveno se koristi (uglavnom) za ljubav. Zbog vašeg djelovanja neka će cura ostat stara cura.
A taj prika neka skine to sa rule, zapali, pepeo baci u wc školjku i duuuuugo pušta vodu za njime.
muzički tobogan is offline  
Old 31.12.2017., 20:55   #3
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Hm, vezanje je magija, čin, crveno se koristi (uglavnom) za ljubav. Zbog vašeg djelovanja neka će cura ostat stara cura.
A taj prika neka skine to sa rule, zapali, pepeo baci u wc školjku i duuuuugo pušta vodu za njime.
Mozes li pojasniti?
To je i meni palo na pamet - vezivanje, ljubavna magija... Tako je i doslo do zakljucka da to treba pokidati.
Ali zasto usred sume? I zasto tri drva, a ne dva (sto bi bilo logicno ako netko pokusava vezivati nekog uz sebe)?!
Meni je zavezao konac oko ruke, isprike na nejasnom izrazavanju.
Ne mogu skinuti taj konac, ne znam zasto...
Mislis li da je bitna lokacija sume?
thedoor is offline  
Old 04.01.2018., 12:23   #4
Upsss, oporosti Thedoor, tek sad vidio post!
Lokacija šume nije bitna.
Ne znam zašto tri drva, tko zna što je u glavi nekoga tko radi takve stvari? Možda i nije ljubavna magija, možda je "zavezana" obitelj ili grupa. Možda, možda...
Skidaj to s ruke, zapali, baci u rijeku, potok, wc školjku.
No da se vratim na šumu, zašto misliš da je lokacija šume bitna? Mogla bi biti ako ima (a sigurno ima) energetski pojačanih mjesta, mada to i nije toliko vano. I sad kad si me zagolicao - gdje je šuma? Ima li kakvih legendi i priča oko nje?
muzički tobogan is offline  
Old 04.01.2018., 17:25   #5
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Upsss, oporosti Thedoor, tek sad vidio post!
Lokacija šume nije bitna.
Ne znam zašto tri drva, tko zna što je u glavi nekoga tko radi takve stvari? Možda i nije ljubavna magija, možda je "zavezana" obitelj ili grupa. Možda, možda...
Skidaj to s ruke, zapali, baci u rijeku, potok, wc školjku.
No da se vratim na šumu, zašto misliš da je lokacija šume bitna? Mogla bi biti ako ima (a sigurno ima) energetski pojačanih mjesta, mada to i nije toliko vano. I sad kad si me zagolicao - gdje je šuma? Ima li kakvih legendi i priča oko nje?
Šuma je kraj groblja (naravno, ha ha...
), međutim, odijeljena je ogradama i u nju se moze uci (koliko ja znam) samo kroz dva slabo uočljiva prolaza, što znači da ćeš sresti pokojeg šetača psa ako koračaš glavnim puteljkom, ostatkom uglavnom rijetko prolaze ljudi.
Stvar je u tome što baš ne nailazim na nikakav podatak što bi ta "čarobnička instalacija" trebala predstavljati.
Vjeruj mi, pale su mi iste stvari na pamet kao i tebi - ljubavna - no, upravo zato jer se radi o brojci od tri drveta mi je sumnjivo - pretpostavimo da ces vezivati dva drveta u slucaju ljubavne magije, jel'? - pa obiteljska, pa grupna...
Za bacanje u klozet, vatru, rjesavanje u rijeke, potoke i sl. znam, no ne znam zašto kažeš da bi radi kidanja netko trebao ostati stara cura?!

Radi se o tome da mi je ta crvena vuna bila oko ruke neko vrijeme (sad je razvezana i ustvari je kanim vratiti tamo kraj tih drveta, smatram da je tako najpametnije), pa bi možda bilo bolje da znam o čemu se konkretno radi...
thedoor is offline  
Old 05.01.2018., 03:14   #6
Za#$%&vao sam se. Neće. Odradit će novi ritual.
muzički tobogan is offline  
Old 06.01.2018., 01:20   #7
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Za#$%&vao sam se. Neće. Odradit će novi ritual.
Hoces ti probati nositi komad toga, za eksperiment, saljem postom? ;-D
thedoor is offline  
Old 06.01.2018., 19:39   #8
ni u alkoholnom ludilu.
muzički tobogan is offline  
Old 07.01.2018., 14:08   #9
Quote:
thedoor kaže: Pogledaj post
Mozes li pojasniti?
To je i meni palo na pamet - vezivanje, ljubavna magija... Tako je i doslo do zakljucka da to treba pokidati.
Ali zasto usred sume? I zasto tri drva, a ne dva (sto bi bilo logicno ako netko pokusava vezivati nekog uz sebe)?!
Meni je zavezao konac oko ruke, isprike na nejasnom izrazavanju.
Ne mogu skinuti taj konac, ne znam zasto...
Mislis li da je bitna lokacija sume?
a ti mrtvo hladno pustila da ti sveze taj konac oko ruke jer bas je fora.
Kako je svezao? Ima li cvorove? je li bilo necega na tlu?
Skidaj to sa ruke i ucini to sto ti je muzicki napisao.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 07.01.2018., 14:12   #10
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
Upsss, oporosti Thedoor, tek sad vidio post!
Lokacija šume nije bitna.
Ne znam zašto tri drva, tko zna što je u glavi nekoga tko radi takve stvari? Možda i nije ljubavna magija, možda je "zavezana" obitelj ili grupa. Možda, možda...
Skidaj to s ruke, zapali, baci u rijeku, potok, wc školjku.
No da se vratim na šumu, zašto misliš da je lokacija šume bitna? Mogla bi biti ako ima (a sigurno ima) energetski pojačanih mjesta, mada to i nije toliko vano. I sad kad si me zagolicao - gdje je šuma? Ima li kakvih legendi i priča oko nje?
u rijeku se obicno baca, kontra kak rijeka tece, iza ledja...

joj kletve, kolkiko sam ja nasao oko kuce moje, svugdje u mjestu...

sto nie nis cudno ,svako nekog mrzi, i zavidi
Nandeska is offline  
Old 07.01.2018., 14:15   #11
zaebano se s tim igrat, mracnim silama, postoje itekako, sam onaj tko se s tim bavi, njemu se sve duplo vrati, sto god je nekom pozelio, a dobra magija ne postoji, bila bijela ili crna, magija je losa,

poznam zenu koja se s tim igrala, vidjala stalno neka cudna bica, cudne stvari joj se dogadjale, sve dok nije prestala..sad je normalno sve
Nandeska is offline  
Old 07.01.2018., 15:37   #12
Quote:
Nandeska kaže: Pogledaj post
zaebano se s tim igrat, mracnim silama, postoje itekako, sam onaj tko se s tim bavi, njemu se sve duplo vrati, sto god je nekom pozelio, a dobra magija ne postoji, bila bijela ili crna, magija je losa,

poznam zenu koja se s tim igrala, vidjala stalno neka cudna bica, cudne stvari joj se dogadjale, sve dok nije prestala..sad je normalno sve
Utjeha.
Mozda da, ali u iducem zivotu. U ovom bome ne.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 07.01.2018., 17:17   #13
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Utjeha.
Mozda da, ali u iducem zivotu. U ovom bome ne.
to se racuna na lose stvari, ne postoji dobra magija, dobro ti se nece vratit nikad ak se bavis tim..to ljudi ne shvacaju
Nandeska is offline  
Old 07.01.2018., 21:30   #14
Quote:
muzički tobogan kaže: Pogledaj post
ni u alkoholnom ludilu.
Partibrejker!7
thedoor is offline  
Old 07.01.2018., 21:44   #15
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
a ti mrtvo hladno pustila da ti sveze taj konac oko ruke jer bas je fora.
Kako je svezao? Ima li cvorove? je li bilo necega na tlu?
Skidaj to sa ruke i ucini to sto ti je muzicki napisao.
Da. Nekako mi je to bilo romanticno.
Kako je svezao? - Omotao mi ga je oko ruke, ja mislim sedam puta i onda je isao zavezati cvorove, bilo ih je cetiri ili pet.
E sad, da li je bilo neceg na tlu? Hmmm, ne znam... Iskreno mislim da i ne, ali posto se radi o sumovitom podrucju, moguce je da je i bilo nesto sto nije lako za primjetiti.
Ali je bilo dosta cvorova izmedju ta tri drveta. Izgledalo je kao da ih je netko prvo omotao i onda isao raditi puno cvorova, pa ponovno motao...
Ne znam, nekakav zakljucak je da ako to nije bilo namijenjeno meni (sto nije), zasto da ja dolijevam ulje na vatru s paljenjem, bacanjem u vodu i sl.?
Trenutno smatram da je najpametnije da vratim dio toga gdje je vec cijela stvar startala. Ako tu i ima da netko nekom nesto radi, moje jednokratno bacanje u vodu komadicka toga, mislim da ce tesko pomoci.
thedoor is offline  
Old 07.01.2018., 21:50   #16
Quote:
thedoor kaže: Pogledaj post
Da. Nekako mi je to bilo romanticno.
Kako je svezao? - Omotao mi ga je oko ruke, ja mislim sedam puta i onda je isao zavezati cvorove, bilo ih je cetiri ili pet.
E sad, da li je bilo neceg na tlu? Hmmm, ne znam... Iskreno mislim da i ne, ali posto se radi o sumovitom podrucju, moguce je da je i bilo nesto sto nije lako za primjetiti.
Ali je bilo dosta cvorova izmedju ta tri drveta. Izgledalo je kao da ih je netko prvo omotao i onda isao raditi puno cvorova, pa ponovno motao...
Ne znam, nekakav zakljucak je da ako to nije bilo namijenjeno meni (sto nije), zasto da ja dolijevam ulje na vatru s paljenjem, bacanjem u vodu i sl.?
Trenutno smatram da je najpametnije da vratim dio toga gdje je vec cijela stvar startala. Ako tu i ima da netko nekom nesto radi, moje jednokratno bacanje u vodu komadicka toga, mislim da ce tesko pomoci.
Bacio kletvu na tebe, ... Sad je kasno
Nandeska is offline  
Old 07.01.2018., 21:50   #17
Quote:
Nandeska kaže: Pogledaj post
u rijeku se obicno baca, kontra kak rijeka tece, iza ledja...

joj kletve, kolkiko sam ja nasao oko kuce moje, svugdje u mjestu...

sto nie nis cudno ,svako nekog mrzi, i zavidi
Jel' da?
Iznenadis se.
thedoor is offline  
Old 07.01.2018., 22:02   #18
Quote:
thedoor kaže: Pogledaj post
Jel' da?
Iznenadis se.
Ne cudi me vise nista, vidio sam tolko cudni stvari, o kojima nesmiem pricat, samo ovak grubo...

Ima svega...
Nandeska is offline  
Old 07.01.2018., 23:45   #19
Quote:
Nandeska kaže: Pogledaj post
Bacio kletvu na tebe, ... Sad je kasno
Hm...
Tesko da je bacio kletvu na mene, jerbo sam ja njega odvela u tu sumu, za koju inace ne bi znao ni da postoji, ja sam uocila drvece u crvenoj vuni i ja sam rekla da to treba pokidati.
Zasto bi on bacao kletvu na mene, sumnjam da se razumije u caranje i bajanje.
Reci konkretnije sto mislis?
thedoor is offline  
Old 07.01.2018., 23:47   #20
Quote:
Nandeska kaže: Pogledaj post
Ne cudi me vise nista, vidio sam tolko cudni stvari, o kojima nesmiem pricat, samo ovak grubo...

Ima svega...
Pretpostavljam, kao i vecina ljudi koja plovi ovim temama.
thedoor is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:56.