Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2010., 13:56   #61
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
I motocikl od 50 kubika može napraviti zlo ako se pogrešno koristi ili namjerno s njim nalijeće na nekoga... No, tu nije problem u motociklu, pa ni u petardi.
S tom razliko što dijete ne može s njim samostalnop upravljati. M ora imati dozvolu. petardu može baciti i s njim rukovati i dijete u vrtiću. Usporedba ti je bespredmetna.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 13:59   #62
ovdje neki izgleda nisu stigli biti djeca ili su ih držali u podrumu.
Destruktivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:09   #63
Quote:
Destruktivac kaže: Pogledaj post
ovdje neki izgleda nisu stigli biti djeca ili su ih držali u podrumu.

ako misliš na pokretaća teme - nije bilo podruma
igralo se pristojno u parkovima, prirodi, slastičarnama, knjižnicama, kazalištu,...
bez ikakvog nasilja.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:09   #64
Quote:
Destruktivac kaže: Pogledaj post
ovdje neki izgleda nisu stigli biti djeca ili su ih držali u podrumu.
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:12   #65
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
vojky, slabe nama vajde od filozofiranja
imaš negdje visine odšteta, koje bi država i nesavjesni roditelji, trebali plaćati žrtvama tog terorizma ?
Nema toga... Kakva nesretne odštete!!

Libertango,

Mene nitko nije držao u podrumu, ali u životu nisam spalio niti jednu petardu.
Uopće ne vidim u čemu bi tu trebao biti gušt.

Kamo sreće da onaj koji je mojoj kćeri spalio uši nije nikad u životu taknuo petardu...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:15   #66
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ako misliš na pokretaća teme - nije bilo podruma
igralo se pristojno u parkovima, prirodi, slastičarnama, knjižnicama, kazalištu,...
bez ikakvog nasilja.
Djeca znaju bit okrutna a pogotovo prema takvima pa mi je jasniji izraz terorizam kad ga ti upotrijebiš.
Destruktivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:20   #67
Quote:
Destruktivac kaže: Pogledaj post
Djeca znaju bit okrutna a pogotovo prema takvima pa mi je jasniji izraz terorizam kad ga ti upotrijebiš.

možda sam ja samo svjesnija te imenice - terorizma ( manjine, nad većinom )
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:26   #68
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
možda sam ja samo svjesnija te imenice - terorizma ( manjine, nad većinom )
Ta manjina je nekad bila većina, pa ti vidi
Destruktivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:40   #69
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
ako misliš na pokretaća teme - nije bilo podruma
igralo se pristojno u parkovima, prirodi, slastičarnama, knjižnicama, kazalištu,...
bez ikakvog nasilja.
Tako je Krin i ja smo se u pubertetu igrali nekih drugih igrica.
bumbar15 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:44   #70
Quote:
bumbar15 kaže: Pogledaj post
Tako je Krin i ja smo se u pubertetu igrali nekih drugih igrica.
Pubertet uopće nije upitan, svima se dogodi.. neki kažu da sve te ostale stvari dolaze iz djetinjstva.
Destruktivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:52   #71
Quote:
Destruktivac kaže: Pogledaj post
Ta manjina je nekad bila većina, pa ti vidi

imaš li ti pred očima, neku sliku maltretiranog, ili ranjenog ?
ako ne, ima i drugih tema
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:54   #72
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Definitivno. Pucalo se uostalom u svim generacijama, prije tondinima, pa "garburom", pa tek kasnije petardama, koje su sada napokon i po klasama i s određenim sigurnosnim standardima i generalno manje opasne od onoga što se koristilo nekada.Djecu spriječiti da pucaju - teško, ali ih nadzirati i naučiti rukovati - svakako. A to se ne postiže zabranama. Zabrane bi samo dovele do vraćanja starih i opasnih tehnologija...
Jasno ka dan. Manji rizik za dicu koja pucaju petarde i moguće žrtve nezgode postiže se isključivo prevencijom u obliku edukacije i poticanja na odgovorno ponašanje, prije svega od strane roditelja.

Doista, lakše je ditetu zabraniti nešto i dignuti noge na trosjed i vratiti se uživanju u Hrvatskom talentu, no bitnije je pripoznati želje i zanimacije vlastitog diteta pa mu omogućiti da ih razvije u nekom normalnom smjeru.

Ako ga zanimaju petarde onda ih kupovati na legalnim prodajnim mjestima, adekvatne klase za dob diteta, pucati ih s njime podalje od prolaznika, kućnih ljubimaca itd. te mu ukazati na moguće štetne posljedice neodgovornog rukovanja i za njega i za okolinu. I tako dok to dite malo ne odraste i postane odgovornije. A onda će ga ubrzo proći petardomanija...
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 14:57   #73
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Jasno ka dan. Manji rizik za dicu koja pucaju petarde i moguće žrtve nezgode postiže se isključivo prevencijom u obliku edukacije i poticanja na odgovorno ponašanje, prije svega od strane roditelja.

Doista, lakše je ditetu zabraniti nešto i dignuti noge na trosjed i vratiti se uživanju u Hrvatskom talentu, no bitnije je pripoznati želje i zanimacije vlastitog diteta pa mu omogućiti da ih razvije u nekom normalnom smjeru.

Ako ga zanimaju petarde onda ih kupovati na legalnim prodajnim mjestima, adekvatne klase za dob diteta, pucati ih s njime podalje od prolaznika, kućnih ljubimaca itd. te mu ukazati na moguće štetne posljedice neodgovornog rukovanja i za njega i za okolinu. I tako dok to dite malo ne odraste i postane odgovornije. A onda će ga ubrzo proći petardomanija...
Destruktivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2010., 16:08   #74
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post

gdje su pravnici ?
imamo li pravo tužiti državu i roditelja napadaća, u takvom slućaju ?
kolika bi bila odšteta ?
Što vrijedi i da dobije sto milijuna ojra odštete, kad joj se sluh ne može nikad više vratiti? Ali naravno, trebala bi dobit i to debelu odštetu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:17   #75
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Što vrijedi i da dobije sto milijuna ojra odštete, kad joj se sluh ne može nikad više vratiti? Ali naravno, trebala bi dobit i to debelu odštetu.

sa udarom, po dobroj odšteti :
1. pomogla bi se obitelj žrtve i žrtva
2. policija bi radila svoj posao
3. država bi konačno, zabranila prodaju pirotehnike.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:29   #76
Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
Znači ako ti petarda prvog razreda eksplodira u ruci- ruci ne bu niš....
Ne bi trebalo biti ništa ozbiljno, zato i postoji taj I. razred. U moje vrijeme si bio faca kada bi držao taj I. razred u ruci dok eksplodira...

S tim da su u moje vrijeme "prave" petarde uglavnom imala djeca dijasporaša. Bila je ta socijalna razlika vidljiva...

Quote:
Libertango kaže: Pogledaj post
A koliko staraca umjesto da mu veli : Nećeš bacati petarde p... ti m.... neposlušna, veli: Samo daj, IDEM I JA....
Neki muškarci ostaju velika djeca i onda kad velika djeca imaju malu djecu sranje je odmah ih ugla i samo čeka da EKSPLODIRA....
Ako ga zanimaju petarde, a u nekoj fazi će ga zanimati kao što su zanimale manje-više svakoga, onda je puno pametnije da sam ja tu negdje u blizini, da sam kupio petarde odgovarajućeg razreda, da ga podučim pravilnom rukovanju, opasnosti i ostalo što ide uza to. A ne da uči od svojih jednako (ne)upućenih vršnjaka.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:36   #77
Petrade su dio mog djetinjstva i bio bih licemjer kad bih, osim poziva na oprez(mislim na roditelje),rekao išta protiv njih.Nikada nisam imao neko loše iskustvo i dok su me zanimale bile su mi izvor dječjeg zadovoljstva.

Samo bih naglasio da nikada ali baš nikada nisam bacao petarde na Božić,one su bile tu za Novu godinu.
Humphrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 19:37   #78
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Ako ga zanimaju petarde, a u nekoj fazi će ga zanimati kao što su zanimale manje-više svakoga, onda je puno pametnije da sam ja tu negdje u blizini, da sam kupio petarde odgovarajućeg razreda, da ga podučim pravilnom rukovanju, opasnosti i ostalo što ide uza to. A ne da uči od svojih jednako (ne)upućenih vršnjaka.

postoji interes klinaca i za kalašnjikove, ali im država ne dozvoljava
treba li im onda, dozvoljavati pirotehniku ?
zašto bi teror pirotehnikom, bio manje zlo ?
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 20:08   #79
Quote:
KRIN1 kaže: Pogledaj post
postoji interes klinaca i za kalašnjikove, ali im država ne dozvoljava
treba li im onda, dozvoljavati pirotehniku ?
zašto bi teror pirotehnikom, bio manje zlo ?
Pa odi na streljanu, baci par petrardi i raspucaj se iz AK-47, primijetiti ćeš veliku razliku.

Petarde služe za zabavu oko Nove godine. I kod nas i drugdje, pogledaj bilo koji prijenos Nove godine, puca se svugdje. Izvorno kineski običaj, plašenje zlih duhova da ostanu u Staroj godini, koji se proširio svugdje.

Postoji regulacija, kako je gore navedeno, slična kao i u jedno sasvim uređenoj Njemačkoj.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2010., 20:21   #80
Quote:
Vojky kaže: Pogledaj post
Postoji regulacija, kako je gore navedeno, slična kao i u jedno sasvim uređenoj Njemačkoj.

mda... zabrana do 27.12. ( do tada, policija se jedino smiješi )
imamo problem u društvu - kao i sa alkoholom.
normalno( muški ) je piti, normalno ( muški ) je terorizirati.
__________________
Soaring over Alps
KRIN1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:35.