Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2017., 13:11   #3761
Quote:
devilgirl kaže: Pogledaj post
Jesi napravila automatsko zatvaranje u financijskom ?
Ma jesam zatvorila sam, koliko sam uspjela pohvatati neku vezu, shvatila sam da je to u pitanju račun koji sam izdala u Eurima, i kad je plaćen nisam preko izvoda povezala uplatu s fakturom (mislim da ćak DE izvod i nema tu funkciju u synesisu), pa mi u samoj toj iri stoji da nije plaćena a je, pa mi se prenosi u PS. (a mi plaćamo pdv po naplaćenim naknadama)

Imam još par takvih sitnih ulaznih računa gdje mi je razlika po par lipa u uplati i oni su mi se isto prebacili u novu godinu, btw mislila sam uskladiti te lipe u 2016. da mi se ne pojavljuju u 2017. nakon toga sam shvatila da taj prijenos salda konti se može napraviti samo jednom, i ak ih izbrišem više mi se na pojavljuju kad povučem novo početno stanje.
ne znam bili bilo u redu da znači pod tu fakturu koja je recimo imala broj 1. u 2017. unesem neku sljedeću, mora li biti kontinuitet po datumima računa koji nisu plaćeni u 2016. jer bih na taj način riješila jedino te račune koji su mi otvoreni par lipa.
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 13:15   #3762
Moram li na dan 31.12.2016. raditi usklađenje de računa sa srednjim tečajem hnb?
naime od 8. mj. 2016. nemam nikakvih potraživanja ni obveza prema partnerima, radila sam tečajne razlike po uplati kupca, samo mi sada novac stoji na računu.
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 16:26   #3763
Quote:
mala dani kaže: Pogledaj post
Moram li na dan 31.12.2016. raditi usklađenje de računa sa srednjim tečajem hnb?
naime od 8. mj. 2016. nemam nikakvih potraživanja ni obveza prema partnerima, radila sam tečajne razlike po uplati kupca, samo mi sada novac stoji na računu.
Da, stanje deviza po sr.tečaju HNBa na dan 31.12.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 16:30   #3764
Quote:
mala dani kaže: Pogledaj post
Ma jesam zatvorila sam, koliko sam uspjela pohvatati neku vezu, shvatila sam da je to u pitanju račun koji sam izdala u Eurima, i kad je plaćen nisam preko izvoda povezala uplatu s fakturom (mislim da ćak DE izvod i nema tu funkciju u synesisu), pa mi u samoj toj iri stoji da nije plaćena a je, pa mi se prenosi u PS. (a mi plaćamo pdv po naplaćenim naknadama)

Imam još par takvih sitnih ulaznih računa gdje mi je razlika po par lipa u uplati i oni su mi se isto prebacili u novu godinu, btw mislila sam uskladiti te lipe u 2016. da mi se ne pojavljuju u 2017. nakon toga sam shvatila da taj prijenos salda konti se može napraviti samo jednom, i ak ih izbrišem više mi se na pojavljuju kad povučem novo početno stanje.
ne znam bili bilo u redu da znači pod tu fakturu koja je recimo imala broj 1. u 2017. unesem neku sljedeću, mora li biti kontinuitet po datumima računa koji nisu plaćeni u 2016. jer bih na taj način riješila jedino te račune koji su mi otvoreni par lipa.
Ino račun si isto trebala povezati automatskim zatvaranjem, n:n, plus u tablicu plaćanja upisati datum plaćanja ako si po naplaćenoj naknadi u pdvu.

Lipe si trebala rješiti u prethodnoj godini...moraš pustiti kontinuitet...ne možeš prepravljati sad.
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 21:08   #3765
hvala devilgirl na svemu , sve mi je jasno, zatvorit ću lipice u ovoj godini, nadam se da će bit sve ok.

Imam još jedno pitanje u svezi predujmova poreza na dobit.
u 2015. sam imala obvezu za platiti na 2430 P 4794,33, a na 1430D sam u 2015. platila 583,55, s 1430 sam saldo prebacila na D 2430 , ali teta iz PU je rekla da imam uplate predujma 689,65 (583,55 iz 2015. i 106,10 iz 2016. uplate) naravno toliko sam i upisala i uplatila 4104,68. Što radim sad s onih 106,10 kn koje mi stoje kao obveza na 2430 P?
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 21:29   #3766
Quote:
mala dani kaže: Pogledaj post
hvala devilgirl na svemu , sve mi je jasno, zatvorit ću lipice u ovoj godini, nadam se da će bit sve ok.

Imam još jedno pitanje u svezi predujmova poreza na dobit.
u 2015. sam imala obvezu za platiti na 2430 P 4794,33, a na 1430D sam u 2015. platila 583,55, s 1430 sam saldo prebacila na D 2430 , ali teta iz PU je rekla da imam uplate predujma 689,65 (583,55 iz 2015. i 106,10 iz 2016. uplate) naravno toliko sam i upisala i uplatila 4104,68. Što radim sad s onih 106,10 kn koje mi stoje kao obveza na 2430 P?
Da zato je oni gledaju uplate do 05.02. mislim da je bilo prošle godine...taj dan se mijenja ali tu negdje oko tog datuma stanje vade...

Zato ja ne plaćam ništa u 1. i 2mj. lakše mi je tako pratiti...
devilgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 22:19   #3767
[QUOTE=devilgirl;62548969]Da zato je oni gledaju uplate do 05.02. mislim da je bilo prošle godine...taj dan se mijenja ali tu negdje oko tog datuma stanje vade...

Zato ja ne plaćam ništa u 1. i 2mj. lakše mi je tako pratiti...[/QUOTE

i kaj sam trebala onda kad sam platila dobit u 4. mj. prebaciti isto s 1430 na 2430 iznos od ta dva mjeseca?
Dobro kažeš ti kaj ne plaćaš 1 i 2 mjesec, ali kaj ti ne zaračunaju kamate?
mala dani is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2017., 14:28   #3768
Otpisala bih potraživanje od firme koja je otišla u stečaj, radi se o malom iznosu od 4000,00 kn, pdv iznosi 800,00 kn, e sada budući da pdv obračunavamo prema naplaćenim naknadama, i ujedno je taj iznos na kontu 240062-obračunana, a nedospjela obveza za pdv, kuda sa tih 800,00 kn kada se napravi otpis? Otpisujemo li onda na način da ne ide cijeli iznos na trošak nego dio nego 3800,00 kn na trošak, a 800,00 kn na konto 240062 i na taj način se sve zatvara?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 16:31   #3769
Citam rifov casopis i naidjem na clanak o oporezivanju ugostiteljske djelatnosti pa molim kolege koji imaji iste za misljenje.
Obicna voda i mineralna nisu oporezive porezom ba potrosnju? Sve one sa dodanim sladilima i okusima jesu?
Ja sam mislila da je cedevita isto oporeziva, ovde pise da nije. Vec sam jednom prilikom zvala grad da mi kazu sta je od toga oporezivo, dobila odgovor da nemaju pojma, da oni samo dobiju lovu
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 08:51   #3770
Pozdrav svima

Zanima me, ako itko zna, sto je s onim likvidacijama (pečatiranje sveg zivog i nezivog da je likvidirano)? jesu li to ukinuli ili je jos na snazi?
Arafel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:55   #3771
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Citam rifov casopis i naidjem na clanak o oporezivanju ugostiteljske djelatnosti pa molim kolege koji imaji iste za misljenje.
Obicna voda i mineralna nisu oporezive porezom ba potrosnju? Sve one sa dodanim sladilima i okusima jesu?
Ja sam mislila da je cedevita isto oporeziva, ovde pise da nije. Vec sam jednom prilikom zvala grad da mi kazu sta je od toga oporezivo, dobila odgovor da nemaju pojma, da oni samo dobiju lovu
Koliko ja znam sve je osim kave i čaja. Mora to biti negdje u propisima naznačeno....probaj pronaći...
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:02   #3772
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam sve je osim kave i čaja. Mora to biti negdje u propisima naznačeno....probaj pronaći...
Nije sve vec se gleda po posebnom porezu na kavu i bezalkoholna pica i po carinskoj tarifi kn 2202.
Pronasla sam ja, al sam sludjena i nisam sigurna
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:04   #3773
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Nije sve vec se gleda po posebnom porezu na kavu i bezalkoholna pica i po carinskoj tarifi kn 2202.
Pronasla sam ja, al sam sludjena i nisam sigurna
Pa kažem: sve osim... nisam ni napisala sve
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:09   #3774
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Nije sve vec se gleda po posebnom porezu na kavu i bezalkoholna pica i po carinskoj tarifi kn 2202.
Pronasla sam ja, al sam sludjena i nisam sigurna
Sukladno članku 31. Zakona o financiranju jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, porez na potrošnju plaća se na potrošnju alkoholnih pića kojima se smatraju prirodna i specijalna vina, vinjak, rakija i žestoka pića, te na potrošnju piva i bezalkoholnih pića što se prodaju u ugostiteljskim objektima. Bezalkoholnim pićima smatraju se prirodni voćni sokovi (juice) kao i sva osvježavajuća gazirana bezalkoholna pića te mineralne i gazirane vode, osim kave i čaja.
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:10   #3775
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Pa kažem: sve osim... nisam ni napisala sve
Ok al ti si napisala kavu i caj, a ja nisam to podrazumijevala.
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:15   #3776
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Sukladno članku 31. Zakona o financiranju jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, porez na potrošnju plaća se na potrošnju alkoholnih pića kojima se smatraju prirodna i specijalna vina, vinjak, rakija i žestoka pića, te na potrošnju piva i bezalkoholnih pića što se prodaju u ugostiteljskim objektima. Bezalkoholnim pićima smatraju se prirodni voćni sokovi (juice) kao i sva osvježavajuća gazirana bezalkoholna pića te mineralne i gazirane vode, osim kave i čaja.
Nista mi to ne znaci jer se porez na potrosnji gleda po posebnom porezu na kavu i bezalkoholna pica. A stavak zakona upucuje na tarifu kn 2202.
Amo ovi sta imaju kafice
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:16   #3777
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Ok al ti si napisala kavu i caj, a ja nisam to podrazumijevala.
Uglavnom, sve je oporezivo osim kave i čaja. To je poanta moga teksta, misli ne čitam
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:17   #3778
Quote:
ladak kaže: Pogledaj post
Nista mi to ne znaci jer se porez na potrosnji gleda po posebnom porezu na kavu i bezalkoholna pica. A stavak zakona upucuje na tarifu kn 2202.
Amo ovi sta imaju kafice
Ja imam kafiće i restorane kod klijenata, tako je njima podešeno kako sam napisala, po tome i znam. Neka se jave i ostali, ajmo, ne budite lijeni za pomoć
nacca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 16:13   #3779
Kako knjižiti uplatu privatnom karticom za uslugu (hosting) u inozemstvo?
41492/2212
14032/24032
????/2310
__________________
Nobody's perfect.
ajerdna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2017., 18:06   #3780
Quote:
nacca kaže: Pogledaj post
Ja imam kafiće i restorane kod klijenata, tako je njima podešeno kako sam napisala, po tome i znam. Neka se jave i ostali, ajmo, ne budite lijeni za pomoć
Svakako ti ne ide ni na prirodne cijeđene sokove.
Samo napomena buduci si napisala na sve osim kavu i caj.

Voda se po prijasnjem zakonu svakako nije oporezivala porezom na potrosnju. Ali otkako se jedan zakon implementira u drugi nisam sigurna.

Ja bi rekla svakako da voda nije oporeziva niti mineralna gazirana. Ali da sve vode i gazirane sa okusima jesu.
ladak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.